Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

ili5
13. dub 2009

Michul, 40% je nádhera, když my 5% a špatných ještě k tomu. 8den jedeme taky na Uz a oba na odběry, prý je to nové nařízení říkala dr. infekční odběry. S tím spermiogramem jsem na štíru, snad mu to ten 8den jak pojedem vemou, chtěla bych vědět jestli vůbec ještě něco zůstalo. Nebo při OPu bude pozdě, já nadopovaná tabletama a 2 pokus v dupě a nebude čím oplodnit. Ty vajucha totiž se u nás nezmražují bez oplodnění jsem četla, takže by se musely znehodnotit a opakovat celá cyklus.
Vitamíny sice bere, ale kouřit kouří dál, sice říká, že omezuje, ale krabka a něco padne. Jsem nyní stíhačka a počítám mu cíga 😀
Kde se bere ten spermio. tam v těch skleněných dveřích, kde OPU?

michule
autor
13. dub 2009

Ili- ano. Tam mu dají ampulku a jde jen kousek dál, do dveří vedle. Drahý říká, že je to otřesná místnost s gumovým lehátkem. To jim patří. I to lehátko bych jim vzala. 😀 Nocméně v Plzni to odevzdával na WC. Takže aspoň takto stížené podmínky když už nic. 40% - ale špatných!!!!! Povrchově vypadají jak piškotová hlavička a mají 2 ocásky nebo žádné. Takže paní embryoložka bude mít velkou práci. Ruky byjsme jí měly pozlatit a oči taky 😀 😀 😀 😀 😀. Tobě to vychází na konec dubna, že??? Stejně se tam určitě potkáme. Budeme si zdělovat termíny, jo??

ili5
13. dub 2009

Mohly bychom jet spolu, uteklo by nám to tam. To znám, dvoubičikaté a nedoběhnou ani do cíle. Chlap jak hora a co z toho. Snad vybere něco. Dr. Březinová je mi moc sympatická, přála bych si, aby to dělala ona.
Michul tys podstoupila ve Fa pouze 1 Ket, jak já, pokud se nepletu. Nebo už taky i ET?
V té FA jak sleduji ostatní co tam jdou na Et se jim nezamražují skoro nikdy embjka. Sice mají velkou úspěšnost, ale moc se jim nechce zamražovat. Koczurko, tobě něco zamrazili, nebo taky nic?
Takže raději míň vajuch a kvalitních, nebo stejně na zamražení asi nic nebude. Klidně bych si nechala zavést 3, aby se něco už konečně chytlo. 😒

mimco
13. dub 2009

No já bych chtěla nemocenskou už od zítřka jestli zo půjde.
Zítra mám mít noční a to se mi fakt už nechce, jsem nafouklá a sam beďar.
No u nás ty spermie, živé a normální asi 1%, jinak dvě hlavičky, dva ocásky, nebo dokonce žádný ocásek.
Vitamíny bere manža 3 měsíce, tak jsem zvědavá, jestli se to nějak změnilo.
Paní embrioložka dostane pěkně zabrat.
S tím hulením mě taky štvě, asi týden se držel a už jede zase nanovo.
Někdy se mi zdá, že si neuvědomuje, že kdyby nebylo jeho problému, nikdy bych tohle nemusela podstupovat.
Aspoň, že je na mě hodný, protože kdyby ještě k tomu všemu prudil, kopla bych ho do.... 😠.

ili5
13. dub 2009

Mimco, jsem řekla jasně doma, jak budeš mít spermo blbé, tak dárce, hulíš furt, nezdá se mi, že se nějak omezuješ, tak máš smůlu. Taky se chvíli držel i když tvrdí, že se omezuje dost....Jenomže dárce se dává jen manželům, tak bych měla smůlu, ale on to neví, tak ať se snaží dál, bojí se, že si dárce fakt vemu. Musím se na to zeptat jestli fakt musí býrt ta svatba, po 14letech bych si ho už nevzala 😀, už jsem chytrá velká holka 😀

mimco
13. dub 2009

Tak s tím manželstvím fakt nevím, je to možné.
Na ně se musí tvrdě.
Já teď tak přemýšlím, zítra jenu na druhý ultrazvuk, ale jedu sama, manža nemůže.
Doufám, že ho tam nebudou chtít,ještě nám nebrali krev na HIV atd.
V sobotu Dostál nic neříkal, tak snad nebude problém.

ili5
13. dub 2009

Nám řekli, že 8den Uz a bere se krev obou na infekce. A mám vzít s sebou výsledky krve od obvodního tady u nás(oba) a internu já, na OPu a 3 500 na PK. A podepsané papíry.
Mimco, jak tam jedeš, vlakem, nebo autem? Odkud jsi, z OV? Já bych tam sama autem netrefila, ani vlakem, autobusem, prostě musí mě někdo zavést, přivést, jinak bych se už asi nevrátila 😀 . Jsi dobra!! 😵

mimco
13. dub 2009

Jedu autem, taky jsem vždycky jezdila s manžou, ale cestu znám dokonale, takže se nebojím.
Oni nám tu krev právě nebrali, tak se bojím, aby tam nemusel jet znova ve středu.

mimco
13. dub 2009

Tak jsem si raději zavolala do Ol. Naštěsní tam byla zlatá doktorka Březinová.
Samo, že musím přijet oba na krev, ještě že jsem tam zavolala, zas by byl problém.
Koukám, že si všechny užíváte sváteční pohodu, to jenom já jak blázen sedím v práci 😝 😀

monali
13. dub 2009

ahoj holky 😉
Ili, Mimco, Michul - jsem moc ráda že jste zpátky. Pročítala jsem vaše osudy na začátku ještě když jste psaly
pod gyncetrem a pak když jste jpřešly. I Vy jste mě ovlivnily, a začala jsem chodit do FN.

Já jsem dneska volala, takže ET je zítra a snad zbude něco i na zamražení ,tak jsem sama zvědavá. To zas budou
nervy 😒
Akorát nevíte, pořád mě bolí žaludek a podbřišek. Už jsem měla 2xOPU a pokaždé jsem už ten den v poledne
byla v poho a teď tohle. Právě nevím jestli je to normální a nebo jestli se mám bát ☹

Zatím pa a doufám, že vás chlapi moc nezmlátili 🙂

ili5
13. dub 2009

Ahoj monali, myslím, že to budou jen nervy. Zítra držím pěstičky, ať máš krásné, velké vajuška. Je ideální čas, jaro, velikonoce, svatý týden, myslím, že budou jenou těhulky. Boží dar. Snad to bude trvat i v květnu, aby jsme to s Michul stihly taky.
Mimco, ještěže jsi tam volala, právě nám to řekla, že musíme oba na krev. Vidíš, ten koník je dobrá věc. co ten srazík baby, pište kdy, kde.

mimco
13. dub 2009

Monali tak budu držet plce, musí to dopadnout dobře.
Jinak v sobotu jsi to asi byla Ty na OPU že?
Dostál pořád chodil do čekárny a omlouval se, že má paní po OPU a že ji musí ještě chvilku hlídat, jsem si v duchu říkala, ta se má, už to má za sebou 😵 .
Svět je malý.

michule
autor
13. dub 2009

Ahoj holky. Byli jsme s drahým na kolech a pořádně jsem prohnala faldy.
Ili - ve fakultce jsem byla jen na KETu. Bylo to v srpnu. Koczurka stimulovala a já brala Divinu. To jsme si udělaly soukromý sraz a vykládaly jak o závod. Měla jsem 10 sněhuláku, ale sotva se 3 rozmrazily z toho jeden byl nějaký divný, i tak jsem si nechala zavést 3. Bohužel - bez výsledku. Doteď mám dojem, jestli v Ostravě to vůbec umí mrazit a v jaké kvalitě, když byly takové ztráty. Já jezdím taky autem. Jsem zvyklá, ale teď jsem i tak nažhavená, že bych to dala i vlakem. Je to kousek. Jen zjišťuji, jestli náhodou některá z vás neví, jak se dostat z nádraží k fakultce a čím?? Takže kdyby jste náhodou měla některá zkušenost, prosím o napsaní. A to si Ili piš, že to stihneme. Zítra Monali, příští týden Mimco a v květnu my a pak srazík s pupkama, jen Koczurka s kočárkem. 😀 😀
Mimco - to byl pech. Ještě, že jsi cinkla!!! Každopádně by se sice nic nědělo, ale mě ty cesty vždycky mordují. Hodinu jedu a za 10minut lezu z ordinace. Děláme to pro dobrou věc, ale je to masakr. S těma nočníma-to budeš mít asi nejlepší tu nemocenskou.
Monali - je moc dobře, že jsi zvolila OL. Takovou péči jsme potřebovaly. Zato já o tobě nic nevím, měla bych si asi projet těch 115 stránek zpět. To se, ale asi opět ukážu až za půl roku než to dočtu 😀 😀 😀. Takže ty jsi asi dostimulovala a zítra budeš těhotnět, to je skvělé. Už závidím každé, která má ty injekce za sebou. Kolik jsi měla folíku?? Držím palečky na zítřek a asi to budou jen nervy. Drž se.

mimco
13. dub 2009

Čau Michul,
k tomu mražení, tak mi trošku Březinová naznačovala, že to v Ov moc neumí. Mrazí úplně všechno a v blbém stádiu, vždyť mi z 15 zbyly 3, to přece není normální. To je asi kvantita na úkor kvality.
Však koukni na diskuzi Ov Gyncentrum, myslím, že tam jsou tak dvě holky, co tam ještě chodí a zbytek holek otěhotněly přirozeně i přes jejich špatné prognózy 😨 . Čím to asi zavání. Uno se totiž stává, že v Ov je spermiogram katastrofální a v jiném centru je normální, ne-li dobrý.
No fuj, pryč od nich, nebo se zase nas...
Tak co, byla dneska nakládačka 😀 ? Já jsem dostala vařechou hned v šest ráno v posteli 😅 , ale jenom trošku, byl ještě rozespalý, ale stejně mu to nedalo.

monali
13. dub 2009

holky dík, taky doufám že jenom plaším 😀 to mi jde 😀
Michule - mám za sebou 1.IVG v gyncetru (zamlklo 4tt) pak jsem přešla do fakultky. Folíků jsem měla 18,
z toho 14 bylo použitelných, 11 se oplodnilo a snad půlka by měla být vhodná na zavedení. Zavádět mi budou
2embryjka, a pokud ostatní vydrží tak by právě měly jít do mrazáku. 🙂

michule
autor
13. dub 2009

Mimco - máš naprostou pravdu. Prostě Ostravská ostuda a nahlídnu tam. Jsem zvědavá co se tam děje. Když pomyslím na to, že bych v OV podstoupila KETy a embrya by byly v dezolatním stavu, tak je mi zle a jsem nas...taky. 😀 Nakládačka se nekonala. Velikonoce jsou sice krásně jarně provoněné svátky, ale já neznaboh je bohužel nenávidím. Myslím, že tradice se mají dodržovat, ale o čem jsou velikonoce ve městě? No o chalstu. A abych někomu lila zrovna dneska, to se raději naliju sama 😀 . Takže drahý mi ráno dal pusu a řekl ,, stačí ? ,, a mladý se mě zeptal ,, chceš dostat? ,, a já mu řela ,, a chceš kilo? ,, no bylo to vyřešeno. Nevděčný hajzlík. Kilo za nic. Puberťák praštěný. Od babiček taky dostal prašule, taky za nic. Ale ty aspoň neuschneš. Já budu vysušená langusta 😀 😀 . Jinak Březinová je tak skvělý člověk, tak dokáže povzbudit, mám z ní moc pěkný pocit. Takových doktorů by měla být všude hromada.

mimco
13. dub 2009

Ty velikonoce jsi vystihla přesně Michul, je to jenom o chlastu 😅 , já jsem taky neznaboh.
Když jsem byla malá měla jsem to ráda, bydlela jsem na vesnici tak to bylo o něčem jiném.
No nic, za chvíli frčím domů, už se těším.
Nevím jestli je to normální, ale pěkně mě tlačí břčicho, bolí mě záda a celkově jsem nafouklá jako ropucha, o ksichtu ani nemluvím 😅 . Jsem zvědavá co zítra na kontrole, snad už bude vědět kdy bude OPU.

koczurka
13. dub 2009

AHOJ HOLKY!!!

Já jsem taky dostala jen střídmě,od synovců jen decentně a od drahého taky.Hrozně debilní svátky. 😖
Dneska jste už toho tolik nakeckali že už nevím na co jsem chtěla všechno reagovat. 😀
Monali,já nechci strašit,ale pokud tě pobolívá podbřišek a žaludek tak to může být začátek hyperstimuláku.Měla jsi přece jenom dost vajuch,ale nemaluju čerty zeď.Každopádně preventivně hodně pij,tím nic nezkazíš. 😉
Holky,ta Březinová je ta starší embrioložka nebo ta mladší??? 😕
Ili,ne mně nezbylo nic na zamražení.
Mimco,taky si myslím že to budeš mít lepší doma než chodit do práce.Ještě ty noční. 😒
Michul,tak na kolech jo?Ty jo vy jste akční. 😀 Já jsem dneska zase měla žravou. 😝 😀 Taky bych do Olomouce trefila i po slepu. 😀

koczurka
13. dub 2009

Jinak Michul,tvoje dlouhé příspěvky mi fakt chyběly. 😉 😀 😎

ili5
13. dub 2009

Máte pravdu, Březinová je perfektní. Já už na 2 pokus nechtěla jít, nemám peníze. Ona tak hezky mluvila v tom telefonu a navedla mě ještě to zkusit, že jsem to přeonačila a šla do toho. Opravdu se tam neplatí takové peníze jak v Ov a hlavně se platí postupně, tak jsem ji vděčná. Přála bych si aby mi zas dělala vajucha právě ona, moc ji věřím. dr. Oborná je ale taky velmi sympatická, jsem ráda, že jsem k ní přešla. Už to chci mít za sebou vše.

Ty velikonoce taky nemáme rádi. Drahý byl v práci, já s dcerou doma. Někdo zaklepal, dcera nahlas někdo klepe, pes začal kňučet a já na to nahlas, nebudeme otvírat. prostě komedie, nevím kdo za dveřma byl, ale musel z nás být vedle 😀 😀 😀

michule
autor
13. dub 2009

Koczurko - já když začnu psát, tak nevím kdy to mám ukončit. Jinak Březinová je ta mladá, i když definovat mládí 😀 ...Já už začínám pomalu říkat, že kolem 50ti jsi pořád mladá 😀 😀 😀 . A bude to horší, čím dál starší.. 😒
Ujeli jsme asi 20km. Nic moc, ale zadeček pěkně bolavý.
Ili - úplně si dovedu tu komedii představit. Ještě, že je ten den zanáma.
Mimco - dočetla jsem tak po stránkách to Gyncentrum a měla jsi pravdu. Jedna holčina tam zaplatila za IVF 35. 000,-no to je fakt obrovský rozdíl. I když my už jsme v tom Gymcentru taky nechali Čermákovi pěkné ,, boby ,,.Teď jsme počítali, že nás to vyjde cca 15.500,- a to je poloviční rozdíl. Ještě, že jsme tě loni následovaly!! Zítra dej vědět. Držím palečky a snad ti punkci udělají co nejdříve. ( Ježiš, já už bych to taky brala - myslím ten konec, to břicho, bolesti a nervy - no nezbývá nám nic než VYDRŽAŤ!!! ) 😀
Hezký večer všem 😎 . Ráno brzy vstávám a zítra nakouknu. 😎

petista
14. dub 2009

ahojík všechny, zdravím staronové i ostatní.
Moni, jsem moc ráda, že jsem tě viděla ( pro ostatní- potkali jsme se ve FN, já na Ko UTZ a Moni šla na ET).
Tak cysta opravda praskla, asi se tak bála 😀 té punkce, že radši odešla dobrovolně. Takže zítra začínáme stimulku č. 2, mám dlouhý protokol, 5.4 byla injekce Diphereline, od zítřka začínám Gonal první a druhý den po 75 iu, od třetího dne 150iu a od čtvrtého dne ještě Luveris 150iu. K tomu Acidum folicum po jedné tabletce a ještě mám nakoupeno grepy a kokos a bumbat kontryhel a to by bylo aby to nebylo 😉
Další Ko 22.4.
Jinak Michule, UTZ ti udělají i když máš MS úplně stejně, mně to tedy bylo dost nepříjemné, protože 1 a 2 den doslova teču, tak abych jim na podlaze nekapala 😀 ale když je to potřeba, tak co už. Potom, je-li vše Ok, ti píchnou Diphereline a napíšou ti do stimulačního schematu, kdy máš příjít na další KO, tak je tak za 8-15 dní, a je-li vše OK, řeknou ti, kdy máš začít stimulovat.

petista
14. dub 2009

jinak já prednison neberu, neboť imuno v Plzni jsme měli 100% v pohodě.
Srazík je naplánovaný na 16.5. v OV, zatím jsme najisto 4, takže se holky přidejte 😉

petista
14. dub 2009

jo ještě jsem na tu dnešní ko vzala manžu sebou, tak mně i jemu rovnou vzali krev na ty infekce, internu jsem donesla od obvodního, zaplatila 3.500,- Kč a odevzala formuláře a žádosti. Dr. Oborná byla velice milá.

petista
14. dub 2009

Michule, tak z nádraží v OL k FN jedeš tramvajkou buď 1 nebo 4 nebo 6, všechny jedno přímo pod fakultku, je to asi 15min.

petista
14. dub 2009

tak jsem o víkendu byla za odborníka, jak jsme byli na horách, tak z dlouholeté kamarádky, která teď žije v PRaze, takže se moc nevidíme, vypadlo, že jak měla před 10 roky prasklý slepák ( kvůli chybě doktora, který slepák nepoznal a poslal ji domů a až už nevěděla, kudy kam, tak jela do nemocnice a tam ji zachránili 5 minut po dvanáčté), tak ji při laparce, na kterou šla, že po roce snažení neotěhotněla, jí našli šílené srůsty, nefunkční vejcovody, tak jí oba vzali a teď jí nezbývá než IVF, tak já jakožto proti ní matador ( mám za sebou 1x IVF) jsem jí popisovala, co a jak. Snažila jsem se být co nejjemnější, tak doufám, že jsem jí moc nepoplašila 😅

geliva
14. dub 2009

Ahoj holky,
chtěla bych poradit, uvažuju, že taky odejdu z GC, tak jsem trochu četla vaši diskuzi (celou jsem nezvládla, je toho moc) kdyby šla do OL, myslíte, že je lepší FN nebo Fertimad? zajímají mě hlavně ceny, jestli mají pobočku někde blíž a tak... protože jsme se ted celkem vydali z peněz (ještě jsme předělávali byt a já dostala výpověd vpráci) a to dojíždění taky dost stojí.
díky moc za názory

petista
14. dub 2009

Gelivo, je tady poměrně dost holek, co chodili do Fertimedu, že má pobočku v Polance, ale dost ji přešlo i z Ferťasu do fakultky. Když tak napiš ještě večer, myslím, že Koczurka, Michule i Monali chodili do OV a přešli do FN, tak uvidíš. Jinak FN je o něco levnější než Fertimed. Sukub dokonce její gyndař, který dělá i Ferťasu, poslal do FN, Lajci taky přešla. Je tam ovšem i dost spokojených holek. Hlavní nevýhodou FN je, že na všechno dlouho čekáš.

geliva
14. dub 2009

díky za info, já jsem ted byla na IVF, v pátek jdu ještě na posledí konzultaci, tak pořád zvažuju co dál.

mimco
14. dub 2009

Ahoj holky, tak hlásím, že ve čtvrtek je OPU a už mám nemocenskou.
Folíků je celkem hodně a od soboty dost porostly, ted v levo jsou o hodně větší, ale i tak asi dobrý.
Petis - nepotkaly jsme se tam dneska? Jestli teda dobře čtu, že jsi dneska byla u Oborné. Měla jsem červený svert, rifle a červené boty, manža je dohola, no možná jo 😉 .
Je to šílené jak to letí, hlavně aby to dobře dopado, zase se ozvu 🙂 .