Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

dajamal
10. čer 2009

Ahoj holčiny, tak jste mi předminulý týden dobře poradily s cestou do fakultky, dojeli jsme na první pokus. Byli jsme na první konzultaci, čekačka šílená, ale byla jsem na to připravena. Protože jsem v kolotoči neplodnosti pár let, tak máme vyš. za sebou, Dostál chce jen jejich HP a za 4 týdny do poradny (a to měl výsledky HP z minulého cyklu).
Domluvili jsme se na IVF s min. stimulací, kupodivu se necukal a schválil nám to.

Ovšem aby to neprobíhalo tak hladce, tak mi při utrazv. našel NĚCO na vejcovodu - buď cysta nebo saktosalpinx, paráda. Zatím řekl, že se to na podívá při příští návštěva, ale vím, co z toho může plynout.

Kdyby to byla cysta - tak ji odsává???

Kdyby to vypadalo jak saktosalpinx, tak musím na laparku. Už jsem jednu měla před 4 lety, to byla vlastně diagnostická, na zjištění průchodnosti. Tehdá na ultrazvuku taky viděl můj G. něco jako cystu na stejném místě, nakonec mi říkal, že to byl jen přirostlý cíp vejcovodu k vaječníku, proto to na ultr. takhle vypadalo. Takže to uvolnil, jinak jsem tam měla vše v pořádku a průchodné.

No a teď toto. Může to být stejný problém, může to být cysta nebo fakt ten saktosalpinx. Tak by mě zajímalo, jak se k takovému staví Dostál. Požene mě hned na laparku? Upřímně se mi na ni moc nechce, ta minulá neprobíhala vůbec dobře, chodila jsem měsíc v předklonu. Vím, že ten saktosalpinx je lepší odstranit, ale já bych raději zkusila aspoN 2x ten nativ, ono je stejně otázka, jestli se vůbec dopracujeme k ET.

A ještě - v případě, že se laparky nevyhnu - jak dlouhá je tam pauza než se bych začít zase stimulovat?

ili5
10. čer 2009

Po laparce jsem šla hned druhý měsíc na IVF, takže fofr!!! To mi při laparce odstranili cysty, srůsty a endometriozu. Pak jsem hned navštívila CAR a už to jelo.....

michule
autor
10. čer 2009

Daji - já po laparce mohla až za 3 měsíce na KET. Každopádně asi stejně nic neuspěcháš. Dva nebo tři, šíleně to utíká. Přeji hodně štěstí, je to hrozné když se jdeš poradit co a jak a oni tam najdou něco ještě navíc, že? Já při každém UV měla nervy, že mi řekne - to zle a to tam nemá být. Jenže co naděláme!!!!
Ili - zítra uvidíš srdíčko - a, hned tu dej echo. Moc držím palečky. A jak bylo ve škole?
Holky, teď mi psala Koczurka, opět mám všechny moc pozdravovat. Ptala jsem se kdy pujde domů, jako že by jsme chtěly už vidět Honzíka, že? No a asi o víkendu, že ještě nemá moc mléka, takže přikrmuji a že je to jedlík.Taky jsem ji vyřídila naše gratulace a od všech krásné pozdravy.

ili5
11. čer 2009

Ahojky holky, task jsem doopadla ok, miminko je jen jedno a prý je dost velké, 0,9cm. Mám velkou rsdost. Dostala jsem těhotenskou průkazku, fotečku, vitamínky a už se mám rrgistrovat u mého gyn. do porady. 🙂
Dojeli jsme jako první 7 15 hod, nemohli ráno spát, tak vyjeli dříve. Byla jsem sice první, ale na řadu jsem šla přišla až v 10 05 hod. Už jsem chtěla odejít pryč.

katrin111
11. čer 2009

ahoj ili tak to ti moooooooc gratuluji!!!!!to je super!!!a ve kterem jsi tydnu????

michule
autor
11. čer 2009

Ahoj holky.
Ili - strašně velikáááááánskáááá gratulace. To je prostě skělé a máš i průkajdu, no to je ten splněný sen, že?? Takže nakonec jedno mimisko a takové veliké hCG, že jsme si myslely, že budou dvě. I tak jsem šťastná za tebe. Moc ti to přeji.

lilienka
11. čer 2009

ili-tak velikááánsská gratulace i za mě 🙂 to snad není možné,že se to podařilo 😉 živí to ve mě naději,že snad někdy i já... 😅 moc ti to přeju! užívej si a opatruj se!

gab123
11. čer 2009

ili moc gratuluji!opatruj se!

lajcikova
12. čer 2009

hezke rano 🙂
sem tu brzo to vite ted sme dorazila s nočni 😝 a chystam se tedy spat.

ili moc ti gratuluju,aspon jedno,bude zdrave a nemusi se dělit s dalšim miminkem 😀 držim ti palečky,at to dotahnete až do porodu 😉

marci a co ty?už testiš?sem narvozni i za tebe 🙂

larri
12. čer 2009

Ili,strasne moc gratuluji a davas mi velkou nadeji,ze se to pri nasi diagnose podari.

Moc a moc se opatruj a lajci,ty se pekne vyspinkej.

gab123
12. čer 2009

Ahoj holky dnes jsem byla na té plodovce vše podle utz je v pořádku jsme už velký 17cm.Odběr plodovky pro mě nebyl moc příjemný,ale dá se to hnusně nepříjemný!Čekáme chlapečka jsme moc za něj rádi vůbec jsme to nečekaliVýsledky budou za 3tt.

michule
autor
12. čer 2009

😀 Ahoj holky. Všem krásný večer. Zase nás trošku posunu z třetí stránky. Je tady někdo? Na ostatních diskuzích se kecá a tady mrtvo. 😒
Ili - kde jsi těhulko????
Gab - to je skvělé, že jste v pořádku. A to jste se dozvěděli dnes o chlapečkovi? A jak probíhá to vyšetření?
Lajci - ty děláš jenom noční? Brzy budu testovat a dám vědět. Jsem taky nervózní, hlavně se pořád hlídám a měla bych asi začít fungovat normálně, ale trochu mi to i vyhovuje to nicnedělání!!!! 😀 V práci se taky moc nepředřu.
Lari - ty se cítíš jak? Ty taky už dnes pátý den, že?
Tak krásný večer a pište!!!!

ili5
12. čer 2009

ahojky, já se koukám na telku. dnes jsem nějak unavená, tak jsem uvařila oběd a dod 1 polehávám. Na mojeho mám nervy, tak jsem celá divná. Zas sedí celý den v herně, tak jsem tam šla a řekla, že je kkonec. Mám zamknuto, tak snad se nebude dobývat! Zítra mu sbalím věci a už ho nepotřebuji k životu!!§
Tak dobrou, snad zítřek bude hezčejší den. 🙂

lilienka
13. čer 2009

ahojky
ili sice nevím jak to máš doma,ale podle toho cos napsala asi nic moc co?To ti nezávidím teda.Hlavně se kvůli němu nenervuj.Nestojí to za to.

ili5
13. čer 2009

Ahoj holky, Michul, ani jsem se včera nezeptala jsk ti je, nekrvácíš, je vše ok? Kdy testuješ, mohlas i dnes už! Jsem napnutá jak kšandy.
Jinak počasí na nic, zima v bytě, surovo. Jak se všechny máte a co děláte přes víkend, co vaříte? Já už jsem po obědě a udělala jsem si turka, nebo jsem 3 dny unavená, dlouho všechno trvá udělat. Ve čtvrtek mi dovezli Avon 3 krabice a já nejsem zchopna to ani otevřít a roztřídit, tak to už je co říct.

michule
autor
13. čer 2009

Ahoj holky, moc zdravím 🙂 😉 . Celý den jsem pomáhala v práci drahému a teď se chystám uklízet doma. Vůbec, ale vůbec se mi nechce, ale musím a žehlení mám tak do večera. Test jsem si dělala, no a jsem prostě v šoku a hotová a zároveň nechci jásat. Jsem strašně pověrčivá a vytřepaná. Mám poprvé v životě // nádherné čárky 😀 . Nezažila jsem to a proto na něj čučím jak blázen. Včera byla taky, slaboučká, dnes je viditelná a další budu dělat snad každý den než půjdu na krev.
Ili - tak děkuji za optání, jsem pořád stejně nafouklá, prsa jak balon a bolavé a břicho to je katastrofa. Ty to asi s drahým nemáš jednoduché, chce to fakt pevné nervy a navíc se fakt nesmíš nervovat. Kolikatý jsi TT?

larri
13. čer 2009

michule,potichoucku gratuluji,ale pst.

// carky mas podruhe,vzdyt uz jedno dite mas,ale u ni si urcite dlouho necekala,kdyz uz mas takovou slecnu.

Ja ti pisu,ze ti gratuluji potichoucku a u toho jsem se pristihla,jak septam. 😀

Kolikata den jsi po ET? Pocites i den ET?

michule
autor
13. čer 2009

Lari - před 17 lety jsme si opravdu mohly o testech nechat zdát. 😀 To jsem zjistila vynecháním MS a poté odebráním krve a byla jsem 6 týdnu těhulka. Ale je to opravdu dávno, vlastně přesně na chlup 17let.
No a na ET jsem byla minulý týden v sobotu. Takže týden, ale pokud se počítá i ET tak 8 den.
Ten šepot si umím představit 😀. JInak ty už jsi dees 6 den, že? Kdy se na to chstáš ty? A děkuji, ale žádné velké gratulace teď nečekám, fakt si musíme počkat na krev i na UV. To už bude veseleji.

larri
13. čer 2009

Ja chtela az pristi vikend,ale nevim,jestli vydrzim.Zatim nechci test kupovat,at mne to nelaka. 🙂

michule
autor
13. čer 2009

Já ti věřím, já to vždy vydržela do 10 dne a vždy byla jedna. Teď jsem byla jak běska, nakoupila jsem si testy a každé ráno čůrám. Jsem bláznivá, ale ten nález stojí za to. Nemusí to nic znamenat. Ani nevím, jestli to nemůže být třeba ještě nějaký hormon????? Prostě nastává čekačka 😒 😉

michule
autor
13. čer 2009

Lari - Mirunka je Miroslav. 😀 😀 😀

larri
13. čer 2009

Aha,tak to uz mas kus chlapa.

Ale tady v Praze znam taky Miroslava a ma rad kluky,takze je to nase Mirunka. 😀

michule
autor
13. čer 2009

Je mi to jasné, on je nešťastný z toho jména, pořád nadává, ale na gymplu mu říkají Míňo, takže na co si stěžovat. Když mě se líbí klasické české jména. 😀 😀 Je to obr 190cm. Netuším po kom!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

larri
13. čer 2009

A to pockej az bude jezdit s kocarkem,jak po nem baby pojedou.Uz vidim,ze ho to bude otravovat a pak si bude o kocarek skemrat.To znam z filmu. 😀 😀

Michulko,jdu si nakoupit neco maleho,tak se mej.Ja mam desne chut na nektarinky,je to hruza.Jim to co normalne nemusim a cokolady,ktere jsem fakt jedla denne,proste prase,tak ty uz vic jak 14 dni nekupuji.
Ale nanuky ty muzu.Mam celkove spatnou chut,prijde mi vsechno divne.Ale to uz od stimulace.Pri Fostimonu jsem myslela,ze sezeru i vola,pardon.

ili5
13. čer 2009

Ahoj, co to čtu tady?! Mooooc gratuluji, já tomu strašně moc věřila, že budeš mít 2//. Je to moc krásné. To bude koczurka čumět až dojede dom a bude nás číst co se tady děje.
Ostatní holky pospěšte začíná se oporavdu u nás dařit.
Lari, tak to zítra určitě testni ať se přidáš k nám těhulkám. Jinak jsem 6+3 tt. Ty jejich počty. Jinak mám mimi v sobě měsíc přesně v pondělí, ale přidává se 2 týdny, tak jsem poskočila 😀
Podle toho pořadu sama doma, teď měsíc červen mluví o nepodnosti, říkal dr., že do 7 tt po umělém hrozí potrat, že se plod přestane vyvíjet. tak se bojím, mám ještě 4 dny a už bych měla být z nejhoršího venku.
Mám hlad, tak vařím vajucha na tvrddo a budu dělat rybí pomazánku. K tomu kapie( mám3 barvy) rajčátko a salátovka, mňamky.
Jinak jsem si včera koupila laktosu a samo, že nic, mě nepomůže ani šaratice 😀

michule
autor
13. čer 2009

ILi - děkuji, ale co to tady píšeš??? Vůbec nepřemýšlej o takových katastrofách!! Já jsem fakt od začátku ani jinou možnost, než myslet pozitivně, neměla! Proč by měl být červen neplodný měsíc?? No, musíme být optimistky, jinak bych zblbla. 😀 😀 😀 😀 Už mám douklízeno a jdu taky něco sníst, s tou vajíčkovkou je to dobrý nápad!! Jo a Ili, ty si taky musíš ředit krev?

ili5
13. čer 2009

Michul, já to asi blbě napsala. Myslela jssem , že každý den v červu na 1 pořad sama doma se mluví téma-NEPLODNOST. Jako, že toto téma rozebírají s doktorama, jeden den tam byl Čermák akaždý den někdo jiný.
S tím ředěním krve mě překvapili, neměla jsem jim to rději připomenout. Na genetice přecejsem vám tady psla výsledky a psali jste mi, že je to trombofilie a oni mi nic k tomu neřekli a nedali nic. Došlo jim to vůbec z OV? Mě to totiž došlo poštou a v OL jsem se na to neptala. Tak teď jsem zaskočená.

ili5
13. čer 2009

Jdu hledat ten papír z genetiky a hned to ješě jednou proštuduju a když tak ho vezmu v pondělí ke svému gyn.ten by taky měl tomu rozumět, že jo?

michule
autor
13. čer 2009

Ili - já jsem myslela, že jsi celou dobu stimulace až do teď píchala. Tobě MUDr. Oborná nic neřekla? Třeba je to v pohodě a nemusela jsi být zajištěna. Tak neplaš. Určitě jsi v pohodě. Já to mám ve všech papírech napsáno - Vada Koagulace, takže si na to dávájí bacha a třeba v Plzni mi MUDr. Ulčová napsala, že si mám píchnout jen 2hod před Et, myslím Fraxiparin a Oborná chtěla ať si píchám už od 5dne stimulace. To je fakt jedno, oni ví co dělají, tak se ničeho neboj!!!! 😀 😀 Já bohužel ten pořad nesleduji, jelikož jsem v práci, to mě mrzí, ale nevím jestli je ještě něco co bychom o neplodnosti nevěděly!!! 😀 😀
Dala sis tu Lactulosu nalačno, hned ráno s vlažnou vodou?????
Lari - drahý mi koupil celý košík nektarinek, aniž by o tom něco věděl a přišli mi k chuti. Jinak já nejím, přímo žeru. A je mi jedno co. Já mám ráda všechno a taky to všechno slupnu jako malinu. Neunesu se za chvilku. 😀

koczurka
13. čer 2009

Ahoj holky!
Tak nás dneska pustily.Musím se aklimatizovat s prckem. 😉
Jsem to tak rychle přeletěla tady a super zprávy.
Michul,potichounku gratuluju,já to věděla! 😉 😵
Samo Ili tobě taky k těhu průkajdě. 😉
Tak zatím pa musím kojit a kojit Honzík má pořád hlad 😀 ,jsem jak dojná. 😀 😉