Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lajcikova
3. říj 2009
https://www.youtube.com/watch?v=Yu5WCxJlS2E

dneska mě dostala depka,tak snad ji nepřenesu na vas ☹

michule
autor
4. říj 2009

Ahoj holky. Všem krásnou neděli. Fučí nám tam tedy řádně. No aspoň uschne prádlo, že? Já mám vše uděláno a tak mám čas napsat. Mladý je už v poho, zítra jde na kontrolu a roušku jsem odložila v pátek ( jsem žehlila a asi bych se udusila, kdybych ji měla na puse 😀 ). No a včera jsem byla konečně na kukačce v Globusu, lidi jak opic, draze jak v Praze a zase jsem tedy odešla. Teď jsem šla do vany, a jak jinak než netekla teplá voda. Tak jsem se zase oblíkla a čekám. To bych fakt nedala tu ledovou vodu.
Lajci - to nééééééé. Tu písničku když slyším - Mámě - tak vždycky bečím jak želva. Ani se ti nedivím, že jsi měla včera depku když posloucháš takovu hudbu. Normálně si najeď na něco u čeho se budeš válet smíchy nebio aspoň pořádně pařit. Třeba nedávno na jedné diskuzi posílala odkaz jedna holčina, to když si s mla´dochem pustíme tak se fakt bavíme. 😀 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=JgksYjSxXkQ


Evi - jasné, že vánoce jsou tady, ale my jsme to vyřešili jasně - kupujeme si kočárek, mladému jedno překvápko, jinak dostane prašule a hotovo. Už se vidím, jak s břuškem putuju a kupuju dárky. No to asi těžko. Budeme všechny rády, že si uvaříme čaj - bez pomoci - a budeme se dívat na TV 😀 😀 😀 😀 😀 . No já jsem ty testy fakt měla hotové za pár dnů, pamatuji si to naprosto přesně, ale je možné, že když maminka není ve spojení s genetikem, tak to může trvat déle. Stejně to musí dopadnout dobře, takže pryč s chmůry.... 😀 😅 😵
Ili - takže už taky nakupuješ? No a půjdeš do toho kočárku, jak jsi ho popisovala?
Všechny ostatní moc moc zdravím a snad se brzy ozvete. 😀

evkaa25
4. říj 2009

Ahojky holky 🙂
Dneska se chystáme se ségrama,dětma a se strejdou do OV do ZOO. 🙂 Venku sice docela dost fouká,tak nevíme,jak tam dlouho vydržíme.Ale rozhodně jdem. 🙂
Včera jsem mněla srazík v Porubě v Boombeyi.Celkem fajn posezení. 🙂 A nebylo tam zahuleno a ceny taky v pohodě.Na srazíky dobré místo.Je to na Hlavní třídě.
Mislím,že můjsvištík se mněl včera v bříšku jak na horské dráze.Jsme se fakt nasmáli,až mně z toho bolely břišní svaly. 😀 Bylo super!!
Ale taky jsem se dozvěděla,že dvě moje spolužačky ze střední právě podstupují umělé oplodnění v Ov.Tak si říkám,že neplodnost je opravdu rozšířený problém.A taky jsme konstatovali,že ti dr musí mít z nás peněz,jak želez...................... 😖 😵
Lajci,nějak se poslendí dobou topíš v depkách,jak tak čtu.Nepomohlo by ti třeba vyrazit někde na výlet,nebo na procházku s manželem?Nějak se prostě odreagovat a vyhnat tu negativní energii??
Ili,tak ty jsi byla na triplech i v 1trimestru?!To mně to čeká v úterý a to už budu 16tt.Snad nebudu čekat na výsledky tak dlouho,jako ty.To bych se asi zbláznila..........
Musím jít dodělat oběd,tak se loučím a juknu večer....... 😉

evkaa25
4. říj 2009

Michul,teprve ted jsem si přečetla tvůj příspěvek,jelikož já píšu a vařím u toho,tak ten můj příspěvek píšu třeba půl hodiny........
No já dárky budu kupovat,hlavně neteřím a synovcům.Takže bych na to mněla co nejdřív vlítnout,abych pak mohlaležet u té telky,jak píšeš. 😀 Ale naštěstí dětem se nakupuje dobře.Hračky to jistí. 😀
Vidím,že se ti dneska daří s tou vodou.Tak snad vám brzy začne normálně téct.......
Fičím dělat ten oběd,tak pa

ili5
4. říj 2009

Evi, v 1. trimestru se dělají triple do 13+6 tt, já na ně jela, ale zas mi přidal 3 dny, takže jsem byla podle něj už 14 tt takže to nešlo. Výsledky v1. trimestru jsou hotové ten samý den, jak jdeš odpoledne, tak do druhého dne, ale v2. trimestru se čeká 3-4 týdny, takže já nestihla první, protižer mi furt přidávali týdny. Já bylůa na umělém v polovině května, takže podle sebe jsem ve 4 týdnu a kousek a podle jejich výpočtů za 14 dní začínám 7 měsíc. Takže jsem podstoupila 2 trimewstr tripletesty. Volali do laboratoře, Ať tu krev nedělají 1, ale 2 trimestr, jelůikož mi napřed vzali krtev a pak UZ. Neboj, jsi mladá, vůbec tam jít nemůsíš a stresovat se. Já bych tam už nešla, když mají výsledky na pytel a mimi je zdravé. Zas nějaká moda napichovat plodovky zbytečně.
Michul, já nevím jaký kočár ještě, snad něco vymyslí do té doby úplně nějakou novinku, nebo tyto jsou už dlouho, různé značky, barvy, ale na jedno kopyto. Mamka měla pro mě kočár z Německa, jinak byly jen liberty před 35 lety, já měla stegnera na velkých kolech, brácha před 28 lety měl zas z tuzexu kočár, tak mamča měla kočíáry co tady nikdo neměl, já pro Nikol sice z Polska, ale taky jsem ho nikde v Karviné neviděla, atipický úzký, odlišný. Taky jsem vozila a hned měla kupce, čekal jen až dovozím. Tak budu čekat každopádně do donce prosince a jak nic nevymyslí, tak něco objednám ale nechaal bych si ušít jjinou barvu hluboký, jiný sedačku, jinak sporťák. Mě se totiž líbí černý, ale sporťák černý na léto, to by se tam upekl, jak je v poslední době u nás parna.
Lajci, přival si hodně práce a na depku Ti nezbyde čas. Já vstávám brzo a večer padám na hubu, tak nemám čas na depky. Teď jsem dojela z Ostravy, zas do bytu lišty... Pak v Orlůové už pro ten vozíček na kolečkách pro mimi, je krásný. Teď tu mám hromadu na žehlení. Odpoledne dojde stolař pro peníze na komodu do chodby, chce zálohu desítku a prý to bude do měsíce hotové, takže ještě měsíc bordel v bytě, mě jebne. 😀

lajcikova
4. říj 2009

ahoj

evi jo posledni dobou nemam moc fajn obdobi,30.9to byl rok co sme potratila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ prostě to na mě doleha všechno a ze všech stran 😢

michul tu pisničku mam v mobilu,je dobra.sem tě nechtěla rozbrečet ☹ sory.dneska sme byli na těch narozkach,bylo fajn až na ty keci některych co se vas pořad ptaji a co vy?kdy na to vlitnete? 😢 nic přijemneho........ 😔 ale děda si to užil,to je hlavni.

evkaa25
5. říj 2009

Ahojky. 🙂
Lajci,myslím,že všichni tady známe ty nepříjemné otázky:"A co vy?Vy ještě neplánujete mimčo?Máte přece nejvyšší čas......"Nic příjemného,ale člověk se prostě musí naučit to moc neřešit.Jinak ho to bude pořád ubíjet.Uvidíš,že i ty se dočkáš svého uzlíčku štěstí.Moc ti to přeju. 🙂
Ili,doufám,že snad budu čekat méně než ty 3 týdny.No už zítra se to dozvím,tak pak pisnu.
Koczurka a Lili už tady pěkně dlouho nebyly.Tak snad se mají dobře.......
Monali a co ty?Už jsi byla u dr?

michule
autor
5. říj 2009

Všem krásný den. No asi začnu pomalu psát - přeji krásný den Lajci, Evi a Ili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Kde se ty naše baby jenom poděly? Vždycky se těším, že až nakuknu, tak si počtu a už více než 14 dní žádná změna. No ještě, že je nás tu pár, které na to neprdí 😀 😀 😀 ( protože jsme doma a tak trochu se nudíme a borok Lajci má neustále noční, že? 😀 😀 😀 ) U mě nic nového. Chystám se vytírat, tak se psychicky připravuji. Na oběd byly těstoviny s kukuřici a zapečená brokolice se smetanou ( já tak zdravě vařím, až se mi to ani věřit nechce 😀 ). No a taky jsem rybičce koupila NUK lahvičky a cumlík, nůžky s kulatou špičkou, kartáček na vlasy a sponu na dudlík - vše mám růžové, takže kdyby nám náhodou narostl pytlík, tak máme malého ,, transku ,, 😀
Evi - snad nebudeš muset tak dlouho čekat. Je to fakt o nervy, ale já třeba byla nervózní jen ten den vyšetření a pak jsem na to úplně zapoměla, prostě jsem vypustila, že se může dít něco špatně. Takže fakt se neboj, jsi mladinká a hříbek bude v pohodě. A jak bylo v ZOO?
Lajci - nerozbečela jsi mě, hned jsem ji vypla. Je skvělá, ale abych u ní bečela nemusím být ani těhulka. 😀 😀 😀 😀 A víš co, já jsem každému říkala, že my děti prostě nechceme, že jedno máme a teď když mě vidí s pupíkem tak říkají, jojo - odříkaného chleba největší krajíc a já na to - to máte smůlu, mám zaražené větry 😀 . Fakt je mám na háku. Moje ségra je posílá rovnu do p++ele. A to naplnou hubu. Takže i ty je tam pošli. 😀
Ili - jo naši měli taky Libertu a Stegner. To byly pecky a ještě mi říkala, že je kupovali v tuzexu, taťka byl v té době hodně mivitý a tak si to mohli dovolit. No a dnes musíš být taky hodně movitá ať si aspoň jednoho prcka můžeš pořídit. To je totiž naprostý masakr. Sem tam něco koupím a pak si říkám, ježiš kde jsem ty peníze dala? No jo, ale peníze budou a my nebudem.

evkaa25
5. říj 2009

Michul,já taky vždycky nakukuju,těším se,že si počtu a nic. 😕 Holky asi nemají čas koníkovat při práci a Koczurka při Honzíkovi.Tak snad si najdou chvilku alespon občas. 😵
V ZOO bylo úžasně.Počasí se dalo,ani tam moc nefoukalo.Zvířata byla docela aktivní a s neteřinkama to bylo úžasné.Hlavně se skoro tříletou Eliškou.To byly hlášky 😀 😀 😀
Nejvíc času jsme samozřejmně strávili u koz a u morčátek.Tak mám asi deset fotek kde jsem já a malé kůzle a někde dokonce i neteřinky. 😀 Ty se moc fotit nedaly,pořád někde pobíhaly mezi těma kozama.No fakt paráda. 😀
Dneska večer jdu na první lekci angličtiny po prázdninách.Začíná to dneska a trvá to do dubna.To už budu mít úplně jiné starosti s miminkem,ale i tak do toho jdu.No ale bude to dneska zajímavé.Vůbec jsem se na to ještě nekoukla,tak to dneska bude asi trapas.Ale do příští lekce se určo přinutím něco naučit 😉
Já ted čtu hrozně zajímavou knížku-Hovory s porodní bábou,tak nějak nic jiného nedělám.Mně to docela chtlo.I když si někdy říkám,že lepší je třeba o porodu nic nevědět,než že já to všechno studuju. 😅 😨

larri
5. říj 2009

Ahoj holky,rychle jsem koukla a Michulko tobe koukla do albicka.Moc ti to slusi,az mi ukapla slza,jak bych ted asi vypadala ja,kdyby mi to dopadlo jinak.

Tvuj tip na kocarek se mi libi,ale kdyz jsem to jednou doma nadhodila,tak mi bylo receno,ze za tuhle cenu sezenu ojete auto starsi vyroby.A byl konec rozhovoru.
Kamaradka si ho koupila se vsim vsudy a pak melo sportak dalsich pet holek,dokonce stejne barvy.

Jinak zdravim vsechny a Lajci,nevzdavej to.Jeste porad se bojovat da.Vim,ze je to tezke,ale nechci myslet na to,ze bych nemela nikdy svoje deti.
myslim na tebe a uvidis,ze si za nejaky cas budeme fotecky miminek ukazovat v albicku. 😉

michule
autor
5. říj 2009

Tak holky, mám vytřeno a teď sedím jak borok a malá začala tak kopat, že mladý dal ruku na břicho a začal se smát jak ujetý. Prý, to není možné co si to dovoluje? No a dopíšu a jdu upéct buchťáka. Mám strašnou chuť na sladké.
Lari - děkuji. To jak ti to dopadlo mě ze srdce mrzí. Snad jedno pozitivum to má a to takové, že se ti podaři otěhotnět. Nejsou to slova útěchy, ale moc ti - vám - přeji, ať to už vyjde. A tomu věř, že budeš mít albíčko a v něm svoje břuško a já budu nakukovat, stejně tak, jak jsem nakukovala Koczurce a závidět ( jen v takovém tom dobrém 😀 ). Úplně tě chápu, vždyť jsem byly všechny a jsme na stejné lodi a máš naprostou pravdu, teď už bychom si pupíky měřily spolu, měly bychom stejný termín. To ale příjde, tomu věř!!!! Ohledně toho kočárku má můj drahý naprosto stejný názor a hlášky. Občas ho vídávám, ale v tomto případě mi to vůbec nevadí. Je to bytelný kočár a snad se mi ho pak podaří i dobře prodat ( tedy v případě, že si ho vůbec koupím 😉 )
Evi - tak to jsme na tom stejně. No a ty ještě pár týdnu a bude tě hříbek taky tak kopat jak mě rybka, že? Já měla pohyby hodně brzy, myslím teď, ale u mladého přesně ve 21tt. No každopádně to je za dveřmi. Jinak je fakt škoda, že nemůžeš dát fotečky do alba. Nemám teď co pozorovat. Manža tomu taky nerozumí? Já jsem taky antitalent, takže se nesmím naparovat, ale pokus se!!!!!! Good luck in english leasons 😀 😀 😀 😀 .

petista
5. říj 2009

Ahojík, jen se ozývám, že žiju, sleduju vás, ale nějak se u mě k tématu nic neděje. Umělko tento rok určo neřeším, ono to přiro snaženíčko je o moc příjemnější, a když to u nás nevyloučili, tak si užíváme jen to příjemné a tajně doufám, že to třeba i dobře dopadne. Jinak pracuju, chodím na orient. tance, běhat každý večer, plavat, k tomu doktorát, takže mám hooodně co dělat, ještě že už končí práce na zahradě. Jinak všem těhulím přeju poho těhu a hlavě zdravíčko. Moni a Mimco, moc jsem na vás myslela 😔 Tak pá, příležitostně se ozvu

evkaa25
6. říj 2009

Ahojky holky. 🙂 Celé dopoledne mi nešel spustit koník,tak píšu až ted.
Za chvilku vyrážím do Ov na koncert Richardy Mullera.Je to taková srdcová záležitost.Byli jsme na něm s manželem,když jsme spolu začali chodit.Tedy někdy před 8lety. 🙂
U dr dneska všechno v pohodě.Brali mi krev,dělali UTZ a mněřili drobkovi hlavičku,bříško,stehenní kost,lýtkovou kost,ručičky........Velikostně odpovídá týdnu,ve kterém jsem tedy 16tt.Váží už 156g.Je to macek.Asi ho dobře živím. 😀 😀 Byl dneska dosti lenivý,tak ho dr budila štoucháním do bříška,ale moc to nepomáhalo,asi byl ještě z rána ospalý.Však taky normálně chrním do 8-9hod a já byla dneska u dr už v 7.30hod. 😵
Jsem objednaná až na 3,11 a to mi budou dělat ten velký UTZ.Pokud budou výsledky z krve v pořádku,tak mi to potvrdí až na té kontrole a pokud ne,tak by mi prý volal genetik,ale tak do těch 3 týdnů.Tak snad nikdo volat nebude.Budu se snažit na to nemyslet....
Peti,to jsem ráda,že tady sem tam nakousneš.Myslela jsem,že si dáváš pauzu a ani tady nechodíš.jsi tedy ted dosti aktivní,klobouk dolů. 😀 A držím palečky,aby se ti brzy taky splnil sen v podobě //.Přeju to vám všem snažilkám.Moc!!!
Fičím na ten koncert,tak pak juknu večer..........pa pa

monali
6. říj 2009

ahoj holky 🙂
taky mi v práci nešel koník, už jsem měla strach, že nám blbne internet.

Tak u doktora jsem byla včera - krev negativní ☹ ale to jsem už věděla. Na další
KET jsme se domluvili n listopad nebo prosinec. Chci si dát aspoň měsíc pauzu. Teď nemám na další pokus
náladu. Naštěstí vpráci chystáme velkou podzimní prodejní akci, tak ani nebudu mít moc času, i kyž myšlenky z hlavy stejně nevyženu.

Takže se všechny opatrujte, i když tady moc nepíšu, tak vás čtu poctivě a myslím na vás. 🙂

michule
autor
6. říj 2009

😀 AHOJ holky, všem krásný večer. Ano - dnes byl koník nedostupný a já měla prázdné dopolende, tak jsem to proležela a pročetla ( neměla bych číst ty odbornosti, pak se moc hlídám 😀 ). No a konečeně zase večer a koníček funkční!!!!! Takže rybička na ultrazvuku odpovídá 21 týdnu, má všechny orgány na místě, dokonce viděla, že má plný močový měchýř, jenže byla tak živá, že MUDr sice udělala fotku, ale tentokrát se moc nepovedla je moc rozmazaná, ale dám ji do alba. Říkala, že vypadá jak malý panter před výskokem 😀 😀 . No a pak mi zdělila, že má dlouhé kosti a jak velicí s drahým jsme? A já, že jsme celkem malí, jen že mladý se narodil s mírama, které zatřásly nemocnici a to 56 cm ( dnes 191 cm ).Takže mi bylo jasné, že i malá bude čahounek, já prostě asi rodím veliké děti. Už teď se její míry pohybuji kolem 3O cm (nemohla ji změřit úplně přesně ), ale jsem v půlce, ještě druhá půlka a máme 6O cm 😀 😀 . To bude paráda, hubená a dlouhá tyčinka. No a datum porodu se nezměnil, vše platí. Pak jsem spěchala na kardiologii a tam byl moc příjemný MUDr, ten mě taky potěšil, srdíčko je na místě, nádherně bouchalo a v pravdelných intervalech, takže dnešek pozitivní. A to ve všech směrech. Odpol. jsem zjistila, že nemám doklady od auta, že jsem je asi ztratila. Žádný brek nebyl, jelikož jsem přehodnotila život, ale mrzelo mě to. Naposledy jsem je u sebe viděla asi v pátek 😀 . No a začala jsem pátrat ( a věřte, že to byla velká námaha ) kde jsem všude byla. Prošla jsem kolem 17h obchody tady v okolí ( drahý mi řekl, ať jdu raději všude, že já v každém obchodě něco koupím ), no a představte si, že byly v lékarně 😀 😀 . Děkovala jsem těm Mgr. až mi bylo hamba a tak jsem jim aspoň udělala kšeft. Takže pro mě skvělý den. Mám je a drahý je na mě pyšný ( ještě bude, protože zítra jdu zase na nákup 😀 😀 ).
Evi - takže taky vše v pořádku, to jsem ráda. Pamatuji a nebylo to tak dávno, jak jsem říkala, že rybička je hodné miminko a najednou se nezastaví, takže počkej, žádné buzení hříbka nebude za chvíli třeba. Pak napiš jaký byl Ríša!!!!???? A pěkný macík, to je pravda. Jen tak dále, budeme mít tady asi rekordní míry. 😀 😀
Moni - ahoj. Tak fajn, listopad je tu coby dup a snad budou vánoce se 2//. Moc bych vám to přála, to byl úžasný dárek. Takže žádné dlouhé odpočívání. Teď se jen otřepej a vzhůru do boje. Jsme statečné holky, no ne? 😀 😀 😀
Peti - vítám tě. Jsi strašná šikula, máš můj nesmírný obdiv. Ne ohledně cvičení, to je ten nejlepší relax, ale ten doktorát. Jsi moc a moc dobrá a miminko si k vám najde včas správnou cestu. Třeba si jen chce počkat, až maminka bude JUDr. 😀 😀 😀 😀
No a já tedy už nebudu více psát. Moc zdravím zbytek nevěrnic. Jo a krásný večer.

ili5
7. říj 2009

Ahoj, taky včera mi nešel celý den koník, ale jsem to věděla, nebo kámoška se tady taky dostat nemohla, asi dělali čistky.
Monali, je lepší jak jdeš hned na další pokus, tělo je nadopované. Já byla na KET a hned další měsíc jsem stimulůovala na IVF, že se lépe chytne, jak je hormonama nabité tělo, tak popřemýšlej! Hodně štěstí.
Evko, taky mi řekli, že když bude krev špatná tak zavolaj, nakonec nevolali, já si oddechla a oni to poslali poštou tu špatnou zprávu, jak Olomouc tak i Ostrava. Jak jsem se Ostravě neozvala, tak pak volali mému gynďaři, že jsem nepřišla ani se neozvala. Taky říkal, že zná hodně případů i v jeho rodině dokonce co krev nevyšla a nešli na amnio. A to je asistent primáře, taky to moc asi neschvaluje a raději čekat na genetický Uz ve 20tt. Tam se to ukáže. Nevím proč to dělaj, když stejně ty výsledky z plodovky jsou až kolem 20tt těhu, tak raději počkat na UZ, nestresovat dítě a maminku bolestma, nebo potratem. Hnus, fuj.
Michul, tak to je dobře, že je vše v pořádku. Bude to modelka s dlouhýma nohama, bude Ti vydělávat škváru 😀 . Ten můj bude fotbalista po tátovi, buší do mě, ve dne, vnoci, nikdy nespí. Četla jsem v knize, že jak je vzhůru nyní, tak si to máme zapisovat a sledovat, takže tanto rytmus bude i po porodu, takže se mám na co těšit. Tu školu v tom případě nedodělám. Takže by to řešily babičky a sunar 😀 před zkouškama 😀
Nemám na nic čas, jak jsem chjodila do práce, tak vše stíhala, teď nějak nic. Dnes mám školu, nemám dopsané ani sešity, doma bordel, stolař v nedohlednu.... Zálohu desítku sbalil, tak ho asi dlouho neuvidím 😀 .
Chtěla bych zajít na to 3D, foto 100, CD 500 kč, jsem tam volala, nemusím se objednávat, stačí dojít, no nemám kdy, takže to asi do 25tt nestihnu, to jest do pondělí.

lajcikova
7. říj 2009

hezke dopoledne 🙂 sem měla denni,takže neni času,ale čtu poctivě 😀 jen bohužel občas nevim co bych teda měla psat,u nas nic noveho,takže nemam co přidat do vinku.sory ☹
michul je dobře že ste s rybičkou v pořadku,a nic vam nechybi.ty jo to bude chcalena,jen nevim teda po kom,ty jsi celkem maleho vzrustu 😀 hlavně že si našla ty dioklady,no aspon že si pamatuješ ktere obchody prolitneš 😀 to ja většinou nevim....
moni je to pech,moc na tě myslim,strašně ti to přeju,ale ještě maš na dalši ket,a ten se musi vyvest,takovy vaniočni dareček,fakt ti ot strašně přeju.
ili ty jo ty už budeš za chvily rodit,toto leti nak moc rychle.doufam že konečně hodiš foto toho maleho fotbalisty.
sem si všimla že i petka na nas koukla,tak ji tedy zdravim

😀 ani nam nepopsala jak bylo v těch laznich 😠
dneska sme byla zase u zubařky,no mam to konečně za sebou,dodělavala mi kosmeticke upravy a ty teda bolely nejvic,hlabvně ten zubni kamen 😝 mam asi o dva metry vice.ale jdu až v dubnu. 🙂
nic jdu něco uvařit mam chut na MASO 😀 byhc sežrala snad kybl masa.takže pak zase kouknu.zatim pááááá

lilienka
7. říj 2009

ahojky holky
u mě taky nic nového,tak jen na vás koukám 🙂 Mě zaráží to,že když mi to nevyšlo,tak na ket jsem mohla až za 3 měsíce...copak to nemají všichni dr stejně?akorát jsem měla rozdupané 2 výplaty.Jinak já stále čekám na výsledky hematologie no a podle toho se zařídíme no.v práci ted máme frmol jak blázen a ke všemu na nás nasadili kontrolorky-3 baby co čumí jak tam lítáme jak draci.Mě by z toho omylo-taky bych chtěla mít takovou práci,kdy berete prachy za čumendu.Ještě mi nic neudělaly a už je nesnáším 🙂 A budeme mít samé přesčasy-ach jo jo ach.Aspon budou prašulky.Venku je dnes super-jsem hrabala listí jen v tričku 🙂 Tak zatím ahojky holky

petista
7. říj 2009

Hele, Lajci, já jsem tady psala, jak jsem se měla v lázních 😵

lajcikova
7. říj 2009

peti tak sory ja to asi přehlidla 😕
lili co centrum to jina praktika 😠 měl by konečně v těch centrech někdo udělat pořadek 😠 je v tom strašnej chaos.
tak sme dojedla a maso 😀 a ted jsu chrnět tak zatim 😉

evkaa25
7. říj 2009

Ahojky všichni.
Lajci,tak už máš zoubky hotové,tak to budeš mít na chvilku klid. 🙂
Lili,já jsem kdysi taky pracovala pod dohledem kontrolorů.Dělala jsem dělnici-šičku a kontrolorky pořád chodili a přemněřovali,jestli všechno sedí.Hlídaly každý mm.No děs! 😒
Monali,takže do boje kolem vánoc.Byl by to krásný dáreček,tak budu držet palečky.A hodně štěstí v práci.At toho hodně prodáte.A taky nějaké prémie za tolik práce!! 😀
Ili a kde jsi chtěla na to 3D jít?To tam je nějaké levné.Já jsem objednaná tady kousek od bás.Je to pobočka Havířova,kde byla Michul.Stojí to tam maslím 1000kč.
Michul,tak to bude rbička pěkné "bidlo" 🙂 Že by modelka??
No a mů prcek bude asi pěkný cvalík. 😀
Jinak Ríša byl super.Fakt se nám to s manželem moc líbilo.Byli jsme hned ve čtvrté řadě,takže jsme nádherně viděli.Je pravda,že jde vidět,že už má Muller nějaké ty roky za sebou.A kdyby jste viděli jaké má bříško. 😀 😀 Ale má na něj ve svých letech nárok myslím. 😵
No a po cestě domů jsme se stavili na hambáč se sýrem.Mněla jsem na něj fakt hroznou chut,ale nějak mi nesedl a pěkně mně prohnal.Tak mám od hambáčů na chvilku pokoj.......... 😖

michule
autor
7. říj 2009

Ahoj holky, moc a moc zdravím a jsem milé překvapená, že jste se ozvaly skoro všechny a skoro všechny píšete, že nemáte čím přispívat. No, ale byly doby, kdy jsme ani jedna nebyla těhulka a psávaly jsme si!!!! Já taky píšu kraviny typu, co vařím, jaký byl den a že mám v hlavě prázdno 😀 😀 😀 . Takže každá máme tady čím přispět.
Já jsem dnes opět byla v Polsku ( asi si tam hodím přechodný pobyt po dobu těhotenství 😀 ). No a koupila jsem fusák, kokosovou matraci, ještě jedno povlečení do postýlky + prostěradlo a sobě skvělé pončo, tayk pár modelů a pořád si to prohlížím. Doklady mám a peníze už né. Teď jem znavená jak mimino a už jen počkám Přešlapy a jsem mrtvý brouk.
Evi - já si taky pořád říkám, že nesmím ty venkovní věci jíst. Já je zbožňuji, ale vždy po nich zvracím ( průjem ti závidím, že mě to prožene vrchem, nikdy ne spodem 😀 😀 ), ale už jsme chytřejší. Já dnes v Polsku měla chuť na klobásku, ale nedala si ji. Minule to nedopadlo dobře. Ale když ta chuť je někdy větší než myšlanky na to zlé, že? Ríša je starý pardál, ale taky si ho rádi poslechneme, jenže se nediv jak vypadá, vždyť má za sebou opilecké a drogové orgie, tak je na tom ještě dobře.
Lajci - já jsem si říkala, že máš asi přehozené směny, že nepíšeš. Takže zuby Ok, to mě teď čeká. Já to ale dlabu, já když by mi měla něco vratat, tak si nechám raději píchnou injekci. Jsem srab, ale jedině tak zubaře přežívám a je mi fajn 😉.
Lili - ty baby, kdyby bylo v naších pravomocích, bych poslala do .......... jenže to nejde. To je hnus. Kdo toto dělá a je ještě povýšený, že? Fuj. Jenže jsem rádi, že máme práci. Jinak bylo až moc horko. Jsem byla hotová a zase takový výlet, dlouhý, parný a únavný. A co si já pamatuji, tak i já jsem mohla na KET v tomtéž cyklu. Ale jsem si jistá, že oni ví proč těm ženám dávají třeba větší pauzu. Vůbec si napamatuji, že jsi byla na hematolce? Tak to se není čemu divit, jsem Lobotom. Hlavně ať ti najdou příčinu a šupajdy do pupenda. 😀
Ili - já vím, že ti vždy tak nějak oponuji, ale u nás výsledky z plodovky musejí být dělané kolem toho 16 - 17 týdne, protože co já vím od svého genetika, tak kdyby bylo miminko nemocné tak kolem toho 2O týdne už jdeš na přerušení ( tedy je to vlastně vyvolaný porod ). Jinak mě nestraš s těma pohybama. Ta moje rybka taky řádí jak černá ruka. Někdy je toho už moc a tak ji začínám domlouvat. To mi řekni, že modelky tak kopou. Ty nebude to třeba aqvabela? 😀 😀 😀
Moc hezký večer všem a Koczurka má body dolůůůůů 😀 😵 .

koczurka
7. říj 2009

AHOJ HOLKY!!!

Jen v rychlosti vás moc,moc zdravím!!! 😵
My se teď stěhujem takže balení,do toho rehabky atd.,no blázinec. 😝 Jsem hotovson.Nevím kdy se zase ozvu,snad tam brzy vyřídíme internet. 😉 Zatím tam budem dočasně,každopádně budem bydlet na hlavní třídě. 😉 Příště napíšu víc.Moc se omlouvám že to teď tak zanedbávám.
Michul,móóóc ti to sluší. 😉 😵
Zdravím všechny....pááááááááááá

ili5
8. říj 2009

Ahoj, evko, je to u nás v Karviné na 6, dr. Konečný, nemusíš se ani objednávat, stačí dojít. Kámoška tady z koníka nechtěla dávat 500 za DVD jen za foto a myslím, že ji to dal foto i DVD za 300, takže smluvní ceny. Nemá moc lidí, má reklamy i v Avízu, tak si přivydělává jak může 😀
Michul, já byla ve 20tt na genetice v OLomouci a znova mi nabízel plodovku, musela jsem mu podepsat reverz. Kdyby bylo špatné, tak do 25 tt Ti ho umrtví a porodíš mrtvolku, tak nějak. Byla jsem ráda, že viděl zdravé mimi. Stejně bych na to nešla ve 20tt, každé centrum asi to má jiné, mě vyšetřoval primář v Olomouci, tak asi nejpíš ví co dělá. 😒
Koczi, kam se stěhujete a proč jen předčasně? To znamená, že další stěhování vás bude ještě čekat? No to vám nezávidím, mě stačí tady rozdělaný byt a stěhování bych nedala.
Jinak mi od minulé středy teče mazivo s prsa, už i z druhého, já fakt asi budu rodit v listopadu, přez pas 106 cm, v zádech mě bolí děsaně, u všeho sedím, i jak utírám prach. Dnes jdu umývat okno v kuchyni, tak u toho se sedět nedá, tak musím nějak vydžet. Bych potřebovala aby mi někdo to břicho nadzvedával jak chodím, tui tíhu 😀 . Ve čtvrtek dojede tchýně, tak ji ten můj bláznivý chlap řekl do telefonu ať nezapomene dovést škváru na kočár, aby zas nepřijela po prázdnu a ať nepočítá, že ten kočár stojí nějakou pětku 😀 . no prostě bez ostudy. Tak jsem zvědavá kolik pustí chlup, nebo nedejbože ho koupí sami, to by mě urvalo, jejich vkus. 😀

ili5
8. říj 2009

pŘEČTĚTE SI TÉMA ODTOK PLODOVÉ VODY PO AMNIOCENTÉZE. pAK SE NENÍ ČEMU DIVIT, ŽE JSEM RADĚJI PODEPSALA REVERZ, toho je tak moc těch případů, že nevím proč se to ještě vůbec dělá a nestačí jen ten UZ, když je to stejné, tak i tak 98% odhalí vady. Fuj, jsem se zas nervla k vůli tomu, jen body sbírají a je jim jedno ty maminy boroky.

evkaa25
8. říj 2009

Ahojky
Ili,četla jsem si ten Zuzčin příběh z toho tématu a je to fakt děs.A jak píše,že jí nechtěli udělat UTZ a vůbec o té péči,tak to je teda síla.Je to strašné,co se děje v některých nemocnicích!! 😖
Ten dr,co dělá u vás to 3D je fakt levný.Mně by to ale vyšlo nastejno finančně,jelikož bych dala tu ušetřenou pětistovku za benzín.Takže půjdu na to tady k nám do Hati. 🙂 Ale dík,žes mi o tom napsala.
Tvůj partner to tedy řekl mamce docela naostro s těmi penízky na kočár,co?!Tak pak pisni,jak jste dopadli. 😀
Koczurko,stěhování ti vůbec nezávidím.Tak snad to všechno zvládnete a ozveš se až budeš mít trochu času.Hlavně že jsi ty i Honzík v pohodě. 🙂
Michul,ty už to Polsko musíš znát nazpamět.Co to je ta kokosová matrace?Proč kokosová?
Já už se tak těším,až začnu taky nakupovat takové ty drobnosti.................Začnu asi po tom velkém UTZ za 4týdny. 😉
Ted fičím s pejskem na prochajdu a večer chci na bazén,tak se loučím..................

ili5
8. říj 2009

Ahoj, taky jsem tu kokosou matraci kupovala neteři před 5 lety, tak mi ji půjči i s postýlkou. Je to protialergenní, prostě zas něco vymysleli, zas takový objev to nebude, ale když už koupit novou, tak je ta lepšejší.
Michul, kde jezdíš do Polska na nákupy, do jakých obchodů?
V tesku mají od včera 20% slevy na kojenecké věci, cumle, láhve, oblečky. Psala to jedna kočka na koníkovi. Mám Tesko za rohem, ale dnes se mi nechce, snad zítra tam naběhnu mrknout

michule
autor
8. říj 2009

Ahoj holky.
Koczurko - děkuji a hlavně, ať vám to stěhování dopadne dobře a všechno zvládnete bez problému a bez nehod. Hned pak se ozvi a povykládej jak je byteček pohodový.
Evi - takže ta kokosová matrace je prý zdravější pro miminko, pak kolem toho 2 -3 roků se prodávají ještě s pohankou. No jsou to takové vymoženosti, že jsem ani já neodolala. Jsou tvrdší a pediatři nedoporučují molitanovou. Já jsem toho názoru, že můj mladý měl molitanovou, neměl nanynku ( dechovou podušku ), neměla jsem chůvičky a měla látkové pleny a to dítě žije!!!!! Jaký zázrak. Já mám kokosku, protože byla za skvělou cenu, mám ortopedické klíny, protože to miminko zapřu a mám to přes MUDr z práce. No a s dechovýma podložkama to je asi tak, že je taky všichni doporučuji ( náhlé umrtí miminek do půl roků ), všechny mé kamarádky je mají a já mám dilema. Stojí to balík, prý použité déle než 2 roky ztráci na aktivitě a nové stojí kolem 2 - 3 tisíc. Tož a teď ,, babo ,, raď? Už se ti to krátí a budeš v nákupní agonii jako já. Jenže budeš muset kupovat jen neutrální barvy, to já mám komodu celou do růžova 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , nabylo by lepší zjistit co je hříbek zač? 😀 😀 😀
Ili - tak já zrovna v tom Tescu byla a nic moc slevy. Třeba bryndáky z 60 na 30kč jsem koupila, lahvičky jsou, ale ne se silikonovým cumlem, bodyčka 3 ks za 105kč u nich byla sleva asi 40kč. Minulý měsíc to byl větší ráj. Každopádně se to vyplatí. Mají tam úžasné modely, třeba džíny s tunikou cca 370kč, stojí to za to, ale v PL džíny 200kč a trička běžně od 50kč, takže porozmýšlet a fakt se třeba vyplatí jet na burzu. Jinak do Pl jezdíme jak na velkou tak na malou burzu, pak v Těšíně je hned obchod, jmenuje se Moje maminka nakupuje tady, tak tam jsou taky skvělé ceny, můžeš platit kartou nebo zlotýma. Pak vím, že velká burza st - so je daleko levnější než malá, která je každý den a pak - ještě více se oplatí jet ven z Pl na tu Bielsko Bialou a tam jsou hypermarkety, jmenuji se Auchman a tam jsou kočárky za hubičku ( já tomu tak říkám, drahý je opačného názoru 😀 ). Tu kočku s tou plodovkou jsem četla, je to chudák, ale věřím, že doktoři ji neublížili schválně, prostě to je osud i když někdy fakt krutý ( jako, že ta plodovka začala odtíkat, to že ji neudělali ultrazvuk je další věc, hnusná!!! ). A já neustále budu tvrdit ten svůj zarytý názor, že než abych se celý život měla trápit s nemocným dítětem, tak raději půjdu na plodovku a nechám si vyvolat umělý porod. A další věc, u které se budu zas a znovu opakovat je, že mých 5 známých ( zjišťovala jsem to poctivě a každou z nich obešla ) bylo na plodovce a všechny byly v klidu, bez bolesti a se žádnýma komplikacema ( i když to čekání je na palici ). Primář neprimař, všichni jsou jen lidi ne bohové.
Všem přeji krásný večer a pište holky 😀 😵 😉 .

evkaa25
9. říj 2009

Dobré ranko všem. 🙂
Tak zjištuji,že jsem co se týče těch miminkovských věcí docela neznalá. 😒 Ale oproti vám jsem těhulka poprvé,tak snad to brzy doženu. 😀
O kokosové matraci slyším prvně od vás.Nevím jaké jsou cumly.A proč jsou lepší silikonové? 😅No asi toho nevím ještě hodně.....
Ale znám dechové podložky a já si ji chci pořídit.Je jasné,že je to vymoženost dnešní doby,ale myslím si,že budu asi klidněji spát,když miminko tu podložku bude mít.Od méhošvagra sestřenici miminko umřelo v 3měsíci,protože přestalo dýchat.Je to asi osud,že se něco takového přihodí a já si tu podložku pořídím pro můj klid. 🙂
Michul,mi to nevadí,že budu nakupovat v neutrálních barvách.Ono to miminko tak hrozně rychle roste,že stejně nakoupím jen pár oblečků na začátek,do porodnice a pak už budu kupovat modré,nebo růžové. 🙂
A jsou taky pěkné neutrální barvy jako je oranžová.Tu já mám ráda.
Je pravda,že se nám každý diví.Dokonce i sestra u gynekoložky říkala,že v dnešní době to chcou všichni vědět.Že jsme prý s manžou rarita. 😀 😀 😀
A dr na UTZ v úterý říká:"Co to tam vidím mezi těma nožkama?"A já jí říkám:"Né,nic nevidíte."Tak se smála,že to říká už automaticky,tak že si bude muset dát pozor,aby nám to neřekla. 😀
Letím tad nakoupit,pak juknu.......

ili5
9. říj 2009

Michul, ale řekni mi proč podstupovat riziko napiichování plodovky, když velký Uz ve 20 tt odhalí přesně 98% je to stejné. A jak půjdu na plodovku v 16 tt, stejně bych měla výsledky kolem 20 tt, tak nebo tak bych musela to dát pryčř takové velké. A to roiziko, většina co mají rizikovku mají pak problém to donosit . A 90% je to pozitivní krev u všech a plod je v pořádku.
Bielsko Biala tam mají jaké značky kočárku a kolik stojí? U ás v Karviné je obchod s kočárama a věcma a je to polská firma. V Tesku jsem byla dnes, nakoupila cumle, lahvičky na pití se silikonovýma dudlama a jsou 3 za cenu 89 kč, tak super a modré. Pak na zuby rostoucí do ledničky, atd. Hadry už nekupuju, mám toho dost a rychle roste, tak to budu kupovat až se narodí. Stačí pár nových věcí, zbytek jsem koupila starší, něco v seku. Ještě musím pleny, osušku plenkovou a kosmetiku. Co všechno kupuješ do základní výbavičky? Mám vše bílé, mě se mimi líbí v bílem, jak je malinkatéí, jak je narozené a má v kočáru na sobě maskáče, tak mě berou mory 😠 . To tady bydlí cikáni, sem se jim podívala na miminko a otřepalo mě, celý v maskáčích a k tomu bílý zahlaveček, tfuj. Jak už sedí a je starší, tak ty rifle, mikiny jj, lae miminko? To má vonět olejíčkem a být jak z cukru.
Evko, ty silikon. cumle jsou lepší, ale mě je třeba Nikol nechtěla, chtěla jen ty obyčejné až mě+la velkou bambulu ucumlanou, měla cumel do 4-5 let,jinak neusla jen v každé ruce2 a v puse taky, tak jsme měli kyblíčky doma se samýma cumlama. Silikonového se nedotkla. Teď jsem v Tesku nakoupila jen silikonové, tak snad nebude ani chtít. Neteř neměla cumel niky, dávali ji silikon a ona to taky nechtěla, tak byla bez od narození. Jinak na láhev se fakt hodí, je lepšejší a více vydrží.
Já taky nechtěla vědět co to bude, jsem moc zklamaná, že to vím, debilní dr v Olomouci to ale nevydržel. Taky nekupuji nic modré, ale bílé, oranžovo žlkuté teplé dupačky větší už, župánek taky oranžový. Mám pokoj i obyvačku žlutooranžovaou, tak ať se tam hodí. I vaničku s přebalovákem budu kupovat v těchto barvách .
Nejkrásnější pocit jsem měla při porodu vyčerpaná, jak mi žřekli co to je. Nezažila jsem nikdy lepší zážitek , no a teď to nebude žádné překvápko, jsem moccccc zklamaná. 😉