Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

evkaa25
28. čer 2010

Ahojky.
Holky maminy,chcu se vás zeptat,jak vám usínají děti?Samy v postýlce?My s tím pořád hrozně bojujem a já už jsem někdy vážně na mašli.
První 2,5 měsíce mi Janička usínala jedině na rukách.Když jsem ji položila do postýlky nespící,řvala jak tur a byla k neutišení. 😖Na to jsem já nemněla nervy ani srdce.Taky mněla prasklou cévku v pupíku,tak jsem se bála pupeční kýly.Takže jsem ji uspávala na rukách.Před třemi týdny jsem ji začala po koupání pokládat do postýlky,pustila jsem jí potichu kolotoč a nechala ji.ŘVALA SICE,ALE VĚTŠINOU NÉ DÝL NEŽ 15-20 MINUT.tAK JSEM MYSLELA,že to bude čím dál tím lepší a naučí se v té postýlce usínat.Šlo to asi 2 týdny a ted se to zase zhoršuje! ☹ Dávám jí spát,když už vidím,že je vážně unavená a stejně..........brečí,brečí,brečí.............půl hodiny,včera dokonce třičtvrtě hodiny! 😖 Jsem z toho neštastná.Mám jí zase začít uspávat na rukách?Ale kdy se potom vyspím já???Nemáte někdo nějakou radu???
Jo a v kočíku mi řve pokaždé tak 5-10 minut než usne.Pak ale usne a spí i tři hodky. 🙂 Prostě potřebuje k usínání asi pohyb,nebo co..........
Jsem se teda rozepsala. 😅
Jinak Michul já pořád kojím.Vlastně jsem tu jediná,že?!?Proč už vlastně nikdo nekojíte???

Jo a děkujem za pochvalu Janičky.Vlásky už jí asi o centák porostly.Za chvilku budu dělat copánky! 😀 😀 😀
Vypadá s těmi vlásky starší,to jo.Poslala jsem kamarádce fotečky,kde si hraje s plyšáky a kámoška nechápala.Prý:"To že je tvoje tříměsíční Janča?Vždyt to je nějaká roční holčička,ne?!? 😀 "No takže tak.
Michul,taky mně zajímá,co jsi nakoupila?
Fandro to je super,že je Jiřík takový jedlík........ 😉

michule
autor
28. čer 2010

Ahoj holky. Užívám sluníčka a už druhý den jezdím šílené traťe na bruslích s malou. Je to paráda, jsem zničená jak z války. Teď se na chivlku taťka věnuje veverce a já můžu v klidu psát, teda ještě mě čeká opět žehlení, jellikož malá co začala papat tu zeleninku, tak máme všechno a pořád špinavé. Dnes jsem si byla vyřizovat mateřskou s malou a byla úžasná. Celé úřady prospala. Takže to mám hotovo a zase mi bude lépe spát. 😀 😀 😀
Fandro - ty naše umělinky jsou fakt řádní macci!!!! To je dobře, ale bodyčka malé na těch stehnech sotva zapnu, někdy má zaplý jen jeden druk, protože takové faldy jsem snad ještě na miminku neviděla 😀 😀 😀 . Jinak malé dávám to stejné, dokonce už druhý den i brokolici, ale chutná ji to jen s hamánkem. Takže namixuji a pak ji musím jen lžičku namočit do přesnidávky, aby ji to více chutnalo.
Evi - já radu nemám. Malá po koupání jde automaticky do postýlky a taky chvilku ječí, ale pak usíná. Ovšem co ona dělá v te postýlce, to není možné. Cestuje, je ve šprušlích, sem tam se ji podaří otočit, nebo je na šuro, jde za hračkama a pak ječí, protože se nemůže dostat zpět ze šprušlí. Postýlku ještě obkládám polšářema, nestačí ji ty mantinely. No je to ďábel hyperaktivní. Víš, ono ty děti nejsou blbé, ony si pamatují, že je někdo nosí na rukách, hladí a pak to vyžadují. Takže určitě bych byla trpělivá a odkládala do postýlky a nechala ji plakat. Nedá se to jinak, to bychom se zbláznily. Vždycky s trpělivosti nejdál dojdem. Vím, že ti to asi rve srdce, ale nesmíš odolat. To naše malá uřvaná baba je stejná. Jakmile se vzdálím, je kravál přes celý barák. Jen se objevím, řechtá se jak kůň. No jsou to vyčůránci. Jo a proč nekojím - no Evi - kde nic není ani čert nebere 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jinak holky mimibazárek je každý měsíc, jen o prázdninách není, takže až v září a jsem tam naprosto v tranzu. 😅 😅 😅 😅 Nakupuju hračky, oblečení, knížky, prostě co mi prskne do oka. Tentokrát jsem koupila hračky do vany, metr abych ji mohla časem měřit, takový dětský na zavěšení, novou lahvičku s násoskou NUK na čaj ( ještě z toho neumí pít, je to srandovní ), bundu, takovou frajerskou až začně jezdit ve sporťáku, džíny růžové a laclačky džínové. Pak obal na termoláhev a knížku Lví král. Tu už máme přečtenou, takže musím začít znovu. Dá se tam nakoupit všechno. Jsem z toho nadšená. Ty lahvičky byly úplně nové jen o polovic levnější. Minule jsem koupila odrážedlo, auto z nákladním prostorem za 50kč. No prostě bomba.
Už musím končit, veverka ječí jak na lesy. Mějte se krásně a zase brzy písnu. 😉

evkaa25
29. čer 2010

Ahoky.
Počasí je vážně super,teda pro ty děti by mohlo bít klidně méně horko,ale ve stínu se to dá.A větší děti mají začátek prázdnin,tak si to alespon užijou. 🙂
Michul na těch bruslích s kočíkem to musí být paráda.Já zas chodím s kočíkem a Trixi a ted jsem se seznámila s jednou maminou o měsíc starší holčičky,než je Janča,tak chodíme hodně spolu.A dneska porodila moje dobrá kámoška holčičku Nikolku,tak brzy budem chodit tři.Už se moc těším!!
Jsem nevěděla,že nemáš mlíko,ale hlavně že Darča pěkně přibívá. 🙂
To ti teda závidím,že Darča tak pěkna usíná.I když při tom cestuje po postýlce. 😀 Nevím,jestli je Janča navyknutá na houpání.Přece jen už jsem ji tři týdny nehoupala a bylo to v klidu.Až ted zase začala vyšilovat.No uvidíme,snad se to časem uklidní.Přes den už je opravdu hodná..........jen to spaní neštastné jí nějak nejde. 😒
Píšeš že sis byla vyřídit mateřskou.To jako rodičovsdký příspěvek?Na kolik let sis ho dala?Já chci na 3 roky.Nevíš do kdy si musím zajít na sociálku o to zažádat?Ještě jsem tam nebyla............
A ten minibazárek musí být super.Ještě že se ničeho takového neúčastním..........to by bylo peněz uvalených.Ale brzy se taky na nějaký ten nákup vydám. 🙂 Dlouho nevydržím odolávat. 😀 😀 😀

lajcikova
30. čer 2010

ahoj po dlouhe době,ne že bych vas nečetla ale neni nalada na psani--ted krizove obdobi,mame už měsic maminku v nemocnici,a od soboty na ARU,měla zástavu a je v komatu,bohužel nevime jak se stimhle smiřit...vubec nereaguje na nic a nikoho.dneska ještě dostala horečky.takže nevime jaka bude prognoza....mame počitat s tim nejhoršim,jsem doma pod silnymi depresivy,jinak bych se asi opravdu zblaznila....

všem vam musim pochvalit dětičky jsou moc krasne

ili5
1. črc 2010

Ahoj,
tak mě se opakuje jak loni. Loni mi umřelo 5 lidí v dubnu a nyní od dubna umřel 1 člověk. Minulý měsíc na pohřbu strejdy se tetě udělalo zle a odvezli na plícní, tam zjistili nádor a včera jsme byla na pohřbu jí. Jelikož je to 4 člověk bojím se, že ještě pátý člověk odejde. Loni jsme si řekla, že někdo musí odejít aby druhý se narodil, ale ono se to opakuje i letos, snad neumře ten pátý človíček.
Pája kadí 10x za den, zhubl, dnes jdem zas na převážení a máme jít na izolačku, tak se bojím, že dnes půjde do špitálu. Měl i zvýšené teplotky. Prostě furt kadí, hromady, pak i průjem, jak jí autom. kadí. Měli jsme vysadit mléko, ale nepomohlo. V noci mu ale dávám, protože co mu mám dát, přeci ho nebudu tahat do křesílka a dávat mu banán. Jsem z toho všeho nějaká divná. A to jsme dovču posunula k vlůli úmrtí na příští týden a teď nevím zda pojedem.
Nikol to měla to samé, byla jsem sbalená na dovču, šla do poradny a oni si ji nechali ve špitálu, samo že se mnou, já bych dítě samotné nenechala ve špitálu, měla 3 měsíce a taky kadila, nepřibírala, pak zjistili silnou alergii na krav. mléko. Tak chci dnes říct, ať mu veme hned krev jestli to nebude to samé. Koupila jsme bebu č.2 a myslím, že od té doby tak kadí. Uvidíme jak dopadnem dnes kol 14 hod.

ili5
1. črc 2010

jsme to špatně napsala, od dubna každý měsíc umře 1 člověk přesně.
Tady něco veselejšího,

evkaa25
9. črc 2010

Ahojky.
Koukám,že asi užíváte krásného počasí.A taky je tady dosti smutno.Doufám Lajci,že se maminka uzdraví!!!
Ili super fotečky!A co Patriček?Jak jste dopadli s těmi průjmy?
Michul,jestli víš,do kdy se musí zažádat o ten rodičák tak prosím písni info. 😉
Já mám u sebe ted už přes týden ségru se synovcema na prázdninách.Na zahradě jsme klukům nafoukli bazének a užíváme si sluníčka.Janička spinkává ve stínu v kočíku a je spokojená. 🙂 Dokonce už docela často usíná sama v postýlce jen s mírným poplakáním.Tak snad už jí to vydrží.Ve čtvrtek příští týden jdem na druhé očkování a asi dva týdny na to nastřelit naušničky!Takže se pořád něco děje. 😀
Doufám,že tady brzy budu mít co číst.Všem přeju pohodu a aby jste si užívaly prázdnin.Pracujícím vůbec,ale vůbec nezávidím!!!

lajcikova
9. črc 2010

ahoj
tak maminka včera ve 19.52 umřela.měla 57let---neni to fér ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

michule
autor
11. črc 2010

Ivetko - je mi to moc líto. Upřímnou soustrast a obrovskou sílu posílám. Ježí se mi chlupy na těle, jak takové zprávy dovedou zasáhnout. Kdybych tě měla na blízku tak tě pořádně ,, pomojám ,,. Asi by to nepomohlo, ale pobečela bych si s tebou. Vzpomenu si na svou mamču a nejraději bych vymyslela lék na nesmrtelnost. Překonej toto smutné období a drž se pipinko. 😔 Není to fér, není, je to hnus a nenavidím to. Jsem s tebou!!!!
Zdravím všechny holky. Je pařák tak se doma nezdržujeme asi nikdo. Co nového: asi nic. Malá je skvělá baba. Už spí do rána. Od 21h do 6.30, takže skvělá. Papá a roste jako kdybych ji hnojila 😵 . Tento týden máme doktorový, tak pak písnu. Neurologie, očkování, kyčle. Mladý jezdí jak o závod. Řidičák sice horký, ale jde mu to. Prázdniny ještě nemá. Má tréninky do konce července. Takže ségru si moc neužije.
Evi - mateřskou jsem si dala na 3 roky. Nemůžu více kvůli práci. Na bruslích jezdím čím dál tím víc. Malá frčí jak vítr. Akorák ji připasávám. V te korbičce je pás, tak jsem ráda, protože kdyby byla nějaká kolize, tak aspoň nevypadne. Jak pokračuje Janiččiné usínání???? Jak píšeš o těch kámoškách a kočárkování, tak my jdeme jak vozový park. Jsem s Market sice více sama, ale když se domluvíme, tak jdeme 4. Market a její duo a my 3 máme všechny stejné ,, kasualy ,, ( kočárky ), tak zatarasíme celou cestu v Bělsém lese a lidi a hlavně cyklisti na nás řvou. Nejde to jít vedle sebe, takže způsobujeme rozruch 😀 😀.
No my jdeme na prochajdu. Dnes vyjímečně nejsme u MArket na zahradě. Míšova maminka je v nemocnici, tak za ni chodíme.
Jedete některá z vás na dovolenou??? Protože my nééééééééééééé. To jen tak pro zajímavost. 😀
Ili - tak co Paťulka??? Už je to asi pryč, že? No popravdě, já když jsem viděla na těch fotkách ten nanuk u pusinky, tak jsem si říkala, že buď se malý z toho po....nebo poblije. Já totiž tomu nevěřím. Jedu s tím jídlem podle tabulek, bojím se. Mladý byl několikkrát na infekčím a dodnes má žaludek slabý a s malou to nebudu absolvovat a riskovat. Ale to není moralizování, to je jen má tvrdá realita. Jinak malý je krásný velký chlap.
Moc všechny ještě jednou zdravím a užívejte sluníčka a bacha na mimina - žádné slunko!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 ( Malá vypadá jak ženy v baroku, takovou zdravou bílou barvu nemá nikdo!!!! 😀 😀 )

michule
autor
11. črc 2010

Ježiš Evi - já si tě nepřečetla nahoře, jsem špatná z Ivči, tak se nezlob. Tak malá už usíná sama, to je skvělé, že?? Mě končila mateřská 11.7, tak jsem to měla akorát. Je to Evi přesně půl roku, ale to by ti měli říct v práci, tam to mají přesně vypočítano, kdy jsi nastupovala na mateřskou. Ale když se opozdíš, tak se nic neděje, oni ti to stejně musí ze zpětnou platností doplatit, takže žádná křeč.

lajcikova
14. črc 2010

michul děkuji,dneska jsme maminku pochovali,byl to ten nejhorši den v měm životě,snad už bude lip

evkaa25
17. črc 2010

Ahojky.
Lajci,nevím co napsat.Je mi moc líto,že ti maminka umřela.Musí to být moc bolestivé,smutné. 😔 Upřímnou soustrast.
Michul,mi končí mateřská myslím +-14,8,tak to mám snad ještě trochu času.Mně někdo strašil,že když se to včas nevyřídí,tak ti dají automaticky 4letý rodičák a to bych nechtěla.Chci ten 3letý. 🙂
Bojím bojím,jak rychle to uteče.Dneska má naše svištilka už 4 měsíce. 😉 Je moc šikovná.Už skoro vůbec nepláče,spinká taky čím dál líp.Až na nějaké výjimky,ale kdo z nás nemá někdy špatný den?!? 🙂 Umí se sama přetočit ze zad na bříško a nově i z bříška na záda.Hlavičku už drží skoro pořád sama a koníky pase jako zkušená pastýřka. 😀
Jo Michul,na vás teda musí být pohled,na ten váš kočíkový konvoj.Se mi ani nechce věřit,že máte všechny stejnou značku kočíku,jo?!?A to máte ty kočíky jako úplně stejné/kromně toho pro dvojčata/nebo jen stejnou značku?
Fandro a co Jiřík?Jak se vám daří?
Ili a co Patriček?Co vám řekli v nemocnici?Snad je vše jak má!
Jinak hlásím,že u nás tedka právě děsně leje,jsem řídila dneska,když jsme jeli s manžou a tchánama z oslavy narozenin švagra a samozřejmně jsme jeli v tom největším lijáku. 😒 No Janča byla taky docela utahaná,tak mi k řízení pobrekávala,no jsem ráda,že už jsme doma.Tady ui kravař bylo spoustu popadaných větví ze stromů,plno vody na cestě,nebylo vidět témněř na krok.Ono je to vážně z extrému do extrému.Jinak je ale fajn,že se konečně trochu osvěží vzduch. 😉

michule
autor
18. črc 2010

Ahoj holky. Nebo spíše jen Evi a Ivi??? 😀 😀 😀 Že vy jste všechny na dovolených a dráždíte nás tady tou absenci???
Ivetko - takové dny jsou myslím tím nekrutějším dnem. Buď statečná a doufám, že máš obrovskou oporu ve svém miláčkovi a malém!!!!!! Držím palečky na překonání smutku.
Evi - tak to nevím o tom rodičáku. Tak když to víš dopředu, tak nezapomeň to včas vyřídit. Tak Janinka je taky už tak šikovná, to je fajn. Jen my s tím přetáčením malá leze na nervy. Ona spinká jen na bříšku a každou chvíli se vzteká, že je na zádech. Tak jdu, převrátím a ona zase. Už se ji daří vrácet zpět, ale v te postýlce je vždycky tak šprajcla, že zpátky nemůže. Kleká si na kolena a snaží se lozit. Je to nezmar hyperaktívní. Jo a ty kočárky jsou dva černé a já mám zelený, ale sporťáky jsou jen černé, takže až malou dám do sporťáku, tak budeme mít 3 naprosto identické kočárky. No byla to mánie těch ,, kasuálu ,,.
No a my jsme naočkované. Hexavakcína a Prevenar 13, reakci neměla žádnou, šikulka, jen ji bolaly ty nožičky u vpichu. Ovšem od čtvrtku začínám chodit na rehabilitace, cvičit s tou nožičkou, je to jen malá vada, ale nechceme a't šmajda. Takže do Poruby a budeme cvičit Bobatha. Včera byla protivná jak hrom, moc nechtěla papat, tak jsem koukla do pusy a samé afty, úplně bílo. Takže teď je bobek fialová a snad to bude lepší. No a na poslední kontrole nožiček jsme dopadli skvělé, jen MUDr se smál, že je to kus baby, ona má stehna jak já, tučňáček můj. Jo a váží 7,9kg. No co už teď s tím, když ji tak chutná papat.
Tak to je asi vše. Všechny vás moc zdravím, konečně to blbé slunko na chvíli zapadlo a můžu se věnovat třeba žehlení, jinak to považuji za masochismus.
Užívejte neděli, lepší vzdoušek a napíšu jak probíhá rehabilitace.
Tady jen ukázka, jak je podobná na taťku a je tlusťoučká. 😀 😀 😀 😀

lajcikova
18. črc 2010

ahojik

evi děkuji,neni to jednoduche,člověk si řika že to jednou přijde ale ne tak brzy,ale už ji aspon nic neboli ☹

michul darinka je pěknej cvalda 😀 nevim tedy po kom,když vy ste takovi velci a hueni 😝 nos ma celej tatka,no ona je vubec celej tatka 😎
a ano maš úravdu mam obrovskou oporu v radkovi,vzal mě a mou mladši segru na novomlynske nadrže na Pálavu na vikend,jen nas včera zastihla bouřkan a ja ve stanu---bojim 😎
zatim páááááá

evkaa25
20. črc 2010

ahojky.
Michul,vím,že to musím co nejdřív vyřídit ten rodičák,ale nějak se nejsem schopna k tomu dopracovat.Musím zajet do Hlučína a když bylo tak pěkně,se mi nechtělo a ted nějak neni čas. 😀 No snad se k tomu co nejdřív dokopu. 😅 😕
Darinka je fakt kočka a ta fotka s tátou nemá chybu. 😎 Fakt jak kdyby ji vys..l. 😀 😀 😀 Myslím,že to těm tatínkům,kteří mají dětičičky na ně podobné zvedá pořádně ego! 😀
A je to už teda kus baby. 🙂 Vážně.Roste jak z vody!Myslím,že Janča je task poloviční. 😉
Jsou od sebe jeden měsíc a váhobý rozdíl 2,7kg.To už vás asi jen tak nedoženem. 🙂 Ono každé dítě roste naprosto individuálně.Hlavně,že ty naše holky jsou zdravé a přibývají.
S těmi kočíky to je tedy síla.Musíte vypadat úžasně.A jezdí Darča ještě v hluboké korbě,nebo už pomalu přijde na řadu sporták???
Já mám hlubokou korbu docela malou.Nám teda bude naprosto stačit,ale kdyby byla Janča velká jak Darča,tak nevím nevím.....
Lajci a co dovolená letos?Jedete někde?
A co ostatní holky,že by vážně všechny dovolenkovaly?
Vkládám pár aktuálních fotek Janičky z minulého víkendu.Slavila jsem narozeniny,tak byla vystrojená v šatičkách.............................. 😉 😉

evkaa25
20. črc 2010

ty ostatní děti jsou bratranci a sestřenice........................ 😀 😀 😀 😀 😀

evkaa25
20. črc 2010

a náš kocour Micák samozřejmně nesmněl chybět........Trixinka je ve stínu,bylo strašné horko.

michule
autor
20. črc 2010

Ahoj holky.
Evi - malá je sladká!!!!! A fakt je to teda rozdíl. Je poloviční. A čím to jako může být???? No malá je velký jedlík. Od včerejška ji dávám i masenko. Pěkně pomelu a mlaská jako čuník. Dneska jsem vařila pro ni panenku, bramborek a mrkev. Taky mi to chutná. 😀 😀 😀
Chtěla bych ji aspoň do konce léta vozit v korbičce, ale jak píšeš, je veliká a tlustá, ale ona spí v kočárku jen bříšku a tak toho chci ještě využít než přehodím sporťák. Ona by už sice chtěla čučet na svět, ale nesedí a nechci ji podepírat polštářem, tak ji nechám vyvztekat pěkně v hluboké korbě. Vždyť ten sporťák pak budu vozit hodně dlouho. Ježiš to šíleně letí. Už se bavíme o sporťáku a nedávno to byly takové křehké papenky, že? Evi - vás je teda hodně, jak malých myší. To je skvělé když se sejde celá rodinka a děti jak smetí, že??? Kocour jak hlídá malou.
Ale Janička je teda pěkně dlouhá, taky budeš muset přehazovat co nevidět kočárek, že?
Dneska jsem byla s malou opět u MUDr. Afty v pusině se ji nelepší a navíc teplota 38,4. Takže jsem vyfasovala malé paralenové čípky, Nizoral tablety rozpustit a potírat a uvidíme jak dále. Je ubrečená, ale je to tou nemocí. Takže teď chvilku spí a tak mám čas psát.
Ivi - takže vy si tak hezky cestujete. To je dobře, člověk by se musel zbláznit kdyby měl jen černé myšlenky. Darča je fakt celý tatin. On je hrdý a málem praská radosti když mu to někdo řekne. No, jen ať si to tatínek užívá.
Musím letět ponosit toho ďábla. Je opět ubrečená a to spala asi 45 minut. Tak držte palečky ať je co nejdříve z toho venku, jinak procházka nehrozí.
Všechny moc zdravím.

lajcikova
20. črc 2010

hoj
evi ano jedem na dovču,bud lastminute do bulharska a nebo autem do chorvatska,uvidime dle radkova stavu,zitra jde na operaci s ramenem.

ted o vikendu jsme byli na novomlynskych nadržich-na pálavě,super jen tedy na tu bouřku,měli sme trochu mokro ve stanu 😀 takže ja do stanu už néééééééééééééé 😠 ale jinak moc krasne byla i segra s malym a manželem takže sme se nenudily 🙂
mala je moc hezka a ma spoustu vlasku za chvily je bude mit delši než ja 😀

fandra
24. črc 2010

Ahoj holky.Lajci upřímnou soustrast.Jinak holky máte moc hezké dětičky a je pravda,že nám rostou jako z vody.Nám už také pomalu vyrůstá z kočáru.Michul co ty afty?Zlepšilo se to?Holky pláčou Vám dětičky při krmení?Nám Jiřík někdy propláče celé krmení,hlavně přes den,v noci papá pěkně.My letos dovolenou ne,ale příští rok chceme do Řecka,tam se nám moc líbí.Mějte se pěkně.

fandra
24. črc 2010
evkaa25
28. črc 2010

Ahojte kočky 🙂 .
Nějak poslední dobou nic nestíhám,mám problémy s tchánama a to pořádné,tak jsem pořád ve stresu.
Mně to štve kvůli Janičce a taky bych nerada přišla o mlíko,tak se snažím to házet za hlavu,ale ono to tak úplně nejde. 😒
Ale víkend byl super,jsme se ze dne na den rozhodli a jeli jsme na chatu ke skoro švagrovi se ségrou a dětma.Vzali jsme Trixinku,Janču zbalili a jelo se.Švagr má chatu u Krnova u lesa.Fakt paráda.Počasí teda nic moc,ale jsme zatopili v kamnech a užívali si naprosté pohody!Janička poprvé spala mimo domov a spala vzorově.Probudila se oproti domácímu spánku o půl noci,jsem jí nakojila a chrupala dál až do čtyř. 🙂 A pak ještě do sedmi. 😉
Fandro,Jiřík je fešák!Takový vysmátý na těch fotkách.A taky už je ho kus,co?!? 🙂
Michul,já myslím,že děti na UM bývají trošku větší oproti kojeným dětem.Alespon to jsem vypozorovala od známých a tak.Od známé syn je jen o čtyři dny starší než Janča a je od začátku na UM. Měl ve třech měsících 6,68kg a Janča mněla tehdy 4,5kg.
Ségry pokaždé kojily a pokaždé mněli děti menší,než od známých na UM,tak myslím,že to je asi tím trochu ovlivněno.Ale samozřejmně je to individuální u každého miminka.Hlavní je ,že přibývají a jsou spokojené ty naše dětičky. 🙂
Lajci co Radek?Byl na té operaci?

evkaa25
28. črc 2010
michule
autor
28. črc 2010

Ahoj holky.
Tak my chodíme rehabilitovat nožičku. Dnes poprvé. Sestřička nám ukázala jak mobilizovat kotníček a malá držela jak hluché dveře. Má zkrácené šlachy, tak ji to trochu bolí, ječí, ale je to pro její dobro. Jinak afty stále trvají. Už jsem vyzkoušela všechny recepty, ale nic. V puse stále bílo a taky proto je tak protivná, asi ji to bolí, ale mě z ní trefí šlak.
taky jsme byli o víkendu poprvé m imo domov, v Makově na chalupě. Bylo skvělé a malá taky nic moc nespala, hold doma je doma 😀 . Ale v kočárku byla jako miminko😀 3 hoďky v kuse.
Konečně jsme si trochu odpočinuli od těch veder. Pro mě to je naprostý relax, i ten déšť.
Fandro - Jiřík je jako Darča, oni dva mi připadají jako nafouklí komresorem 😀 😀 😀 😀 . Takové ,, mišelinkovské ,, děti, že??? Ale jinak je to krásný vysmátý chlap. Takový spokojený pašík. Kde se touláš, že tě nepotkávám v Běláku??? Asi jsi někde zalezla před těma vedrama a chodila jsi taky ven až kolem 17h, že?? Malá mi při jídle brečí jen když ji to nechutná a taky teď když má ty afty. Jinak se na tu misku úplně třepe. Ale nejí všechno. Už ji jen tak něčím neoblbnu. No nedá se nic dělat. Zkouším a zkouším a pak to vylívám a je mi to líto. Nejhorší je, když si začne u jídla vykládat a kašlat. To jsme celé zababrané a neví co dřív. 😀 😀 😀
Evi - tyk jsme měly podobné víkendy, že? Ty Janičku už normálně můžeš ostříhat!!!!! 🙂 🙂 😉 😀 To je šílená vlasatka malá. No a já mám zase dvě kamarádky, které mají téměř roční děti, jsou stále kojené a jsou stejně tlusté jako Darča. Takže vem to tak, že my ženské u nás v rodině, ať už ze straný drahého nebo nás, jsme kypré herdek baby. 😀 😀 😀 . Takže základ má po nás. Dnes sestřička říkala, jé Darinko, ty máš tak krásné vypapané nožičky. Tak jsem se pobavila, jelikož ony jsou přímo vykrmené k zakousnutí.
Holky, fakt vás zdravím všechny. Nevím kde se toulá Koczurka, a zbytek holek, jak se vám daří, co nového??? Tak pokud si nás občas přečtete, tak písněte aspoň ,, Ahoj ,,.
Přidávám fotky z víkendu - Darča ve skákacím hradě a s taťkou ve vířivce, no a nohy brácha vs. ségra. 😀 😀

lajcikova
28. črc 2010

hoj
evi ano byl na operaci,měl roztrženou manžetu v rameni rehabilatace až 7tydnu ruku ma v orteze ani se sam neokoupe,nic 🙂 tak sem profiošetřovatelka.ale řidit mu jde,takže jedem kolem 7:8 na tu dovču..

michul ta fotka s těma nožičkama je krásna-super 🙂

evkaa25
31. črc 2010

Ahojky kočeny. 🙂
Teda to už není ani možné,jak to tady poslední dobou vázne............. ☹ Neni to škoda??? 😕
My se dneska chystáme ve čtyři hodky opékat,přijde k nám spoustu kámošů a počasí je takové všelijaké pod mrakem. 😖 No hlavně aby nepršelo a bude to fajn. 🙂 Jediné,za co jsem v takovém počasí ráda,že Jača trošku vynosí takovou teplejší kombinézku co jsem jí koupila. 😅 Myslela jsem,že v ní pojede z porodnice a ona do ní dorostla až ted. 😀 Je to takový teplý míšánek,je v tom strašně sladká,tak to mněla na sobě na chatě a dneska jí do toho samozřejmně taky navleču. 😀 😎 😉
Michul,ono je to asi naprosto individuální s tím,jak rychle ty naše dětičky rostou.Ale s těma kyprýma herdek babama jsi mně dostala. 😀 Vždyt ty jsi štipka jak hrom.Postavička jak víno..................Já jsem o půlku větší než ty. 😒 A Janča je takový malý chrusteček. 🙂
S těma rehabilitacema to máte blbé.Musí to být děs,když ti malá brečí při tom,ale hlavně,že jí to pomůže!Jak už jsem tu psala o kamarádce,co cvičila s prckem Vojtovku,tak jsem jí hrozně obdivovala.Malý řval jak tur,ale holt maminky musí vytrvat!Od toho jsme mámy!Krásné slovo,že?!?..........................
Moc by mně zajímalo,jak naše kamarádky snažilky.Jestli dávají pauzu,nebo jsou v boji o miminko ted aktivní.......???
Lajci takže příští týden vyrážíte směr Chorvatsko?Nebo Bulharsko?To se máte!Ale teda chudák tvůj přítel s tou rukou. 😖 Tak ho hezky ošetřuj,víš že nemocný chlap potřebuje aby kolem něho baba skákala. 😀
Tak to ode mně asi vše,jdu připravovat dobrotky na to opékání,jelikož Janička spinká.....Tak pa pa všem kdo čtou. 🙂

evkaa25
31. črc 2010

Jo Michul Darča s tátou nemají chybu.Je mu vážně moc podobná.A to já to normálně moc nerozeznám,ale u vás je to jasné... 😀 😀 😀
Chodíte už někam na plavání?Já budu s Jančou začínat v září. 😉
Posílám vysmátou Janičku...........se mi líbí ten její kukuč na téhle fotce!

lajcikova
2. srp 2010

ahoj
jdu se rozloučit,jelikož v pátek odjiždime,a už nebude čas

jedem nakonec do chorvatska na makarskou rivieru,do Igrane ,mame zaplacenej hotel s polopenzi,a za všechny tři to stalo 15500kč i spojistkou...jedu poprve k moři tak sem zvědava,i nervozni prostě cvok 😀 mam balici horečku,a o těch nakupech ani nemluvim 😎 chudak ráda..
evi neboj opečovávam ho dokonale,je to typickej chlap 😀 ale už je na tom lepe,i řidit auto mu jde,tak už pomalu fungujem...
tak vam přeju krasnou dovolenou,pak se ozvu a samo přidam fotečky..pááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evkaa25
4. srp 2010

Tak Lajci už je asi na dovče,tak to už si tu píšu jen s Michul,co?!?
Michulllllllllllllllll...........................................................kde jsi ????Nebo už jsem tu sama samotinká??? ☹

evkaa25
11. srp 2010

Teda koukám,že už tady asi chodím sama. ☹
Ráda bych si s někým psala,ale netuším,jestli to tady ještě nědo vůbec čte. 😅 😖 Tak kdyby jo,tak se holky ozvěte.................................ted mi přijde bezpředmětné,tady něco psát. 😖 😠 Škoda...........