Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lilienka
9. zář 2008

Dobré ránko.
Michule-byla jsem ve Fertimedu.No a jak se cítím....tak nějak divně,ale v poho 🙂 Nějak si netroufám doufat,že se to povedlo.Těhotná jsem nikdy nebyla,tak "příznaky" neznám 🙂 Jinak,já jsem neměla net k dispozici,tak jsem tu byla hodně málo.S tou nemocenskou s vámi souhlasím- je to hrůza,ale já si ji musím brát,protože mám hodně fyzicky náročnou práci,takže výplatu už nějak neřeším.Děkuju za podporu.Pa

ili5
9. zář 2008

Lili,vítám tě mezi náma.Na poprvé se to povedlo Susykovi,byla se mnou na ivf v OV.byli oba zdrávi,mladí,jen se jim nedařilo,chytlo se ji hned a myslím,že kolem října rodí.Já měla taky ☹ ,ale bohužel...
Holky,já budu mít zkaženou výplatu tento měsíc a jestli půjdu v říjnu,tak znova.Volna už moc nemám,jen 7 dní,vybrala přes léto a na cestování za mimim.

dasule
9. zář 2008

tak celkem mi to je jedno,hlavně aby mi pomohl k úspěšnému těhu 😀 😉

gabka14
9. zář 2008

Ahoj holky!!!

Opět po delší době jsem zde! 😀 😀
Tak dneska jsem byla v OL a tento měsíc začínám stimulovat. 🙂 🙂 🙂 Jen počkám na mrchu a jdu do toho.Dostala jsem tři druhy injekcí na stimulování a ještě nějakou na ředění krve.Tu trombofilii mi zjistili sice v slabé formě, ale raději mi dala ty injekce na ředění.Jako by mi nestačila ta ereska 😀 😀 😀 Já též musím pobrat všechno.Ještě něco jsem tam měla zvýšeného, ale to nemá na léčbu neplodnosti vliv.Manžel má všechno v pořádku.A moje ovulace je taky v pořádku.To Čermák mi tenkrát řekl, že problém je v ovulaci. Ale podle paní doktorky jsme svým způsobem s manželem oba v pořádku, tak neví, čím to je, že se nám to nedaří.Přiklání se k tomu, že to může být tou mojí nemocí, která zasahuje do organismu.Ještě mně udivilo, že mám stejné injekce jak v OV, tam jsem za ně musela platit, ale v OL za ně nechtěli ani kačku.
Jo a potkala jsem se tam s Koczurkou 😀 😀

lilienka
9. zář 2008

Holky chci se jen zeptat,co si myslíte o gyncentru v OV? Já ted jsem ve Fertimedu,ale kdyby to náhodou nevyšlo,tak uvažuju o OV-mám to blíž.Ale zase ty reakce na Ov...nevím nevím

gabka14
9. zář 2008

Ahoj Lilienko, jsme tady přeběhlice z OV do OL, takže náš názor na Ostravu dobrý nebude. 😉 Nevím, jestli jsi četla diskuzi Ostravské gyncentrum!, tak tam se naše názory dovíš.Já to mám do OV taky blíž, ale raději se projedu do OL a vím, že se mi věnují. Ty nejsi ve Fertimedu spokojená?javascript:addEmoticon('🙂','vBody')Já jsem sice v OL, ale ve fakultce. 😉

gabka14
9. zář 2008

Koczurko vidíš to?Už se lepším....dneska jsem už tu potřetí píšu 😀 😀 😀

michule
autor
9. zář 2008

Ahoj holky.
Gabi - tak to je paráda. Takže jsi další na řadě. No a teď jsi v těch injekcích na trombu i ty.
To máš pravdu, boroku, ty prostě musíš mít všechno. No jo, ale to přežijeme a pak se budeme jen smát 😀 . Takže jste s Koczurkou podrbaly? No bomba. To je štěstí, fakt. Doufám, že jede někdo ve čtvrtek, podrbu taky 😀 😀 😀 😀 😀 . No a kdy máš očekávanou MS?
Lilienko - taky by mě to zajímalo, ty nejsi ve Fertimedu spokojená?? Vždyť holky si ho moc chválí. My sice většina jezdíme na Fakultku, ale všechny mluvíme celkově o OL moc hezky. To se v diskusi Ostravské gyncentrum opravdu nestalo. Já mám gyncentrum skoro ,, za rohem ,, ale vybrali jsme si s drahým tuto volbu a dojížíme do OL. Cesty to jsou úmorné, vyšetření párminutové, ale přístup je fakt úplně o něčem jiném. A mysli pozitivně. Třeba se ti zahnízďují miminka a ty jsi bez optimismu. Opravdu se to povedlo i napoprvé. Já mám 2 známe, které měly loni 1IVF a dnes už mají miminka. A ta jedna dokonce jen s jedním embryem. Takže nevěš hlavu a hezky s úsměvem.
Koczurko - tebe ty výlety do OL asi pěkně zmáhají. Tak jak to vypadá s punkci??? Piš. 😀 😀 😀

koczurka
9. zář 2008

AHOJKY HOLKY!!!
Tak v pátek jdu na punkci,sláva. 😵 Mám tam být na 7h.Jinak folíků bylo na jedné straně 10 a na druhé 11.Největší byl 23mm a tak podobně.Jen ať vydrží do pátku a nepopraskají. 😕 Dostala jsem ampulku na krev a zítra si mám zajít k obvoďačce ať mi jí odebere.Mám jí pak donést v pátek s sebou.No nevím na co ale to je fuk.Zítra si mám večer píchnout injekci na uvolňování vajíček a taky jsem dostala nějaký čípek který si mám zavést zítra i pozítří.
Lili,já si taky nepamatuju že by jsi do této diskuse už někdy psala ale to je jedno.Každopádně hodně štěstí. 😉 Co se týče OV tak za mně NE. 😎
Dasule,mně je to taky jedno,obětovala bych a vzdala bych se všeho...jen aby to pomohlo k těhu. 😵
Michul,ty jsi jako kde?
Gabi,tak to je super zprávička,za chviličku začneš stimulovat a hlavně že je vše v pořádku.No a pak to půjde bleskovou rychlostí,uvidíš.No s tím doplácením je to fakt záhada,v OV se doplácelo málem i za to že jsem si tam zašla na záchod,nemluvě o placení za každou návštěvu a to ještě nebyly zavedeny poplatky.To by mně zajímalo kolik se tam platí teď za návštěvu.To radši utratím peníze ty cesty do OL a vím že jsem ty peníze nedala jen tak zbůhdarma někomu do kapsy.No ne?Fuj,jsem si zas vzpoměla na OV a jsem vytočená. 😀 😀
Jo a s Gabkou jsem se tam potkaly,jsme na chviličku zdrbly. 😀 😀

koczurka
9. zář 2008

Jé ahojky Michul!!!

lilienka
9. zář 2008

já jsem v Ol spokojená,mají super přístup. Jen jsem se chtěla zeptat,co si o Ov myslíte 🙂 Ty cesty jsou dost náročné a zrovna ted když jsou samé uzavírky(teda min.týden ještě byli 🙂 )

ili5
9. zář 2008

Ahojky,mě koník jde strašně pomalu,tak se hlásím až teď.Zítra jdu na kontrolu,tak uvidím.Nevím jestli ve čtvrtek už půjdu,je mi lépe,ale nejlíp se necítím.Dnes mi volala z hygieny a a říkala,že je to z kuřecího masa.Tak jsem si vzpomněla,že jsem měla ve městě v pondělí kebab.Tak prý je to z toho,nedodělané maso kuřecí.Dala jsem si ho poprvé a na posled,i když je super 😀

ili5
9. zář 2008

Koczurko,to je super zpráva a taková úroda....držím pěsti!!!! 😉

michule
autor
9. zář 2008

Ahoj Koczurko - no to máš krásnou úrodičku, to budou embryjka jako malované. No a na pátek ti budu moc držet palce. Tu krev mají jako proč, na co? To nechápu, ale nevadí, oni ví proč to chtějí. A těch injekcí a čípků, to je aspoň přístup. To fakt v OV ti dají injekce, neřeknou půl slova a jde se na to. V OV znají jen utrogestan. Ten snad dávají i na rýmu. 😀 😀
Lili - raději na OV zapomeň. Musíme bý statečné a absolvujeme raději nějaké ty trble na cestách než sednout na tramvaj a pak se tam zhádat. Taky se mi nechce cestovat. Teď tam například musím jet sama, drahý má v háji koleno, tak jsem řekla mamči a uděláme si ve čtvrtek výlet a je to.

koczurka
9. zář 2008

AHOJTE!!!
Michul,to je fajn že s Tebou jede mamča,ve dvou se líp jede. 😉 A jako výlet je to jak dělané,někam zajít na kávičku a na papáníčko a je že? 😀 Jinak přístup je fakt bohovský a ten utrogestan fakt dávají asi na všechno. 😀
Ili,to je mazec,člověk aby fakt měl strach něco sníst že?

koczurka
9. zář 2008

Jo a ještě mi řekla sestřička že si máme s drahým rozmyslet jestly budeme chtít AH a ICSI a tak.No co já vím?Asi všechno ne? 😀 😀 Nebo ať mi doporučí. 😕

ili5
9. zář 2008

Michul,jak pojedeš s mamkou,tak bacha co budete jíst!!!!!Nic kuřecího raději 😀 .
Koczurko,raději všechno,AH je prodloužená kultivace?To určitě chtěj,když už tak už vše ať je to naposledy a se zdárným koncem! 😝

koczurka
9. zář 2008

Ili,taky si říkám že radši všechno.Maslela jsem že mi doporučí,ale to asi možná až embryoložka.

koczurka
9. zář 2008

Holky,ty hormony se mnou dělají věci,buď nemám chuť vůbec na nic nebo bych snědla úplně všechno. 😀 😀 😀 To jenom tak,já zrovna teď tlačím do hlavy. 😀

ili5
9. zář 2008

Nemám s tím zkušenost,nevím,jen co jsem četla.Asi prodlouženou kultivaci bych chtěla určitě,co jsem četla.Samozřejmě nejsem dr 😀

koczurka
9. zář 2008

No podle mně je prodloužená kultivace když se ti moc nevyvíjejí embrijka tak se musí déle nechat aby se víc vyvíjela.Možná se pletu,ale myslím že je to tak protože mně v OV nebyla potřeba dělat pr.kultivaci a přitom jsem jí měla zaplacenou.A stejně mi pak peníze nevrátily.

koczurka
9. zář 2008

Teď v OL už jí mám taky zaplacenou a sestra mi říkala že pokud pro.kultivaci nebude potřeba tak mi penízky vrátí.Takže tak.

ili5
9. zář 2008

Dívej,stejně jsme zaplatily v OV ať je to cokoli,a kde máš jistotu,že ti ji udělali?Já měla všechno co se dalo,i IMSI místo ICSI a bylo mi to vše na prd.Tak bych dala na radu v OL a snad ví co dělaj. 😉

koczurka
9. zář 2008

O tom nepochybuju,věřím jim a vkládám do nich veškeré moje naděje,důvěru a všechno... 😵

koczurka
9. zář 2008

To ani nevím co je IMSI? 😕

evkaa25
9. zář 2008

ahojky všichni,přišla jsem teprve před chvílí z práce a vidim,že tady máte pěkně rozjetou diskusi 😎
Lili vítám tě mezi námi 🙂
Koczurko IMSI je intracytoplasmatická injekce morfologicky selektované spermie.Znamená to,něco jako že tu spermii vyberou a ještě upraví.V OV jsem za to zaplatila také,vůbec jsem sice nechápala co to je,tak jsem se na to ve Fertimedu ptala a takhle nějak mi to vysvětlili.V OV to stálo 11000 a v OL to vůbec neprovádějí.Vlastně jsem se o to už zajímala a nedělají to skoro nikdeJe to nějaká moc neozkoušená metoda a nesouhlasí s ní všichni odborníci....no takže to o tom vím já.... 😉 Holky když my dáme hlavy dohromady,byl by z nás fakt slušný gynekolog 😀 😀 😀
Jinak koczurko,ty nás informuj,jak to jde,gabko přeju aby stimulování probíhalo v klídku,lili za mně OV v žádném případě,ale třeba se tam začnou víc snažit,když jim všichni utíkají,dokonce i doktoři 😀.Ili ty už hlavně žádné nedobré maso a michul užij si den s mamkou,to musí být fajm jednou za čas někam si vyjet a spojit příjemné s užitečným........... 🙂
Jdu chrupkat,tak snad mně zítra propustí z práce dřív,abych mněla víc času si to tu pročíst.... 😉

konka
10. zář 2008

ahoj holky, takze jste se hezky rozjely. Koczurko, krasna urodicka, jsi dobra nosnice 😀 ja byla velmi spatna..

lili: mi se to povedlo hned na poprve a jsem skeptik jako ty. takze kdyz takhle premyslis, urcite to vyjde 😀 tim nechci rict, ze u optimistek to je naopak, ale ja taky resila co kdyby a tak.. jinak ja mela jen 7 foliku a pri punkci uz jen dva a z toho dve vajicka. zadna prodlouzena kultivace a jedno se ujalo a je z toho nase adelka. kdyz moc kope tak adelain 😵

vcera jsme byli v gyncentru na srdicku, poslal me tam muj obvodni, tak tam byla stara znama sestricka a byla hodna, utz delal postupa, alespon myslim, ze to byl on a fakt vsechno ukazal. sestricka se me pak ptala, zda se to povedlo prirozene, ja rekla ne, vic se neptala. takze holky hlavu vzhuru, stimulantky hodne stesticka a tem cekatelkam, at to rychle ubiha..

michule
autor
10. zář 2008

Ahoj holky.
Píšu opětz práce, no až mi na to příjdou, tak bude asi mazec.
Holky já se teď strašně směju nad tím, jak jsme dobré gynekoložky. Ještě pár zákroků a sedám si do OL já. Jinak AH je Asistovaný hatching pomocí laseru Labotect - efektivní technika, která umožňující naříznout obal embrya a tím zlepší uchycení na sliznici v dutině děložní.
ICSI je - Intracytoplasmatická injekce spermie - injektáž spermie do vajíčka při narušené plodnosti muže.
IMSI nám krásně zase popsala Evka. No my když to dáme dohromady, jsme prostě jedničky 😀 😀 😀 😀 😀 .
Koczurko - určitě bych doporučovala udělat všechno. Myslím, že i embryolžky ti to doporučí, jsou to takové jistoty. Já při každém IVF měla všechno. No sice bez výsledků, ale to příjde.
ILI - Evko - nejím cestou nic, raději. Udělám svačinku do auta a pak jen nějaký lehký obídek. Hned vám napíšu jak jsem dopadla. 😀 😀 😀
Konko - jak se mýš, co bříško a kopance v něm?? Je všechno v pořádku a kdy další fotečky?? Drž se. 😀 Jo a plivej bacilky, jak my k tomu příjdem. 😎 😉 🙂 😀

konka
10. zář 2008

michule: plivu jako blazen 😀 nebojte ted ta obrovska vlna prijde a budete v tom 😀 jinak kopanecky citim, dokonce i manzel uz je citel rukou. jinak fotky dodam, ale bohuzel jsem pracovne vytizena, ze jak prijdu domu, tak uz nemam silu pustit pc 😠 ale budu se snazit..

jinak odbornice jste na slovo vzate.. fakt ze jo.. 😵

koczurka
10. zář 2008

AHOJ HOLKY!!!
Konko,dobrý název,,nosnice". 😀 😀 Díky,doufám že aspoň něco vydrží.Já se momentálně snažím bacilům vyhnout,ale těch Tvojich bych se nebránila. 😀 😉 Musí to být super cítit mimíska jak se hýbe v bříšku že?Vůbec si to nedokážu představit jaké to může být.Opatruj se a budem zvědavé na nové foto.
Michul,tak teď už mi je jasné všechno,dobře jsi to tu napsala.A myslíš že i když třeba bude mít drahý kvalitní spermijky tak že mi můžou ještě udělat ICSI?Nevím jestly by to bylo k něčemu a jestly by mi to nabídly. 😒 😕 Tak zítra se opatrujte na cestách a pak napiš jak jsi dopadla ju? 😉 😀
Evko,teda o této metodě jsem opravdu ještě neslyšela,to jsou věci.Takovou malinkatou spermijku ještě dokážou vybrat a upravit,hmm. 😨 😀
Zatím pa holky jdu kuchtit...pak zas čumknu.