Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

s9480
20. led 2009

Ahoj Lajči tak jsem právě dočetla, že jsi taky max spokojená ve FN. Já byla poprvé 8.1. - přecházela jsem z Fertimedu. To je 100 a jedna 😎 . Biju se do hlavy proč jsem tam nešla už dávno, rovnou. Už bych měla dítě ve školce a dalčí čekala - snad.Jediné co mi tam vadí jsou dlouhé čekací doby, jsem u dr. Oborné a další KO mám až 24.3. 😲
Podle prvního pohovoru jsem se dozvěděla že moje diagnoza je idiopatická neplodnost - nezjištěný žádný problém proč to nejde, ale jinak nás poslali na spoustu krevních testů, ze kterých jde zjistit možná příčina, a které mi odmítali nebo spíš nehodlali ve Fertimedu udělat.Vše základní mámo |OK tak proč hledat dál když si můžu vyplácat placené IVF jen tak. Držím ti palečky aby se ti brzy podařilo zhubnout a mimičo přijde samo 😉

lilienka
20. led 2009

ahojky holky
Včera jsem doma zalomila už v 7 😀 jsem byla utahaná jak kotě.Jinak nám stále ještě nedošly výsledky z genetiky a to říkali,že nám zavolají kolem druhého týdne v lednu....Evi ted už bude jen líp-je to hnusné,ale nejhorší to je do pohřbu 😢 (hnusné slovo)Já bydlela rok s babi a jak umřela,tak potom ještě jeden rok sama,než jsem si našla muže.Ted jak si to probírám zpátky,tak jsem teda byla hrdinka,že jsem dokázala spát sama v celém baráku(vlastně sama né-měla jsem u sebe bobuška 🙂 ). Jinak holky-taky jsem moc ráda,že jsem vás tu našla-tolik spřízněných dušííííííííí 🙂 Člověk se vypovídá,postěžuje,pokecá,zasměje a hned je líp. (Koci a Peti-manža udělal další svícny....véééélikééé 😀 hihi.Píšu to jen jako vsuvku 😀 😀 😀 😀 )Zítra jdu ke kámošce co má dvojčata-6leté kluky-to jsou supr skřítci🙂už se na ně moc těším.Tak zatím holčiny opatrujte se-já jdu prát a uklízet😖

gab123
20. led 2009

Ahoj holky,vůbec jsem neměla čas tak jsem četla pár dní zpět co se událo!Evi s babičkou ti přeji upřímnou soustrast je to hrozný! Mě na podzim umřel táta bylo mu čerstvých 55let.Věděla jsem,že to příjde,ale realita byla šílená,když jsem tam musela jet a zajistit byt!Ale si to tak musí být,někdo jde dřív někdo déle.Je to 3měsíce a není to pořád ono!Skočím už jinam zítra jdu na krev a na první pohovor na IVF jsem už strašně zvědavá co se bude dít.Budu se snažit ještě zítra napsat zprávy pak odpol.odjíždím na dovču tak budu mimo.zítra papa

monali
21. led 2009

ahojky,
jsem v práci, takže narychlo všechny zdravím. 🙂 U nás se zatím nic neděje, pořád jenom do práce a z práce. 😝
Doma mám nemocného manžela - má rýmu a kašel = umírá 😀 , v sobotu jedeme do Brna, švagr má 45,takže
ještě musíme sehnat nějaký dárek,
Zatím se mějte, pa

monali
21. led 2009

tak si tady tak píšu.
Už jsem chytla rýmu od manžela, takže v sobotu pojedeme do Brna na oslavu jako dva ukyýchaní , a ukašlaní.
možná s námi ostatní ani nebudou chtít sedět u stolu, aby to od nás nechytli 😀

evkaa25
21. led 2009

ahojky,tak už jsme doma z Čech.Bylo to............................no vlastně se mi o tom nechce psát a ani vás s tím zatěžovat.Je pravda,že do posledního rozloučení to je nejhorší,ale pořád to strašně bolí 😢
Asmen nevzpomeneš si,jak se berou ty léky kolem hydrolap.?Magnosolov vím,že si mám vzít den před dopoledne.Odpoledne si mám vzít 2tbl Oxym....tak nějak.A jednu poslední tabletu mám psanou v den zákroku,ale nevím,jestli si ji mám vzít hned ráno,než pojedem??Jsme tam obědnaní na 7,30,nebo až po zákroku.Jsem si to zapomněla poznačit 😅
Monali ty i manžel se pořádně uzdravte.Je ted takové období,kolem mně je taky plno nemocných 😒
Lili jaká byla návštěva u dvojčat??
Lajci a ostatním všem moc díky za podporu......

asmeena
21. led 2009

Ty jo evi, to vůbec nevím, si ani neuvědomuju, že jsem brala nějaké léky. Takže v tom ti asi moc neporadím. 😒

petista
22. led 2009

Ahoj všem,

tak Evi, zítra držím všechny pěsti, co mám. Máš toho teď opravdu moc, ale určitě už se začne všechno v lepší obracet.
Gab, jak dopadl pohovor ve FN? Ke komu chodíš?
Lil, tak svícen nafoť a hoď na net, aŤ se můžeme pokochat 😀

lilienka
22. led 2009

ahoj holky
Evi-no kluci jsou skvělí 🙂 koupila jsem jim puzzle-pejska,tak byli rádi.Dnes jsem měla jít k dr,ale volali mi,že je nemocen,tak mě přeobjednali.A stejně dnes přišla mrcha 😖 ,tak se zázrak opět nekoná no.Evi budu na tebe myslet 🙂 a neboj!

asmeena
22. led 2009

evi: myslím na tebe, aby bylo zítra všechno v pořádku a hlavně aby tě nic nebolelo. 🙂

evkaa25
22. led 2009

holky jste zlatíčka,že na mně budete myslet.Jsem docela dost vyplašená,ale pro miminko všechno 🙂 Taky se bojím,aby mi tam nic nenašli.A nebo našli a opravili to.No uvidíme zítra 😒
Asmen volala jsem si tam ohledně léků a ten jeden si vezmu až zítra po zákroku,takže v poho 🙂 Dost jsi mně uklidnila,že u tebe to proběhlo tak v poho.Snad to u mně bude taky tak 🙂

asmeena
22. led 2009

myslím evi, že to bude v pohodě a pokud ti to bude dělat Vodička, tak to bude ještě větší pohodička. Jak přijedeš domů, tak odpočívej a zkus kouknout na koníka a napsat jak ti je?

evkaa25
22. led 2009

asmen,jestli mi bude dobře,určitě zítra pisnu 🙂
Už jsem tu kdysi psala,že třeba punkci snáším fakt blbě.Vždycky tam ležím přesčas a vždycky mi musí píchat oblbováky proti bolesti ☹ Tak snad to bude zítra všecko o.k. 🙂

asmeena
23. led 2009

Evi tfuj,tfuj - hodně štěstíčka. 😉

lilienka
23. led 2009

evi,doufám,že jsi ok.taktéž samozřejmě ostatní 😉

evkaa25
23. led 2009

ahojky,tak už je to za mnou.Uffff
Injekce Tramalu proti bolesti mě ani tentokrát neminula,ale jinak se to dá vydržet. 🙂 Taky jsem na pokoji ještě prý mluvila ze spaní.Říkala mi to paní,co se mnou ležela.Tak jsme si pokecali,byla moc fajn. 🙂 Byla před prvním IVF.
Všem přeju krásný víkend,já jdu odpočívat a nechám se opečovávat manželem 🙂
Jo a manžel kvůli jeho katastrofickému SPG bere už 3 měsíce Profertil a dneska si nechal udělat kontrolní SPG a azlepšení tam je 🙂 🙂 🙂 .Naposledy měl 5ks spermií na ml,někdy se to pohybovalo v tisících na ml a dneska to bylo 2,5milionů na ml!!!!!!!!!!A to je u nás fakt úspěch 🙂

petista
23. led 2009

ahoj
Tak Evi přeju rychlé zotavení, pěkně se nechej opečovávat. To zlepšení u manži docela velké. Jsi moc šikovná, že jsi to zvládla. Pak napiš, co ti potom řekli.
Jsem zvědavá, co u nás, manža má jen trochu horší pohyblivost, cca 30%, nicméně v 75 mil to je docela v pohodě, nicméně bumbá Femigard 1x denně a bere E, Zinek a kyselinu listovou.

monali
23. led 2009

ahojky,
Evi, no vidíš jaká si šikovná holka 😉 tak ať si brzo úplně v pohodě. A to opečovávání si užij 😉

evkaa25
23. led 2009

Peti,tak to je manžel kanour 🙂 75mil je super.
Já jsem za ten dnešní SPG fakt ráda protože moje 2 IVF se muselo dělat z manželových zamražených a já si myslím,že lepší je to ze živých.Tehdy nemněl skoro žádné v pořádku.Pak mněl v pořádku tak těch 5ks na ml a ted 2,5milionů.Tak jsem ráda,že ten Profertil v našem případě zabírá 🙂
Femigard a ty vitamíny bere manžel?Já myslela,že to bereš ty?! 😲
No a mně po tom vyšetření řekli,že to dopadlo dobře a všechno je v pořádku.Byla jsem ještě trochu mimo z té narkozy,tak nevím co přesně mi tam dr říkala,ale myslím,že mluvila o vejcovodech a tak.Mně docela stačilo,že je tam všechno tak,jak má být 🙂 Ulevilo se mi.
2,2 jdu na kontrolu,tak se chci domluvit na těch lázních a chci se zeptat,jestli to vypisujou oni,když bych chtěla doporučení na cvičení Mojžíšovky,protože prý když máte doporučení,tak vám část hradí pojištovna.
No taky jsem se ptala na tu Imunologii,jestli nám ji udělají.Říkala,že nám když tak udělají takovou základní u nich.Nevím jestli se s tím mám spokojit. 😖 Většina holek tady píše o té Plzni.Peti a tebe tam poslali automaticky??
No tak uvidím na té kontrole,jak se domluvíme........

lajcikova
23. led 2009

ahojik

evi to je dobře že už je ti fajn 😉
u nas nic noveho,pořad bojuju s těmi sku....kily ☹ v ptek sem zvědava jestli aspon něco malo,ale zati jedu podle sveho,tak s tim moc nepočitam 😒 snad pak pod dohledem.
2.2jde zdenula na spremograf,ale ten ma on v pohodě.doufam že se bude něco už dit,aspon trochu.
tak hezkej vikend

asmeena
23. led 2009

evi, tak super zprávičky. A ten spg, taky úspěch.
Myslíš, že ti dají ve Fertimedu doporučení na Mojžíšku? Tak to pozjišťuj a pak dej vědět. 😉

koczurka
23. led 2009

AHOJ HOLKY!!!

Jsem tu dlouho nebyla tak vás musím dočíst.
Evko,super že už to máš za sebou a hlavně že je vše tak já má být. 😉 A taky je super že se vám zlepšil i spermiogram,no samé dobré zprávy mám z vás radost.
Lajci,hlavu vzhůru a hurá do boje,všechno zmákneš. 😉 Už se určitě začne něco dít. 😵
Jinak u mně zatím nic nového,na výsledky pořád čekám a už mně to fakt s...e.Asi tam v pondělí zavolám a zeptám se,víc jak vynadat mi nemůžou. 😎 Byla jsem na velkém ultrazvuku a vše je jak má být a nejeví se podle ultrazvuku že by mělo mimi nějakou vadu tak snad to tak je.
Jo to jsem vám neříkala že můj gynekolog mi řekl že jsem v těch papírech s výsledky té špatné krve jsem měla napsané špatně týdny těhu nebo prostě něco spletlé a tím se mi ukázaly špatné výsledky.Takže mám být klidná že to bude dobré,že se to někdy stane že se to splete,chápete to?Ale červíček pořád hlodá to je jasné.Ale pokud tam spletly nějaké čísla a já si prožila to co jsem prožila jen tak,tak je to pěkný bordel.V tom případě jsem riskovala komplikace kvůli nějakému omylu my chcou říct?No mám fakt dost holky.Ale pořád jsem vystrašená jak ratlík. ☹
No nic tak se opatrujte a mějte se hezky...

asmeena
23. led 2009

koczur: ty buď hlavně v klídečku, ať je i miminko v klidném prostědí a neboj, všechno bude v pořádku.

Lajči a jak jsi zahájila hubnutí? Já jsem se rozhodla, že taky zhubnu, ale mám strach u těch IUI nějak sportovat, abych si tím ještě nějak neublížila.

evkaa25
23. led 2009

Asmen,nevím,jestli mi dají doporučení,ale chci se na to zeptat a pak to tu určutě písnu. 🙂 Manžel zjistil,že fyzioterapeut na Mojžíšovou je i kousek od nás v Hlučíně a když prý máš doporučení od neurologa nebo tak,tak to máš skoro zdarma.No a já myslím,že by mi to doporučení mohli dát i Caru,ale fakt zatím nevím....
Koczurko je to teda pěkný bordel.Takové stresy.Ale hlavně,že je mimi v pořádku 🙂 Dávej na sebe pozor a chod´ tady za náma častěji 😉
Lajci moc ti držím palce,aby se ti podařilo něco zhubnout.Určitě to nebude lehké,ale věřím,že zatneš zuby a podaří se to.Myslím,žes si už taky toho zlého dost vybrala,tak snad to tedka vyjde 🙂
Zdravím Monali a Lili a samozřejmně všechny snažilky,které tady za náma chodí 🙂

lajcikova
24. led 2009

čau všem

dneska mam blbou naladu ☹ ma drahocena sestra mi napsala že sem trotl,a preje mi abych nikdy neotěhu ☹ je mi fakt hnusně.ale....

koci bud rada ze ti nevolaj,aspon vis ze je to v pophode 😉

lilienka
24. led 2009

ahojky
lajči,řekni segře,že ještě jednou ti něco takového řekne,tak přijedu a rozbiju ji držku!metla.Ji neznám a přímo ji nesnáším 😠 Jinak s tím hubnutím-nevím jak komu co zabírá,ale mi třeba pomohly2 věci:buď jsem jedla průběžně po celý den-ale jen jako menší porce,ale nikdy jsem neměla hlad(normálně 5-6xza den) a nebo jsem nejedla ráno a odpol už normálně.Možná ti to zabere.P.S.:ta první"metóóóda" je příjemnější 😉 Koci,je to fakt-takhle se stresovat....A Evi zkusím to navrhnout manžovi ty tabletky,snad zaberou-u nás ten spg je dost špatný.Ale jen by mě zajímalo,proč mu to nenavrhli u dr,jak tam byl.Ale zase- na co by to bylo,když já mám nepr.vejcov.že? Ironie života. 😅

evkaa25
24. led 2009

Lajci ta tvoje ségra musí být opravdu dost zlý člověk.Je to smutné,že se k tobě takhle chová,ale já věřím,že se to takhle zlým lidem jednou vrátí!!!
Každopádně se drž a zkus si ze sestry nic nedělat:Radši přid´ tady mezi nás.Tady určitě není nikdi,kdo by ti miminko nepřál 🙂
Lili já jsem se o těch tabletkách dozvěděla taky až tady na Koníkovi od holčiny,jejímuž manželovi to moc pomohlo 🙂 No a u nás je zřejmně jediný problém právě manželovy spermijky.Jsou to potvůrky lenivé.A hlavně jich je hrozně málo živých.Ale vypadá to,že opravdu ten Profertil pomohl. 😎 Je ale taky hrozně drahý.Stojí 1000kč na měsíc a musí ho brát min.3měsíce,aby byly vidět výsledky.Manžel ho bere ted´ 3 měsíc.
Jinak já se dneska jen válim a manža dělá oběd.Kuřecí řízky asi s těstovinovým salátem.Máme to tak rádi 🙂

lajcikova
24. led 2009

holky diky ☹ ja blbec ji ještě hlidala tu jeji rozmazlenou cacoru-sem debil no... 😖 ještě mi napiše že mě buh tresta.ona ktera se neumi ani pomodlit ☹ no ja řikam přeja a bude ti přano 😠
no a me hubnuti-no snažim se,zapisuju co snim a v patek mi doktorka řekne co dšlam špatně-no asi všechno 😀
tak třeba ma strava dnes jo:v 11.30oběd-zel.vyvar,ryže a pečene maso(na vodě),ve 14.30 uzene žebro u babičky,ve 16hodin-dva kousky štrudlu-no a ted chleba s paštikou.sem toho sežrala jak prase. 😠 😀
mam pocit že to asi nezvladnu.

moni a dostal ti na ty polycisticke vaječniky řekl jako co?na mě řval že mam zhubnout-niv vic mi neřekl 😕

evkaa25
24. led 2009

Lajci se rčením přej a bude ti přáno,máš pravdu.Já se zase řídím tímhle:"nečin nikomu to,co nechceš,aby činili jiní tobě." 🙂
Hele a mně nepřipadá,že bys toho snědla moc.To já jsem toho dneska určitě snědla víc,i když já bych taky potřebovala shodit 😒 Akorát mi připadá pozdě první jídlo ve 11,30.Říká se,že člověk má jíst hodně ráno,oběd normální a večeři minimální.Ale nevím,jestli to tak funguje 😖Uvidíš,co ti v pátek poradí dr. Každopádně ti přeju,aby se ti to povedlo. 🙂
Jinak holky mně dneska dost bolí vaječníky a slabě krvácím.Dr říkala,že je to normální po té hdrolap.Takže jsme si s manželem půjčili od kámošky filmy a celý den se válíme u DVD.Ale cítím,že někdy si člověk musí udělat jen tak takový relax..........

lajcikova
24. led 2009

no ja vstavala až 9.30,pak mi psala ta hiena ☹ no a už sem měla po naladě 😠 jinak tedy snidam 😉
evi a co ted po te operaci?asi lazně že.kdy planujete dalši ivf?