Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lajcikova
2. únor 2009

ahoj kočeny 😀
jdu jen pozdravit.
moni nalada je tak střidava,někdy fajn jindy mě to přepadne-no znaš to.
jinak pokud do července nebudu těhu tak odjiždime na tři roky do irska,takže těhotenstvi se odklada na dobu neurčitou,vam přeji same//.ale do července daleko 😉

petista
2. únor 2009

Lajci, takové pěkně zrzavé Irčátko bude velmi hezké. Změna prostředí může může být jen ku prospěchu. V Irsku je nádherně a práce je tam habaděj. Však uvidíš. Taky třeba nikam nepojedete a budeš doma s mrnětem/mrnětama. Člověk míní ...

lajcikova
2. únor 2009

no peti hlavně ta prace-to je ten duvod,a ja bych tam chtěla zustat na stalo ale to se uvidi 😉,ty dluhy mi jdou kolem hlavy,fakt přestavame to zvladat je toho moc a malo peněz 😖 a pokom by jako bylo rezave??? 😀

monali
2. únor 2009

no Irsko by mě taky lákalo, jenže já jsem taková "bojdupa domácí" takže bych se asi neodhodlala 😒 Ikdyž
peníze jsou potřeba pořád, no však uvidíš, třeba to mimísci vyřeší za vás. 😉

lilienka
2. únor 2009

ahojky holky
teda máte odvahu Lajči,ale když tam budete 2,tak to bude v poho ne?a snad to opravdu pomůže.Doufám,že-pokud tam zůstanete-tak nás (snažilky)pozveš na irskou kávu 🙂 Já jsem taky papuč domácí 😀 doma je doma,já bych už nikam nejela.U mě nic nového,takže nemám co psát.Tak dobrou noc holčiny a at se vám něco krásného zdá 🙂

evkaa25
2. únor 2009

ahojky všichni 🙂
Píšu,jak jsem slíbila,jak jsem dopadla v Ol.Pocity jsou z dnešní návštěvy opravdu smíšené.Ptala jsem se na tu imunologii,takve Fertasu posílají do Prahy,ale jen po pohovoru se Sobkem a Vodička říkal,že podle jeho názoru je to u nás zbytečné.
Vysvětlil mi to tak,že nesnášenlivost vůči manžovým spermiím by u nás být nemněla,jelikož u nás používají ICSI a většina vajíček se zatím vždy oplodnila.
Nesnášenlivost mého těla k mým vajíčkům by taky být nemněla,jelikož vajíček mívám při stimulaci dost.a jediná nesnášenlivost,která by u nás hrozila je vůči embriům.
No tak mi brali dneska krev,že mi udělají základní imunologické vyšetření a v případě,že by se jim tam něco nezdálo,tak až potom by nás poslali někde jinde.
potom mi oznámili,že se jim někde ztratili výsledky manželovy genetiky,tak mu brali dneska dvě ampule krve.Jednu na genetiku,druhou na nějaké podrobnější vyšetření spermií.
Taky mi dneska Vodička oznámil,že u nás nevidí žádnou šanci na přirozené těhu 😢 😢 ;-
O lázně jsem si ještě nepožádala,jelikož do konce března bych mněla být v práci,jsem tak domluvená s kolegyní,co je ted na nemocenské.No a kdybych si požádala ted,mohlo by se stát,že bych mněla za 14dní až měsíc nástup a to by bylo brzy............

evkaa25
2. únor 2009

No a jelikož mi říkal,že nám nic jiného než IVF nezbyde,tak jsem se ho ani na doporučení na Mojžíšovku neptala.Když tak to zkusím u svého gyndaře.
Takže tak no.Do,ů jsem jela jak zpráskaný pes a pořád je mi dost mizerně.A ta moje chřipajzna je proti tomu procházka růžovým sadem 😒
Jinak Lajci moc bych ti přála do července mimi,ale když né,tak třeba vám pomůže třeba ta dlouhodobá zmněna prostředí..........
Všechny ostatní moc moc zdravím 😉

gab123
2. únor 2009

Ahoj holky,tak jsem se dočetla jak se máte!
nevím odkud začít,mi byli dnes na té imunologii u p.galové.Byli jsme objednané mezi 8-9h na radu Petisky jsme jeli dřív a také jsme čekaly 1h.Dnes nám brali oboum krev.Pak jsme řešili ovulační hlen!Mám mít ovulaci tento týden od středy tak do soboty tak jsem byla hned překvapená,že mě vzala hned v sobotu dopoledne.Tak si myslím,že když jsme z místa ve me nás kdykoliv jak bude ovulka.Zda tam něco bude tak pak manžílek půjde ve čtvrtek na SPG.P.doktorka byla velice příjemná a vše nám vysvětlila.
Petis moc děkuju za rady vše se nám hodilo!ještě nevím,kdy budou výsledky to až asi v sobotu poví víc!
Evko tak uvidíš aspon maj snahu něco udělat,ale nenechej se odbýt!!!!!
Zdravím zbytek jdu se také léčit mam šílenou rýmu papa 🙂

lilienka
3. únor 2009

ahojky
Evi-ve fertim.se nám výsledek ztratil2x...takže nevím co tam s tím teda dělají 😒 Tvoje písmenka jsou hodně smutné- ☹ mě by zajímalo,že když u vás nic nezjistili,tak jak ví,že je to u vás nemožné přiroz.počít????Nevím,nějak mi to neštimuje.Dnes je nějaký divný den-vlastně celý ten začátek roku se mi zdá poněkud divný. Každopádně se děvčátka držte.

evkaa25
3. únor 2009

ahojky,vidím,že asi máte všechny moc práce,že je tu tak pusto.........
Lili,tak tobě taky ztratili výsledky?! 😒 to je teda fakt síla.
No u nás to Vodička myslel tak,že jediný náš problém je ve spermiích a pro to prý nehrozí přirozené těhu ☹ Ale nikdo mi doposud nevysvětlil,proč se ani jednou ze 3 pokusů /2x IVF a 1x KET/embryjko vůbec neuchytlo.Vím,že je to otázka štěstí,ale proč ani náznak???
Lili doufejme,že tenhle rok pro nás bude úspěšný,i když začíná tak nějak všelijak.MUSÍ,MUSÍ,MUSÍ!!!Jinak skončím brzy v Opavě-za komínem ☹ 😀 ☹

gab123
3. únor 2009

evko žádný komín nebude budem bojovat!!!!!!!!!!!!!!!!! to musíme zvládnout!jsme silné velké holky,ale já jsem jinak prcek,to mi říká manžílek.

koczurka
4. únor 2009

AHOJ HOLKY!!!

Lajci,tak Irsko jo?Do července daleko a doufám že se to do té doby povede,i když Irsko bych ti taky přála,ale to víc. 😉
Evko,to je teda síla že se vám tam ztrácí výsledky,co tam s tím proboha dělají!Jak to může vědět tak jistě že se vám to nemůže povést přirozeně?Spermijky se můžou zlepšit natolik že to možné bude.Příkladem je můj drahý v Ostravě mu řekli že nemá skoro žádné že je to mizerné a není šance ,za rok na to v Olomouci měl ukázkové že by mohl i darovat.To byl pro nás obrovský šok a dr. říkal že se to stává,že se to může tak zlepšit.Takže nevěř blbým kecům a nevěš hlavu. 😉
Lili,ty jsi taky nějaká smutná jak tak pozoruju z tvého psaní že? 😕 Bude určitě líp. 😉

lilienka
4. únor 2009

Ahojky
koci já vím že bude líp.Jsem tu ted sama skoro celý den-mamka má opačnou šichtu a tatka je v lázních a manža chodí domů večer. 😒 ale už jsem si domluvila pátek u ségry-stýská se mi po neteřích. 🙂 Koci ty jsi naše taková naděj ani o tom nevíš 🙂 že jo holky? 😉 no nic-jdu si udělat kávu-nějak mě bolí kebule 🙂 ještě kouknu jestli se tu některá z vás náhodou nevynoří 😀 pa pa

petista
4. únor 2009

ahoj holky, jen krátce písnu, že mám regulérní chřipku, dneska jsem ještě zvládla 4 jednání na soudě, ale teĎ totálně odpadám takže se mějte všechny krásně, bohužel nemám ani sílu číst vaše písání. Tak zatím pápá, jak bude líp, tak se objevím 🙄

evkaa25
4. únor 2009

ahojky
taky jdu jen pozdravit........
Myslela jsem,že už je chřipajzna překonaná,ale moje dnešní 16 hodinnová šichta mě přesvědčila o opaku 😒
takže jdu hajat a napíšu až mi bude líp 🙂
Všechny se držte.....

monali
4. únor 2009

ahoj,
no páni tady je to samý marod, tak se holky poctivě léčte, ať je vám brzy dobře. 🙂
všechny zdravím, zatím pa

gab123
6. únor 2009

čau holky,kde jste tady je nějak smutno!!!
Evi petis jěště marodíte? já už jsem fit.
Lili ty nebud smutná to zvládnem!
U nás celkem nic nového,dnes jsem byla na ultrazvuku v natalartu jak vypadají vajochy tak vše v pořádku.Mam ovulaci tak jdu zítra k ulčový na odběr tak doufám,že tam něco bude.
Tak napište co je u vás taky nového a jak se máte

lilienka
7. únor 2009

ahojky
tak Gab-držím pěsti at máš úrodu.Jinak u nás nic nového není.
A co zbytek?Jak se máte?Marodi-potit se potit se potit se-a nejlépe na cizím(mužově 😀 )těle.Tak pa pa-jdu kuchtit(dnes asi rybu 🙂 )

gab123
7. únor 2009

Ahoj
hlasím,že vše proběhlo v pohodě!P.doktorka je skělá.Odběr se povedl na výbornou měla radost já taky,že byl moc pěkný tak jsem se smála jak stačí k radosti.Manžílek ještě musí ve čt. na imul. dát sperma jak popisovala petista na záchodě 1x1 metr doufám,že to zvládne,ale musím prý tam jet sním.Dělal si srandu,že vyleze za hodinu a bez výsledku...zvládli to jiný,ne.Chce mimčo tak to musí zvládnout a snažit!
Mi jinak pak už budem mít kompletní vyšetření a budem čekat na výsledky krve ty budou 24.2 a imunol.bude 9.3. jsme zvědaví co snámi bude.
zatím papa a něco písněte pa

petista
7. únor 2009

Ahoj, tak nejhorší fázi chřipky mám za sebou, už jsem schopná aspoň na chvilku sedět u počítače a pracovat. Všechny zdravím.
Gab, mám radost, že se vám povedly odběry a teď jen držím pěsti na výsledky.
Evi, jak si dřív psala ohledně ztráty výsledků, to je teda mazec. Řekla bych, že ve FN to ani není možné, jednak si to zapisují a ukládají na kartu do počítače, jednak to tisknou přímo pro mne do mé karty, takže všechny výsledky nosím pořád u sebe a jednak to tisknout sobě do složky a ještě přímo do složky mému gyndařovi. Takže výsledky vyšetření jsou uloženy na několika místech.
Jinak Evi Mojžíška je dobrá i jako příprava na IVF, uvolní ti vazy, které jsou důležité pro správné fungování dělohy a zvýší možnost uhnízdění embrýska a jeho další dobrý vývoj. Takže si klidně o doporučení řekni. No nic, musím jít teď pracovat, ty neplánované dva dny v práci mi dost nabouraly program ( a samozřejmě klienti hodně nadávali, sice jsou důležití, ale zdraví si kvůli nic nezničím - jeden kolega kvůli klientům přecházel chřipku a nakonec mu to sedlo na srdíčko a teď kvůli tomu má problémy, a to vážné, už napořád).
Holky, co budete dělat zítra na oběd? nějak nemám inspiraci - a ani chuť a náladu něco vymýšlet - hlavně aby to bylo rychle

koczurka
7. únor 2009

AHOJ HOLKY!!!

Mně dneska dopoledne skříplo v zádech,jen jsem se mírně předklonila a už to bylo.Tak jsem celý den ležela a zatím to povolilo,snad to bude dobrý.Nerada bych skončila v nemocnici a to třeba až do porodu to by mně asi kleplo.
Jak tak kukám tak je tu samá chřipajzna.
Petis,je dobře že už ti je lépe,ale radši buď ještě většinu času v pelíšku. 😉
Evko,co ty jak je?Doufám že už taky líp a brzy se ozveš.
Gab,tak už to máte za sebou.Ještě budem držet pěsti tvému drahému ať to v tom malinkém prostoru v ten čtvrtek zvládne v pohodě. 😉
Já taky nevím co pořád vařit je to pořád dokola.Dneska jsem dělala vepř.maso s takovou šťávou a rýží a ještě mi dost zbylo tak to bude asi i na zítra.Přece to nevyhodím že? 😉 😀

evkaa25
8. únor 2009

ahojky holčiny,
já už jsem taky docela fit.Chřipku jsem vyhnala poctivým ležením a paralenem.
U mně je nové to,že jsem ode dneška ráno trojitá tete!!!!! 😀 Ségra dneska v noci porodila malého Ondru.49cma 3150g.Jsem za ní fakt moc štěstná.Ségra je ale zatím moc slabá,ani kojení se zatím nedaří,tak musím překonat zvědavost a možná se pojedem na miminko podívat zítra 🙂 Už se nemůžu dočkat.....
Jinak já ted budu mít v práci strašnou honičku kvůli Valentýna.Prodává se hodně kytek a pro nás je to vždycky hrozný záhul.....
Peti taky mně s těmi výsledky ve Fertasu zaskočili.Uvidím,jak dál.Přiznám se,že mně ta poslední návštěva fakt zklamala a poprvé jsem uvažovala o přestupu,ale nechce se mi dělat co pokus,to jiný Car.Asi půjdeme tam na to třetí IVF a když se to nepovede,tak na další pokus jakožto samoplátce už stejně nebudou penízky a asi by jsme vymýšleli nové varianty řešení.Tak uvidíme,zatím to nehoním a zkusím cvičit tu Mojžíšovou 🙂
Jinak já dneska vařím vepřo knedlo zelo.Dlouho jsme ho nemněli a je to klasika 😉

monali
8. únor 2009

ahoj holky,
fajn že už je vám lépe. Koczurko pozor na záda, to by byl děs kdybys musela ležet v nemocnici
V pátek jsem byla nakontrole u dr.Dostála. Napsal mi ještě další vyšetření. Už mám taky rozepsaný slouhý stimu
lační protokol. jestli všechno půjde dobře tak jsem tak od oka počítala že by OPU mohlo být tak v půlce dubna. 😒
Jinak na oběd jsme měli kuře s těstovinama a na zítra maso s omáčkou.
Teď taky nikdo nejste, ale ještě kouknu zatím pa 🙂

evkaa25
8. únor 2009

Monali tak to je super,že už máš i stimulační protokol. 🙂
Už se těším,až se tady zase všechny do toho pustíme a budeme postupně těhotnět 😀

koczurka
8. únor 2009

AHOJ HOLKY!!!

Já se taky na to moc těším až se to tu zas pěkně rozjede a bude se těhotnět. 😉 😵
Monali,to je teda rychlost,to uteče jak voda a budeš stimulovat.A jaké máš ještě vyšetření?
Evko,tak gratuluju mnohonásobná tetko. 😉 To je dobře že už ti je dobře.S tím Valentýnem to budete mít drsné v práci no to věřím,většina chlapů kupuje kytku že?
Jinak záda už mám o moc lepší,ťuk,ťuk.Četla jsem o tom a většina těhulek na to trpí jak blázen.No jo no mimísek roste a tak tlačí na páteř a taky tu váhu nosit to dělá svoje.Kdyby bylo hodně špatně tak můžu jít na obstřik,ten mi vždycky ulevil,ale snad to nebude potřeba.

gab123
8. únor 2009

ahoj 😅
koukám,že už je nám vše lépe a daří se v rámci možností.
Koczurko na záda si dávej pozor já mám skoliosu a vím o čem to je když začnou zlobit!
Evi to je divný že ty výsledky takhle ztratí já ted koukala,že jsou v kartě v počítači a já je mám nakopírovaný maj v tom bordel!
jdu se odvali k telce a manžílkovi
Na to těhotnění se už taky těšim hlavně,aby se všem dařilo 😉

koczurka
8. únor 2009

Ahoj Gab,to já znám moc dobře co je to bolest zad,mám taky skoliosu a taky jsem po operaci vyhřezlé ploténky.Takže moc,moc dobře vím jak to dokáže znepříjemnit život. 😠

gab123
8. únor 2009

koczurko,když máš tu skoliosu měla jsi problém otěhotnět,nebo jak to zvládají jinak záda?
Já je mám dost křivé a ješte rotaci.Problém s otěhot.až tak nebyl,ale mam strach zda se nám to pak povede jak to budu zvládat a nemluvim o porodu...

lilienka
9. únor 2009

ahojky holky
tak se hlásím jako marod 😒 mám rýmu a asi i horečku a do toho se mi vyhodil opar 😖 v sobotu jsem byla po dloooouhé době trsat- s kámoškou.No připadala jsem si tam děsně stará,byli tam takové děcka 😀 ale zase můžu říct,že jsem dostala i nabídky na oběd a dokonce i na večeři 😀 to mi celkem zahřálo sebevědomí 🙂 no nic-jdu si uvařit litr čaje a kouknu se na nějaký film-před šichtou.Tak děvčátka pa pa

koczurka
9. únor 2009

AHOJ HOLKY!

Gab,no právě do té soboty než se mi to tam skříplo tak jsem o zádech nějak moc nevěděla,což jsem se sama divila.Ale to je možná i tím že jsem přibrala už 11kg.Taky se mi nějak posunuje páteř a mám tím zkrácenou levou nohu o 1,5cm.No a teď už to nějak dotáhnu do konce,vždyť to za to stojí. 😉 Prostě se musíš víc šetřit a odpočívat.Navíc kdyby bylo moc špatně tak jde dát obstřik,dokonce se prý může i panadol od bolesti,ale já si nic nedám a vydržím to.Nechci mimísku dát žádné chemky.Abych upřímně řekla tak bych vydržela i ležet v nemocnici,hlavně že se mimísek narodí v pořádku a já si to pak vychutnám.A porod?To neřeším,každá má takové bolesti zad že je jedno jestly s tím máš problémy nebo ne.Uvidíš že to zvládněš. 😉 Taky jsem se toho bála,ale dr. mi říkal právě toto.Jinak problém kvůli páteři s otěhotněním jsem neměla,to ti ale musí potvrdit dr.Takže žádné strachy,klidně můžeš otěhotnět. 😉 😵