Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

evkaa25
26. led 2009

gab to je teda rychlost 🙂 Myslela jsem,že tam bude čekačka měsíc a víc.
jsem rozhodnutá,že jestli mi nenapíšou doporučení,tak si tam zavolám a uvidím 🙂
Ted už jdu chrnět
všem přeju dobrou noc 🙂

lilienka
27. led 2009

ahojky
u mě nic nového,tak nemám co psát 🙂 ale včera jsem volala na tu genetiku(jak mi říkali,že mi zavolají...)řekli mi že tam mám dnes přijet a setra se vyjádřila tak jako,že tam něco našli.No nervozní jsem byla celý den i noc a ráno jsme tam teda jeli a výsledky jsou úplně v pořádku-uff.Slyšela jsem jak mi spadl kámen ze srdce.Ale jsem i naštvaná na tu sestru.Manža tam nakonec nemusel vůbec jet(i když sestra řekla,že má)hlavně,že jsme jim dali 60 kč že? 😠 na to se ptali,jestli jsme zaplatili...ale hlavně,že jsme oba zdraví 🙂 tak aspon1věc je u nás v pořádku.Holky,já se tak bála,že to bude špatné.Přeji všem krásný den. 🙂

asmeena
27. led 2009

Lili a do jakého CARu vy chodíte?
To musely být šílené stresy. 😒

lajcikova
27. led 2009

ahoj všem 😒
dneska mi došel dopis z fn,že mam jit na kontrolni stěry OC,VUBEC NEVIM CO TO JE. ☹ mam hruzu že budu mit rakovinu nebo něco.nevite co to znamena ta zkratka.ale brali mi stěry jen z čipku 😒 asi mě fakt jebne-ma toho plne zuby ☹

monali
28. led 2009

ahojky, přeju všem dobré ráno a pohodovou středu, 😉
Lajci , u mě když Dostál mluvil o stěrech tak myslel onkologické centrum(OC) .Lépe řečeno mluvil o PREVENCI v
onkol.centru., že při stěrech z čípku tam našli známky HPV- to by měla být zkratko toho viru, co se před ním už
teď očkuje. 😝 A protože nejsem z OL, tak ať se domluvím se svým gyndařem. Ten mi řekl,že do žádného
centrra nemusím, že mi to udělá. Takže mi vzal nové stěry a po 14dnech, když jsem volala kvůli výsledkům
tak mi akorát řekl , že je vše v pořádku, že sice mám načípku pořád ty viry, ale že to má 70% žen co kdy měly partnera.a že se s tím nic nedělá( že do 35let let se to jenom sleduje), klasicky co půl roku na kontrolu.
Jestli teda máš to samé, tak neboj, bude to v pohodě 😉 I když jak jsem uslyšela onkologické centrum, tak mě
málem už odváželi .s infaktem.
Lajci, a co oslava narozek, chystáš nějaké dobroty?

monali
28. led 2009

Lili, s tou genetikou- fakt síla 😠 U nás to bylo přesně naopak, v telefonu to znělo jako že vše OK, manžel ani
chodit nemusel, a na místě mi dr.řekla, že je tam nález, naštěstí ne genetický, ale něco s krví (a vypadá to zatím
že to nic nebude). Jo a zaplatit jsem musela taky 60,00 i když tam manža vůbec nebyl, ale byla o něm řeč a to
stačilo.

Asmen, a co ty, už zkoušíš testovat? nebo jsi to zatím vydržela?

lilienka
28. led 2009

ahojky
Asmen-já se chystám do Zlína.Před tím jsem byla ve fertimedu.Ten Zlín je sice dál,ale pojedu tam jen na punkci a transf.jinak vše bude u mého dr,tak je to lepší-aspon nebudu muset dojíždět.Lajči-taky síla,co?Snad to bude tak jak psala moni.Stejně nechápu,proč ty prachy berou když nic nepíšou do karty?Vždyt všude je psáno,že se platí jen když tě vyšetří dr a píše do karty.

lajcikova
28. led 2009

ahoj
tak sem se byla objednat do te poradny-měli na dveřich COP,TAK NEVIM CO TO JE.ale asi jak píše monča.od toho potratu se to semnou pěkně tahne. ☹ ja se ani s mnaželem nemužu bavit sem total,na dně. ☹ chtěla sem vysledky z toho stěru-no samo mi nic neukazali,tak musim čekat do 26.2tam se zeptam te doktorky.něco sem vyčetla na netu,tak to bude asi jak piše moni.chodim pravidelně na stěry,a až ted něco našli a ani nevim vlastně co.na netu sem četla že se to bujeni tvoři až 20let-no tak to mam asi ještě čas. 😒

lajcikova
28. led 2009

jinak slavit nic nebudu-jaksi fakt nemam chut ☹ stejně sem v praci tak mi to je jedno.

monali
28. led 2009

Ale Lajci, no táááák, nebuď smutná, je toho sice na tebe hodně ale určitě to dopadne dobře. A ty nálady
to znám 😝 , manžel si už se mnou taky užil svoje, ale nakonec to přejde. Musí. Každopádně se drž 😉

koczurka
28. led 2009

AHOJ HOLKY!!!

Tak mám konečně výsledky,jsme ZDRAVÍ!!!!!!!Jsem strašně moc šťastná a nakonec to vypadá asi na kluka 😀 😀 ,v těch výsledcích to sice nepíšou přímo,ale je tam něco jako XY tak si myslím že to bude ono.Taky jsem dneska byla na vyšetření srdíčka tak jsem se ptala jestly to jde vidět a tak nám ukázal pro změnu pytlík 😀 ,drahý zíral na obrazovku jak na svátost.Ale to je jedno co to bude,hlavně že jsme v pořádku. 😉 😵 Tak jdu teda poprvé za chvilku s mamčou za odměnu koupit nějaký ten obleček na mimíska.
Lajci,takže jsi měla pravdu,jsi fakt dobrá. 😉 Neboj všechno bude v pořádku,všechny stěry posílají na onkologické centrum.To se běžně dělá,dokonce i teď mi dělají stěry z čípku.Takže depku pošli do háje a šup nahoď úsměv protože ten ti sluší ze všeho nejvíc,jasný?! 😉 Jinak já jsem taky narozeniny nijak neslavila.
Tak už musím letět,všechny zdravím a až příjdu tak zas kuknu.
Papa...

lajcikova
28. led 2009

kociiiiiii to mam fakt radost aspon něco pozitivniho 😉

jinak sem vyčetla že i kdyby to bylo nedej bože bujne tak ročně onemocni 1000žen a 400umře 😒 tak třeby budu v těch 600set. 😖

jinak koči ja jdu během měsice ted po druhe na ty stěry,protože mi tam vyšel pozitivni ten vir HPV 😖 mam strach jestli to bude mit vliv na připadne těhu 😒

lilienka
29. led 2009

ahojky holky
Koci-supéééér-hned jsi mi zlepšila náladu 🙂
lajči neboj nestrachuj se.Já vím lehce se to řekne....ty jsi takové naše statečné srdíčko.

koczurka
29. led 2009

AHOJ HOLKY!!!

Asi jste ještě všichni v práci.Já jsem dneska nespala od 4h rána,no nevím co to bylo.To vůbec neznám takovou nespavost.
No nic jdu to tu pořádně pročíst ať vím co je nového.

koczurka
29. led 2009

Evko,2.2. se pomalu ale jistě blíží tak jse zvědavá jak pořídíš s tou imunologií a vůbec.Lázně si taky už asi budeš vyřizovat že?Taky je super že se spermijky tak krásně zlepšíly. 😉 Určitě za tebou do lázní přijede drahý nebo ty pojedeš domů a pak jsi nepřijela domů těhule,to by bylo podezřelé že? 😀 😉 Člověk nikdy neví. 😎
Ten váš týdenní nebo čtrnáctidenní půst nic není oproti tomu našemu,my jsme měly půst asi 3 a půl měsíce než nám to dr. povolil.To je mazec co?
Petis,asi už máte vyšetření za sebou a jedete domů.Pak se určitě ozvi a napiš jak to probíhalo. 😉
Lajci,tvoje ségra je fakt divná,já osobně už bych s ní nepromluvila ani slovo,nikdy!Jsem takový člověk tvrdohlavý a co s týče mé plodnosti a neplodnosti tak na to jsem alergická.Ať radši drží hubu a šoupe nohama.Fakt mně to štve takoví lidi,jsem se tu zas nervla. 😠
Asmen,ty to máš taky podobné s tvou švagrovou co?Další taková,co to jsou za ženské,měly by se stydět mrchy!
Lili,co u tee nového?Nějak to tu flákáš. 🙂
Monali,ty jsi taky pořád v práci co?Kdy ty vlastně jedeš do Olmíku?
Tak zatím pa holky a piště...

petista
29. led 2009

Koczurko, tak to je super 🙂 Jsem moc ráda, že jste zdraví, je to úžasné. A Lajci to nakonec fakt věděla. A Lajci, neboj, určitě to bude dobré, taky jsem měla před rokem a půl jakýsi nález, za 14 dní jsem šla na kontrolní stěry, už to bylo v pohodě a teď na dalších kontrolách vždycky po půl roce taky.
Jinak referuji o tom imunologickém vyšetření v Plzni. Pí. profesorka je moc hodná a milá. Objednává se podle dne cyklu, protože má u ženy dojít k odběru ovulačního hlenu, chlapy se objednávají na čt. To je u nás, co jsme zdaleka, trochu problém a nám se to zrovna nepovedlo sladit. Když jsem se objednávala, tak objednávali podle dne cyklu s tím, že chlapy dělají ve čt, tak když jsme zdaleka, tak kolikátý den cyklu budu ve středu. Řekla jsem že patnáctý, tak sestřička mě na středu objednat nechtěla, že už je to pozdě, ale paní profesorka tvrdila, že tm ještě nějaký hlen bude - a nebyl. Ale popořádku, přijedete do FN Lochotín, tam chvilku bloudíte, ambulantní ordinace pí, profesorky je v porodnicko- gynekologických ambulancích. Sestra vám vytvoří kartu, přidělí číslo a pak čekáte, až vás vyvolají, přijeli jsme asi v 9 a na řadě jsme byli v 11, takže se vyplatí přijet dřív. No pak nám oběma vzali krev a mě měli vzít ten ovuhlen, který ovšem pí. doktorka nenašla. Řekla mi, že vzhledem k tomu, že beru prášky na zvýšený prolaktin, tak jsem měla asi anovulační cyklus. Ale jelikož znám své tělo, tak vím, že ještě v út tam ten hlen, takový vazký a průzračný, přesně takový, jak má být, byl, ale ve středu jako patnáctý den cyklu, už asi bylo pozdě. Poslední cyklus jsem měla 26 dní, takže patnáctý den byl už asi dávno po ovulce. No nicméně zkuste se s ovulkou napasovat zrovna do středy, že 😀 No a taky mě vyplašila s tím, že podle pohmatu mám malou dělohu, tak jestli jsem už byla na laparce.

petista
29. led 2009

Vyšetření dělala na takovém příjemném gynekologickém křesle, které tedy bylo výrazně příjemnější než ty staré, co mají u nás ve FN. Nicméně doktorka mě v první chvíli, když mi řekla o anovulčním cyklu a malé děloze pěkně vyplašila. 😠 Nakonec však ohledně té ovulace jsem si řekla, že to asi opravdu bylo tím patnáctým dnem, protože ovulace se přece zjišťuje z horm profilu a ten jsem měla v tomto směru v pohodě, a navíc, jak už jsem psala, tam ten hlen předtím byl. No a pokud jde o tu dělohu, tak jsem si uvědomila, že mám dělohu zahnutou dozadu, to mi už říkal jak můj gyndař, tak dr. Dostál, navíc při tom rentgrenologickém vyšetření mi do dělohu pouštěly kontrastní látku a ve výsledcích mám napsáno, že normálního tvaru i velikosti. Takže asi tu zahnutou dělohu nemohla před břicho nahmatat a zbytečně mě vylekala. 😨
No ale jinak byla příjemná. Manžovi dala do ruky papír, že se má hlásit další den ve FN na Borech, což je jinde v 7.15 hod. To nám předtím neřekli, že to manžovo vyšetření nakonec bude jinde, ale my jsme si nějakým zásahem prozřetelnosti objednali penzion u Švejka zrovna na Borech a k nemocnici to bylo asi 10 min pěšky.

petista
29. led 2009

Pro holky, co se tam chystají, tento penzion doporučuju, jednak kvůli té poloze a hlavně kvůli výborné restauraci a taky ceně, stálo to 900,- Kč na noc pro oba, což je na Plzeň dobrá cena, pokojíček byl docela fajn, pánové manžové ať si dají v restauraci Balounovu baštu, byla výborná 😉
No a dnes jsme šli s manžou na to jeho vyšetření, FN na Borech je taková stará, omšelá a taky to podle toho vypadalo. Našli jsme to podle plánku, co nám profesorka dala ten den předtím. Mysleli jsme ,že je to na 7,15 proto, že to někde sváží, ale je to klasicky nemocnice, všechno stihnout co nejdřív, nikde to nesváží, laboratoře jsou hned vedle. No manža z toho vůbec nebyl nadšený, jednak byl poté, co jsme ve středu vstávali na cestu ve 4.00 hod. ráno a on celou cestu řídil, pak jsme čekali u doktora ... pěkně unavený a ještě odevzdat spermouše v 7,15 ... 🤐
No dali mu nádobku, žádná zvlášní místnost, normálně na záchodě 1x1 m, chudák malý, opravdu asi nic příjemného. No manžílkům to radši nevykládejte, ať je nestrašíte. Když už tam budou, tak to zvládnou, ale proč je stresovat dopředu.
Jo a zvlášť pro Evku, výslovně se profesorka ptala na doporučení a chtěli ho vidět a zakládali ho do karty.
Naštěstí cesta tam i zpět v pohodě, dobré pivo v Plzni bylo taky, tak se to nakonec dalo.
Pro výsledky ale musíme jet zase společně 4.3., takže další cesta, ach jo - cestování mám ráda, ale ne takové. Navíc se trochu těch výsledků bojím, předpokládám, že vzhledem k těm protilátkách proti štítné žláze najdou i nějaké jiné protilátky, které brání těhu.

petista
29. led 2009

No mám takový obojaký pocit, najednu stranu nechci, aby něco našli, na druhou stranu, pokud něco najdou, tak snad se to bude dát řešit a problém bude odstraněn. Ještě jsem se profesorky ptala na tu laparku, říkala, že podle výsledků z imuna mi řekne doporučení, zda na ni jít či ne. No výsledky budeme mít 4.3, 6.3 jsem objednaná k dr. Dostálovi, tak se s ním domluvím, co dál, asi laparka v březnu, potom lázně, ještě si pro jistotu, zda mi nelítají hormony, nechám udělat kontrolní horm. profil a v červnu, červenci hurá další pokus.
Tak jsem se jaksi rozepsala 😀 No aspoň podrobně víte co a jak. Zatím pá, ještě juknu.

asmeena
29. led 2009

petis: tak jak koukám, tak jste to tam v pohodě zvládli. To je fajn. Blbý jen, že se tak dlouho čeká všude na ty výsledky.

Já už testovat nemusím, přišla dnes mrcha. Přitom jsem si dělala takové naděje, protože jsem včera z nedočkavosti zkoušela testovat a byl tam nádech druhé čárky, ale dnes už bohužel ta mrcha. 😒

Koczurko: to je fajn, že je vše v pořádku. Opatrujte se. 😉

petista
29. led 2009

Asmen, to mě mrzí, bohužel přesně vím, o čem mluvíš, já jsem první cyklus po IVF měla zpoždění 5 dní, tak jsem si udělal test, taky náznak //, ale po 8 dnech jsem to dostala. 😒 Tak si holt musíme ještě počkat 🙄

asmeena
29. led 2009

pořád si říkám, že na to nesmím myslet, ale nevím jak to udělat. 😉

petista
29. led 2009

To nejde 😉 To bys musela úplně nemyslet ☹

asmeena
29. led 2009

no ještě že máme tady toho koníka a můžeme se navzájem podporovat. 🙂

koczurka
29. led 2009

Petis,tak to je super že jste to tak fajn zvládly. 😉 Teď držím pěsti ať je vše v pořádku a můžeš se těšit na červen,červenec na další pokus.Předtím si ještě odpočiněš v lázních a pak hurá do toho. 😵

gab123
29. led 2009

Ahoj holky.petis tos jsem na to zvědavá.Mi jsme na imunolog.objednané v pondělí,ale o ovulaci nám níkdo nic neříkal tak to nás objedná na příště,ale já budu mít ovulaci zrovna tu středu po pondělku to budem zas čekat do dalšího měsíce.To nevim jak ten můj bude dávat nějaký výkon na záchodě 1x1 metr to se picne.Mi byli ted ve středu na krvi a odběr SPG,ale ten jsme zvládli doma a dovezli.Mě nešli také něco ze stěru tak nám dali oběma antibiot.,manžílek měl SPG na výbornou tak jsme měli radost,že aspon něco je O.K
asmeento je škoda že přišla už jsem se těšila na dobré zprávy
Koczurko to je skvělé,že jste v pořádku a kluk to by ten můj skákal,ale jemu to jedno hlavně,že prý náký bude!
Lajci to zvládneš já se také koušu všemi vyšetřeními je to dřina....
Petis drží se před tím vyšeření dlouhá doma bez sexu?Ted nevím zda tam nemám ještě zavolat a optat se!
Jdu spát dobrou noc.pa

petista
30. led 2009

Gab, je nutná 4 denní abstinence bez sexu pro chlapa před jeho vyšetřením a pro ženskou 5 denní ( respektive bezspermijní).

koczurka
31. led 2009

AHOJ HOLKY!!!

Dneska nikde nikdo tady,užíváte víkendu co?Počasí venku si z nás dělá docela srandu že,už to bylo roztáté a zas.Copak budete kuchtit k nedělnímu obědu?
Tak zítra už se tu někdo ukáže. 🙂 Dobrou...

evkaa25
1. únor 2009

ahojte holky 🙂
Dlouho jsem tu nebyla,válčím totiž s chřipkou.Jsem úplně hotová,ale na nemocenskou nechci jít.Tak uvidíme,jestli to vyléčím při práci,nebo ne 😒
Petisto jsi šikulka,jak jsi nám tady krásně popsala vyšetření v Plzni 🙂 🙂 🙂 Jen nechápu,že kdyby ti třeba ovulka vyšla na pondělí,tak to by jste tam museli jet v pondělí i ve čtvrtek??Je to přece jen dost daleko.
Taky jsi mi to objasnila s tím doporučením.To jsem zvědavá,jestli mi ho zítra v Ol dají.Ale myslím,že ne.Sice nechápu proč,ale nic s tím nenadělám.No uvidím,pak určitě pisnu.
Holky všechny vás moc zdravím,ale ted už jdu zase do pelíšku se léčit.Tak pěkný zbytek neděle 🙂

monali
2. únor 2009

ahoj holky, všechny zdravím
dlouho jsem se neozvala, ale tak nějak se u mě nic neděje, tak nemám o čem psát. Ve čtvrtek budu mít
kompletní výsledky ze všech vyšetření, no a v pátek jedu za Dostálem, tak snad se to už pohne.
Zatím se mějte 🙂
Koczurko, super jste zdraví a bude to kluk 😉 samé dobré zprávy
Evko, doufám že se vyléčíš co nejdřív a nebudeš se s tou chřipkou mordovat v práci dlouho 😉
Lajci , a co ty, nálada už je lepší?
Peti, tak Plzeň máte za sebou, teď si měsíc počkáte a budete vědět na čem jste.