Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

koczurka
8. kvě 2009

Petis,prosím tě můžeš mi připomenout jak se to dělá ty tvoje masíčka?Ty plátky se na rychlo opečou a dají se na pekáček na to vejce na tvrdo,šunky,sýr a olej se tam nedává?

petista
8. kvě 2009

plátky se osollí, opepří a dá se na ně sladká paprika ( pro pány možno pálivá), pak se na oleji rychle osmahnou, pak se dají na pekáč, na ně dávám půlku vajíčka uvařeného natvrdo, na to šunku a přikryje se to sýrem, pak to dát zapéct do trouby mírně podlité(jo a ještě na ně dávám pod tu šunku kousek másla)
Tak dobrou chuť, doufám, že jsem ti stihla napsat před tím než si začla vařit 🙂
A Pergola už se rýsuje, teď právě dávají sloupky, tak uvidíme, pak zkusím založit albíčko a hodit tam fotku

michule
autor
8. kvě 2009

Ahoj holky. Zdravím všechny v tom sluníčkovém dnů. Já peru, uklízím a vařit nebudu!!!! 😀 pokud tu nebudete psát recepty, protože mám hlad jako vlk. Mladý je na závodech v našem známem Olomouci a drahý je v práci, mám den pro sebe a odbudu se .... nevím čím, musím jít totiž do obchodu. TAK 😀 😎 Jinak ten sraz je 16. 5 - tak mě nepleťte, víte, že to teď mám v tom přechodu těžké!!!!! Byla bych schopná přijet 12. 5 a sednout si sama. 😀 😀
Mimco - ten kdo nezažije, nepochopí tvou bolest. To je tak těžké. V jediném tě, ale chápu na 100%, vždycky to odnesou naší ,, drazí ,,. Ten můj trpí taky. Na druhou stranu, kdo jiný by to měl s náma prožívat než oni!! Zklamámí za zklamáním. Nervy nám musí selhávat každopádně. Vždyť to co my zažíváme je na pohovor z psychologem. Drž se a - ta moje blbá fráze ,, BUĎ STATEČNÁ ,,.
Koczurko - jojo, já přenášela tři týdny a to jsem měla od 7mého měsíce pesar, protože se mu chtělo ven. No a pak se mu zas ven nechtělo. To byly muka, dělala jsem všechno, ať je venku. 😀 😀 A s tím kuřecím ty slípko to nepřeháněj, ne že budeš nosit vajca, ale narostou ti křídla a peří 😀 , bacha na to matko!!!
Ili - já vůbec nevím, tu druhou MUdr. neznám, ale jak psaly holky, taky bude určitě skvělá a Et dělá vždy lékař, ne embryolog. Rozhodni se správně. ( ale co je spávně, že? )
Peti - to je fakt ještě asi brzy 7 den. Zkus v neděli, to už budou tlustice jak koleje!! ( A recept udělám zítra, těším se, já tak miluji jídlo 😀 )
Lajci - přijď, jsi taková sympoška, co budeš sedět doma!! Tak můžeme drbat a nadávat jak je to všechno nespravedlivé!!! JU???? 😉

petista
8. kvě 2009

OOO, MIchul, to ti závidím, volný den pro sebe, tak si to pěkně užij 😉

ili5
8. kvě 2009

Ahojky holky, tak mám v papírech dnes volat v 10 od. od 9 45 tam volám každých 5 min a nikdo tam není.
Při ET záleží hlavně na embrioložce jak a kdy vezme embrijka do pipety, důležité! Tak jsem to četla. Nesmějí být dlouho v pipetě a musí se dobřo natáhnout. Neznám nikoho kdo by na doskuzích mluvil o dr. Svobodové, nikdo konkrétní. Já mám ty bolesti břicha furt, včera ráno v poho, tak jsem šla ke kámošce, nemohla dojít dom, břicho obrovské a v noci jsem ve 2 vstávala a seděla v kuchyni. Při čurání mě tak rve v břichu a bodá, že u toho brečím. Jak mám jít na WC, tak už mám hrůzu. A prsa bolavé, hlavně bradavky i pyžamo mi vadilo na nich. Toto jsem tedy při 1 IVF a ni při KET neměla. Chtěla jsem si vzít prášek, ale bála se jestli můžu.

petista
8. kvě 2009

Ili, je státní svátek a to je jich tam vždycky míň než normálně. Řekla bych, že teď prášek můžeš, dokud nemáš mimísi u sebe. Jinak hodně pij, ať předejdeš OHSS.

koczurka
8. kvě 2009

Tak musím říct Petis že to je výborné ten tvůj receptík,teď jsem dojedla,mňam. 😝 Taková rychlovka a taková mňamka.
Michul,co máš dneska v plánu kromě uklízení?Já nic,budu doma u telky a pc. 😀 Drahý je v práci tak co já sama.A čím jses nakonec odbyla na ten oběd?
Ili,jestly jsi náhodou nedostala infekci nebo zánět močáku.Infekce se po OPU může objevit,někde jsem to slyšela.No snad to bude v pořádku,ale pokud tě to nepřejde do ET tak bys to měla říct dr.Možná to tam máš jen nateklé a proto to tak bolí.Tak pak písni jak se tam dovoláš. 😉

petista
8. kvě 2009

Koczi, díky 😉 tak jsem zvědavá, co bude zítra říkat Michul na ten receptík 😉 Teď jsem si nachystala už všechno na buřtguláš, tak ho jdu dovařit a zítra budu jen ohřívat, hurá. Jinak mám rozečtenou skvělou knížku o Alžbětě I., takže budu dočítat a válet se na sluníčku na balkoně. Tak pá

ili5
8. kvě 2009

Tak jsem se celý den nedovolala, číslo znám zpaměti. Volala co 5 min. Asi tam nebyli jen ráno brzy asi na et a pak domů. Zítra volám už ráno. Je to zajímavé.

koczurka
8. kvě 2009

Petis,tak to se máš že máš navařeno i na zítra. 😉 Ty se nejspíš ještě válíš na balkóně co?Mně číst moc nebaví,teda aspoň knihy ne. 😀
Ili,je to možné že tam byly jen dopoledne.Zítra se ale určo dovoláš.Ale ty jsi zvědavá jak na tom mimísci jsou že a oni nikde.
Já jsem dostala chuť na jablečný závin tak už se mi peče v torubě. 😀 😀 Bože ať už ty chutě odezní nebo mně klepne. 😠

ili5
8. kvě 2009

No divné to je, když poprvé jsem volala 9 45 hod a už tam nebyli. Zítra volám v 9. 🙂
Dnes mám žravou, oběd, pak 4 párky, škvarky, rajčata, tyčinky, kukuřici a do toho baštím tyčinky. Můj se mě ptal jestli mi už nevložili při OPU mimina, jestli se nezpletli. No, podle mého břicha by mi museli zavést 6ti měsíčního prck. 😀

koczurka
8. kvě 2009

Ili,šestiměsíčního prcka 😀 😀 😀 ,to je dobré.Zítra se určo dovoláš,volej raději už v osm. 😉 A co to tvé břicho ještě pořád tak bolí?

michule
autor
8. kvě 2009

Koczurko - tak můj plán byl sice jiný, protože drahý přišel dřív, než jsem si stačila nabarvit obočí 😉 . Byli jsme se projít na zmrzku, pak na zahrádku a do obchodu. Než jsem přijela už byl doma i mladý, takže bezva den pro sebe. 😀 😀 😀 - Peti - tak to je vždy, když si naplánuji, že si dám masku, bahno na celulitýdu a udělám ze sebe dámu. Takže to udělám před nima, ať ztratí iluze o dokonalosti 😀 😀 😀 . Jinak receptík dělám až na neděli, poručili si totiž zelí, masko a knedluuuu. Takže zítra celé dopoledne u pece, fajn den. 😀 😀 😀
Ili - 😀 😀 😀 😀 drahý si taky myslel to stejné a to jsem teprve prošla injekcí. Ty pitomé hormony mi mění tělo. Piju colu, sežeru na co příjdu a neustále se na to vymlouvám. Hlavně, že si koupím bíle jogurty a pak do nich narvu nutelu. No má to význam. 😎
Jo a Koczurko - závin není špatný nápad, hlavně, že nejsi lína si ho udělat. 😎

ili5
8. kvě 2009

Petist, v neděli ti přeji // tlusté červené čáry. 7 den je určitě brzo. Musí se to už obrátit a začít dařit. Převažují zatím samé neúspěchy. Tak my to prolomíme a začnem vlnu úspěchů. Ráno budu volat hned ráno, aby zas neodešli. Jinak jim řeknu, že chci raději v neději, do pondělí se asi zblázním strachy a je fakt riziko, že nebude nic. Uvidím, hned napíšu. Michul se někde ještě zapomněla určitě na sluníčku a nevšimla si, že už je večěr. Tak napiš. Můj se vrátil z fušky a celý krásně opálený. Já jsem zelená, bledá s pupkem jak lavor, střapatá, ve vytahaných teplákách(nic jiného nezapnu) na mne je krásný pohled. 😀

petista
9. kvě 2009

tak dobré ráno, vidím, že všechny chrupkáte, mě samozřejmě vytáhli z postele řemeslníci už v sedm 😒 Nevadí, stejně bych dneska nedospala, protože je to dnes 8. den po ET. Minule jsem hned ráno v 8. den začala špinit a klesla mi BT, tak jsem věděla, že je to v háji. takže dneska ráno jsem fakt nemohla dospat, BT je dobrá, neklesá, je už 5. den 37, vše ostatní taky OK. Ale testovat, nebude-li mrcha, budu asi až v pondělí, ještě uvidím.
Jinak Ili, i kdyby byly //, tak tlusté určo ne 🙂 já chci jakoukoliv, i ducha, ale poprvé v životě bych ty // chtěla vidět 😎
Tak zatím pá, jdu si vypít optimisticky čaj pro těhulky, je moc dobrý

ili5
9. kvě 2009

petist, měříš BT? Kolik má být po zavedení, tak to taky budu dělat. Nikdy jsem to nedělala. 😒 . Osmý den je super, taky se budu bát krvácení hlavně. Jsi na dobré cestě!!!!
Dnes jsem volala a máme 11 většina osmibuněčné, další něco, nevím už co 😀 . Tak jsem navrhla zítřejšek raději, nebo že se bojím aby přežily a nebude ani co mrazit. Ale nemám se bát, do pondělí prý bude lépe čekat, kvůli špatným spermiím, bylo jich 410 tisíc, tak po 4 dnu se prý ukážou mužské faktory a něco se dělá, nevím, moc jsem ji nerozumněla. Takže v pondělí a zítra mám volat jak vypadají. Snad to bude dobré. Budou blastocyty v pondělí.
Holky já mám ve středu odpoledne školu, je zkouškové období a mám 2 písemky, musím tam být, ústně bych to pak nedala. Myslíte že můžu jet, když to bude 2 dny? Můžu řídit? Díky.

petista
9. kvě 2009

Ahojík Ili, tak super,11 8buněčných, je paráda, to určitě zvládnou až do pondělka. Já myslím, že na písemky klidně můžeš jet, pokud se při tom neběhá a neposiluje, tak je to v pohodě. A řídit můžeš 100%
k BT, pokud jinak neměříš, tak to podle BT nepoznáš, já vím, že jak mi BT klesne pod 36,8, tak je v pytli. Jinak pokud chceš měřit, tak musíš měřít ve stejnou hodinu, já měřím ráno ještě než vstanu z postele. Teplota by nemal klesnout o více než 2 stupně po celou dobu od ovu, tj. u nás od OPU. Jinak na tohled téma je dobrá stránka www.meredith.cz

petista
9. kvě 2009

Čau holky, můj optimismus dostal pěkně na frak, po obědě jsem začla špinit a teď se asi začíná rozjíždět mrcha, je to stejné jako minule, 8. den po ET, ani utroš to nedrží, spíš je to rychlejší než v normálním cyklu ☹ 😢 . No nic, jde se dál, laparka mě tudíž nemine a určitě si vyřídím ty lázně, třeba to Franta spraví 😉 Ještě to na mě úplně nedolehlo, zatím jsem v poho, tak uvidíme za pár hodin, zítra, pozítří. Jen mě zase bude hrozně štvát, že tam musím na krev, když stejně jednoznačně vím, co mi řeknou ( tedy pokud se rozjede mrcha)
Takže jestli se neobjevím, jde v depce, ale dřív nebo pozděj o sobě dám vědět

ili5
9. kvě 2009

Petist, možná se jedno upustilo a druhé tam je a drží se zuby nehty. Špinění nic neznamená! Koczurka myslím taky špinila, určitě ti napíše tady jak to měla a vidíš už se kutálí jak balon. Hlavně úsměv a nevzdávej to ať nestresuješ prcka v bříšku! Držím pěstičky a zítra napiš jak se cítíš.

petista
10. kvě 2009

Ili, tak prcka jsem 100% nestresovala, jelikož tam žádnej neeni, mrcha se rozjela naplno, tak jsem pro jistotu udělala velmi citlivý test a není tam vůbec nic 😒 Nevím jestli mám vysadit utroš? Ale budu ho asi polykat. Už to vidím jako minule, zase totálně rozhozenej cyklus, následnou MS jsem dostala asi až za 7 týdnů a to ještě po Agolutinu, tak uvidíme. Doufám, že na mě budou mít ve středu trochu času, ráda bych na tu laparku šla co nejdřív, kdyby to šlo, tak ještě v tomto cyklu, abych stihla i ty lázně od záři, to bych chtěla jít na další pokus. Tak uvidíme

koczurka
10. kvě 2009

AHOJ VŠEM!!!

Petis,to mně teda fakt mrzí,tak jsem ti držela pěsti.Nevím co říct. ☹

ili5
10. kvě 2009

Ahoj, všem krásnou neděli!!!
Petist, to je hrozné, je mi to líto. Jsem říkala, že se tam přestalo dařit, nejsi sama, teď je vlna samých neúspěchů. Mám hrůzu v pondělí. Se mi zdá, že je to tam taky už jak běžící pás. Žádné otázky, rychle, rychle...
Pryč jsou ty časy, kdo psal, že si v klidu sednou a popovídají si a zodpoví každou otázečku. Plno lidí a z kabinek to jen vejde a hned výjde, že nemáš čas se ani svléknout. 😀
No, já jdu naposledy v mým životě nynějším, pak už to prdím. Petist, ty chceš přejít jinam?

koczurka
10. kvě 2009

Ili,to si nemyslím že se jim v Olomouci přestalo dařit.Neboj ono se to prolomí. 😉 Na zítřek držím pěsti.

michule
autor
10. kvě 2009

Ahoj holky.
Peti - je mi to taky líto. Opravdu. No teď si nevzpomínám jestli máš sněhuláčky, ale každopádně máš před sebou ještě 3ti pokus. Není to slovo útěchy, jelikož já ho právě teď podstupují taky a pak už nemám žádnou naději a jako samoplátce bych do toho nikdy nešla. Drž se a s těmi lázněmi to je naprosto dokonalý nápad. Sáhneš Frantíškovi na ,, frantíka ,, a vše bude v poho. Jedno vím jistě, že na ty lázně máme nárok, jen je třeba si o ně říct. Já jsem se o to nikdy nezajímala, ale teď to vím na 1OO%.
Ili - naber vetší optimismus. Nesmíš do toho jít a už dopředu myslet na to, že se přestalo dařit. Prostě je každé tělo jiné a někdy stačí ženě jenom trochu pomoci a je těhulka a jindy ten problém je hluboký / i když se mi zrovna teď nechce ani pomyslet na to, že to nedopadne dobře /. Buď v klidu, máš před sebou zaváděcí 😀 období, takže pohodu a všem ostatním držet všechny palečky co máme. A jinak k těm zkouškám, klidně jeď. Já jsem to taky řešila, no a bylo mi řečeno, že můžu. Já jsem dokonce jednou po KETu jela domů sama, jelikož drahý byl mimo republiku, ale naštěstí to bylo ještě v Ostravě.
Koczurko - jak je a co dneska vyvařuješ?? My jsem byli včera u známých a trochu se zase pilo, to víš, musím to všechno stihnout. Už nemám moc času. ( Dělám jako kdybych měla umřít, že? 😀 ) No a teď už mám nachystané kuřecí a jdu na to - dám vědět Peti 😀 😎 😉

koczurka
10. kvě 2009

Ahoj Michul,
já jsem dneska dělala vepřové maso se šťávou a s rýží.Jasně dej si dokud ještě můžeš 😉 .Ten všestranný půst mi každopádně udělal dobře. 😀 Ale už se vážně těším až bude Honzík venku,protože je mi hůř a hůř.Včera jsem myslela že už budu rodit 😀 ,měla jsem takové zvláštní bolesti a dneska už mně taky přepadly.Tak to jsou jen poslíčci asi. 😀
Dneska děláš recept od Petis jo?Drahému to strašně chutnalo.Ono jaké by to mohlo být když jsou tam samé dobré věci že?A je fajn že to je rychle. 😉

koczurka
10. kvě 2009

Ahoj holky,
tak jsem měla hezký den,byla jsem fandit drahému na nohejbale a nakonec jsme s kámoškou fandily tak,že jsme to celé prokeckali. 😀 Pak jsme si daly klobásku a pivko a já jsem z toho celá unavená,ale doslova.Jdu hodit sprchu,najíst a do hajan. 😀 😉

lajcikova
10. kvě 2009

ahoj

petulko to mě moc mrzí ☹ kurva to snad neni normalni,same neuspěchy.jinak machače ti vřele doporučuju,je to baječnej chlap a hlavně umi z lidma mluvit a to fakt hodiny,u mě bohužel hrajou roli prachy ale u tebe to problem neni,tak bych to zkusila jen nezavaznou konzultaci,ted maj dokonce novinku v reprofitu že před transferem v den opu střiknou do dělohy jakousi oddělenou tekutinu od spermii,prej lepši na uhnizděni.a mychač je je opravdu fajn lekař,znam ho ještě z unici,ted je v reprofitu,ale jak se nedomluvim z dostalem tak pujdu na nezavaznou konzultaci k machačovi,ikdyž mi si pišem stale imaily,je super,a hlavně mi vždycky odepiše,což s emi ve fn ještě nestalo.petko tak se drž 😔

evkaa25
10. kvě 2009

petis,tak to mněš fakt mrzí.............Nevím,co napsat,jelikož je to boj,který si prožíváme každá jinak.Hlavně to nevzdávej.Příště už to musí vyjít!!

koczurka
11. kvě 2009

AHOJKY!!!

Ili,myslím na tebe. 😉
A kdepak zase máme Monali?Taková absence,je toto možné? 😀
Holky,srazík se nám blíží. 😉

princ
11. kvě 2009

AHojky Koczurko, chtěla jsem se tě zeptat. Já jedu do FN OL už na druhou konzulataci , kde mám říct co chci za metodu jestli ICSI atd. A menzes mám zase dostat 6. 6. tak jestli už mi dají nejaké injekce atd.
Jak to probíhalo u tebe?