Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

michule
autor
16. pro 2009

Ahoj holky.
Marly - určitě se nezlobíme, vždyť pravidelně tady chodíme dvě. Takže budeme rády. Zbytek holek se s náma už nechce bavit ☹ ☹ ☹ ☹ . Tak jen se ptej.
Já přešla z důvodu neúspěchu a špatného přístupu lékaře. Po 2 IVF jsem poprosila sestřičku ať mi dá nějaké dokumenty a dala mi jeden usmolený papír, který ve finále vůbec nerozhodoval, OL si vyžádá své výsledky. Taky jsem byla jedna z těch, které zbalily své embrya a odvezla je do OL v kontejneru. Bylo jeich 10 a v OL se dali použít 2, prý takovou kvalitu můžou zamražovat jen v Ostravě. Jako důvod jsem řekla úplně naostro, že chci být v centru, kde mi zjistí příčinu, ne kde se tahají jen prašule. Je jim to jedno. Takže šupej z Ostravy pryč. Vesměs jsme všechny chodily do Fakultní nemocnice, jen Evka do Fertimedu ( to je soukromý CAR ) a Lili jezdila do Zlína. To je jedno, všude lépe než v OV. A hlavně levněji.
Asi už máš taky IVF za sebou když máš sněhuláčky zamražené, že? A kolikkrát? Věř mi, že z přístupu v OL budeš nadšená a pomůžou. Stačí tam jen zavolat a objednat se. Vzpomínám, jak jsme zakládaly téma a dohadovaly se, která z nás už volala. No a Koczurka volala jako poslední a dneska má úžasného človíčka doma. Ale všechny ji následujeme a nebo postupně budeme. Moc v to věřím.
Tak všem krásný mrazivý den. Já nebyla venku týden, jen proletím balkónem a jsem v šoku.

lilienka
16. pro 2009

ahojky holky
Michul já se s váma přece bavííííííííííím! Já jen mám ted blbé období no,tak tu nechci dávat chmurnou náladu,víš? Ale myslím,že už to bude ok 🙂 jinak já jsem byla taky ve fertimedu(ale jen 1),pak teda3x zlín no a ted to vypadá že pofrčím do Brna(do Prahy snad už nebudu muset...)U nás krásně sněžíííííí.Ale kosa jak cip teda.

marly
16. pro 2009

Dobre rano.Dekuji moc,nevim jestli tady muzu psat bez hacku,ale ja mam anglickou klavesnici takze se moc omlouvam,ale jinak bych psala hodinu 😝 ..neni nadepsana.Dekuji moc Michulko a gratuluji k 😲 miminku 😉
My jsme teprve zacli,to kryo jsem se ptala jen orientacne kdyby nahodou,(protoze v OL maji volno az v unoru),ale ted vidim,ze to tam ukoncim hned.U nas je problem spermiogram..pozdeji rozepisu.Musim rict,ze jsem byla v Ost celkem spokojena az na malickosti,ale podle toho co jsem se tu docetla tam urcite nezustanu.Jeste jednou moc moc dekuji 🙂 a preju pekny den

michule
autor
16. pro 2009

Ahoj ženy......no teda, hned dvě najednou!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Lili - já to přece vím, že se s náma bavíš, hlavně nepodlehej těm debilním chmůrum. Jsi statečnější než si dovedeš představit. Všechny víme i tom hnusném období své. Ale to skončí. Věř tomu. Ježiš já vám to holky tak strašně moc přeju. Ať ležíte jako já, ať jste tlusté a je vám zle. Fakt - to všechno vám přeju. A pak ten závěr, z kterého už mám teď strach. Já stará baba se bojím rodit. No a to je mé tajmeství. 😀
Taky u nás sněží, normálně bych asi te romantické náladě podlehla, ale jelikož nesmím ven, tak se na to můžu pěkně z vysoka....... vykakat!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Marly - není zač a děkuji. Nevadí, mladý když píše za mě, tak je zvyklý psát taky bez háčku a je nanervy, když to po něm já vyžduji, takže to neřeš, my jsme chytré a nějak to dáme dohromady 😀 😀 😀 😀 . My jsme na objednání do Ol čekali taky dlouho. Asi 3 měsíce. Takže únor není tak moc. Opravdu se postarají. Nám řekli jen, že máme špatný spermiogram a že je to na IVF. A jelikož jsme byli hloupí ( myslím z celé te situace a toha po miminku byla veliká ), tak jsme do toho šli a oni měli naší plnou důvěru. A pak když zjistíš, jak se o tebe postarají v Ol. poslali nás do Plzně na imunologii a už to jelo. Uděláš jen dobře. Hodně štěstíčka. 😎 😎 😎

larri
16. pro 2009

Ahoj holky,
Lili,to já jsem se tady na tebe ptala.Evka napsala,že tady nebudeš asi nějaký čas chodit,tak jsem se ptala,co se stalo.

evkaa25
16. pro 2009

Ahojky všichni. 🙂
Michulko,tou vetchou stařenou jsi mně opět dostala.Ty jsi fakt číslo. 😀 😎 😀 Ale jsi moc hodná,že mi připomínáš,abych se šetřila.Máš samozřejmně pravdu.Já poslední dobou mám kupodivu docela dost energie a pořád mám takový pocit,že bych mněla něco dělat a ne jen sedět.Ale už jsem si řekla,že budu více odpočívat a hodlám to dodržet. 😉
A co ty?Jak ti je a co bříško??
Vítám mezi náma Marly.Vůbec nás tady nerušíš.Budem rády,když nás tady bude víc. 🙂
Já jsem podstoupila v Ov 1 IVF a 1 KET.Pak jsem přešla do Ol do Fertimedu.Přístup tam byl naprosto jiný,taky zákroky tam byly podstatně levnější a léky ke stimulaci mi dali na výběr s doplatkem a bez doplatku.
V Ostravě toho bylo hodně s čím jsem nebyla spokojená.Ale byli tam taky jiní doktoři a tak.Ke kterému dr chodíš ty??Já jsem chodila k Čermákovi a po pravdě mu s postupem času neumím přijít na jméno. 😠
U nás byl problém taky v manželově spermiích.Má jich málo a ty co má má deformované a nebo mrtvé. 😒 Ale přece se tam jedna šikulka nakonec našla. 🙂 🙂 🙂
A bral manža třeba nějaké vitamíny?Jak moc špatný je váš spermio?V Ov mně nahnali hned do IVF.V Ol chtěli zkusit u nás taky IUI,ale nakonec uznali,že spermie jsou dost nekvalitní,tak jsme ho nepodstupovali a šli do 2 IVF.Ale alespon nám vše vysvětlili a snažili se dělat i něco jiného než hned 2 IVF.
Larri,zdravím a držím pořád palečky na víkendové testování.............. 🙂

lajcikova
16. pro 2009

ahojik

michulko ja se takyyyyyyyyyy bavim 🙂 jen nevim co jako napsat,sem na tom asi jako lili,takže nic moc ☹
pořad čekam ms,takže zase nic,minulej měsic mi ukazala že umi chodit na čas ale nemam si asi zvykat 😠
jinak davej an sebe pozor 😉 at nerodiš na štědry den 😎
jinak teda finišuju z pečenim 😝
dneska sem byla v přerově na cocacolovej kamion---poprve a naposled,davove šilenstvi,malem nas ušlapaly 😠
tot zatim vše,v neděli jdem naúosled do prace tak bude vice času.

se opatrujte
jo lari držim ti moooooooooooooooc palečky,at to konečně klapne 🙂 🙂

evkaa25
17. pro 2009

Ahojky,dneska jen nakukuju,jelikož zase nějak nestíhám.Byla jsem dnes u dr pro razítko do průkajdy.Předepsala mi Magnesium,jelikož začínám trpět křečemi nohou a na poradnu jdu až po Vánocích. 🙂
Pak jsem byla kouknout v centru na trhy a dokoupila jsem ještě nějaké dárečky.Taky jsem sio s manžou dala dětský punč. 😀 😀 😀 😀 😀
No a za chvilku vyrážíme s manželem na večeři.Máme dneska 9leté výročí,co jsme spolu. 🙂
Takže tak o mně a pisnu spíš zítra..........Všechny moc moc zdravím. 😉

alex001
17. pro 2009

ahoj holky, jak se všechny máte?

evka25: gratuluju k výročí a přeju krásný večer 🙂

michul: jak se cítíš, doufám že už je Ti lépe - hlavně odpočívej

marly: doporučuju FN v Olomouci, já tam chdím už skoro rok a jsem opravdu spokojená pře tím jsem chodila do fertimedu v Olomouci a po dvou letech jsem utekla do FN tahaly z nás jen peníze a léčba veškšrá žádná, takže nedoporučuji!!!!!

u mě nic nového čekám na MS a při další tj. v lednu mám kontrolu a pokud bude vše ok, tak mi píchnou injekci na potlačení hyp. a pak se uvidí a doufám, že na začátku února začnu konečně se stimulací.... 😀

michule
autor
17. pro 2009

Ahoj holky. Tak my dnes s mamčou převlekly peřiny, upekly vanilkové rohlíčky, šly na prochajdu (malou!!! ) pak mamča vyžehlila a uvařila a teď jsem naprosto spokojená. Je to prostě moje hvězda. No a mlaďošek je v Plzni na Mistrovství ČR a tak si tu vegetíme s mužíkem 😀 😀 😀 😀 😀 . Třetí den trpím nespavosti, jako kdybych brala Speed a malá se chce dostat ven přes kůži. Jsem dobrá, nešpiním, bříško občas ztvrdne, ale když je to sem tam, tak je to v normě. Takže děkuji za optání - jste to ale sluníčka!!!!!! 😀 😀
Alex - dlouho jsi tu nebyla!!!! Takže ať ti dojde mršice ( ještě lepší by bylo, kdyby už nedošla!!! ) a hlavně ať jsi v poho a tak jako mi posílala koczurka na poslední chvíli bacilky v červnu, tak já ti je v únoru budu posílat taky. 😀
Evi - tak krásné výročí. Prosím tě, teď mi volala Markéta a ptala se mě, jestli jsem se dívala na odpol. TV noviny. No nedívala a tam hlásili, že máme okamžitě přestat brát magnésko, alespoň ten typ magnesium lecitin, že to obsahuje nějaké škodliviny!!!!!!!!!!!! Takže se musím dívat na večerní Tv nov. Protože mi má MUDr zvýšila dávky kvůli tomu tvrdnutí na 3 x 3 a to je dost. Takže je prý můžeme vrátit do lékárny a tam nám dají nové. No jsem hotová, co to zase je. A to hlásili, že vesměs je berou těhotné ženy. No hnus. Jo a počkej na poslední trimestr, to tu energii budeš tahat od jiných, já sice nemůžu spát, ale zároveň jsem utahaná třeba jen po WC jako kdybych zdolala K2 😀 😀 😀 😀 .
Lajci - jak nevíš co napsat?????? Taky píšu bludy. No a nestraš na Štědrý den!!!!!!! To je ještě brzy. Musím držet pohromadě aspoň do konce ledna!!!!! Ježišku na 😀 😀 křížku, to je doba!!!! 😀 😀 😀 Můžeš mi říct, kolik druhů cukroví máš??? Já mám 3 pečené a 4 nepečené, ty už pečeš měsíc, takže máš tak 30 druhů, že? 😀 Ty jsi normálně vánoční přeborník!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 No a jak bylo u kamionu???? Co se tam dělo? Jako myslím, co to má za význam, že přijede ten kamión??? Dáva něco zadarmo a zpívá u toho - Vánoce jsou tady - cocacolu si vychutnej 😀 😀 😀 ???? Takže od neděle už budeš psát, že???
Lili - ty chceš změnit CAR nebo ti to někdo doporučil??? Stejně si myslím, že jsme všechny tak plné touhy, že bychom klidně i do te Prahy jezdily za miminkem, já taky, i když bych se asi ,, šprajcovala ,, 😀 😀 .
Všem krásný večer. Máme růžovku a bude svatba, jenže já tu Kristýnu tak nemám ráda!!!! No jo, zas budu ječet, ale dívat se budu s otevřenou hubou. Ona se totiž bude vdávat za Hanáka. Tak papa ráno písnu.

koczurka
17. pro 2009

AHOJ HOLKY!!!

Snad mně neukamenujete že to tu tak zanedbávám. 😔 😉
Přestěhovaní sice jsme,ale pořád ještě dovybalovávám a uklízím no a do toho vaření,schánění dárků a Honzík který vyžaduje pozornost už teda neskutečně. 😝 Na internet nemám fakt skoro vůbec čas,ale teď už to bude lepší a lepší. 😉 To se mně dokonce drahý ptal jestly už nemám absťák,že jsem bez toho nemohla existovat a teď je věčně vypnutý PC. 😀
Michulko,máš zlatou mamču že ti tak pomáhá,mně taky strašně mamka pomáhá s malým,ještě že je máme thy jo.Dokonce i pečete jo?To jste dobré,já letos nic,není čas na blbosti. 😀 Jak jsi psala o té pálení žáhy že jsou to vlasaté děti tak mně taky děsně pálela,každý mi říkal že určitě Honzík bude mít hřívu po tatínkovi...a byl a je skoro bez vlásků. 😀 Ale samo není to vždy pravidlem.V neděli jdu po dlouhé době s kámoškou z porodnice na kafčo bez malého,babička bude hlídat,strašně moc se těším jak zdrbnem a proberem ty naše malé skřítky. 😀 Však tu za chvilku budem probírat spolu ty naše zlatíčka. 😀 A postupně všechny holky. 😉 Opatruj sea žádné blbosti!!!
Evko,taky gratuluju k výročí. 😵 Jak chutnal dětský punč?To vůbec nevím že to bývá. 😕 Co mimísek ještě pořád nechceš vědět co to bude?Já to tak obdivuju!!!Já bych to nevydržela. 😀 😀 😀
Lajci,taky to tu flákáš jak já co?Co tvá neteř a synovec?Určitě rostou jak z vody co?
Ostatní moc zdravím.
Holky,už máte nakoupené všechny dárky a suroviny na salát a tak???Já teda ještě ne a už mi to leze pěkně na mozek.Svátky klidu a člověk se honí jak blázen.
Tak zatím papa holky...

lajcikova
17. pro 2009

no michulko mam jen 9pečeneho a 4nepečene,takže nic moc no....neni čas

koczi jo jsou už velci,nějak ten čas leti..........

a ten kamion jako dojel,a byl zařizenej jako pokoj santy a děcka mu mohli řikat co chcou pod stromek,ale ta frontaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 hnus nikdy vice děkuji...

nic jdu na ordinaci a rano do prace takže zatim... 🙂

evkaa25
18. pro 2009

Ahojky.
Alex,tak doufám,že příští rok bude pro tebe ten štěstný a že se vám zadaří. 🙂
Larri,kdy budeš testovat?Zítra,nebo radši až v neděli?
Michul dík za upozornění s tím Magnesiem.Jsem si to hned včera přehrála na netu a já mám samozřejmně přesně to Magnesko o kterém mluvili.Mněla jsem ho dneska začít brát,ale nebudu ho brát.Zajdu si do lékárny pro jiné.Ty máš teda pořádné dávky.3x3denně!To je dost konská dávka,ne?!Ale hlavně,že to pomůže. 🙂
Jak píšeš o třetím trimestru,tak je to vážně neskutečné.Příští týden začínám sedmý měsíc...................Strašně to letí..................
Darinka bude asi pěkný živel,podle toho jak píšeš,že pořád kope.Můj svištík je ted několik dní dost v klidu.Pokope trošku ráno,když vstanu a pak ho cítím zase až večer.Mám trošku strach,protože mě kopalo v průběhu celého dne a ted tak málo.No snad má jen nějaké klidové období.A k dr jdu až 29,12.Snad se začne více vrtět,abych nemněla strach........
Koczi,ne ještě jsme si to nenechali říct. 😀 😀 😀 A ani nenecháme.Kamarádi na nás uzavírají sázky,je to sranda.Nejdřív mi všichni předpovídali kluka,ale ted už je to půl napůl.
Minulý týden mně dost vyděsila jedna paní z kurzu angličtiny.Určovala kamarádce pomocí prstýnku a dlaně jaké bude mít děti.No a já koza jsem si to nechala taky udělat,aby podle toho předpověděla,co se nám narodí.Nejsem pověrčivá ani moc nevěřím kartám a tak.Brala jsem to jen jako tip.A ona mi předpověděla holčičku.Což je samozřejmně super.No a pak se na mně tak divně podívala a říkala,že jí to ukazuje,že jiné dítě už potom mít nebudu. ☹ ☹ ☹ Dost mně to vzalo.
Holky nezlobte se,že to tu píšu,vím že většina tady bojuje o první mimi.A já se zabývám takovými věcmi,ale pak jsem pěkně litovala,že jsem si to nechala udělat.Manža se vzteká,že se tím zatěžuju.Že nám dr říkali,že přirozeně nebudeme mít žádné mimi a nakonec se zadařilo.Tak že se mám na to vykašlat.Ale mně to pořád leží v hlavě.Ale stejně jsem nejštastnější člověk na světě za svištíka v bříšku!!!!!!!!!!! 🙂
Koczi,tak to je super,že už jste v novém.A že babičky pomáhají s Honzíkem. 🙂
Dětský punč je punč bez alkoholu. 😀 Ale byl vážně dobrý! 😀 😀
A večer večeře byla taky super.Jsem se pěkně přežrala.Docela jsme se s manžou rozšoupli,ale stálo to za to!
Lajci9+4druhy při práci je dost.Já když jsem chodila do práce,tak jsem péct vůbec nestíhala.........
No nic,jdu uklízet.Zítra mi přijede návštěva z čech až do pondělí. 🙂

lilienka
18. pro 2009

ahojky holky
Evi na takové ty kašli-já jsem taky byla u jedné co se tím živí a ta mě zdeptala na pěkně dlouhou dobu a ted si myslím,že ty nezdary má na svědomí ona(že mě tak nějak vnitřně vykolejila) Jinak manža si koupil ty vitamíny,tak je poctivě baští 🙂
Koci-dárky už mám dokonce zabalené,já je nakupuju už od října 🙂 A na salát mám akorát majonézu 🙂
Holky jak jsem psala o těch kontrolorkách....já neumím pochopit,že takoví lidi existujou! Krávy namyšlené.Ta jedna se dokonce vyjádřila v tom smyslu,že ONA je dost chytrá na to aby stála u pásu.Čubka-jako by nekteří z nás neměli maturu(taky jsem se dost nahlas-schválně-bavila s kamoškou,jak jsem dělala školu v anglii,pak držela pysk,dement 😀 ). Ono není vůbec jednoduché jet s takovou mašinou,člověk musí být furt ve střehu a kór ted když je u ní jen 1.Před tím jsme tam byly 2 a měli jsme co dělat. Taková supr práce to byla.....opravdu se mi tam líbilo-sranda byla,pohoda.A ted? Nervy na dranc a i když jsme fajn partia,tak se stejně vidíme jen o přestávce a jinak po celou dobu jsme oddělené sklem(ale zato jsme se naučily odezírat-a to je pak výhoda,když ty krávy mluví a myslí si,že se neumíme dovtípit 😉
Já napekla jen 3 druhy 😀 zbytek mi mamča dala.
Michul mi dr řekl,že na nativ by nás poslal do brna,ale dělají to i ve Zlíně.Tak já nevím no.
Tatka našel vlčáka-holky ten je krásný! je sice už dospělý,ale uši nemá postavené celé-ty špičky mu plandají 😀 a vypadá tak smutně.Kdyby Lilly nebyla holka,tak už je u nás-i přes manžu. Tak je u jednoho známého,ale u nás by se měl rozhodně líp.Dala jsem na net inzeráty,ale zatím se nikdo neozval-asi ho vyhodili. Takový tutýnek.Jsem měla schováný obojek a náhubek od Britušky(tý jo,už to bude rok,co mi umřela) tak jsem ho půjčila at se může i projít.
Koci-tak první vánoce ve 3 🙂 to musí být užasné 🙂
Larri-budu na tebe myslet.A kdy hodláš navštívit Opavu?Zajdem na kafčo.konečně 😉
Dnes mám asi 16-odpol.noc,se mi nechce,ale prachy musí být že? 😒 No nic-posurfuju tu a půjdu na Monka-pokaždé jak hraje,tak si vzpomenu na Michul a Evku 😀 ,takže na vás holky myslím každý den 😀 😀 😀

marly
18. pro 2009

Ahojky a pekny den vsem 🙂 Tak jsem psala dlouhy roman a pri odeslani zmiznul tak nevim ,,,tak jeste jednou 😝 aspon ve zkratce.
Evi gratukuji k vyroci a v zadnem pripade never takovym recem co nejaka pani povidala.Ona te nestvorila takze o vsem rozhoduje jedine nas Stvoritel,takze uplne to hod za hlavu a hlavne vubec o tom nepremyslej!!!Takove veci jako predpovidani a vestby atd jsou opravdu hloupost..vim o cem mluvim 😉 A ty zbytecne zatezujes mimi i sebe.Takze spolehej jen na Pana Boha a ne na nejake zenske 😉
Evi ptala si se me na Ov...Me v Ov zarazilo,ze manzel mel spermiogram 25milionu a z toho 30%rychlych a 70%pomalych.Takhle mi to rekla embryolozka.No a pan doktor mi rekl,ze s timhle jedine IVF,ze IUI proste nema cenu.Coz jsem zatim nechtela.Na to jsem manzeluv spermiogram popsala trem jinym doktorum online a ti mi odepsali,ze tohle je dobry spermiogram na poceti normalni cestou natoz IUI v pohode.Takze me to dost zarazilo ☹ No je fakt,ze na druhem spermiu uz toho mel manzel opravdu mene myslim jen 15milionu,ale to jsme zjistili,ze ma zanet mocovych cest.Je skoda,ze jsem se tam jen tak narychlo objednala bez toho,abych si prvne neco tady od vas precetla.Ale z druhe stranky tam jsou i moc fajn lidi,kteri mi vysli vstric.Pozdeji az budu od tama pryc tak to tu rozepisu..
Chtela jsem se zeptat jestli kdyz jste odchazely z Ov tak jestli jste jim to oznamily nebo se to nemusi a Olo si papiry vyzada??Dekuji moc a preju hodne stesticka brzy vsem 😲 😉

evkaa25
18. pro 2009

Lili tak vidím,že vaše rodina bude něco jako ta naše.My taky zachranujeme kde jaké zvířátko. 🙂Mněli jsme doma pejsky,kočky,ježka,holuba a to zdaleka neni všechno.Však náš první pejsek byl z ulice.Přejelo ho auto a my ho zachránili a zaplatili mu tehdy dost drahou operaci nohy.Asi by jinak nechodil.A pak nám dělal společnost několik let. 🙂A jak byl vděčný a věrný,ti asi nemusim popisovat........... 😀
Jak píšeš,že maslíš,že za ty nezdary částečně může ta paní,co ti něco předpověděla,tak tomu věří!Dokáže to člověka hrozně vykolejit a rozesmutnit.Ale jak píšeš ty i Marly,budu to muset vyhnat z hlavy a nemyslet na to!!! 😠
Je dobře,že máte v práci super kolektiv,když už vás tam tak trápí ty kontrolorky.Že si nedají pokoj ještě ted před vánocema.By se na to mohly vys..t,ne?! 😎A co mezi svátky?Musíš do práce?Nebo budeš mít volnasa??
Lili a s tím Moonkem to mám úplně stejné.Vždycky si na vás vzpomenu! 😀 😀 😀
Marly,to se mi taky někdy stává,že napíšu román přes půl stránky a ono se to neuloží. 😒
Oni v Ov většinu párů prostě pošlou hned na IVF.A když o tom nic moc nevíš,tak prostě deš.Ten váš spermio mi nepřipadá vůbec beznadějný.Minimálně na IUI by určitě stačil.Vždyt můj manža mněl spermií nejdřív 10 milionů a pak už jen 5 milionů a z toho třeba jen 5ks použitelných na zorné pole.Z těch pěti milionů bylo dobrých třeba jen 1000spermiek. 😒
My jsme jim nic neoznamovali.Ale pak jsme se tam s manžou stavovali,že chceme od nich přejít do Ol a že by jsme chtěli svoje papíry a oni nám je nechtěli vydat!Do dneška ty papíry nemám.Kdoví,co v nich vlastně bylo.Byli jsme pro ně dvakrát a dvakrát nás odbyli,že se na ně musí ještě kouknout dr a tak.Tak jsme se na ty šmejdy vykašlali.V Ol si stejně dělali všechny vyšetření svoje.Přístup tam byl naprosto jiný!!!Pokaždé nám vše vysvětlili.V Ov nás hned natáhli do IVF,zkásli na 23000+za léky a tak.I s KETem nás to tam vyšlo na 36000kč. ☹ ☹ ☹Potřebovali jsme ICSI,AH a PK.
Michul:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sukl-stahuje-d...
Zjistila jsem,že to platí pro tyhle léky.Já mám Magnesium po 50tabletách balené.Tak snad to moje Magnesko je v pohodě. 🙂

larri
20. pro 2009

Ahoj holky,
začala jsem špinit a test 12 den po ET negativní.Vím,že jsem měla minule pozitivní test až 16 den,ale ted tomu nevěřím a vím,že je konec.
Opět to nevyšlo a zatím na další IVF nechci.Minule jsem plánovala hned,že to vzdávat nebudu,ale ted nechci.

Dneska si pobrečím a zítra jdu do práce.Až ted lituji,že jsou Vánoce,ale to bych nebyla já,kdyby se každý rok nepodělali.

Lili,jedeme na Vánoce domu,ale jenom 24.12.brzy ráno pojedeme a 26.12.se vracíme.Já už tak nemám volno a musela jsem si měnit směny.
Na to kafe pujdeme,neboj,ale zatím neslibuji kdy.Až pojedu do Opavy,určitě se ozvu.

michule
autor
20. pro 2009

Ahoj holky. Takže v pátek se tady dopoledne kecalo a od te doby se dělá co jako????? Spíte nebo uklízíte??? 😀 😀 😀 😀 Já jen a jen odpočívám. V pátek jsem šla s drahým do obchodu, jen jako doprovod, znáte to, že chlap asi nekoupí vše co potřebujete a přes napsaný papírek vám telefonuje, že rohlíky nejsou jesti může vzít housky??? 😀 😀 😀 😀 😀 No a tak to prožívámi já, tak jsem nelenila a šla s nim. Nic jsem netahala jen jsem chvíli chodila a v sobotu ráno zase hnědý výtok. Tak jsem si opět zvýšila dávky ascorutinu a v úterý jdu na ultrazvuk a budeme chytřejší. Včera jsem studovala chytré knihy a psali, že se to může klidně objevit, jako nepravidelný menzes v těhotesnství, nebo to může být pomalé odlučování placenty, ale to bych musela i slabě krvácet. No a to naštěstí nemám. Takže když už jsem byla vyplašená, tak mě nenapadlo nic jiného než si přečíst téma diskuze ,, potrat v 31 týdnu ,, a bylo po mě. Seděla jsem u toho, bečela jak želava a měla depku, že nechci do nemocnice, ale zároveň, že ty holčiny strašně moc obdivuji, jelikož nevím jak bych tento smutek unesla já, snad jen za pomoci lékaře. No a dnes jsem se vzbudila, řekla jsem si, že je to asi normální výtok, nebudu to hrotit ( samozřejmě, že při zhoršení upaluji na pohotovost!!!! ) nezdobila jsem stromeček, u toho jsem si vykládala s pupíkem, že příští rok už mi do toho bude asi mluvit malá a jen co dopíšu, tak jsi jdu zase lehnout. Takže toť ode mě vše. Naštěstí cítím pohyby, říkám jí Dardabáš, ta holčička se totiž musí narodit s rohama, nedá mi chvilinku pokoj. Břicho mi místy trčí jako u vetřelce. Ona se protáhne a nedá tu ručku nebo nožku zpět ( nepoznám co to je!!! ), ona ji tak prostě nechá - pohoda, klídek. 😀
Evi - už jsem to magnezko vyhodila a koupila si nové. Takže zobu jak slípka. No a když jsem byla v lékárně, tak jsem už nakoupila vše potřebné. A dokonce jsem k tomu B panthenu dostala růžové ponožky. Jo a neposlouchej ty řeči ( to říkám já, hysterka!!!! 😀 😀 ), v anglině se věnuj třeba spelování a kašli na tu paní, jo???? No a každé miminko je jiné, taky si myslím, že ty sji klidnější člověk než já!!! Já jsem blázen hyperaktivní a manžel je úplně to samé. Co myslíš, že z takových buňek může vzniknout. Ďáblice malá. ( No a teď ji pomlouvám a rozjela se jak na desetiboji ). Takže je důležité, že pohyby cítíš!!
Lili - tak jak jsi psala, i já při Monkovi myslím na vás a taky u chůvy. Řechtám se jak kůň. Drahý mi říká, že mě strašně obdivuje, jak se můžu sama tak strašně smát, že on by to nedokázal. Já mívám často záchvaty smíchu. Jste hodní lidé, že se tak staráte o psy!! Moje ségra je úplně to stejne.Teď musela odjet s manželem na Slovensko ( mají tam rodinu a umřel 30ti letý bratranec od jejího manžela ) no a tak neměla kde dát Elisku. Já jsem ji vzít nemohla, jelikož fakt nesmím tak pochodovat a kdo jiný by s ní šel ven a tak si ji vzala mamka. Volá mi každý den, jak se s ní baví. Prý - tak nestačí, že já chrápu, ale ona řeže jak starý chlap a jak nahlas prdí!!! Říká, že si domů nesmí pozvat návštěvu, že by to nezvládla, jaký tam je smrad ( má jednopokojový byt!! ) No a pak taky strašně tahá, takže mamka je fakt vetchá stařenečka moje, a když Elis škubne tak mamina je na zemi a jede po celé ulici. Takže chodí venčit se svým přítelem. Ještě jsme se ji smály, že to není pitbul, že to zvládne, ale ona měla sakra asi pravdu. A co jak to pokračuje v práci? To jsou krávy blbé. To se tam jako zabydlely a už tam zůstanou kontrolorky pitomé???!!! Můžu ti říct, že když se stavím za holkama do práce, tak mi každý říká, že jsem vychytala tu nejlepší dobu na mateřskou. Že to tam jde od čerta k ďáblu, prý hnus. Jsou unavené a do toho se dělá celková rekonstrukce domova ( okna, vestibul ) a pokoje a celé oddělení se stěhuje na rehabilitaci. Takže jsou udřené, musí tahat staré postele i s lidma, boroci. Stavuji se za nima po úterním ultrazvuku, tak jsem zvědavá na chudinky.
Marly - po každých pár větách si to celé ukládám. Stáva se mi to taky často a pak už nemám chuť psát a nadávám si do takových věcí, že bych to ani napsat nemohla. 😀 Nám v OV řekli naprosto stejné věci jako vám ( jako nám všem ). Prostě si myslím, že ty soukromé centra, obzvlášť pak Ostrava - jaká ostuda, jen hrabe a z vysoka, a to doslova a do písmene na nás se*e. Chtěji jen prachy a lidé jsou jim jedno. A to, že se to třeba někomu povede, tak to je zázrak, ale zároveň musejí být na oprátku!!!! Na papíry opravdu kašli. Jen jim to vše v OL řekneš a oni si dělají vše sami. Nám se do toho jednoho archu MUDr podívala, ale pak jen kroutila hlavou. Oni ví jaké reference má OV. Tak jim tam ty papíry nechej, ať si s tím zatopí.
Lajci - 9 druhů pečených. To ani neumím vyjmenovat 😀 😀 😀 😀 😀 . Jinak ten kamión musel být pro děti zážitek. To je skvělé. To víš, lidi jsou zvědaví, tak si tu frontu chtějí užít. Už máš dovču, tak se polepši a piš. Jaké máš nakoupené dárky???? - já letos nic, když nemůžu chodit, tak to musí každý pochopit a než kupovat rychlovky, o které nikdo nestojí, tak raději půjdu v únotu a udělám vánoce opožděné, že?? 😖
Koczurko - ukamenujeme tě, až zjistíme, že bydlíš a máš pohodu a i přesto tu nenapíšeš, jinak to chápu!!!! 😀 😀 😀 Musíš pak napsat jak Honzulák reaguje na stromeček, na světýlka. Ještě z toho nebude mít velký rozum, ale bude to veselejší. Už se na to taky těším. Co jste mu koupili??? Jo a nemám ani nic na salát, ani maso, nic!!!! Každý rok jsme celá rodina pohromadě - myslím na Štědrý den a tak se o mě i letos postará tchýně a švagrůvka. 😀 😀 😀 😀 Stejně si myslím, že je to letos naposledy, pak už bych chtěla být doma. Budeme 4 u večeře, to bude skvělé. Pamatuji, že nás bývalo doma 5 a jaké to bylo veselé. No jo, stárneme a tak si uchovávám jen vzpomínky.
Všem krásný den a není toho zase tak moc napsaného. Tak se nečertěte, jo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
( Za chyby v románu neručím, jste dost chytré na to, aby jste si to opravily samé 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😵 😵 ))))))

michule
autor
20. pro 2009

Lari - je mi to moc líto. Opravdu. To se vždy tak špatně píše. Drž se a bojuj. Užij si krásné vánoce a pohodové myšlenky, pokud to bude jen trochu možné.

lilienka
20. pro 2009

ahojky holky
teda Michul-písmen jak na román 🙂 Jsem se domluvila s manžou,že půjdu nakoupit piškoty a zaneseme je do útulku(jsem mu teda řekla,že když si nemůžu vzít dalšího pejska,tak jim aspon něco koupím,takže i kdyby nesouhlasil,tak je mi to jedno a stejně to udělám 🙂 ).
Jinak jsme včera zašli k našim-byla tam teta a její snacha(od bratrance žena-ti co mají tu postiž.holčičku) a oni čekají dvojčata!!!!! Holky 😵 to je něco úžasného,to snad ani není možné,že někdo zapadne normálně 🙂 Mi to nedalo,tak jsem ji objala a obě jsme si pobrečely-samozř.každá z jiného důvodu.Jak mi to řekli,tak mi normálně projel srdcem rezavý nůž....ale hned jsem se zastyděla-moc jim to přeju-jako každému 🙂,tak proč by mě měl bolet každý takový "úspěch" že? Dnes jdem nakoupit papu a musím té malé něco koupit-se přestěhovali,tak něco nového do nového 🙂
Larri-vím jak se cítíš.Já se rozhodla,že čekat nebudu a hned po novém roce se jdu domluvit na dalším pokračování.A BUDU prostě pokračovat,až nám prostě dojdou prachy.A basta! Nenechám si ted zkazit vánoce.Prostě se budu snažit furt něco dělat-zajdem si na lyže,pochodím po městě,a budu si prostě užívat vánoč.šílenství. a zas basta 😉
Jinak kontrol.nám zůstanou už na furt...(není tu smajlík co zvrací...)
Tak zatím ahojky-jdu dovařit.Pa pa

larri
20. pro 2009

Lili,já už to vzdávám.Měla jsem tři IVF během roku a bohužel mi není málo.Do toho dvě laparky,takže teprve ted vím,co pro někoho znamená být na konci sil.

To víš,že miminko chci,mám ještě jeden pokus,poprvé nebyl ET.Ale po té poslední narkoze jsem měla chvíli opravdu strach. ☹
Možná,že se otřepu a budu se těšit na dalsí IVF.Když já nemívám ani KET,jenom IVF.A to mne ničí.

evkaa25
21. pro 2009

Ahojky.
Larri,moc mě to mrzí........ ☹ ☹ ☹ Meexistuje nic,co by se dalo napsat a povzbudit,i když bych moc ráda.Ale pokud to jen trochu půjde,tak boj o mimi nevzdávej.Přece jen naděje umírá poslední!Kdy jdeš na krev???
Lili to je pěkné s těmi piškoty.To určo udělej i třeba bez manži.A pak pisni,co na to v útulku.Určitě z toho budou mít radost. 🙂
Lili,musí tě to moc bolet,že lidi kolem tebe těhotní a vy pořád nic.Je to přirozené.A když je to někdo blízký z rodiny,tak o to víc.Ale já věřím,že se taky dočkáš!!!MUSÍ TO TAK BÝT!!!!!
Michul,ty jsi naprostá spisovatelka.Ještě že si ty příspěvky ukládáš,jak píšeš.Protože tohle,kdyby se ti smazalo,tak to by byl teda nářez!! 😀 😠
Jsem zvědavá,co ti řekne zítra dr.Snad nebudeš muset do nemocnice a budeš si moct užít krásné vánoce.A diskuze typu:Potrat ve 31tt rozhodně nečti.My si miminka zasloužíme a donosíme ja naprosto v pořádku až do porodu!Nic jiného si nepřipouštěj!
Mě už miminko začalo zase pořádně kopkat.Asi prostě mělo jen pár dnů klidové období a spinkalo.Včera jsme byli na Vánočním koncertě kapely,ve které jsem hrávala a byl tam pěkný rachot a mimi se ve mně vrtělo o stošest. 😀 Tak už jsem klidnější. 🙂 Na tu paní z angliny nejde nemyslet,ale snažím se to vytlačit z hlavy.jen lituju,že jsem si vůbec něco nechala říct.Já si takové věci moc beru...... 😖
Prozatím se loučím,manža je už doma a pěkně do mě hustí,že jsem pořád u PC,tak se mu jdu věnovat. 😅 😀
Všechny zdravím..........

michule
autor
21. pro 2009

Ahoj holky.
Takže já jsem dnes byla na skok za Market. Viděla jsem dvě nepřekonatelně nádherné miminka ( jen co dorazí mladý, dávám je do alba!!! ). Když jsem je uviděla, spustila jsem potok slz. To ta hormonální bouře, prostě se nikdy neudržím. Market byla ze mě v šoku. Pořád jsem se na ně dívala a nemohla odejít ani pokecat. Je to neuvěřitelné, takové bytůstky malé nevinné. Když si vzpomenu, jak nějaká svině může ublížit tomuto daru, tak bych zabíjela. No a pak jsem skočila s mlaďoškem do ,, šopinu ,, koupila jsem co jsem měla napsáno a mazala domů. Teď čekám na mamču a ta mi asi opět vyžehlí, zatímco já budu dodělávat linecké ( možnáááááá ) 😀 .
Lili - tak co, byli jste už zanést to jídelko pro zvířátka??? Jinak já jsem přesně tak v šoku, když se dovím, že jde zapadnout normálním způsobem. Je to jako sci - fi, že?? Pro nás neuvěřitelné. Ale jsi bojovnice, nevzdáváš se a půjde to, uvidíš. Já když si vzpomenu na sebe, jak má kolegyně zapadla a já pořád snaha.....nenáviděla jsem ji, fakt. Mylsela jsem, že mi to udělala schválně, že se mi směje. Ono to možná tak trochu bylo, ale byla to má závist a paranoja. Vůbec se nedivím všem co toto cítí. Já ještě pořád mám kolem sebe známe, kterým to nejde a ani bych se před nima neopovážila promluvit o svém stavu. Moc by je to mrzelo, tak čekám, jestli se třeba nezaptají sami. No prostě to znám. Nadruhou stranu jsem si tím taky prošla. Na svatbě jsme měli kočku, která nám dělala karaoke. Když jsme se s ní loučili, tak mi hladila bříško a říkala, že mi moc závidí, že to s mužem zkouší 2 roky a nic. A že jsme šťastný pár. No musela jsem ji v mžiku vysvětlit naši situaci a jak jsme k miminku vlastně přišli a hned se jinak tvářila. Řekla, že je to taky čeká, a tak jsem ji hned dala kontakty na Olomouc!!!! Jsem to zkušená manažerka olmíku, že???
Evi - už to nečtu ( no to jo, včera jsem pro změnu četla na googlu o nedonošených dětech, jaké mají šance na přežití a bezproblémový život. Ty fotky, no zase jsem bečela, byli velcí jako zubní pasta. Já se uklidím někde do tmy, ať nečtu kraviny!!!! ) Na zítřek jsem zvědavá, dnes jsem čistá, ale je fakt, že mě ta hodinová procházka zmohla a fakt se těším, že ulehnu. Počítám týdny. Balím si tašku a doma mi klepou na čelo. Bojím se o sebe. Potřebuji pohovor s psychologem už teď. A vánoce za 3 dny. Tak to se ubečím až do Silvestra. 😀 😀 😀 😀
No co ti mám povídat. Takže bobajs ožil na koncertě!!!!????? To je skvělé, protože oni tu hudbu vnímají. Vnímají už vše. I bolest ( zase vyčteno, chápeš to ???) Jinak miminka už kolem 30týdne prý mají svůj pravidelný denní rytmus, jen ten můj Dardabáš nemá pojem o spánku. Nevadí, ať si kope, já už sice nemůžu, ale toleruji ji to. Pak až bude chtít nosit, tak ji povykládám, že si to nezaslouží, za to jak do mě fičela. Tak 😀 😀 😀 😀
Lari - a kdy jdeš na krev?
Lajci - ty máš dovolenou, že ty dopíkáš svůj 10tý druh???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tak to je ode mě vše. Dnes toho tolik napsáno není, zdravím holky co nepíšou!!!!!!

lajcikova
21. pro 2009

ahojik

konečně volno,teda michul ja ty tvoje řadky vždycky zhltam jako napinavou knižku 😀
dneska sem byla dokupovat zbytek darku,a jidla 😝 ---blazinec šilenstvi hnus,bud rada že sediš doma 😠
jinak zitra jedem do te vidně tak nepišu až ve středu,doufam že budou dobre cesty.

jinak u nas to vypada tak že uživame co mame,a pomalu se smiřujeme s tim že děti mit nebudem 🙂 člověk mini a osud měni 😔 takže to kašlu je to asi muj osud tak ho tak beru--nic jineho mi nezbyde....

lari nevim co řict fakt smula,snad někdy přište.

holky jdu se chystat na zitra tak krasnej večer 😉

MICHUL ČEKAM NA FOTA Z TVE SVADBY!!!! 😠 😀

michule
autor
22. pro 2009

Ahoj holky.
No napsaly jste toho skoro stejně jako píšu já!!!! 😀 😀 😀 😀 Takže já byla na ultrazvuku a vše je krásnééé ( klepu na dřevo ). Opravdu je v břušku holčička, zajímavé, že zadeček s pipinkou ukázala nádherně, ale obličej si pořád schovává a neukáže se ani omylem. No a jelikož strašně kopala, tak fotky byly tak rozmazané, že nešlo použít ani jeden snímek na vyvolání. To mě mrzí. No a dále - je to už velká holka, váží 1,859 kg a od hlavičky k zadečku měří 27 cm, takže nevím kolik můžou asi měřit nožičky, ale jedno je jisté, že je to už veliká holka 😀 😀 😀 . Mám fakt radost z takových zpráv. Placentu mám na zadní straně a začínám se opmalu otvírat. Říkala MUDr, že je to naprosto normální. To tělo se už připravuje na porod. Mám být opatrná a jinak se tomu zabranit bohužel nedá. Takže ten výtok byl jen z toho důvodu, že se mi roztahuje hrdlo a občas to takhle může dopadnout, pokud neuvidím krev, což by bylo špatné, tak mám být v klidu. No a pak jsem běžela do práce, rozdaly jsme si s holkama dárky, já odevzdala mateřskou, oficiálně 27.12 mám nástup a jdu zase vegetit a těšit se na Ježíška 😀 .
Vy jako děláte dnes celý co ???
Lajci - o te Vídni vím, mladý to má v kalendáři poznačeno taky, jenže buď by dostal peníze na Vídeň nebo na dárky. Bohužel nemůže mít vše. Tak si rozumně vybral dárky i když vím, že vánoční Vídeň je naprosto kouzelná. No tak si musí z brigády našetřit prašulky a ne je hned rozházet. No a ty pak napiš jak bylo a co jste si dovezli. Zase máš černé myšlenky!!!!!!??????? Nebuď skeptik!!!! Mám o rok starší kámošku, ta byla na IVF v záři a nic. Diagnóza zněla, že ji nesestupuji vajíčka, tudíž, že je to asi počínající menopauza. Když jsem ji potkala, bavila se jen o práci a ,že ty děti kašle, no co jiného jí zbývá a víš co??? Dnes mi volala a je 6 týdnu těhule. Říkala, že se na to fakt vysmolila, je to sestra na ortopedii, takže makala od rána do noci, svátky pátky a najednou takové překvápko. Nasmály jsme se, že jsme fakt stařenky, ale za to čekání to stálo. Takže to fakt nejsou blbé žvásty, ale zázraky se dějíííííí. Jen v to uvěřit. A teď si užít jen krásné vánoce v pohodě a ve zdraví. 😵
Tak všem krásný večer a napište občas.
Jo a Evi - do tebe ať manža přestane hustit jinak budeš přehustěna a piš, jo?? 😀 😀 😀 😀 😀

evkaa25
22. pro 2009

Michul,tak to je super,že jsou samé dobré zprávy.Tééééééda je už pěkně veliká.To je tak krásné a dojemné!!! 🙂 Já jsem dneska nějak naměko.Asi hormony.Balím dárky a zařizuju poslední drobnosti,aby Štědrý den proběhl v co největší pohodě. 🙂
To je super,že už jsi viděla dvojčátka své kámošky.Se ti vůbec nedivím,žes bulela.Byla bych na tom naprosto stejně. 😀
Lajci užij si Víden a pak pisni,jak bylo.Musí to být fajn.Já tedy moc ven nechodím,jelikož opět bojuju s bolením v krku,asi mám dosti oslabenou imunitu.Tak chodím jen tam,kam musím.Ještě zítra na nákup a pak už jen lenošit.
No manžu mám doma,tak to asi neovlivním s tím hustěním.Pořád se na mně mračí,když sednu k PC,takže i dnes jen tak narychlo. 😀 Ale já jsem moc ráda,že jsme doma spolu.To jsou opravdové svátky pro mně.Takže mi to vůbec nevadí.
Všechny zdravím......

evkaa25
22. pro 2009

Michul,ted jsem ti nakoukla do alba a Kačenka a Kubíček jsou úúúúúúúúúúžžžžžžaaaaasssssssssssnnnnnnnnníííííííííí!!! 😀 😀

lilienka
22. pro 2009

ahojky holky
jen stručně 🙂 konečně nám začívá volno! není možné 🙂 jsem dnes dala ty piškoty-pán byl rád 🙂 a pak jsme jeli do obchodu-tatka si šel vybrat bundu a pak s neteři pro lyže a výbavu.Holky-těch lidí a aut-no masakr.
Michul to je fajn,že jste obě v pořádku 🙂 Evi balení mě baví-ti příjdu pomoct 😉 Jsem nějaká unavená,tak jdu asi spinkat.Tak pa pa

michule
autor
23. pro 2009

Ahoj holky - tady se stále nic neděje, ale chápu. Všechny asi finišujete a já tu otravuju 😀 😀 😀 .

Holky - chci vám všem pořát KRÁSNÉ VÁNOCE - spoustu pohody a pohádkové nálady. Užijte si je a všem co musely pracovat, dlouhé a nekončící volno. 😉
A když letos na vánoce nepřišel ten vytoužený a pro nás všechny ten jeden jediný dárek, který jsme si tak toužebně přály, tak všem příští rok ať ječí ten uzlíček pod stromečkem všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koczurce ať Honzík nestáhne stromeček na zem. A je vše tak jak má být!!!!
My těhule kulaté, ať se nepřežerem k prasknutí a zvládneme to v klidu a s měkými bříšky.
A : Lajci, Lili, Marly, Lari, Alex - přeji vám v co nejkratším čase, s nejpevnějšími nervy, s obrovským srdcem a vírou v duši - takovou radost jakou prožíváme my s Evčou. Jsem šťastná, že tady můžu chodit a přispívat nějakým písmenkem. Vždy si totiž uvědomím, jak veliké štěstí po těch všech nezdarech jsme měli. Moc bych si přála, aby jste nás následovaly a my už s mimouškem v ruce mohly číst, jak vám prosperuje těhu, roste břušek, komu je z čeho zle, komu co dělá dobře, jak dlouho už to je, co o sexu jen čtete a kde jsou ty časy, kdy číslo vaších džínu bylo 36. 😀 😀 😀 😀 😀
Myslím na vás. 😀

larri
23. pro 2009

Ahoj holky,tak krev je negativní.

Ale protože jsem měla skoro stejný pruběh jako minule,začala jsem se bát,že to bude mimoděložní.Naštěstí to takhle nedopadlo....

Tak všem přeji hezké svátky,opatrujte se a já slibuji,že bojovat budu dál. 😉