Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

petista
24. lis 2008

Všichni spinkáte nebo čučíte na telku, takže dobrou noc pápá

evkaa25
24. lis 2008

jejda Lili,tak to ti teda hrozně závidím,tu váhu.Já přibírám i ze vzduchu.Nadechnu se a když to nevycvičim,tak už mám kilčo nahoře.No a o hormonech radši ani nemluvim.Kdysi jsem přibrala 6kg,když jsem přestala kouřit.Zhodila jsem z toho 4kg a 2kg mi zůstaly.V květnu po mém 1 IVF jsem nabrala4kg a už jsem je nezhodila.No a ted´ jsem přibrala zase 4kg ale už druhý týden poctivě cvičím,tak 2kg jsou dole.Mám ještě fakt co dělat. 😖 A nejhorší na tom je,že já přibírám převážně do břicha.
Jinak Petisto můj manža přibral co mu vařím taky něco přez 10kg....možná i víc.Ale i tak je pro mně ten nejkrásnější na světě 🙂
Peti máme u nás převážně řezané květiny a hrnkové pokojové.Na zahradu taky vozíme,ale to hlavně na jaro. 🙂 No a já tam vždycky na jaro nechám půl výplaty 😀
Koczurko,přeju zítra aby byly výsledky ok.Vím,že budou 🙂
No nic,já jdu do sprchy,vy určitě už spinkáte,protože vstáváte do práce......

evkaa25
24. lis 2008

Holky já dneska trpím nějakou nespavostí.Nějak zase na mně dneska všechno dolehlo. ☹
Asi už bych mněla jít taky do práce abych nemyslela na blbosti 😖
Přeju všem,aby se zítra probudili do pěkného,optimiszického dne 🙂
No a už je opravdu na čase,abych šla chrupkat....... 🤐

evkaa25
25. lis 2008

ahojky všem 🙂
Tak se hlásím,že už jsem zase tady. 😀 Mám na koníkovi vypěstovanou pořádnou závislost,mněla bych se na to začít léčit. 😀 Já třeba si dám pauzu i mezi žehlením(jako ted´) a jdu se sem juknout.Ale vidím,že radši půjdu zase žehlit,než se tu někde zase zaseknu a pak budu nuset jít rovnou dělat oběd 😀 😀

lilienka
25. lis 2008

Evkoo-já pokaždé jak jsem na pc(prakticky pořád 🙂 ) tak se jako 1.kouknu sem 🙂 Včera mi manža donesl svícen co dělal 🙂 je šikulka.Dělal ho ze železa a pak ho nabarvil a ted už je na baru v kuchyni 🙂 udělal mi radost.Dnes jsem nějak unavená-jsem měla honičku v práci.Ještě musím něco vyřídit a hurá na žehlení,ale s mým "k o p r e m" to půjde těžko 😀

evkaa25
25. lis 2008

Lili,ty máš tak šikovného manžela,jo?Můj manžel je taky moc šikovný,ale svícen by mi asi neudělal 😀
No já jsem právě dorazila z prochajdy s pejskem a ted´ se chystám,že budu dělat linecké.To je klasika.A taky vanilkové rohlíčky 🙂 Letos moc péct nebudu,jelikož já na sladké moc nejsem a pro nás dva to vždycky přeženu a pak rozdávám po celé rodině 🙂

lilienka
25. lis 2008

už pečeš jo? dobrýýý 😉 já vlastně nikdy cukroví nepekla-pomáhám mamce.Jsem to ale ostudááááá 😅 když mě to nebaví péct takové mrcky malé 🙂 tož jdu uklízeti a žehliti.Ješte sem kouknu.

koczurka
25. lis 2008

AHOJ HOLKY!!!

Tak výsledky jsou v pořádku,uff. 😵
Teda vy jste šikulky,žehlíte a dokonce Evka už peče.Já taky každý rok peču,ale letos jsem to vyčůraně přenechala na rodině z Bečvy,oni tam pečou tak dobré cukroví a když to peču já tak mi to nechutná.Tak jsem si letos u nich objednala. 😀 Navíc si nedokážu představit stát v kuchyni celý den a péct,bych umřela.
Lili,svícen by se mi hodil taky,už tak dlouho si chci nějaký koupit protože mám tolik svíček a svícen žádný.
Petis,jak ty válčíš v práci?To asi pořád děláš celé dny co?
Evko,tak když jsi dneska tak pilná tak určitě už dneska nespavostí trpět nebudeš.

evkaa25
25. lis 2008

čauky
Koczurko máš pravdu,že dneska budu určo spát jak mimino... 🙂 Pěkně mně bolí záda. 😒
Lili tak to já peču samé jednoduché věci,ale neumím si bez toho vánoce představit.Ale ty to máš taky dobrý,alespon´ jste na to s mamkou dvě,že?!Určitě při tom skecnete a tak. 🙂
Koczurko gratuluju k dobrým výsledkům.A ty nic nepeč,jen se válej a nechávej se obskakovat manželem 😀 po tak dlouhém boji o mimčo si to zasloužíš!!! 😉
Peti a co ty v práci?Určitě ses do toho zas rychle dostala.Mně už se to taky krátí,tak právě pro to peču ted´.Jak začnu pracovat,tak tady zas budu nejmín´ a většina mých aktivit se omezí na minimum.Tak pro to si to ted´ řádně užiju!
Nic musím hlídat troubu,tak zatím............ 🙂

lajcikova
25. lis 2008

ahojik holky 🙂

koczurko to je dobře že je vše o.k. 😵 už se těšim jak tě ohmatam 😀

no ja začnu pect v sobotu perničky 😉 pak postupně,mam nachystano asi 20receptu,každej rok si řikam že budu dělat min druhu a vždycky ještě přidam 😀

lilienka
25. lis 2008

Koci-to je fajn,že jste oba ok 🙂 Já jsem ted konečně skončila gruntovat 🙂 jinak jestli máš zájem o svícen,tak mi pošli email.adr. a já ti pošlu fotky a když tak si můžeš objednat(prý stojí 49 bez svíček).Jsem ted zjistila,že jsem dnes málo pila-v práci to jde jaksik těžko a doma jsem si dala jen kávu.Ale už mám asi půl litru téééé 🙂 a chystám se na svařák 😀 .Koci-já ti normálně závidím(ale v dobrém!) 😅 a hlavně ti to přeju(nám všem-at se pak sejdem i s kočárkama 😉 )

petista
25. lis 2008

Koczurko, tak to je bezva, že je všechno OK 🙂 Jsem moc ráda za Vás oba
Lajci a Evko, co všechno pečete? Napište váše nejoblíbenější cukroví, jo? Já mám nejradši sunarkový salám, dělá se z dětské sunarky a je to velká mňamka 🙂
Lil, pošli fotky toho svícnu, já bych taky jeden potřebovala. Je to asi fajn mít šikovného chlapa, že? ten můj by si svícnem tak vypíchl oko 😀 no trochu přeháním, tak špatně na tom není, a co neumí, tak si na to zase sežene lidi, naštěstí máme jednoho moc šikovného kamaráda, takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu
V práci válčím statečně, zítra mi naštěstí odpadlo takové dlouhé a náročné jednání, na které jsem myslela, že dneska celý večer budu studovat spis, tak si to teď pěkně užívám, že nemusím, byla jsem s Ťapouchem na prochajdě na poště, kde jsem sis vyzvedla ten objednaný Femigard. Lajci, chtěla jsem se zeptat, to se má brát 12 týdnů v kuse a pak nějaká pauza? Tam se v návodu jen píše, že se má užívat 12 týdnů v kuse a pak už tam není nic o tom, jestli pauza, jak dlouhá ...?
Jinak já tady peču s mamkou, zítra tady nebudu, protože se vrháme na perníčky, zítra je upečeme a o víkendu budu zdobit, to mě baví nejvíc 🙂 Využívám toho, že je manža na služebce. No a pečení s mamkou je docela sranda, zvláště když děláme rumové kuličky a srknem si náplně, zrovna minulý rok jsme se břinkly a taťka, jak přišel z práce, jenom valil oči a říkal ... holky moje, tak pečete nebo chlastáte? 😀
Kdybyste tu některá byla, tak písnite, ju? 🙂

petista
25. lis 2008

Všechny čučíte na růžovku 😀 Jdu do obýváku a pak spinkat, zítra nejsem, tak se mějte pěkně, kuknu až ve čt, takže zatím pápá

lilienka
25. lis 2008

já tu jsem 🙂 peti-když tak pošli email a já ti to pošlu,ale na fotkách nevypadá tak dobře jak ve skutečnosti a ještě musím říct manžovi,jak to mám poslat,poněvadž včera stáhnul nějakou aktualizaci a ted já s tím neumím 😅 tak zatím holky pa pa-jdu hajat.Pěkné sny 🙂

evkaa25
25. lis 2008

tak už jsem dopekla,pomáhal i manža 😎
Ale jsem po pravdě utahaná jak kotě a asi taky trochu nedospaná,včera jsem usla až kolem dvou. 😖
Peti co to je za specialita sunarkový salám?Sem s receptíkem.Já mán nejradši linecké a vanilkové rohlíčky.Je to prostě klasika.Manžel ujíždí taky na rohlíčkách.Jinak dělám kokosové rohlíčky,medvědí tlapky,rafaelo,rumové kuličky,zázvorky,skořicové kolečka,no a co se naskytne.Takže přivítám nějaké recepty,ale já ráda hlavně ty jednoduché.Doma peču podle hrníčkové kuchařky 😀 😀
Lili úplně jsem dostala chut´ na ten svařák,když o něm píšeš,ale nemám doma červené víno.Mám jen bílé,tak budu muset doplnit zásoby.......
Všechny moc zdravím,ted´ už jdu chrnět 🙂

evkaa25
26. lis 2008

pěkný den všem....napsala bych ranko,ale to by znělo směšně,jelikož vy už jste od rána určitě vzhůru.Já jsem dneska taky vstávala o půl šesté,ale pak jsem si ještě schrupla a vzbudila mně až poštačka před chvílí. 🙂
Nějak mi blbne koník.Včera když jsem psala poslední příspěvek před desátou,tak se mi vůbec nezobrazily příspěvky od Peti a Lili 😒
Přelu všem pěkný den a určitě kouknu večer.... 🙂

lajcikova
26. lis 2008

ahoj všem

peti peču marokanky,van.rohlčky,linecke,sadlove kuličky,perničky,......no asi 12-16druhu,dle nalady. 😀

evi pošleš mi recept na rafaelo,a ty skořicove kolečka????? 🙂

jinak ted sme doobědvali-smaž.květak.a veřer zas nočni,takže to ted budu trochu flakat.ale v patek zas v plne polni 😎

lajcikova
26. lis 2008

jo a peti ten femigard,ja ho ted posledni tyden nepiju-měla bych do přištiho tydne dostat ms,tak sem zvědava jestli to pujde i bez injekce.někde sem četla že se ma brat 3tydny a tyden pauza a pak zase.ale že bych citila nějake zazračne učinky-tak to bohužel ne 😒

evkaa25
26. lis 2008

Lajci tak to teda klobouk dolů před tebou.12-16druhů je fakt dost.Já dělávám většinou tak 8 a nakonec to ještě rozdávám po rodině. 🙂

Tak tady je recept na skořicové kolečka:
2 2/3hrnku hladké mouky
1/2hrnku moučkového cukru
1 1/5kostky Hery
1vejce
1lžička mleté skořice
- to zpracujeme v těsto,vyválíme asi tak na 3mm a vykrajujeme kolečka(nebo jiné tvary)Dáme na plech,potřeme vejcem a posypeme krystalovým cukrem a nebo sekanými ořechy a upečeme.
-je to jednoduché a dobré. 🙂

evkaa25
26. lis 2008

Rafaelo říkám kokosovým kuličkám.Dělám je tekhle:
Smíchám 1konzervu kondenzovaného mléka,2lžíce moučkového cukru a 1 balíček kokosu.Vznikne mi lepkavé těsto,ze kterého nadělám kuličky a do nich vložim vždycky 1oloupanou mandli.Nakonec ještě obalím v kokosu a nechám v chladu odležet.

Tak to vidíte holky,já dělám samé jednoduché věci.
Peti budu ráda když mi tu napíšeš recept na ten sunarkový salám.A Lajci co to jsou ty sadlové kuličky?Sem s receptem..... 🙂
Lajci nevím,jestli jsi to tu už psala,ale co ty vlastně děláš?Máš taky dost často noční,co?! 😒
No jdu ted´ka na procházku,i když se mi dneska moc nechce,bolí mně pravá strana podbřišku,tak snad to přejde. 😒

lajcikova
26. lis 2008

evi dik za recepty 😉 ty sadlove kuličky ja nemam recept-natukam na internetu sadlove kuličky -a je to 😀

jinak pracuju v GAMBRU v PŘEROVĚ-VYRABI SE TAM DIALIZAČNI SETY NA KREV,NEBO PRO LEDVINY.tož lepime a motame hadičky-jak trotlove,ale prachy potřebuju,takže 11-13tisic se hodi,dělam max 16dni v měsici.
tak jdu se chystat za hodku valim tak pááááá holkky moje 😵

evkaa25
26. lis 2008

Lajci jsi ty to ale hlavička s těma kuličkama 😀 Už tam jdu juknout.
Tak to máš slušnou práci,když děláš jen 16 dní.To já mám zase strašně moc přesčasů(které mám naštěstí proplacené).No však uvidím za týden,jak bude v práci. 😉
No nic,manža si stěžuje,že se mu nevěnuju,tak jdu na to 😉 😀 😔
Zatím pa pa

petista
26. lis 2008

ahoj holky, tak píšu recept na ten sunarkový salám :
16 dkg obilné sunarky, 8 dkg másla, 15 Dkg cukru, 1 vejce, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu = to všechno zpracujeme v těsto, rozválíme na vále a potřeme krémem, který si předem připravíme z másla a vanilkového cukru, pak srolujeme. Necháme v lednici stuhnout a rozkrájíme. Přeju dobrou chuť 😀
Rafaele Evko určitě zkusím, kupované mám moc ráda a vypadá to jednoduše. My pečeme s mamkou asi úplně všechno, co existuje, vždycky to zabere tak 3 celé dny. Každý rok si stejně jako ty, Lajci, řekneme, že to omezíme a nakonec je ještě víc druhů než loni.
Lajci, to je docela dobrá práce, a těch 16 dnů v měsíci ti závidím, samozřejmě v dobrém.
Teď máme pauzu s pečením, mamce dorazila kamarádka, tak se jim tam nechci motat.
A ještě holky můj manža miluje nejvíc ze všeho cukroví banánky v čokoládě, to vezmete piškot, na to dáte kolečko banána a polejete čokoládou polevou v čokolády na vaření a másla a dáte ztuhnout do ledničky. je to rychlé a velmi dobré. 😉
Zítra mi holky držte pěsti, mám dvě pěkně pitomá jednání, ach jo ]- Ale někde jsem četla, že když má před sebou člověk náročný den, tak má ráno vstát a říct si: z kosmického hlediska je můj úspěch či neúspěch zcela bezvýznamný. A večer uléhat s větou: hřbitovy jsou plné nepostradatelných lidí. Docela se mi to líbilo 🙂 Tak přeju pěkný večer, Lajci tobě ať to v práci rychle uteče, Evi ty si pěkně užij, pak se napracuješ až až, dneska mi pěkně třeští hlava. Ahoooj 😵

evkaa25
26. lis 2008

Peti,myslím,žes psala,že dneska nenapíšeš,že?Jsi šikovná,žes to nedodržela! 😀
Ten receptík je opravdu zajímavý,uečitě ho zkusim.Jo a ty banánky s piškotem v čoko dělávám taky.Je to fakt dobré. 🙂
Zítra si určitě na tebe vzpomenu,aby jednání dopadli v pohodě.
Jo a to o tom kosmickém hledisku a o hřbitovech na mně sice působí dost pesimisticky,ale určitě se to tak dá brát.
Holky už se opravdu těším,až se poznáme osobně.Máme to za pár 😀

koczurka
27. lis 2008

AHOJ HOLKY!!!

Tolik dobrých receptů,škoda že nepeču.
Všichni jste nejspíš v práci,už to jde poznat protože jsem nás našla na třetí stránce.Ještě Evka není v práci,tak kde vězíš?
Srazík už se nám blíží,už se těším!

lilienka
27. lis 2008

ahojky holky.Včera i dnes mi nešel net 😖 Tož holky jdu vám poslat ty fotky 🙂

petista
27. lis 2008

Lil, tak zítra se určo na fotky podívám, dneska to už asi nezvládnu.
Evi, pekly jsem včera s mamkou perníky, ale v mezipauze jsem se na vás kukla.
Jednání nedopadla nijak, obě byla odročena, takže uvidíme...
O tom kosmickém hledisku to určo pesimistické je, ale mě to docela povzbudí, protože klienti většinou mají pocit, že ta jejich záležitost je nej... na světě, já pak ten pocit občas přeberu a pak by člověk z té práce zbláznil, takže kosmické hledisko je fajn na to, že si to člověk nesmí tak brát.
Koci, určitě je poznat, že chodíme do práce, za dnešek jen 3 příspěvky, hmhmhm 😀
Už se na vás holky mooc těším.
Lil, musíš si spravit net, ať nám můžeš pravidelně psát, co hezkého tvůj šikovný manžílek zase vytvořil 😉 ať ho můžeme na dálku chválit 🙂
Koci, jak je 2in1? To to pěkně letí, už 13 tt, to už máš první trimestr za sebou, což? Někde jsem četla, že ten druhý je z těhu nejlepší, tak napiš, je-li to pravda 🙂
Manžílek si mě za chvilku přijede vyzvednout k rodičům a pojedeme k sobě domů, už se těším, u rodičů je to sice moc fajn, ale doma už jsem přece jenom s manžou, šelmou a doufám, že brzo i s prckem 😵
Tka zatím pápá, zjevím se asi zítra.
Jo ještě nemáte některá na poslání mailem nějaké pěkné vzory na zdobení perníčků? Kdyby jo tak písněte do IP, pošlu vám mail. Ráda bych o víkendu zdobila naše perníčkové výtvory a vzory se mi někde za ten rok ztratily. A já jak jsem výtvarné nemehlo, tak mi to jde jen se vzory, to jsou potom pěkné, bez nich to není nic moc 😅

evkaa25
27. lis 2008

Čauky všichni 🙂
Celý den mi nešel net a ted´ se necítím moc dobře,tak pisnu zítra.
Já jen že tu jsem POŘÁD s váma 🙂

evkaa25
28. lis 2008

ahojky
Tak jsem byla v čera v práci,at´ vim,do čeho jdu a byla jsem nemile překvapena.Nějak to tam jde od deseti k pěti.Vždycky tam byl super kolektiv(pracuju tam 4roky),ale čím víc nových lidí tam je,tím je to horší.Jsou tam holčiny,které všechny pomlouvají a tak ☹ No děs.Navíc se najíždí na nový počítačový program,který je o moc složitější než ten předchozí a podle mně i ostatních zamněstnanců se prostě nehodí k tomu,na co ho používáme.
No dokonce i účetní mi říkala,abych zůstala ještě doma,ale mně už to doma až tak nebaví.Už asi potřebuju mezi lidi... 🙂
Holky moc se těším na srazík 🙂

lilienka
28. lis 2008

ahojky holky!
konečně pátek co? 🙂 Včera jsem byla v kině na Stmívání-no romantikáááá.Přijela jsem až po půlnoci a vstávala jsem v 5,ale stálo to za to 🙂 kámoška jindy nemohla-její manžel dělá tak nějak divně a jen včera měl čas.Sotva jsme vyjely,tak už volal,že se malý poblil a je celý špinavý i postýlka a co má prý dělat....no komedie 🙂 byl fakt marný 🙂 Ještě holky-kde si půjdem sednout?Já pojedu pro Evkuu a pak se stavím na hl.nádr pro lajci a Petu(aspon myslím 😅 ).Já dorazím určo-bud autem nebo vlakem(spíše autem-vlakem se mi nechce).Evkoo-musíme si vyměnit čísla 🙂