Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

koczurka
9. led 2009

AHOJ HOLKY!!!

Lajci,ty jsi ranařka 😀 ,ale samozřejmě bych jí určitě taky jednu natáhla.Pipina jedna,však se jí to vrátí neboj.Jinak ten soud kam pojedete tak ten je hned za tou budovou kde jsme seděly,je to hned za tím přes cestu velká budova.Takže to určitě najdeš. 😉

lajcikova
9. led 2009

koci tak to byl vtip ne?ja že to najdu?my jedem autem a to sem v prd.... 😀 no na porubu trefim a dal se zeptam-asi 😝

larri ja se většinou klidas ale takove řeči mě serou no tak ji dostala aspon si da pozor 😉

monali
9. led 2009

ahoj holky,
Lajci, správně - škoda rány která padne vedle, aspoň v tomhle případě 🙂 Zkusím si toho 16.1 nějak domluvit,
ale zatím nevím, normálně dělám do 16.00 , ale zrovna v ten pátek jdu dopoledne na hematologii, tak si zkusím
domluvit volno v práci, ale to budu vědět až tak 15.1. večer.
Koczurko, říká se, že pošťák vždycky zvoní 2x, a v tvém případě k tomu určitě donese dobré zprávy, jinak je fakt,
že nemáš šanci si těhu užívat v klidu, pořád něco, ale neboj už jenom 5 měsíců 😀
Peti, fajn, že ti je líp, a co tvoji chlapi? Můj manžel když je nachlazený tak doslova umírá 😀 - no jo chlap, ale
zas je fakt, že když jsem nemocná já, tak se o mě vzorně stará. 🙂

asmeena
9. led 2009

Lajči určitě tam trefíte, jak pojedete porubou, tak je to za Intersparem (jiný tady v porubě není), takže to určitě trefíš. 😉

asmeena
9. led 2009

lajči: jak mi napsala ta hanny to věštění, tak mi připsala, že mám zkusit akci, která se vztahuje k mému datu narození, což je 1. února. Musím si nechat posvětit 13 svíček, které pak budu zapalovat. Můžu si je nechat posvětit buď přímo ve Zlíně u té Hanny nebo v nejbližším kostelíku. Nevíte někdo jak si mám nechat posvětit svíčky v kostele? Komu to mám říct a nebudou se na mě dívat jako na debila? 😉

lajcikova
9. led 2009

asmen to je super napad,ja to zkusim taky,jsem 29.01 😉 jo s těmi svičkami nevim.jo a to ti jako připsala k te odpovědi?poslala bys mi do ip ten postup?jinak si vodnař jako ja-proto asi tolik společneho 😀

asmeena
9. led 2009

No lajči, jsme od sebe jenom o 3 dny. Pošlu ti i to co mi napsala na můj dotaz, ju?

evkaa25
10. led 2009

ahojky holčiny 🙂
Včera jsem tu nebyla,byla jsem úplně hotová.Dneska mám vlastně první den volna po 10 pracovních dnech 😝 Ještě že jsem si odpočinula o svátkách,protože máme v práci fakt šílené tempo.......
Lajci to si dobře udělala s tou blbkou. 🙂
Dneska jdem na narozky od manželovy babičky,tak to bude zase žranice 🙂 Už se celkem i těším.No nic jdu vařit,tak kouknu později 🙂

gab123
10. led 2009

Ahoj holky,nemá někdo stejnou diagnozu jak já.Našli mi mutaci C766Tv genu pro MTHFR v heterozygotním stavu ze 7% mozaikou monozomie pohlavního chromozomu X.Jsem už objednená na hemacentum.Včera jsem byla na genetice a tam mi nadídli 2verianty. Bud ješte po 3 přirozeně otěhotnět a počkat zda tam bude zrovna dobré vajíčko a uchytí se a potom jít ve 14tt na genetické testy,nebo si zaplatit selakci 10 vajíček a jít na umělé oplod. už mám za sebou 2zaml.t. jednou v 8.tt, 4tt.Nemám až tak problém otěhotnět,ale udržet.Nevím jak vše vyřešit,ale přikláním se k umělému oplodnění a výběru zdravých vajíček zda tam vůbec nějaké budou........

asmeena
11. led 2009

gabi: to zní úplně šíleně. Možná, že by ti v tomto případě umělé pomohlo. 😉

lilienka
11. led 2009

asi bych taky šla do toho uměleho....když je to riziko,že přirozeně by to bylo s problémem...

gab123
11. led 2009

No holky já jsem se to dozvěděla v pátek a jsem celý víkend vyřízená.Zítra budu volat na IVF jeden známí mi na něj dal číslo a už jsem sním mluvila v sobotu, mam se k nim objednat a uvidí co by jsme dělali.Nejhorší je,že každý říká něco jiného.Můj gynekolog,že to není problém a ten druhý z IVF,že ta mozaika chromozonu X(tj.Turneruv syndrom)je problém.Fakt vám nevím.Jediná výhoda je že tím umělým oplodněním nám udělaj preimlantační genetickou diaknozu a tím nám připravý jen zdravá vajíčka,ale co mě překvapilo,že nás ta selekce vyjde na 35tis.O ty peníze ani nejde hlavně,že se to doufám povede,ale není nikde100%,že z 10 vajíček tam bude nějaké zdravé!!!
Musím doufat! Zítra napíšu zda budu vědět víc...

asmeena
11. led 2009

gab, to je pravda, ta preimplantační diagnostika je hodně drahá, ale nesmíš zoufat, třeba tam nějaká dobrá embryjka budou a vám se potom narodí zdravé miminko.

gab123
11. led 2009

díky za podporu,uvidíme.Hned jak něco budu vědět tak se ozvu a podám zprávy.

lilienka
11. led 2009

budu ti držet pěsti a myslím,že né jen já tady z Ov do OL 😉 Tak dobrou holky a pěkné sny.

koczurka
11. led 2009

Ahoj holky!!!
Gab,taky držím pěsti a určitě ti dobře poradí a doporučí. 😉 Zítra dej vědět.
Dobrou...

lilienka
12. led 2009

dobré ráno holky
gab,já to měla podobné s těma doktorama-jeden řekl to, druhý zas tohle...a pak si vyber co je správné,že?Tak jsem vyměnila doktora,a tak ted jen budu doufat,že to bylo správné 🙂 Prachy jsou za to nehorázné,ale bohužel takové je naše zdravotnictví.Každopádně dej vědět.

evkaa25
12. led 2009

ahojky všem.
Gab taky ti držím palečky a dej nám tady určitě vědět,jak jsi dopadla 🙂
Já mám dneska volno,tak jsem byla s manžou v Ov na nákupech a taky jsem si dneska vyřídila předoperační vyšetření u své praktické dr.Potřebuju ho na tu hydrolaparoskopii.Mám ale problém s ms.Myslela jsem,že na tu hydrolaparoskopii půjdu ted v lednu.Mám zavolat v den kdy mi přijde ms a oni mně objednají.Jenže ms mi měla přijít už minulé pondělí a pořád nic.Nikdy jsem takové problémy nemněla.Ms mi chodila pravidelně co 28dní.Jednou už jsem mněla zpoždění,to bylo před stimulací na 2 IVF,tak jsem to přikládala nervůmAle proč nepřišla tentokrát?
Samo že jsem si zkusila naivně i testík.......samozřejmně negativní,tak nevím co s tím mám dělat ☹
Lajci myslím,žes tu taky psala o zpoždění ms,tak se chci zeptat přišla pak sama,nebo jsi byla třeba někde na vyvolání??
Holky já si stejně říkám,že ty naše tělíčka dostávají tím vším asi dost záhul 😒 Vůbec nevím co mám ted dělat,ale sedum dní zpoždění,to jsem fakt ještě nemněla............

asmeena
12. led 2009

evi, já jsem taky před různýma výkonama potřebovala, aby mrcha dorazila na čas, a vždycky dorazila tak o týden později. Taky jsem už najivně doufala, že by těhu, ale pak dorazila.

gab123
12. led 2009

ahoj holky.Tak už jsem dorazila dom z práce a letím k pc se hned podívat co je nového.Já večer nemohla ani spát ty myšlenky jsou šílené,ale už jsem trochu v klidu.Prvně jsem volala na IVF tam mě objednali za týden na 21.1.Pak jsem volala mému gyndaři a řekla jsem mu co mi pověděli na genetice,že jsem byla z toho všeho hrozně vyřízená a co mi nabídli,bud přirozeně nebo tu preimplantační genetická diagnozu a on mi řekl at hned po té možnosti šáhnu prý ji nenabízejí každé akorát mi připomněl,že je to drahé,ale to já už vím.Tak jsme už rozmyšlený pro to umělý.Jen ještě vyčkám co mi řeknou na tom IVF.
Evkaa-ty to taky nemáš lehké skus si koupit nějaký čaj v lékarně na upravení ms já piji devatero bylin,nebo na úpravu cyklu.Já měla šílené problémy tak 50-60dní po 2 rok co jsem vysadila HA dostala jsem doporučení na bylinky nevím co se stalo,ale ovulace už přišla2x 15den a ms mám 30 dní.2 roky se mi ji snaží spravit čím kloliv a tohle zabralo.Skusto držim palce...

evkaa25
12. led 2009

ahojky,asmen máš pravdu,když ji potřebujem na čas,tak prostě nic...........Gabi dík za rady,zítra asi zajdu do lékárny zeptat se na nějaké ty bylinky.Po pravdě mně to ale děsí,jelikož jsem takové problémy nikdy nemněla........Nevím,jestli bych nemněla zavolat do Fertasu,že bych třeba dojela do Polanky na nějakou tu injekci na vyvolání,nebo tak něco.Dneska to byl už sedmý den a nic ☹
Jinak gabi budu ti moc držet palce,aby IVF vyšlo.Vypadá to že tě jestli všechno půjde dobře,tak půjdeš na IVF brzy 🙂
Můžu se zeptat kde to podstoupíš?V jakém Caru?
Ostatní holčiny asi nestíhají nakouknout,jelikož první pracovní den je zas za náma,co?! 🙂 Hrooooooooozně to všechno letí 😖

asmeena
12. led 2009

No mi ani o pracovním dni evi nemluv. Jsem dneska šla do práce jenom na školení (jsem ještě na nemocenské), jenomže k tomu jsem tam dostala nějakou jinou práci a byla jsem tam nakonec od 6:30 do 14:00. Oficiálně jdu do práce až za týden v pondělí.
Ve středu jedu do Fertimedu na kontrolu před IUI. Jsem zvědavá jestli mi Jaroš udělá už ve středu IUI, protože psaly holky, že on to udělá i v den kontroly a pak ještě za dva dny znovu. Tak to by bylo super.

gab123
12. led 2009

evka-IVF jdu do plzně,ale jsem objednaná jen na pohovor to jsem si obstarala sama trochu přes známého,ale vzali mě hned za zýden tak to jsem také koukala,ale jinak z genetiky mě poslali na IVF plzen náměstí,ale slyšela jsem od kámošek,že nemají takovou úspěšnost.Holky byli na locháči a to prý je o 100%lepší,ale nevím zda tam dělaj tu preimplantační genetiku to zjistím co a jak a pak se někam co nejdřív upíšu ,když už nás to bude stát takový prachy tak at to stojí aspon za to!Jinak nevím zda ten čaj zakoupíš v lékárně,ale někde v čajovně určitě!
asmeena tak to ti držim palečky at ti to vyjde.Holky dobrou at jsme o krok blíž ke štěstí!!!!!!!!

lilienka
13. led 2009

ahojky holky
já včera měla odpl.-noční a celou šichtu na nohách 😖 ted už bych měla mít po zbytek týdne noční,ale až do soboty do rána.Jinak u mě nic nového.Jinak Evkoo když jsem já měla spoždění(bylo to jen 1)tak jsem zašla na gyndu a dali mi injekci:Proti bylinkám nic nemám,ale když to potřebuješ hned....a bylinky mají delší dobu než účinek nadejde.Jooo nervy jsou prevíti 😒

evkaa25
13. led 2009

ahojky 🙂
Tak ms pořád nepřišla,je to děs.Můj gyndař ordinuje jen ve čtvrtek a to ještě na objednávku,tak tam asi zkusím ve čtvrtek zavolat,co a jak.Nebyla jsem tam přes rok,protože jsem chodila do Caru,tak nevím nevím s jakou mně přijme 😒 No prostě je to děs.Člověk opravdu nemá chvilku klidu 😖
Gab 123 držím palce,aby sis našla dobré centrum,protože si myslím,že na tom taky dost záleží,jestli doktorům věříš a cítíš se tam dobře........
Asmen tak se nám zítra ozvi,jestli bude IUI,nebo co a jak.Jestli jo,tak držím palečky!!
Jdu chrnět jsem hotová.....tak pa zítra a dobrou noc.........

asmeena
13. led 2009

evi a těhu testík jsi nezkoušela? Dobrou noc.

evkaa25
13. led 2009

asmen,to víš,že jsem ho zkusila.V sobotu a byl negativní ☹

asmeena
13. led 2009

No jo evi, ale v sobotu a dnes už je úterý, třeba by mohla nějaká čárečka přibýt. Kéž by to tak bylo, moc bych ti to přála. Když už člověk začne tak tajně doufat, tak mrcha dorazí, že? Ale mohla by být konečně jednou vyjímka. 😉 😵

monali
14. led 2009

ahojky všem, nějak teď nestíhám, máme toho v práci nad hlavu, potom něco doma a už je večer.
Evko, já si na menses nechávám píchat injekce Agolutin, bez toho ani ránu. Po injekci ms dostanu tak 6den.
Asmen, a jak jsi dneska dopadla, písni ať víme.
U mě jinak zatím nic nového, v pátek jdu na hematologii a v únoru kdo FN .
Zatím všechny zdravím
Aco je s Lajči a Petistou? Už dlouho sem nekoukly ☹ a Koczurka to taky nějak fláká 😉

asmeena
14. led 2009

Dnes jsem byla na kontrole před IUI a mám 5 folikulů, jeden už je 24mm, tak mi doktor udělal IUI už dnes a dnes si večer píchnu pregnyl a v pátek jdu znovu na IUI.
Dnes mě to po IUI tak strašně bolelo, že jsem myslela, že ani domů nedolezu. Špiním a měla jsem pocit na zvracení a kdybych nezalezla do postele, tak jsem se skácela k zemi. Bylo to strašné. Nevím čím to bylo, zeptám se v pátek doktora. Nikdy mi tak po IUI nebylo.