Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lajcikova
2. říj 2008

utroš sem brala do uterka než sem šla na tu revizi 😒 nevim proč se tak dlouho čeka,asi neni tolik darkyn a musi byt anonym 😒 to sou ty naše debilni zakony,moje sestra mi chtěla darovat ale nejde to 😒

lilienka
2. říj 2008

to je fakt stupidita....tak budem dělat,že se neznáme 😉

lilienka
2. říj 2008

lajci-nebud smutná

lajcikova
2. říj 2008

😀 lili 😀 to by asi fakt neklaplo.ale dik 😉

lilienka
2. říj 2008

🙂

lajcikova
2. říj 2008

lili už ani smutna nejsem,chci se objednat na imuno,hematologii a endokrinologii,třeba zjisti proč to tak bylo.jsem rada že jsi taky v ramci možnosti v poho 😉

koczurka
2. říj 2008

Jo jo Lili,chlapy jsou nevyspitatelní.Jinka hyperstimulák jsem měla po punkci,je to vlastně z těch hormonů,jsou zvětšené vaječníky a strašné bolesti.Taky se tvoří taková tekutina v břiše a břicho je jak balón. 😝
Monali,já jsem to sice taky měla posílat ale vyšlo mi to že ten 3DC jsem tam jela i ten 21DC.Takže se mně to vyhlo.Jinak se to má zabalit buď do bublinkové obálky nebo do nějaké malé krabičky a pořádně vycpat ať se to nerozbije.A to že ti to vychází na sobotu s tím se nedá nic dělat.Nevím jestly by se to mělo poslat v sobotu nebo to nechat v chladnu do pondělka.Snad ti ještě někdo poradí. 😉

lilienka
2. říj 2008

já po punkci měla akorát mírné bolesti ale břicho nafouklé-to jo.Ale naštěstí jen 1 den.Vzala jsem si 1 brufen a přešlo to.Lajci-mi akorát něco říká imuno a zbytek??? to neznáááám.Snad tím nebudu muset projít.

koczurka
2. říj 2008

Já jdu žehlit tak se tu zatím mějte holky...

lajcikova
2. říj 2008

jo lili tak to neřika ani mě nic,poradila mi to jedna zkušena sestra a objednam se bez car.jen jim to řeknu.ja mam pře sebou posledni pokus tak chci mit aspon nějake informace.

koczurka
2. říj 2008

Lili to buď ráda že jsi neměla hyperstimulák,já bych to nepřála ani největšímu nepříteli.

lilienka
2. říj 2008

snad ti to dopadne dobře
no,přišel mi tatulda,tak si jdem sednout ven s kávou.Tak zatím děvčata a držme se!

lajcikova
2. říj 2008

tak achoj lili ,tady je zima jak v rusku takže bysme si museli vzit ven i rum 😀

lilienka
2. říj 2008

tak jsem zpět 🙂 tady je až na vítr fajn-dá se sedět venku.Ten rum bych si dala 🙂 do čaje 🙂

koczurka
2. říj 2008

Tak já už mám taky vyžehleno. 😵 Ani to nebolelo. 😀 😎 Rumík s čajem je vynikající záležitost,obzvlášť v zimě. 😵 😵

ili5
2. říj 2008

Tak jsem po dlouhé době tady,zdravím.
Monali,krev se posílá obyčejně v bublinkové obálce,nepíše se křehké,je to umělá hmota-zkumavka,takže se nic nestane.Poprvé jsem posílala v pátek,doporučeně,zaplatila přez 100 Kč a zbytečně.U doktora mi pak řekli,že to mám poslat normální cestou a nevadí ani,že to od pátku do pondělí bude někde na poště bez lednice.Takže už jsem chytřejší a posílám takto.Došlo to ok a krev taky ok.Konkrétně 3 den po menzes atd. 😉

ili5
2. říj 2008

koczurko,michul,jak vám je?Narychlo jsem to proletěla,takže toho moc nevím,koczurko,vyšlo to?Michul , co ty?
Gabka jede zítra,budu na tebe myslet.Snad už nebudeš mít takové broblémy jak minule,abys tam neležela,to bys nás pak nemohla kontaktovat,jak to prožíváš.Drž se,holka a napiš jak dojedeš! 😉 Hlavně hodně pij,to ten hyperst.vyžene pryč. 🙂

lilienka
2. říj 2008

ták a mám uklizeno-utřený prach a vystáto.Dokonce jsem vyprala i filtry z vysavače 🙂 celkem jsem se vyřádila-po4 týdnech lenošení...celkem záhul 😉

ili5
2. říj 2008

Až já budu připravena jet,tak budu mít ty tablety už po záruce.Chtěla jsem tam dnes volat,že jsem po inf.nemoci,kdy můžu začít,ale mám takovou rýmu,kašel,horečky a dnes jsem přestala mluvit úplně,tak by mi nerozumněli.Dělám od pondělka a vypadám hůř,než jsem šla na marodku.V pátek dojedla antibiotika a nanovo jsem tam.
Konečně mi došly výsledky z genetiky.Dali si teda na čas,po měsíci a půl.Stejně tomu nějak nerozumím co tam píšou.Např:karyotyp paní v normě,doplněno vyšetření molekulárně genetické na trombofilní mutace s nálezem T v genu MTHFR v heterozygotním stavu...Mutační analýzou základního spektra 8 mutací v genu CFTR pro cystickou fibrozu nebyla nalezena žádná z uvedených mutací.
Tak jestli tomu někdo rozumí,tak prosím napište,můžu popsat víc,jestli toto nestačí,díky. 😖

michule
autor
2. říj 2008

Ahoj holky.
Teda já se nemůžu dočíst. Vy jste šikulky. 😉
Koczurko - net mi už funguje, ale když přiletím po 15h z práce tak rychle zavest utroš, lehnout a já do toho vždy trochu ducnu. No pak večer hrajou kluci hry a o PC si můžu nechat jen zdát. Těším se na víkend jak budu jen hnít. Takže ještě zítra a pak jen ležím. Zítra zkusím testit, moc šancí si nedávám, ale chci mít klidný víkend, navíc jdeme zítra mladému na pulkolonu a tak ať vím, jestli si můžu dát vínko nebo se jen lstivě dívat na zbytek rodinky. To bude teda nálada. Hned ráno napíšu jak jsem dopadla. Žehlit budu až podle výsledků, už mám hromadu v koši a rvu to tam, že se tam už nic nevleze. 😀
Gabi - to je moc fajn, že aspoň 3 embryjka. Jen je mi podivné, že z takového velkého množství, i u Koczurky, zbylo tak málo. To je divné. No, ale musíme doufat, že jsou to ty nejstatečnější mimisci. Jinak já měla taky 3 a zavést mi chtěla 2, já jsem věděla, že by to jedno nezamrazila a tak jsem řekla, že to jedno se mi tam ještě vleze 😀 😀 😀 . Takže jsem napjatá a budu ti na zítřek držet palečky a po celých 14 dnů taky. Super fotka, asi si tu taky nějakou už hodím. 😉
Lili a Lajci - to zklamání je tak hnusné, kdo jiný než my se tady navzájem podržíme. Taky mám před sebou poslední pokus, ale nevím, jestli ho vůbec využiju, jelikož jsem tak nějak v prd...Psychicky to s náma strašně cloumá a já to nějak neunáším. Tak se držte. No a jnak já jsem s drahým taky 12 let, zatím bez svatby, tou už jsem si jednou prošla a snad už po ní ani netoužím. 😀 I když prsten by nebyl špatný nápad 😀 😀 😀 Jo a Lili ty jsi taky změnila fotku, že ?
Monali - tak já s tím mám zkušenost. Mě ten 21DC vyšel zase na neděli a já jsem to nechala až na pondělí, poslala poštou v malé krabičce zabalené v bublinkovém papíru a jen doporučeně. Vše došlo, nějak jsem neřešila 21 nebo 22 DC. No a pokud to jde, tak v sobotu si nechej odebrat krev a hned to pošli. Hodně štěstí. 😀

ili5
2. říj 2008

Holky,mě to celé se neopsalo. ve větě karyotyp....mutace s nálezem polymorfizmu C677T v genu MTHFR.....

Nevím,proč mi kus věty vynechalo....

michule
autor
2. říj 2008

Ili - já mám stejnou diagnózu jako ty. Neboj se toho. V normálním běžném životě to pro nás nic neznamená, ale při braní jakehokoli hormonu si musíme píchat injekce na ředění krve. Jsou to droboulinké včelky, úplna pohoda. Jinak nám hrozí trombóza - ( ucpání cévy trombem který vznikl na místě ucpání ). Hodně si čtu holyk v diskusi Trombofilie. Sice jim nepíšu, ale každou tam znám a myslím, že se drží i s miminkem v bříšku skvělé, jen si musí třeba celé těhotenství píchat a porody jsou plánované císařem.

ili5
2. říj 2008

Michul,to mi ani nemluv.Já byla na laparce a po ní jsem chytla trombozu do ruky.Měla jsem obrovskou žílu,bolela,poslali mě na cévní a dr.mi řekl,to nic není,to je klasická tromboza.A prý je to možná s narkozy,která mi nesedla,je jich víc druhů.Takže to je ono,nebo ještě něco jiného?Já brala při 1. IVF hormony a nic nepíchala,protože mě Čermák neposlal na genetiku. No,já musím nachytat všechno co existuje.Jen čekám,až chytnu žloutenku,jak tak řádí. 😀

lilienka
2. říj 2008

foto jsem změnila no-co kdyby mě někdo od nás poznal 🙂 nikdo nic neví,tak nechci riskovat-náhoda je blbec.

gabka14
2. říj 2008

Michul já jsem vděčná aspoň za ty tři, furt je to lepší než nic. 😀 Měla jsem jich sice 15, ale jen 6 jich bylo zralých.Hned po punkci mi i paní doktorka Oborná říkala, že asi nebudou všechny zralé.Ještě jsem se tě jen chtěla zeptat:ten Fraxiparine se píchá jen při stimulaci nebo jsi v tom pokračovala do KETu?Do zprávy mi to teď už nenapsali, jestli mám v tom pokračovat a nějak jsem se zapomněla zeptat. 😒

Ili tak to já taky doufám, že teď už to nebude takové problémové jak minule.Tak teda mám moc pít, jo?To pomáhá?A dej potom vědět, kdy půjdeš do toho.Snad brzy. 😉

gabka14
2. říj 2008

Ili já taky musím mít všechno, taky jsem si musela píchat injekce na ředění krve.U Čermáka jsem taky žádné injekce na to neměla, zjistili mně to na té genetice.Mně brali krev na trombofilii i v OL, protože u nás v rodině je tromboza dědičná.

ili5
2. říj 2008

gabko,má se pít po punkci alespoň 3 litry.Já pila neustále,prý se ty škodliviny vyplavují.to jsem se dočetla na koníkovi.Nevím jestli mi zrovna toto pomohlo,ale raději pila,nic tím nepokazíš.Nech si zavést všechna 3,určitě je to větší šance.Při moji smůle,se mi rozpadnou a nebude žádný ket.V OV sice zamražovali,ale bůh ví v jakém stavu.I když na druhou stranu,Michul taky 3 zůstaly a byly v poho a teď je těhu.

ili5
2. říj 2008

Michul,jak to pročítám pozpátku,tak máme dost společné.Taky 15leté dítě,12 let s partnerem,taky prsteny nemáme, obě po ivf 4 zamraženy, tak snad i to druhé dítě budem mít v jeden rok stejně. A oběma táhne na půl kulatiny.A na staré roky chodíme do školy. 😀

lilienka
2. říj 2008

se máte holky,že máte aspon 1 dítě

michule
autor
2. říj 2008

Ili - to máš pravdu, dost společného. U prvního IVF mě Čermák taky neřešil. Dávám te Ostravě spoustu věci za vinu, říkám si, že jsem zbytečně tam absolvovala 2 pokusy. Tak jsem mohla být v klidu v OL, tam jim fakt důvěřuji. I při KETu tě hlídají a v OV - prostě hnus, nic neřešil a ani nevěděl jestli si mám píchat nebo ne, řekl, ať se domluvím s hematoložkou, že ta bude vědět. No a píšeš, že jsem těhu, ale nejsem. Zrovna teď mě chytají takové bolesti břicha, že se to musí každou chvilku rozjet. Ani nevím jestli jsem smutná, jsem prázdná. Sedím a kreslím si. Nemám žádné pocity. Fuj - hnusné stavy.
Lilí - každý mi to říká, že mám aspoň jedno, víš, to mě sice strašně těší a jsem za mladého moc šťastná, ale .... měl by mít sourozence. Je to dospělý kluk, který dodělá gympl a zmizí mi někde na kolej. A mít ten byt prázdný...no tak to mě zabije. A s tou fotkou to chápu, taky jsem si ji z toho důvodu stáhla. Můžu tam dát taky svatební, to je z roku 91, to už nikdo ani netuší, že jsem byla někdy vdaná 😀 😀 . To je model šatů, to by jste se nasmály. 😀 😀 😀 😀
Gabi - pokračuj!!!!! Musíme si píchat celou dobu. Určitě do výsledků krve a pak asi dají další pokyny. Mě řekla MUDr. že nejlepší je si píchat večer a tak to dělám. Ani mi to nepříjde. Jen mě mrzí, že to všechno děláme a možná zbytečně. No to kdyby někdo věděl, že se to povede nebo ne. Škoda, že nemáme takovou moc.