Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

michule
autor
13. srp 2009

Ili - dnes bych měla bý přesně 12tt. Ale jak jsem psala, vše se dovím zítra, myslím si, že mi to posunou jako te me známe z punkce a pak hned budu psát. Asi půjdu sama, teda asi, určitě. Důvod nechci ani psát. Taky neprocházím nej obdobím. Ty jsi pěkná bylinkářka. 😀 😀 Ten Wobenzen mám, může se brát i v těhu???
Evi - no ptala jsem se své odborné MUDr a ta mi řekla, že si to mám do 27.8 pořádně rozmyslet, že riziko infekce je vždy a hlavně když příjde chřipkové období, tak se mám doma zabednit. No to je sice fajn, ale další nemocenská. No a šéfka mi volala v pondělí, že za mě schání záskok a že nemám spěchat. Já fakt nevím, ona mi řekla, že miminko může odejít i v 16tt a nemusím chodit do ani práce. Prostě si to musím pořádně probrat, ale ty peníze jsou fakt důležité. Ne jako miminko, to se nechci rouhat, ale ještě pořád čekám kolik mi dojde za červenec nemocenská. Mě šlak trefí. 😀
Lili - tak dneska máš fakt důvod k radosti, je pěkně hnusně a nikdo tě nebude otravovat svým volnem.

ili5
13. srp 2009

Michul, ta nemocenská se po čase zvedne, já jsem na nem. od 16.2 a ty začátky nemocenské byly hrozné, ale čím dýl jsi, tím větší bereš. mě dělá myslím 320 kč na den už. Takže jak zrušíš lstek a pak zas půjdeš, tak budeš brát zas malinko, myslím, že pro mě je lepší zústat už do konce.
Myslím, že wobenzin v těhu ne, mě dr, zakázal všechny prášky, dlouho neberu gel vaginální, ani listovku nemám brát, baby plan, nic prostě. Ale já někdy ráno zobnu listovku. A přemýšlím, že si koupím baby plan druhý trimest, jsou tam vitamíny, tak nic nezaškodí. Jen ten manosovt mám brát, ani čípky nesmím, ale já je musím brát, ak tajně 😀
12 tt, tak to jsï už taky z nejhoršío venku, nyní jen pohodička a jak ještě odhodíš injekce, tak bude lehárko.
Já dodělávám linku, včera jssem ji celou nevydrhla, tak pokračuju.

evkaa25
13. srp 2009

No holky já jsem taky moc zvědavá,na červencovou výplatu.Mněla by mi dojít v pondělí.Bojim,bojim 😀
Pořád ryju do manži,že ted nás hold musí uživit on 🙂 Já si těhotenství totiž hodlám co nejvíc užít a flákat se.Kdy jindy se ženská v životě může flákat???? 🙂

evkaa25
13. srp 2009

Holky coděláte k obědu?
Já se chystám dělat bramborové placky.................Dlouho jsem je nedělala 😉

ili5
13. srp 2009

Tak to já se musím starat sama, kdybych se měla finančně spoléhat na mojeho, tak bydlím pod mostem. 😀
jsem vedená jako samoživitelka, tak to nemám zas tak špatné, mám nemocenskou a doplácí na příspěvek na domácnost, sociální příspěvek. Jak jsem dělala tak jse se nevlezla, ale nyní to mám jak bych dělala jak mi to vše dojde. Se nedivím těm černým, že nerobí a flákají děcka, vyjde to na stejno a ještě ušetřím na autobus. Nehledě jak mají těch děcek ze 6 kusů, tak mají peněz co se nám o tom může zdát 😀
Já si uvařila vločkovou polévku, naflágala plno zeleniny, hlavně červenou řepu, na druhé mám kuře. Ale mám chuť na řízek, tak asi později ještě usmažím řízeček a kaši. Uvidím, zatím ještě drhnu pod linkou tu masnotu, jde to super, je to dřevo, tak odpočívám furt 😀
Ale ty placky taky nejsou marné, asi nakonec vyhraje stryk, mňamky. Jsi mi nadělal chutě 🙂

evkaa25
13. srp 2009

Ili no s těmi tmavími spoluobčany máš pravdu.Nic nedělají a peněz mají mnohem víc,než my co v práci dřeme.No jo.Nespravedlnost vládne světem 😖
Mnam,řízek už jsem taky dlouho nemněla.Asi přijde na řadu zítra.
Jak tě tak čtu,tak doma gruntuješ.Já už se od včerejška přemlouvám,že bych mohla vyžehlit ten šííííílený koš,co mně straší v obýváku. 😅No asi nejvyšší čas se na to vrhnout........

lajcikova
13. srp 2009

ahojik zdravim vas 😀 tak sme zpatky,no bylo tak všelijak 😎

dvadny svitilo slunko jinak pod markem nebo lilo 😠 ale to nam nevadilo.byli sme na jakesi přhradě,na hradě,a manža ten jezdil každy den na konich 🙄 ja tedy jen zdalky.byli sme jak chalupaři 😀 jinak darinku sme v ponděli dovezly takže je už doma,operaci nepotřebovala,tak je dobře jen bude brat do životně leky na ledviny,ale lepši než kuchani.

jinak ste toho jako moc nenakcely 😝 sem myslela jak nebudu dočitat,no aspon to dlouho netrvalo.

ili ja bych taky nešla,si řikam že když to stoji tolik usily byt vubec těhu tak nebudu riskovat při odběru plodovky,a jsem připravena i na postižene ditě,pokud to tak ma byt tak to bude,ja bych na přerušeni stejně dobrovolně nešla.ale je to muj nazor proto s tebou souhlasim 😉
nic jddu jako vybalit a ahlavně prat 😠

ili5
13. srp 2009

Lajci vítejjjjjj, takže jsis odpoačala, to je jen dobře. Máš pravdu, že bych to stejně nedala pryč. Četla jsem a 2 případy taky na koníku psaly, že měly krev i plodovku pozitivní, ale ony si to nechaly a narodilo se zdravé. To už je hnus co? A jak tvrdil dr. nic není na 100%, takže Ty jim pdepíšeš papíry, oni jsou krytí a jsou z toho venku.
Aevko, tak jsem neodolala a uděla taky striky, jsem snědla 3 kusy, byly super. Já mám ráda takové měké, bez připálených rohů, tak do toho nedávám vajíčko. A jak tam ještě nastrouhám cuketu, tak jsou tlusté a měkoučké, ale nemám cuketu letos. Se nám nic letos neurodilo na zahradě, lautr nic 😀

michule
autor
13. srp 2009

LAjci - vítej zpět. Tak to už není možné jak to zase uteklo. No, ale je pravda, že jsi psala, že nejedete na dlouho. A jak dlouho máš ještě dovču? To víš, byly jsme tady s Ili samy pár dnů, tak toho dvě Kelišky moc nenakecají. 😀 😀 😀
Tak trochu obdivuji tvůj a Ilin názor. Já bych nemocné dítě nechtěla, je to celoživotní obět. Mám velice blízkou kamarádku co má těžce postiženého syna a oběhla jsem moc domovu s takto postiženými dětmi a můžu říct a to s naprosto čistou hlavou a i kdyby mě měl někdo odsoudit, tak nemocné dítě nechci. Šla bych a to dobrovolně na přerušení. Nevím do jaké míry máte vy zkušenosti, ale opravdu vrtím hlavou. Synovec od drahého má těžkou formu hemofílie, to co si musela jeho matka ( sestra od drahého ) zažít, to je zlý sen, horor a něco neuvěřitelného. Prostě mám toho moc vedle sebe a nechci obětovat zbytek života dítěti, které z toho ubohého života nic nemá. Skládám čest i pracovnicím v těchto stacionářích. Tak to je něco mého, kdo nesouhlasí, pardon!!!!! 😒
Evi - já od včera měla uvařený segoš, byl tak kyselý, že jsme měli s mladým oštipanou pusu, ale placky ty už se taky chystám dělat dlouho. Jinak k žehlení přeji čistou hlavu. Nevím jak to máte vy, ale já pokaždé jak žehlím, tak si říkám, že končím s praním, že to není možné takové hromady. A další týden jedu nanovo. 😀
Ili - ty ten kvartýr budeš mít jak ze žurnálu. Já uklízím takovou rychlostí, že se za mnou zase znovu praší. Jsem jak mátoha. Sotva se hnu s tím kýbelm. Pomalu, ale přece. 😀 😀

evkaa25
13. srp 2009

Ahojky Lajci,tak už máš po dovči,snad sis trochu odpočinula. 🙂 Tvému manželovi trochu závidím.Mám hrozně ráda koně a kdybych mněla tu možnost jet na koni někde na výlet/asi teda pod něčím dohledem/hned bych to brala. 😵
To je dobře,že tvá příbuzná už je doma.Tam se jí bude určitě líp rehabilitovat,než v nemocnici.
Jo moje žehlení dneska nějak nedopadlo 😅 jelikož se odpoledne zastavila ségra s dětma a taky mamka,tak jsme nakonec využili,že neprší a opekli jsme si na zahradě makrely.No a ted už se mi fakt žehlit nechce,takže........................ 😀 😀 😀 Snyd zítra. 😀
Jo holky chtěla jsem se zeptat,víte o něčem,co by se v těhotenství nemnělo?Samozřejmně je jasné,že se nesmí alkohol,cigarety,kofein.Ale co třeba jídlo?Já vím jen,že by se nemněli jíst plesnivé sýry a to vím od ségry.Řekla mi to nedávno,když jsem se zrovna ládovala Hermelínem.Mám ho hrozně ráda a jím ho minimálně 1x týdně.Tak ted už vím,že ho jíst nebudu. 😒
Mně dr jen říkala,že by si těhulky nemněli barvit vlasy.No ted jsem zabruslila na jednu diskuzi,kde se tím zabývají a jsem teda fakt čumněla.
Píše se tam,že by těhulky nemněli jíst houby,grilované maso,vajíčka namněko/to jsem mněla včera ke koprovce/,ty plesnivé a zrající sýry a už nevím co všechno to tam bylo.
Nevím třeba,co je špatného na houbách?Ale jsem těhotná poprvé,tak si nechám ráda poradit.
Pak tam taky bylo nekoupat se v horké vodě/já se radši nekoupu vůbec,i když koupání zbožnuju/,nelakovat si nechty atd.

evkaa25
13. srp 2009

Jo taky tam bylo,že se nesmí uzené maso a nic z konzervy...........Neni to trochu přehnané?Já takoví jedlík?Co potom mám baštit???

lajcikova
13. srp 2009

michulko ja nevim jestli je to obdiv,asi je to možna trochu z me strany i zlomyslnost nebo nevim jak to popsat,ale řikam si radši nemocne ditě než žadne ☹ zni to asi divně ale ja to tak fakt citim,a opradvu sem 100%přesvědčena že bych dobrovolně na revizi nešla,mam 1za sebou a už to nechci zažit..... 😔

evi s tim jidlem neporadim,segra jedla všechno,a malemu nic neni,myslim si že strava je dulůežita ale sou horši věci než hermelin(drogy atd.)ja bych se tedy neomezovala,když je chut.......
a stim koněm ja ti nevim ja jim vykydala nakrmila,ale to bylo vše,zdenek tam jezdil po horach,a co ja vim kde,vždycky byl přes dvě hodky v čudu,pak hodim foto.ještě sme byli na farmě a tam jezdily na pštrosovi 😀 ale ne dlouho,je zhodil a pěkně prohnal 😎 jo a měli tam takoveho divneho psa,byla to jakasi ruska rasa,obrovskej a asi měl chut pořad na mě daval packu a vyslikal mi kalhoty a měl ho venku a tahl mě za nohavicu do boudy 😀 si myslel že su asi fena ..... 🙄 to byl muj největši zažitek 😎

michule
autor
13. srp 2009

Evi - ještě se nesmí sušené maso, myslím tím ta šumka ,, pršut,, . No a teď k těm jídlům, víš co, jez vše co ti chutná a to myslím vážně. Všeho s mírou. Vlasy probírala Ili, myslím, že by se jen mělo počkat do 12 tt a pak bez omezení. Dovedeš si představit, že si nebarvíš třeba obočí??? Já ne. Barvím si ho jednou za 10 dní. Pak taky chodím na pedikuru a to mi vždy udělá na nohách zázrak z laku, dále chodím na gelovky. No a jen pro srandu, vajíčka na měko si s mladým děláme dvakrát do týdne. Houby, hlavně žampiony jim běžně i zavařené. Niva by se fakt neměla, tu tedy nejím, normálně ji miluju, nepiju kafe a od 4 tt nekouřím a jsem strašně šťastná, že jsem to dokázala. Dnes už si ani nevzpomenu a ani cítit to nemůžu. Já jsem sice těhulka podruhé, ale můžu ti říct, že v 18ti letech se toto asi fakt neřeší, to jen teď tou šílenou dobou se tak strašně pitomě bojíme všeho. No a taky bacha na mák. S tím mám velice špatné zkušenosti, ten mě v 8 měsíci tak šíleně zacpal, že mě můj ex vezl do nemocnice, kdys jsem na půl těla byla ochrnutá. Po vyšetřeních mi dali klistýr, kdyby mě náhodou museli brát na sál a já se vysmolila tak moc, že mě druhý den pustili a zakázali jíst závin s mákem. Teď je to směšné, ale tehdy to sranda nebyla.
Taky ses ptala jaké bereme vitamíny. Já jako Ili beru kyselinu listovou a teď od 12tt jsem začala brát Mamavit, jsou tam všechny potřebné minerály co potřebuje miminko. Ale výběr je různý a cenově se to bohužel neliší vůbec. 😅

evkaa25
13. srp 2009

Lajci s tím ruským psem jsi mně fakt pobavila!! 😀 😀 Jsem se tu tak smála,až se přišel podívat manža,co to tu vyvádím. 😅 Jsem si představila,jak tě ten pes táhne do své boudy...................... 😀 😀 😀 😀
Jo ještě na té diskusi psali meloun,jsem si vzpomněla.
No já si teda obočí ani vlasy nebarvím,takže to mně moc netrápí.vlasy jsem mněla byrvené jen párkrát a vždycky jsem se nakonec vrátila ke své přírodní barvě.
Je mi jasné,že v 18ti to člověk asi moc neřeší.To já jen,že jsem zabruslila na tu diskuzi,tak jsem chtěla vědět,co papáte vy.Připadalo mi to přehnané.Tak jsem ráda,že nejsem sama.
Já jsem velký jedlík a jediné,co jsem ve svém jídelníčku zmněnila v těhotenství je,že jím prvidelněji a víc zeleniny a ovoce.Normálně tolik ovoce nejím a ted se snažím každý den sníst alespon 2 jablka,hruškynebo broskve atd.
Kafe nepiju moc ani normálně.Piju spíš černý čaj.Ten jsem tedy ted odbourala a piju čaj pro těhulky.Docela mi chutná a když si do něj přidám ještě med..........je to mnamka. 🙂
No a vitamíny mám Gravital.Nabídli mi je přímo na gyndě a taky je brala moje segra.Je v tom dost i listovky,takže tu už jsem vysadila.
Jo a to teda koukám,co může způsobit obyčejný mák. 😕 Si dám radši na něj pozor......

michule
autor
13. srp 2009

Jojo Evi - ne nadarmo to je opiát!!! 😀 😀 😀 😀 A meloun!!!! Tak toho se nevzdám nikdy, ten miluju. A já taky jím strašně moc jablka. Mám přímo ty letní od kámošky ze stromu. Kamkoli příjdu, donesu 3 až 4 kousky a pěkně se šklebím, jsou skvělé kyselé. Hodně piju ten nápoj pro těhotné a kojící matyk, je graulovaný a když se nechá vychladit ( musí se zalévat jen převařenou vodou ) tak chtná jako džusík. Výborný a doporučuji. Stojí v Albertu 66kč po slevě ( já vím, že hrůza ), ale v lékarně 116kč, je od firmy HIPP.
Lajci - já respektuji každý názor, opravdu každý svého štěstí strůjce. S tím psem jsem se taky pobavila. No toto. 😀 😀 😀 A říkáš na pštrosovi jezdili to se taky bavím, fakt. To bych chtěla vidět. On byl jako osedlaný??? A měl sedlo?? 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

koczurka
13. srp 2009

AHOJ HOLKY!!!

Tak nějak nestačím reagovat na všechny příspěvky tak mně omluvte,ale čtu poctivě. 😉
Vidím že tady řešíte pořád tu plodovku,já jsem musela jít na plodovku kvůli zvýšenému riziku na downův syndrom.Psala jsem to tu určitě.Přišel mi dopis den před štědrým dnem že se mám dostavit na genetiku že mám zvýšené riziko,já jsem samozřejmě probrečela celé svátky,mo nervy co vám budu vykládat. 🙄 No ale šla jsem do toho protože já bych postižené dítě asi nezvládla,ať si o mně myslí kdo chce co chce,každý to bere jinak.Takže jsem chtěla mít jistotu.
Jinak tady řešíte co by se mělo v těhu a co ne,tak já si vlasy barvila a prý to vůbec nevadí.Mák jsem jedla taky.Ty plísňové sýry ne,z toho jsem měla strach. 😅 Ale jinak jsem jedla všechno. 😅
Lajci,ahojky,ty tu zase perlíš. 😀 😀 😉
Dneska jsem si musela koupit rifle.Nějak pořád neobleču ty co jsem oblíkla před těhu a myslím že už je nikdy ani neobleču. 😠 Prostě se mi roztáhla pánev a konec. ☹ Tak jsem si v takku koupila takové pěkné. 😵
Jinak malý v noci spinká den ode dne líp a líp.Už se tak často nebudí na papání.Ale klepu na dřevo,nechci to zakřiknout.Každým dnem se mění a roste před očima,je to šílené. 😨
Všechny vás moc zdravím...poctivě čtu tak pište.Mějte se krásně. 😵

lajcikova
13. srp 2009

sem rada že vas tedy bavim ale v te chvily sem myslela že ho kopnu,a muj drahy se tam chlamal jak debil,prej sem neodolatelna fena 😠 a na tom pštrosovi si normal sedly ale on je za chvily zhodil a pak je prohnal po cele ohradě,myslim kdyby je chytl tak jim rozkoloval prdel 😀 😝

a malej od segry tak ten perlil nejvic,jako vždy,převlečenej byl asi dvacetkrat deně,vždycky se někde vyvalel,a segra jen prala.jo a naučil se tam od děti nove slovo-kokotik 😝 🙄 takže ted sme všichni koktci 🤐 😀 no snad ho to jako přejde a rychle....nic jdu spat,takže zitra zase pisnu....

lilienka
14. srp 2009

ahojky holky
téda-to je tady jedna perla za druhou 😀 se tu chlamu o dušu 😀
jsem nevěděla,že se nesmí jíst tolik věcí 😨 proč se nesmí pl.sýr?a mák a MELOUN?????? ccc opravdu nentudum
Jinak já přišla z práce utahaná jak kotě a už od 5 jsem vzhůru 😖 😖 😖 to zas bude den.To vidím-v 11 budu zralá do postele.Ještě ted mě bolí kopýtka.
Jsem si našla na netu něco o prstíkové metóóódě 😀 tak jsem to včera zkusila a holky musím říct,že bud já mám krátké prsty nebo nemám čípek 😀 no prostě jsem ho nenašla 😀 jsem si připadala jak uchylačka jak jsem se v sobě hrabala po oňdění 🙂
já si jednou hladila pštrosa-ale jen na krku a přes plot-jsem netušila,že má tu srst(nebo co to má)takovou hrubou a drsnou,zajímavé teda.
jinak holky já nevím jak bylo u vás,ale u nás dopol.samozřejmě chcalo a odpol.bylo krásně.
No tak jsem se ted pěkně v posteli nadlábla a zkusím ještě asi usnouti 🙂

ili5
14. srp 2009

Ahojky, michul, taky bych zdravé dítě, ale jak píšu výsledky některých byly pozitivní i plodovka a děti zdravé. Myslím, že ve 20 Tt to stačí ten Uz velký v OL, říkal dr,, že by ty odchylky šly vidět, tak na co mě pak budou mordovat, když za 3 týdny to uvidí na UZ.
Aevko, já hermelín jím od prvního dne je tam hodně bílkovin. Plesnivé se sle nesmí, ty nekupuju a nedovařené vejce, jako na měko kvůli salmonele. Jinak je sezona hřibu, takže je zbožňuju a neodolám a to vevelkém. Na veču furt vaječinu s hřibama a zítra mi doveze holka čerstvé, tak zas omáčky pojedou 😀 . Kávu jsem nikdy nebyůla milovník, jen čaje, ale v těhu ji piju každé ráno, jinak bych nemohla fungovat, jsem unavená totiž, tak jsem ji začla pít pravidelně, granulovanou samo s mlékem. Má se jíst hodně ovovce, zeleniny, moc smažené né, a hlavně se mají jíst ryby, mořské jsopu nejlepší v těhu. Nesmí se petržel, libeček, zelené v polévce, to zbožňuju a dávám aspoň vyvařit. A hlavně se nemá játra a vnítřnosti opatrně. Játra má hodně vitamínu A ten škodí mimi. J8 si dělala nedávno 3 řízky z játry na večeři. a polévku s játrovýma jím 3x v týdnu.
Myslím, že vše s mírou se může. podívej na cigi rigi, ty hulí, chlaščou, kávy z hrnku, žerou co dům dá a jak mají děcka zdravé a kolik 😀
četla jsem, že těhu by měli pít džus s brusinkama, ale já ho nemůžu nikde sehnat. Jo a hlavně nezvedat ruce na horu při práci, velmi nebezpečné.

evkaa25
14. srp 2009

Ahojky všem.
Děkuju všem,za rady co se v těhu smí a co ne.Velmi zajímavé.Michul,ten nápoj pro těhotné vůbec neznám,ale určitě ho vyzkouším.
Ili těm houbám jsem se divila nejvíc.Nechápu,co by mnělo být na nich špatného?Chceme jet s manžou na hřiby zítra ráno,jelikož už nám docházejí zásoby z lonska 😅 Dávám houby pod maso a hlavně bramboračku s hřibama úplně miluju.
Máš pravdu o cigoších,ti mají způsob života fakt otřesný a myslím,že děti mají většinou zdravé.
Lili u nás bylo včera stejně jako u vás.Však jsme od sebe kousek. 🙂 A dneska je fakt nádherně!!
Lajci,když píšeš o těch kokotcích. 🙂 Já jsem včera řekla malé od ségry,když šla na nočník a nechtěla si natáhnout kalhotky,že nám tu dělá striptíz.Pak chodila celé odpoledne a říkala všem,že dělá striptíz!! 😀
Dlouho tu nebyla Monali.Nevíte jela někde na dovču??

ili5
14. srp 2009

J8 jedla kolínka s mákem na veču začátkem těhu a v noci tak zvracela, myslela, že bude amen. Tak to už nechci vidět!!! Já mám obočí černé a husté, jen trhám, ale vlysy mám od 16 let šedivé, takže se musím co 3 -4 týdny barvit, jsem nabarvená na černoa to jde hned vidět. Ve předu nemám jiný vlas než bílý. Mám to po babce ona ve 20 měla hlavu celou bílou. Ale jsem četla, že chudokrevní jsou šedivý brzy.Takže u porodu bych vypadala jak stařena 😀
Koczi, kolik jsi měla dounuv syndrom já měla 1:60 a potrativost 1:200. Já jsem zědavá jestli mi ta krev vyjde stejně i tady u nás, to by byla prdel kdyby vyšla jinak, co? To mě fakt zajímá.
Dnes je nádherně, jedu na barák na zajradu a dnes se budu trošku opalovat, nebo jsem jak vymoček.
A už jsem se začla od středykoupat v horké vodě. Břicho ponořené nemívám, tak myslím, že by už to nemělo vadit. Jsem ve svém živlu, vylezu a připadám si jak narozený mravenečel. 🙂

lajcikova
14. srp 2009

ahoj

ili to se ani koupat nesmi???? 😕 kur....to aby člověk šel radši na cele těhu do špitalu 😠 jo a cig...tak ti neřeši co žerou,nebo pijou je jim to jedno.a sou zdravi,žadne rakoviny nic,max je klepne,a to maj z těch bučku.
ja to fakt nechapu,si řikam jak je to možne že jim to jde a nam nééééééé,a to muj dědek z matčiny strany byl prej jak bota černej,tak bych taky neměla mit problem 😀 sice ho mati ani ja nikdy neviděly,ale prej byl černej.tak sem mohla aspon tu rodivost dostat do vinku po něm,šak měl 15děti 😝

co ste dneska vařily?my měly těstoviny a maso,ale dala bych si makrelu na grilu 😝 ale ryby nemame.odpoleden jedem do jeseniku k tetce tak asi pujdem na hřiby,ja je tedy nejim ale zdenek si da i za mě. 🙂

lajcikova
14. srp 2009

tak sem hodila nějake fotky zbytek dodam
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

ili5
14. srp 2009

Lajci, super, jste se segrou podobné, jde vidět, že dietu bereš vážně, vypadáš skvělě, kus baby a kila pryč, jen tak dál. V CAR Tě nepoznají.
No mě řekli v CAR Dostál, že koupat v horké vaně ne, opalovat ne, nepřehřívat se. Ale už na to prdím, koupat se koupu už, bych to dál nevydržela. Přez zimu bych zmrzla ve sprše. Stejně jsem si napřed nahřála koupelnu horkou vodou, pak tam vlezla a 20 min se polévala horkou vodou až jsem byla jak rak, tak vylezla. Myslím, že to vyjde na stejno, možná to sprchování dlouho ještě horší.
Jinak my hřiby z loňska už nemáme. Jen zavařené a to už nejsou moje. Ale už mám letošní na mražáku dost, v září bych chtěla jet na podbučky až budou. Zatím jsou jen praváci a ty jsou bez chuti, prostě jen okrasný hřib. Začly růst, mamka chodí každý den a koš plný za hodinku má. Tak taky pojedu, huráááááá.

lajcikova
14. srp 2009

nevim jestli sme si podobne ale prej trochu jo,jen ona je o 30kg lehči 😠 no vaha stoji už asi 2tyden,se na to vys...sem zhubla po dvou balenich meridky 8,7kg a aspon si ji tedy držim aspon nepřibiram.a v CAR nevim jestli mě poznaj,ja vubec nevim jestli mam chut dostala vidět 😕 ☹ ale spiš nééééééé.
nic jdu se chystat za chvily jedem,večer pisnu 🙂

ili5
14. srp 2009

No běž raději k Oborné, je tam větší čekačka u ní, většinou se asi hrnou k ní, ale je fakt lepší myslím. Já měla oba a je to kur. rozdíl!!!

michule
autor
14. srp 2009

Ahoj holky. Všechny zdravím, pozdě, ale přece. Takže jsem úplně opět nadšená, rybička krásně porostla. Máme 61 mm a taky mi posunuli termín na 21.2 a tudíž jsem dnes 12+5tt. Pohlaví nešlo vůbec vidět. Je to takový fazolek, který spinkal a museli jsme ho s MUDr budit, musela jsem kašlat a pak on tím ultrazvukem do mě bušil, no pak se rybičce zachtělo zavrtět nožkama a ručkama, ale vyloženě vegetila a smolila na nás. Fotečku hned dodám, jen jsem půjčila foťák, takže asi v pondělí. Dělal mi i UV 3D a z toho jsem už fakt měla brek na kraji. Jenže ( a to se může stát jen mě ) došel tiskový UV papír a tak mám jen černobílou fotku. Ještě se mě ptal, jestli nemám u sebe flešku nebo CD, no opravdu mě ani nenapadlo si tyto potřeby hodit do kabelky. Dost, že tam zachovávám neskutečný bordel, který nejsem schopná uklidit a ještě flešku, tak jsem se zasmála. No a tedy vím, že screening je negativní, ale....... hodnoty krve jsou hraniční. Postrašil mě, tak jsem hned volala tomu genetikovi a tem mi jasně včera řekl, že na věk se nebudeme dívat, ale Mudr ve Vítkovicích si stal za svým. Hlásila jsem mu hodnoty které chtěl vědět. Měla jsem ten papír před sebou a jela jak zkušený laboratorník 😀 . Řekl mi, že hodnoty jsou na hranici a že nemám mít strach, že krev 2 trimestru mi má vzít má MUDr na gyndě v rozmezí mezi 2.9 - 16.9 ta to posílá rovnou na genetiku a to pro nás bude směrodatné. Do týdne mi genetik bude volat a popřípadě, že hrozí něco zlého ( okamžitě klepu na dřevo, protože určitě ne!!! ) tak půjdu na tu plodovku. Jinak taky ještě ve 20tt se dělá ten druhotrimestrální screening ve Fakultce v Porubě a ten je taky velmi důležitý, takže čekat a čekat. Doufat, že budeme mít krásné zdravé miminko. Takže jsem taková rozpolcená, ale šťastná. Mamina v té fotečce, v té malé rybičce hned viděla kluka. Říkala ,, no to je jasný kluk, dívej se na ty dlouhé nohy ,, tak jsem se zašklebila, protože ona je strašná bosorka a řekla jsem ne, já budu mít holku a basta!!!! 😀 😀 😀 😀
A teď si vás dočtu, celkem jste toho nakecaly dost.

ili5
14. srp 2009

Tak to je suprové, že máš vše v poho. Taky jedu ve 20tt do Olmíku. Přemýšlím dnes nad tím, že tam zavolám a hned se tam objednám i na 3D. Jsem četla na dveřích, že to tam dělaj, stojí to 300 kč. Tak se zkusím přijednom objednat.A vemu si s sebou flešku 😀 co kdyby. Dobrej nápad.
Dnes jsem v knize četla, že kdo má dost nízko placentu musí bejt hlídanej. Jsem chtěla něco o tom víc vědět.
Jinak jsem vařila hlávkové zelí, opečený salám a bramborek. Polévku ještě zatím ne, ale už jsem i svačila chléb s veselou krávou 😀 . Si vyvařuju pro sebe, co? Ještě budu mít na zítra i. Nikča v neděli dojede, doveze hřiby, tak v tom budu i spát 😀 . Ona je moc nemusí, tak ji udělám něco jiného, já se jich musím dorvat, čerstvé jsou čerstvé hold.

evkaa25
14. srp 2009

Ahoj holky.
Lajci moc pěkné fotečky.S manžou vám to tam fakt sluší.A super fotka je jak je tvůj manža na koni.Píšeš tam na bleše. 😕 🙂 A ten kůn má vypláznutý jazyk. 😀 😀 To nemá chybu.Úplné umnělecké dílo. 😉
Michul,takže vy jste rybičku budili.Už se moc těším na fotečku. 🙂
Mně by teda taky určitě nenapadlo brát si k dr flešku.Ale díky tobě si ji ted už brát budu 😎
Hlavně že vyšetření dopadlo dobře a rybička roste.Já už se tak těším na středu,že uvidím toho svojeho prdolu.......................Doufám,že roste a že je v pořádku.
Ili takže ty se koupeš a nemáš bříško ve vodě?To se koupeš jen takové troše vody?Já koupání taky miluju.Ted mi chybí,ale netroufám si zatím.
Jo a já jsem dneska dělala si pro sebe samou knedlíky plněné švestkama.Jsem mněla šílenou chut na sladké,tak jsem se na to vrhla.
Ještě se chystám udělat buchtu se švestkama,jelikož jich ted máme moc.Včera manžel očesal strom.
Vidím,že houby rostou.Já už se těším na zítra,chcem zajet do Jeseníků.Máme tam svoje tajné místečko.Chcem si udělat takový celodenní výlet........

ili5
14. srp 2009

evko, Ty mi vždy naděláš chutě, včera stryky, jsem musela dělat 😀 dnes KND. Jedu na barák tak se podívám jestli na stromech ještě něco zbylo. Bylo plno jablek, hrušek, ringle a vščeho a ještě nejsou pořádně uzrálé a už máme porvané větve od cigošů co kradou. Ani vlčák jim nevadí puštěný, dokonce došly zadem až k houpačce a už ji demontovali, ale byli vyrušeni, tak zůstala. A to táta pracuje hned vedle baráku, oni se nebojí ničeho. Loni jsem kopala nazahradě a oni opodál kradli ze stromu jablka. Ani řvaní nezabralo, až jsem pustila psa, tak utekli. Plot věčně rozříhaný a jak by jich pokousal náš pes, tak budem ještě trestaní a oni budou zas ti největší chudáčci co si nemohli pokrást.