Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

koczurka
10. dub 2010
ili5
11. dub 2010

Ahoj,
Honzíček je nádherný, fajné zubečky. Patyno slintá a cpe ručku do pusy celou až ho natahuje, nevím zda mu taky zubky už nepolezou, ale zdá se mi to moc brzo. To slintání se mi moc nelíbí, čuňulka.
Krásně si spinká, mě se furt budí ve 2 a v5. Jen dnes taky a v 5 nakrmila, dasla dopostýlky a on se začal protahovat v 5 30 a já zaspala, že je nakrmený, tak jsem automaticky rychle šla dělat nutroš a divila se, že nechce jíst, pak kukla na hodiny a vzpiomněla si, že je nakrmený, chudáka jsme budila na jídlo 😀 . Ty záda jsou horší a horší, nohy neposlouchají, dnes jsem brečela než vstala, nemůžu ani otočit v noci, prostě ochrnou a nerjde pohnout, vyhřívací flojstry nosím furt přilepené, přes den pohoda, ale noci se bojím.
Koci, nezatvrzuje sunar malého? Já dávám furt ten Nutroš extra, ale má ho na 5 dní a 375 kč je zabijárna. Jenže obyč mi zvrací a má bolesti břicha. Tak to musím ještě vydržet až budem přikrmovat, tak bude lépe. Od kdy jsi začla přikrmovat, čekalas na 4 ukončený měsíc?

michule
autor
11. dub 2010

Ahoj holky. Dardabáš chvilku usnul, tak rychle pár řádků.
Mimco - taky mě to mrzí, že nevyšlo, ale vyjde to a je skvělé, že to nevzdáváš!!! Já jsem si sice pořád říkala, že 3 IVF a dost, ale člověk míní a život mění. Budu držet palce na laparoskopii a pak se bude plodit jedna radost.
Lili - pamatuješ jak Koczurka měla nízké HCg a jak dlouho čekala na ten ,, huráááá ,, výsledek? Tak třeba to ještě není ztraceno. Nevím sice jak jsi daleko, ale i tak je bezvadné, že se zaměstnáš třeba tou školou. Je důležité chvíli se dostat myšlenkama jinam. A jak ten Nativ vlastně probíhal???
Koczurko - malý je fakt skvělý. No řechtala jsem se, jak jedl ten rohlík s čokoládou. To je o nervy!!!!! Takže malý byl taky takový uřvan? No já jsem otupěla. Brečí a já musím dělat něco jiného. Je to princezna, která se chce nosit. Když má křeče, to poznám, tak ji nosím, ale poznám když se vzteká. To rudne a je bez slz. Takže ji nechám. V noci spinká božský. To bych ji moc pomlouvala, takže nemůžu mít zlato i ve dne. Včera spinkala od 19.30 a vzbudila se až ve 2h. Takže paráda. Pak hned zase usne a přesně jako budík se vzbudí za 4 hod. Takže skvělé. Ale teď má svůj hodinový spánek, tak rychle kávu vypít, dochystat oběd a zase nošení. Takže ruce jak orangután!!!! 😀 TA holčička co je s malým na fotkách je kouzelná!!!!
Ili - já to znám s tím nutrošem. To máš, ale ten velký, že? Já aa 5 dní 240,- ve velkém se tento nedělá!!!!. Kupuji ten Comfort antikolikový. Na poradně mi MUDr řekla, že mám zkusit Bebu, je levnější a tak zvažuji, ať ji tím nenaruším. Ty prachy letí. Plíny, ubrousky a teď začíná pěkně přibírat, takže musím začít dokupovat nějaké větší věcičky. Na kočár jsem ji koupila 3 přívěsné hračky a ty stály 311,- no jsou to prasata. Taky jsem se pobavila, jak se malý vykadil do vany. To musel být nášup. To potěší, že?
Evi - takže jak to tak čtu, tak malá bude jako ta naše. Nošeníčko nošení. Je to náročné, ale přejde to. Každý to říká a jim odpovídám ,, a kdy jako ,,? U mě brzy, jelikož ji neunesu a jak Koczurka psala, ty záda a ruce pomalu přestávají sloužit. Kojíš stále?
Musím vám napsat, že v pátek jsem šla na nehty a cestou do auta jsem na tom prachu, jako velká dáma v nových dřevákách spadla. Mám sedřené ruce, dřeváky taky a jak jsem byla špinavá ani nepíšu. Musela jsem běžet zase domů, vykartačovat si ten štěrk z ruk a převlíknout se. Dva nehty zlomené a celá bolavá. Ani cvičit jít nemusím, tak mě bolí celé tělo. Je to tím, jak pořád někam spěchám a jsem na nervy. Takže dáma jako hrom. Pokud mě někdo sledoval, tak se musel nasmát. Já sama jsem se nejdříve smála, pak jsem bečela, protože ten ,, silniční lišaj ,, je bolestivý a dlaně fakt potřebuji. Při každém mytí kvičím jako prase, štipe to. Koelna mám modré jak nebe, ale ty neřeším, důležité je, že jsem si nic nezlomila, protože nevím dost dobře, kdo by se o malou staral!!!! Takže holky - spěchat pomalu. 😀
Všem vám přeji krásnou neděli. A hlavně - buďte opatrné.

ili5
11. dub 2010

s těma hovnama, to že si má vsadit mu říct nemůpžu, je přeci gemlér, tak by řekl, že jsem mu to schválila a prohrál by i Patyna 😀 Vsadím za něj, tajně 😀
Nutroš 800g, ta beba je skvělá taky 600 g a stojí jen 300 kč, ale malý taky zvrací a chce co hodinu jíst, je hladovější. Ale je výborná, nebo neměl bolesti bříška, ani peciny netřeba, fakt dobrá. Jen mi ty řídké pití zvrací, takže mě to výjde na stejné peníze, jelikož nutrošem krmím co 2 hod. přes den nyní pije tu 90-120, před koupáním vypije 90 a po koupání hned taky 90-120, takže večer si pápne pořádně a spí do 2 to vypije 130, pak v 5 hod 120 a ráno nechce, jen někdy tu 20. Nesnídá po rodičích.
Michul, jsem se nachlamala, PANIČKA 😀 To musela být řacha teda. Já mám nehty jak umělé, krásně dlouhé, nějak se mi hodně zpravily, jak bycvh seděla a nic nedělala i vlasy super po porodu. Piju zas kopřivy 3 týdny na pročištění a zpevnění, jako vždy na jaro, dle kalendáře, přesně na den, poldle měsíce na nebi 🙂
Přeji hezký den.
Já dělám ruštinu, obrazovanie, 15 min kecat, tak píšu a malý se směje, si myslí, že mluvím na něj, takže 2 mouchy jednou ranou. Dnes nějak nechce spát, jak by to vycítil, že potřebuju klid. A se mi zdá dnes nějak těžší, buď dnes přibral za noc, nebo už jsem tak vyčerpaná s těma zádama a nohama, že ho už neuzvednu.

evkaa25
11. dub 2010

Ahojky všem. 🙂
Já píšu dnes opravdu jen zkrátka,neni čas. 😉 Janička právě spinká,ale nevím,jak dlouho jí to vydrží.Jinak jak jsem psala,stále nosím a houpu...............Jak píše Michul,ruce jak orangutan to jistí!
Ve středu jsem byli na Fifkách na kyčlích,tak máme široké balení!Jedna kyčle dobrá a jedna se musí mírně zlepšit,takže proto.
Nevím,jestli jsem tu psala,že se chystám látkovat,plánovala jsem to sice na později,ale když máme to široké balení,tak jsem s tím už začla a prozatím jsem nadšená! 🙂 Mám zatím na zkoušku pár plen vše v jednom,takže jako jednorázovky,ale perou se,nežehlí,tak mi to nezabírá ani moc času s údržbou a pěkně jí sedí,zatím žádné opruzeniny ani otlaky.
Jinak máme vyrážku na obličejíčku-milie,tak mažeme takovou vodičkou a uvidíme. 🙂
Pořád kojím,právě má malá období růstového spurtu a to je teda záhul.Pije téměř v kuse.Naštěstí se mi stíhá tvořit mléko.Jsem jak Dolly Busters. 😀 😀 😀
Lili,já strašně věřila,že tentokrát vám to vyjde!Vážně!!Už je to jisté,že to nedopadlo??
Mimco,nevím co napsat.Je mi to vážně moc líto.Možná prostě potřebujete ty dárcovské spermie.A alespon,že se s tím už manžel smířil............
Koczi,Honzík už je kus chlapa,krásné fotečky......
Michul,mně taky každý říká,že to přejde,to období,kdy malá tak vyvádí a potřebuje se v kuse nosit.No uvidíme,uvidíme. 😉 Ale at to trvá jak dlouho chce,jsou to naši miláčci,tak co by jsme pro ně neudělali,že?!? 😀
Ili,chtěla jsem se zeptat,nevíš něco o Mišičce z diskuze o diabetu???
Už mi tady vrní v postýlce,tak se jí jdu věnovat,než se rozpláče.Mějte se pa pa..

ili5
11. dub 2010

evko, nevím už na cukrovku nechodím, nestíhám, ale mámna ní číslo. Jak ty s cukrovkou, bylas na zátěžzáku? Já mám jít ve středu na 7 a ve čtvrtek. Ale zítra to ruším, mám školu a nemám hlídání a tahat ho na 3 hod do špitálu se mi nechce moc. Nechám to na červenec holka pohlídá pak. Stejně cukr mám v normě, mám ještě proužky, tak se občas změřím, jen kol 6 někdy, to jde.
To široké balení je dobrá věc, snad to bude v 6 týdnech dobré. O těch plenách jsem slyšela, jsou dost drahé, že? Se mi zdá, že ty pampers se víc oplatí, než prát pleny, nevím no. Někdo se je pochvaluje. J8 mám každý den 1-2 pračky prádla a jsem ráda, že nemusím ještě močit počůrance a kakance jak kdysik 😀 Známa taky dává plenky hadrové, že jen přečvachtne a dá na topení, že jsou pampersy drahé.
Já koupila včera po 3,20 noční ty bílé, takže dobrá cena. U holky jsem dávala 5 kč z lékárny a dávala na noc a ven, pak i na doma přes den, pohodlnější. A koupila tesco ty obyč modré 2,5 kč ale to je NÁŘEZ teda, jak slída ubrusovina, hrůza. Ale jak má průljem v každé plíncce udřisnuté, tak to střídám a dávám, furt ne, to by se asi za půl hod oprudil. 😀

mimco
11. dub 2010

Téda, tady je dneska živo, tak to se musím přidat.
Moc Vám chci holky pochválit miminka, Kczi, ten Honzík je ale kus chlapa, krásný klučík, šíleně to letí, nedávno se narodil.
Michul, hlavně, že sis nic nezlomila. Úplně tě vidím. Taky jsem se tak jednou válela v blátě po cestě do práce, normálně jsem pak brečela, jak děcko 😀 . Já jsem si nedávno vykloubila palec na pravačce, zavírala jsem kufr od auta, palcem 😀, já blbka. No nasadila jsem si ho zpátky, ale byla to hrozná bolest, normálně jsem si ucvrnkla 😀. Mám to ještě teď po třech týdnech barevné a nateklé. Asi jsem s tím měla někam jít. No nechtělo se mi, říkala jsem si, že fastum gel to zpraví.

Jasně, že se nevdám, dokud nebudu v přechodu, budu bojovat.
Už aby bylo po laparce. Já jsem slyšela, že se po té laparce nemusí čekat a může se hned těhotnět. Je to pravda?

Já jsem hrozně ráda za malou od ségry, miluju jí a nejraději bych jí snědla 🙂. Nedávno jak ji ségra přebalovlala, ocumlala jsem jí ty její malé noženky, je tak kouzelná a voňavoučká, prostě je to zázrak.

mimco
11. dub 2010

Oprava - jasně, že se nevzdám, vdaná už jsem 😅.

ili5
11. dub 2010

mimco, já šla po laparce hned další měsíc na IVF. Jsem nechtěla ukončit nemocenskou, tak hned jsem další měsíc stimulovala, ale bylo to v OV, nevím jak Olomouc. Takže čekat nemusíš. Hodně štěstí a podávej info jak to probíhá.
Malý okoupaný a usíná v posatýlce, des jsme přetáhkli koupání, já telefonovala dlouho, tak si vyhrál s tatinem ve vaně, že drahého seklo v zádech, jak je k němu křečovitý, on se ho tak bojí, že je to směšné 😀 . Dodnes ho nosí jen v závince a přebalit neumí, že ho poškrábe rukama, že je má jak lopaty 😀 Ale chválit se kočárem a fotkama to mu jde, to je pyšný jak mu každý říká, že ho nezapře ta podoba, tak je v sedmém nebi. A říkal mi, že on jako táta je jistý, ale ze mě nemá nic, tak jestli náhodou Březinová nevyměnila vajíčka 😀 a jak se říká, že matka je vždy jistá, jen otec nejistý, v mém případě není ani matka jistá 😀 v tom má pravdu.

fandra
11. dub 2010

Ahoj.Koczurko malý je nádherný loupežník 🙂 U nás pohodička.Malý je čím dál tím lepší.Začíná vykládat a šíleně se u toho směje.S manželem vykládají skoro pořád.Leží s hlavou více doprava a má ji trošku sleženou,ale snažíme se ho otáčet,tak snad se to srovná.Nemáte to některá taky tak s mimčem?Jinak dáváme stále Bebu premium, 5x denně 180 ml.Zítra si ho jdu převážit k dr. a ať se koukne na to bebínko po očkování na tbc,jestli je to v pořádku.Už ať je to počasí lepší a dá se zase pořádně kočárkovat.

ili5
12. dub 2010

Ahoj,
fandro, krmníš jen 5x denně? tO JE HEZKÉ. Malý jí co hodiunu a třičtvrtě a to dávám Nutroš extra ten silnější. V poslední době nevydrží 2 hod. Ale zas pojí méně. Jí ve 2 ráno pak v 5, pak ráno nechce, jen 20 když už, pak 8 30 hod, v 10, 12, ve 14, 16, 18, plus mínus, nebo celých 2 hod nevydrží, pak v 19 před koupáním 90 ml, pak po koupání 19 30 se dojí 90-120 ml a spí do 2 hod. Jinak přes den sní tak 90-120, v poslední době jen 70 a má kadí po každém jídle. Nevím, vypadá to nas zuby, slintá, ruku cpe do pusy až ho na´tahuje a kadí co sní. Já měla zub ve 3 měsících, tak snad nebude po mě. AŤ mu lezou o prázdninách, teď ne, musí být hodný, mám zkouškové období.

fandra
12. dub 2010

Ili, jo, dávám 5 krát denně. Malý si řekne jak kdy. Někdy vydrží 4 hodinky, jindy zase 6-8 hodin. Včera v noci fakt vydržel těch 8 hodin, ale to se stává zřídkakdy. Zatím to byl rekord 😀 Držíme se dávkování, které je na krabici Beby, dokonce nám to tak poradila i laktační poradkyně. Ale dneska jsem ho byla u Dr. převážit a pěkně mě zd....a. Hodně přibral, za 3 týdny něco přes kilo, už má 6 kg, prý mu mám ubrat dávkování, to teda nevím, jak to vydrží. Podle nás je to jasný nesmysl, máme i tabulku, kolik má vážit, a sedí to, je něco v horní hranici - nad průměrem. No a ty, nechceš zkusit dávat malému méně častěji, ale větší dávky. Ať to lépe stráví? Třeba nebude tak ublinkávat. A co vy, holky? Michul a Evi? Jak se daří?

ili5
13. dub 2010

Malý mi nezvrací ten extra, jen tu bebu a normál utroš, to vydrží jen hodinu a má hlad. Tak dávám extra a vydrží necelé 2 hod. Dávám jak má hlad, se mi zdá blbost jet podle brožurek. Bříško ho nebolí, tak tráví dobře. V noci taky spí od 20 do 2, takže 6 hod vydrží a pak ráno nejí, takže t má pauzy, ale během dne má hlad, je velký, měří už 63 cm, takže potřebuje možná častěji. Beba je výborná, žádné bolesti bříška, jen je hladová pronás, tak mi vydrží nutroš extra 5 dní a bebu jsme museli dávat co hodinu, takže finančně by mě vyšla stejně. Beba je za 300 a extra za 380. Jen čůrance a kaku mu vadí velice. Spotřeba plenek 13 ks je nářez. A to už zkoušela bílé pampers, nejlépe sají, prý z testu, ale vyčurká a už nervuje. Přebalím a je klid. Nějaký háklivec. Jsem to asi zavinila sama, jak byl malý, furt přebalovala a teď to nemá rád. Po každém jídle se pokadí, asi ty zuby. Dnes máme kyčle a čtvrtek poradnu, tak budem vidět kolik přibral. Je to cvalík, Niki měla v půl roce 6 kg a v roku 8 kg 😀 . Každí dítě je jiné a každíé potřebuje individál. přístup, takže podle tabulek kdybych krmila Nikol, tak má snad 4 kg v roku. Musela jí krmit v noci co 2 hod to vypila tak tu 30-50 ml, přes den vůbec, jen čaj. Brácha měl 17 kg jak šel do první třídy. Mamka mu nosila aktovku, nebo ji neunesl 😀 . Tak se vyprdni na dr a dělej jak myslíš Ty, však to vyběhají jak budou chodit. Určo nějaký sport budou dělat, tak to vyběhaj. 🙂

michule
autor
14. dub 2010

Ahoj holky. Počasí stojí za prd, takže nezbývá nic jiného, než být doma. Všechny vás moc zdravím. Opět využívám chviličky, kdy čert spí ( není to nadlouho ) a rychle pár řádků. Sice jsem si zvykla psát jenou rukou, ale trvá to dýl.
Malá je o něco lepší. Vykládá si, směje na bamelátka, které ji vysí nad postýlkou, ale je to tak na 10min, jelikož nespí jinak než na bříšku. Musí se ji ovšem člověk věnovat, je nějak moc společenská, že by po mě? 😀
Ili - ty jsi šílená. Ty všechno stíháš, ještě píšeš na kobylu, no já prostě čučím!!!! To krmení je asi fakt náročné u tebe. Jak to tak čtu, tak to mám větší pohodu. Malá papa co 4 hod. V noci vydrží od 21h do dvou až tří. Přes den klasika a v půli pití ( tak po 2 hod. ) ji dám čajík a je spokojená. Takže nějaké krmení co 2 hod neznám. Ale zase máš malého zlatého, to my máme ďáblici. Malá udrbaná baba prostě. Pleny kupuji jen Fixisky, jsou sice drahé, ale má tak citlivou dupenu, že žádné jiné nesnese. TAkže se nám ta naša krasavica prodražuje už od ,, misky ,, 😀 😀 😀 😀 .
Fandro - my jsme z váhou na tom podobně. Ale mě MUDr nic neřekla, co máme jako dělat? Nechat je hlady uřvat!!!! Děti v jejím měsíci mají kolem 4,5kg a my máme 5kg. A drahý jen říká, že jakmile začne lítat, tak ji píše tréninkový plán. 😀 😀 😀
Je to malý ,, mišelin ,,. Ty faldy jsou sice úžasné, ale musím začít kupovat ty větší plínky, už se ji to zařezává, bobek tlustý 😀 .
Mimco - takže jsi na tom stejně. Já jsem neustále v nějakém bolístku. A to nemluvím o nádobí doma. To je katastrofa. Ani jedna sada v celku. Skleničky taktéž. Jo a jak se malinká od sestry jmenuje? A jak je na tom bobeček?? Na kdy máš plánovanou tu laparku???
Evi - my máme nožičky v pořádku. MUDr říkal - ,, dobře jste ji udělali ,, a já na to ,, dobře nám ji namíchali ,, 😀 😀 😀 😀 . Takže ty látkuješ? No to bych už dnes fakt neřekla, že to někdo dělá, ale každému dle gusta. Já taky vzpomínám, jak jsem mladému vyvařovala plény na peci a pořád dokola, ale teď je to fakt pohodlnější. Ale když musí mít Janička široké belení, tak je to nejideálnější. To tě úplně chápu. Ty mílie má i Darča, MUDr říkala, že to zmizí samo, a fakt už se ji něco ztratilo, ale někde zase objevilo. Teď po tom Fenistilu se ji krásně ztratily ty pupínky, takže konečně má krásnou pusinku, jinak borok vypadala jak potničková královna 😒 .
Jinak jsem konečně začala cvičit, takže se cítím perfektně, ovšem na tom aerobiku jsem lítala přes celou tělocvičnu jak nudla v bandasce 😀 😀 😀, ale to bude zase OK. Cítím, že někde na břichu byly kdysi svaly, takže je musím zase začít hledat. Ruky mám báječné z toho nošení. Do plavek to letos sice ještě nezvládnu, ale na sukni to už pomalu vypadá 😀 😀 😀
Moc zdravím zbytek holek. Mějte při tom hnusném počasí aspoň krásný den a pak napíšu, jak dopadlo dnešní píchání náušnic.

ili5
14. dub 2010

Ahjky,
michul, my měli ve 2 měsících přes 5 kg a 2 měsíce a 2 týdny 5 700 g, takže kus chlapa. Ale není tlustý, je velký a pevný. Každá sr má jiný názor.
Co říkáte na očkování pleumokok? Zvažuju, ale nevím stále...... Dnes jsme pěkně spinkali, od 20 hod do 3 hod a pak v 6 vzala d postele a v 8 nás vzbudila sousedka, jinak by jsme spali až doteď 😀 . Dobře že vzbudila, mám dnes školu a jsem zkoušená z ruštiny a píšem závěrečnou z ruštiny, takžr náročný den.
Venku je hnus. Včera kýčle dobré, zítra jdem do poradny na 3 měsíce, jsem zvědavá kolik váží a budem nejspíš očkování, i když máme 3 měsíce v pátek.
Záda mám stále v prd... Na noc dávám náplast vyxhřívací, ale nemůžu furt vstát, nohy ochrnuté od dupy, prý je to ten epidurál a může to trvat rok a půl. Jsem věděla, že je to svinstvo a zrovna mě to mudselo potkat. Normál brečím a chodím jen po poloviuně nohy, než to rozchodím, to jsem nikdy neměla, je to hrozné.

mimco
14. dub 2010

Michul, máš IP 🙂

evkaa25
14. dub 2010

Ahojky. 🙂
Michul a ten Fenistil je přesně co?To ti předepsala dr?Nebo tos koupila sama v lékárně??Janča chuděrka má osypaný celý obličej a vodička,co nám na to dr dala vůbec nepomáhá...........
Dneska v noci si Janča ještě k tomu poškrábala obličejík,jak nervozně mávala ručičkama-nechtěla spát,no byl to záhul.
A ty látkovky hodně lidí odsuzuje a kouká na mně jak na vola,ale to neni jak kdysi vyvařovat a já nevím co.Normálně je šupnu do pračky,pak akorát pověsím a až uschnou,tak dám do skříně. 😉 Nežehlí se.A Janče pěkně sedí.Brzy dám nějakou fotečku pro představu.A než vkládat dvě látkovky na papírovku,tak tohle je jednodušší.I když já bych do toho šla i kdyby jsme nemněli to široké balení.Moje neteř mněla široké balení a nosila ho až do jednoho roku,tak jsem zvědavá,jak to bude u nás. 😕 Ale hlavně že to neni nic vážného. 🙂
Ili,taky obdivuju,co všechno stíháš.To si jsem jistá,že já bych školu utohohle zápřahu nedávala. 🙂 A s tím epiduralem to je síla.Ale moje kamarádka mněla podobné problémy.Tři týdny po porodu mívala hrozné křeče v jedné noze.
Fandro,jak píšeš o té sleženině Jiříka,tak to nevím.Ale Janička měla po porodu zlomenou pravou klíční kost a tak nám dr nakázala nedávat ji na pravý bok.Tak jsme ji dávali docela často na levý.Ted už ji dáváme převážně na zádíčka,ale ona má pořád hlavičku jen doleva. 😒 Sleženinu žádnou myslím nemá/i když u ní to nejde moc dobře vidět přes vásky. 😀 ale ani jsem nic nenahmatala./ale asi to neni dobré,že má hlavičku pořád na jednu stranu. 😒
Mimco,ty jsi dobrá s tím palcem.Muselo to šíleně bolet a dát si ho zpátky sama............. 😕To seš hrdinka. 😉

ili5
14. dub 2010

Ahoj, ty pleny jsou dobré, ale ty hovínka??? To musíš dávat do kýble určo do vody, než nasbíráš jich víc abys mohla zapnout pračku, že? J8 tak dělala u Niki, v koupelně v kýblu posrance 😀 . Nebo prát s věcma nemůžeš, hovna, moč a košilku 😀 . Mám malý byt, takžre by to tu byl zahůl.
Paty taky chtěl jen na 1 bočku ležet, v porodce mi říkala, že začíná mít slehlou hlavičku, že ho mám podkládat hlavu na opačnou stranu, že pak nemají vyvinutou druhou stranu mozku. Tak mě vystrašila, aby nebyl opožděný, že jsem ho podkládala, ale měl sílu, taK SE STEJNĚ OTOČIL HLAVIČKOU A ZABOŘENÝ DO PLENKY, TAK JSEM TO ŘEŠILA VE SPÁNKU, JAK SPAL, TAK JSEM HO OTÁÝČELA.
Jinak všechny zdravím, lili, mimco, fandro, atd. Čekám na technika, jsem teklamovala okno, dveře od balkonu třískají, on tu byl a prý to tak má třískt. Tak jsem volala znova, já mu dám hajzíkovi smradlavému. Smrdí jak tchoř potem, čuně. Včera byl na reklamačce u kámošky, taky třískají, a větrala po něm hodinu a půl. 😀

michule
autor
14. dub 2010

Evi - ten Fenistil jsou kapky na alergii a napsala mi je MUDr. Opravdu už má nádherný obličejíček. Já koupala v heřmánku, všechno bílé bylo žluté a malé vlásky světlaly 😀 . Ale ty kapky pomohly. Jen se dnes zeptám, jak dlouho je můžu používat. Já tě neodsuzuji s těma plenama, to musí být jiné když se nemusí žehlit, já jen volím pohodlí - pokakané a šup do koše. My máme asi s těma našima babama stejné problémy, že? Nehty ji stříhám co 3 dny, jinak by si i oči vydlubla 😀 .
Mimco - je mi vše jasné napíšu do IP.
Ili - my máme hlavičku jako makovičku. Ona totiž spí jen na bříšku a koníky pase až hrůza. Takže tu hlavu nemá chvilku v klidu. Říkáme ji ,, paní slepičková ,, je fakt jak slepice co zobe zrní. Někdy má až čelo podřené jak se šulá po te plínce. 😀 Fuj - s tím opravářem to znám. My zase máme borce na opravu PC a ten smrdí jak tchoř. Taky pak větrám celé dny. Teď už jsem prohlásila, že mu ten PC raději dovezeme domů. To se nedá o čuchat. Fuj, prasata. 😀

mimco
14. dub 2010

Tak my máme v práci taky smraďocha. Je to elektrikář, tak 2x týdně když něco u nás dělá nám zamoří všechny prostory.
Hnus fialový, kolegyně dokonce jednou přímo kolem něj stříkala dežodorant a jemu to nedošlo. 3 mastné vlasy přilepené na lebce, zvedá se mi kufr, jen si na něj vzpomenu 😝.

ili5
14. dub 2010

No, já volala a řekla, že chci jiného technika, že ten co nemá potní žlázy 😀 je moc nepříjemný, prostě frajer, okna skásne a opravu to už ne. Dnes došel a světe div se, on se asi okoupal, smrad jen takový normál, teda pro něj normál, jako když se můj chlap vrátí z celoddení práce na slunku 40 C, takže u technika vonička, jak by vyšel z heřmánkové koupele 😀 . Větralo se jen půl hod.
Tříská furt, vyměnil kolečko a prý t má třískat, že je to druh plastových oken. N a pak hledejte nejlevnější firmu abychom ušetřily 2 000 a okna na hovno ☹
Mimco, bylas už u dr, kdy bude laparka A co Ti navrhli ve fakultce krom toho?

fandra
15. dub 2010

Ahoj holky!

Ili, to je fakt maras, znám to z práce, máme tam pár takových týpků, kteří, jak odešli z kanclu, musela jsem pak dlouho větrat 😠 Nechápu to, v dnešní době různých přípravků a tak páchnout. Jinak já zkusila dneska poprvé dát Jiříčkovi čajík, koupila jsem od HIPPU takový bylinkový a udělala jsem mu 100 ml a vypil to bez řečí 😀 Tak jsem ráda, budu mu dávat jednou denně. Michul, chtěla jsem se Tě zeptat, kolik mililitrů mlíčka na dávku dáváš Darince? Evko, s tou sleženou hlavičkou, doktorka mi říkala, že musíme se snažit zabavit malého, na tu stranu, na kterou potřebujeme, aby se díval, dát spoustu zajímavých předmětů, snažím se ho přetáčet ve spánku, tak snad to bude dobré. Prý to na vývoj mozku nemá vliv, jen z kosmetického hlediska by měl pod vláskama nerovnou hlavičku, tak doufám, že se to upraví. Ale četla jsem si diskuze na netu a má to spousta dětiček a většině z nich se to časem upravilo. Venku je děsně, že? Ale zítra už má být lépe, naštěstí 🙂

evkaa25
15. dub 2010

Hojky.
Teda holky já nic nestíhám.Malá poslední dobou nechce vůbec spinkat.Ani v noci.Nechá se pořád nosit a spí na půl oka v náručí.Jakmile ji dám do postýlky tak spusí......No jsem úplně hotová,ale štastná!! 😀
Michul,dík za info o tom Fenistilu.No já uvidím,jestli se jí to zlepší do další kontroly u dr.Snad nám když tak taky něco poradí. 🙂 Co se týče těch plen,tak samozřejmně každý volí co mu lépe vyhovuje. 🙂 Já je zatím spíš zkouším,ale musím říct,že jsem spokojená. 🙂
Ili jo peru je zvlášt.Skladuju je nasucho v kyblíku a pak je nosím rovnou do pivnice,kde máme pračku,takže žádný smrad mně neobtěžuje. 🙂
Michul,tak já se poprvé odhodlala ostříhat Janče nehtíky včera. 😅 Má tak malé ručičky........Do té doby jsem jí jen odtrhávala záděry.Ale už jsem to zmákla,tak snad už se nepoškrábe. 😉 Jo jsou to dáblice ty naše holky!! 😀 😀 😀
Fandro přesně to dělám s těma hračkama.Má napravo spoustu barevných plyšáků a já si s ní hraju a snažím se,aby koukala směrem na ně.No někdy jí to jde,ale musí mít náladu.
Holky já zas musím letět.................malá jančí. 😖

ili5
15. dub 2010

fandro, mě říkala dr v porodce, že vliv na mozek to právě má, tak proto se má otáčet, nevyvine se druhá polovina mozku, no nevím, víš jak to dnes je, co doktor to jiný názor. Děti jsou jak slunečnice, otáčí se za sluncem, otočte postýlku a otočí se. Jinak jak byl malý, tak jsem byla ráda, že spí, jsem ho v noci nechala, to se pak srovná.
Evko, ty plenky is hodně holek chválí a jsou dost drahé. Jedna si koupila výbavu za desítku, jsou bambusové. No, já bych tolik nedala, ale jak plánují ještě děti, tak proč ne. A jak to máš bez vody, tak se to pak vypere, když to zaschne, hlavně hovna? Já mám pračku úzkou, nebo ji mám zabudovanou v lince, schovanou, tak peru každý den, to bych pak prala i v noci. Mamka má pračku na 7 kg, to je parádička, peru u ní zimní bundy, teď u souseda, nebo do mojí se nevleze 😀 . A jsou moc hezké, barevné, že? Nikde jsem na ně nenatrefila v obchodě, jen na PC a dost drahé.
Malý dnes dostal 2 injekce očkiování, dala jsem ten pneumokok nakonec. Tak má nožky rozpíchané, plakal, bobek. Teď je v křesílku svojem houpacím a povídá si. Jak ty jedy začnou působit, asi bude plakat.
Vážíme 6,43 kg a měříme 61 cm. Já doma naměřila 63 cm, sestra říkala, že každý metr měří jinak, tak to beru podle nich, do knížečky musím zapsat. Zítra má 3 měsíce, nafotím a dodám fotečky.

michule
autor
16. dub 2010

Ahoj holky. Opět chvilinka času, tak honem pár řádků. Máme náušničky, dodám fotky. MUDr mě poslala za dveře a já když slyšela ten žalostný pláč, tak spustila taky. Takže dvě uječejné baby. Bála jsem se, že nebude spinkat na bříšku, že ji to bude bolet, ale ouha - je to statečná holka a dokonce ani známka, že by je měla teprve 3 dny. Úplně nádherné ouška, bez strupů a bez krve. Protahuji ji to Framikoinem a ani se necuká. Takže to máme za sebou.
Evi - já stříhám nehty už od porodky. Dávala jsem ji rukavice a to z toho důvodu, že si byla schopná vydlubnout oko. MUDr když byla u mě hned první týden tak mi poradila, že nehty stříhat až usne. Ve spánku jsou ty naše baby klidné. Pár dnů to tak šlo, ale teď brácha drží pitíčko a já stříhám. I na nožkách. Tak to zkus taky!!!!
Fandro - dávám Darči na 120ml 4 odměrky Nutrilonu, co 4 hod. Ovšem teď jsem se ptala MUDr, že si myslím, že křičí hlady, ale že ji nechci přeplácat žaludek a ona na to, že ji mám zkusit nabídnout 150 ml, což dělá 5 odměrek a nebo co 3 hod. Jenže včera celý den ublinkávala a tak jsem zatím zůstala při stejném dávkování. Jinak já ten čajík dávám už od prvního týdne a ještě jsem dokoupila Pro dobrou pohodu. Jsou ale úplně stejné, takže stačí jeden. Já ho po ni vždycky dopíjím, vypije tak 50 - 60ml a mě se pak moooc hezky chodí na WC, takže doporučuji nevylívat, ale dopíjet 😀 😀 😀 😀 😀 . Jiřulka vypije teď kolik?
Ili - Paťula má krásné míry, to je pravda. Bojím se, ať ho Darča nedožene 😀 😀 😀 😀. Pucloš malý.
Moc zdravím všechny holky co nepíšou.
To počasí je tak hnusné, že ještě pár dní deště, tak skáču z okna. Hnus, to snad není možné, že se to sluníčko neobjeví. Mě už pěkně hrabe z toho bytu.

ili5
16. dub 2010

Ahoj,
michul, tys nečekala na očkování a dalas náušničky? Já musela u Nikči čekat po očkování. TeĎ čekám taky, chci dát Pájovi taky a čekám. Se divím teda. Chtěla bych nechat nastřelit na poliklinice, je to bezbolesti a rychle. Nebo v Orlové byl kdysik lejzr, tak jsem ti nechala tam dát, bez krve a bolesti, ale nevím zdy to tan ještě je. Jsi mě potěšila tedy.

ili5
16. dub 2010

Odměrek se dává každých 30 ml do pití, ať je to beba, nutrilon, či sunar, furt 1 odměrka na 30 ml. J8 krmím jak si řekne, vypije jak kdy, těch 100 přes den. Před spaním těsně před koupáním 100 ml a hned po koupání 130 ml a pak spí do 3 hod to sní 130 ml, nebrkáme, ve spaní vypije a pokračuje do 5 to už 90 ml a pak nejí až kol 9 a jde spát. Pak co 2 hod necelé 2 hodiny. Čajíku moc nechce, jen tak 10-20 ml, nutím aspoň pár kapek.

michule
autor
16. dub 2010

Ili - když jsem se ptala MMUDr, kdy píchneme náušnice, tak její odpověď zněla ,, já píchám od 6 týdne ,, Ale vím, že Market řekla její MUDr, že až po očkování kolem toho 3 měsíce. Takže opravdu každá lékařka to má jinak. Já toho využila dokud je fakt malinká. Ale žádné nastřelování, do toho bych nešla. Má to píchle od dětské MUDr a normálně těma nejširšíma jehlama. Pak jsme dali do čepičky vatové polštářky postříkané jódem a šlo se ( ten den ji to samozřejmě krvácelo, teď ani známka vpichu!!! ). Pak spala asi 5 hodin v kuse, normálně jsem měla strach. No a dnes je to krásné, téměř zahojené. S tím dávkováním máš pravdu, je to tak psáno na každé krabičce. Jen jsem odpovídala Fandře.

ili5
16. dub 2010

Každá doba je fakt jiná, Nikči až po očkování, ale měla alergii na mléko, zjistili až ve 3 měsících, tak náušnice moh.la až později, až ji konečně naočkovali vše co má. Tím lejzrem to byla tychlovka, ani kapka krve, velice dobré. Ale nedělá se to, jen, že mamča dělá ve špitále, tak mi to tam zařídila. Já nechám nastřelit, bez krve a bezbolestně. Já už jsem tam byla 2x si nechat nastřelit a fakt to nebolí. Proč bys nedala nastřelit? Budu dávat stejně na šroubky náušničky, protože je kluk, nějaké zirkonky. Myslíš, že t není moc hygienické, nebo něco takového? sousedka dala i svoji holčinu jak byla miminko taky nastřelit šroubky a po čase jí vyměnila za holčičí náušničky. Jinač mám sousdedku na demnou, kámošku dětskou doktorku, ta by jí to píchla tou tlusticí jehlou, ale taky až po očkování. Kdyby se něco stalo, si to nevezme na triko.
Po té bolesti spí dlouho, to věřím. Malý včera usnul 13 30 hod do 18 30, pak jsem ho nakrmila, nekoupala, šel zas spinkat, v noci 39 horečky -5 odečet, tak 38,5 bobek.

evkaa25
16. dub 2010

Čauky.
Jsem se sem dostala až tedka a to díky manžela,že hlídá Janču. 🙂 Nechce ted vůbec spinkat.Nejlíp spí v kočíku venku.Bylo dnes pěkně,tak jsme dneska tři hodky drandili venku a pak večer koukám na zprávy a oni tam říkali o té sopce a že se nemá s dětmi chodit ven. 😖 A zrovna se udělalo tak krásně.................
Ili,jedna ta plenka kterou mám já stojí normoš 420kč,já je tedy sehnala v akci nové trochu levněji.Zatím jich mám jen deset,ale až je déle vyzkoušíma budu si jistá,že Janičce sedí,taky dokoupím.Vrazím do toho kolem 10 tisíc,ale když si spočítáš,kolik stojí jednorázovky,tak mně to vyjde mnohem levněji.Jde o to,že já dám větší obnos peněz na začátku a když používáš jednorázovky,tak nakupuješ průběžně.Záleží samozřejmně,co za pleny kupuješ,ale určitě měsíčně dáš kolem těch 800kč za pleny si myslím.Alespon to beru podle ségry,která dává taky jednorázovky.Prostě každý at používá,co mu sedí. 😉
Já teda skladuju na sucho,ale dávám do těch plen separační pleny,které oddělují stolici od látky.Takže tu separačku vyhazuju když je pokaděná,jinak se taky dasjí prát.A na zbytek pleny se to hovínko nedostane,takže tu zkladuju nasucho.Takže tak. 🙂
Michul,já ty nehty taky stříhala,když malá spala.Jinak si to ani neumím představit,ale začla jsem s tím opravdu až ted.Jsi dobrá,žes to zvládala už od začátku.Já jsem mněla strach. 😅
Strašně ti závidím,že už máte píchání naušniček za sebou.Já se toho docela bojím.Myslím,že budu brečet taky s malou. 😅 😀
Janička má zítra už 1 měsíc!!Šíleně to utíká.Ani se nenadějem a děti nám budou sedět,capkat...............A kdepak je Koczi s Honzulkou?
A ostatní snažilky???Holky ozvěte se.................a všem krásný víkend!!