Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

michule
autor
25. srp 2010

Ahoj holky.
Tak my jsme na rehábce dopadli tak, že vlastně nemáme problém s nožkou ( je to jiná rehabilitace a šli jsme tam zatejpovat tu nožku ), ale máme asymetrii tělíčka a tak máme kašlat na cvičení s nožkou a zabývat se držením těla. Takže 3 odborníci řekli to a 4 ono. Takže z toho výplývá, že jsme sice o 2 měsíce napřed, ale máme zákaz vstávání ( tedy ji budu muset zavázat nohy 😀 ) a hrát si s ní musím tak, že ji ležím na nožkách a ona si má hrát. No paráda, to jste neviděly jak rychle se z toho dostane a s jakým kraválem. Ještě nesmíme ani začít s plaváním ( a pak že je plavání výborné na asymetrii!!! Tak z toho jsem tedy jelen. ) To už jsme chtěli jít dnes na zápis, tady k nám do hotelu Atom, ale máme tak měsíc počkat ( třeba se bojí, že by začala plavat sama 😀 😀 😀 bez rukávku - celý brácha ).
Dneska byla opět ve formě, řvala půl dne, spala během dne asi 45 minut, to byl opravdový záhul, tak jsem zvědavá, v kolik vstane.
Holky - řvala vám už někdy NANYnka???? Nám dnes v noci asi potřetí. A můžu říct, že jsem byla spocená všude, z postýlky ji vždykcy zvednu a třepu s ní jak s hadrovou panenkou. Jenže ona je vždycky úplně na jiné straně postýlky, nebo v díře mezi matraci a dneska jsem z toho šoku dostala předčasnou mrchu. Pak nemůžu spát, protože se třepu a mám o ni strach a náš mladý se při tom alarmu ani nehne. To je hnus velebnosti 😀 😀 😀 😀 .
Všechny moc a moc zdravím, posílám tady pár foteček svých dětí ( ďáblů ) a přeji krásnou noc - jo a než jsem začala psát, tak jsem si nabarvila obočí a teď jsem byla v koupelně si to umýt a jsem černá jak uhlí, takže fakt bezva práce, to už nedostanu ,, z teho gezichtu ,, 😀 😀 😀.

smilers
25. srp 2010

Ahojky vsem🙂

@koczurka jj, u nas je vzura denodenne 😀 😀 popravde nikdy jsme necekala a ani jsem nepocitala s tim, ze budu met trojky, jako na dvojky jsme se pripravovala, to jo, a ted , kdyz tak zpetne premyslim, tak se docela divim, ze jsme si nechala dat tri a ani jsem nepomyslela na to, ze by jich tam mohlo byt i vic nez "jen" tri 😀 😀 paradox proste 😅 no, dalsi opravdu nechci a ani neplanuji, i kdyz me to kazde prestrasa, ale sama vim, jak na tom jsme ted a jak na tom budeme za x let, a dalsi sourozenece proste nema sanci, mozna tak leda v 60 ti 😀 😀 uz tak toho mam sem tam plne kecky, pac nase drahe dcerunky se sice tvari jako andilci, ale jsou to pekne rostandy😀

@michule mas opravdu moc hezke deticky 😉 jo, a co se tyce dr., za dobu, co jsme byla v tehu v nemocnici se uz absolutne nicemu nedivim, hlavni ted je, aby se to vse upravilo a mala byla v pohode 😉

michule
autor
25. srp 2010

Než jsem to poslala, tak vy se tu tak rozepíšete. No sranda, že se tu konečně sejdeme. 😅
Fandro - taky jsem ji byla v pátek nakoupit v KIKu věcičky a skvělé. Jinak na rehábky chodíme na polikliniku v Porubě, ale v pondělí jsme byli za odborici na Vojtovku a Bobatha v Třebovicích v soukromé ordinaci a skvělý a jiný přístup. Dětský pokoj, cvičili jsme na koberci, všude plno hraček, no paráda a sestřička čučela, co ta naša Darča robíííí 😀 😀 ....
Koczurko - to máš pravdu. Smil je statečnější než kdokoliv z nás. Já když mám jít ven s tou našou uřvanou babou, tak se psychicky připravuji a mít takové baby 3 - -- -- - - smekááááááám a narovinu nezávidím. Ale je pravda, že MArket má dodnes ty svoje dvojčata hodné a klidné a tak holky budou taky asi hodné. Já někdy zvažuji, proč mám už druhé dítě stejně živé. No stejně na nic nemůžu přijít, ale je to pro mě záhul a jak jste psaly, tak ani u mě kila nejdou dolů. Naopak si myslím, že když mám nervy, tak více laduju a tím pádem mám místo mé milované vánočky nechutný mazanec a dupu jak kobyla. No co už teď. 😀 😀 😀

smilers
25. srp 2010

@michule neboj, kila pujdou zachvilku dolu ani nebudes vedet jak 😀 ja mam dole tusim uz 11kg 😀 no nevim, jestli jsem statecna, ale co vim urcite, ze nekdy mam sto chuti zavrit dvere a vubec se neohlizet😀😀 nu, ale co uz nadelam, deti jsme chtela, mam je ve trojtem vydani, tak hold musim byt funkcni 24h denne 😀 😀

evkaa25
26. srp 2010

Ahojky.
Jeden den jsem tu nebyla a nestíhám číst.Jsem myslela,že jsem si spletla diskusi 😀 😀 😉 Ale těší mně,že jsem tu správně!! 😎
Já toho chci vždycky tolik napsat,když čtu a pak když píšu,tak už si nevzpomenu co všechno jsem chtěla a píéšu úplně něco jiného.... 😅 🙂
Fandro,koukám včera perný den.Já to tak mám dneska,ale ted mám pauzu.Ráno jsem byla s Jančou v Sambaby apak v Tescu na nákupech.No a za chvilku se chystám na bazén,to už bez Janičky.Manžel s ní vyráží na pivko. 😉
Michul,chystám se koupit jídelní židličku a mám vyhlídlou v Sambaby Fabulu v oranžové.Koukám na fotkách,že ji máš.Kolikl tě stála a od kud ji máš?A spokojená jsi s ní??Mně se moc líbí.
Ještědotaz k odsávačkám,Janča mněla nedávno trochu rýmečku a klasická balonová odsávačka nám byla naprosto na prd.Jaká se osvědčila vám?Koczi má myslím na ten vysavač,že?!?A Michul ty používáš tu co odsává maminka pusou těma hadičkama???Vím žes ji kupovala.........................
A taky se chystám koupit chůvičky.............ted nějak moc výdajů se mi sešlo.Nevíte někdo které jsou dobré?Ségra měla Sencory,strašně levné ale fakt nekvalitní.Hrozně šumí.Tak ted zvažuju od firmy Reer,nebo Philips.Máte někdo s nějakýma dobrou zkušenost???
Jo Michul,na té první fotce by mohl klidně být Mirek Darčin táta. 😀 😀 😀 Je to švanda.Aby ses brzy nestala maminkou a babičkou zároven....... 😀 😀 😀
Darince to opravdu moc sluší.A s těmi doktory je to opravdu zajímavé,ale taky se nedivím ničemu.......Hlavně,aby to bylo brzy ok.A to určitě bude,jelikož Darča je velká šikulka i když jak píšeš je to divoška.Naše Janička je ale to samé.Člověk si moc neodpočine,ale já jsem ráda.Ona naštěstí moc neřve,ale musím se jí skoro pořád věnovat.Nebo když něco dělám,tak na ni v kuse mluvit.A to by jste mněly slyšet ty blbosti co povídám. 😀 😅
Smilers,přidávám se k obdivování.Já mít takové Janičky tři,tak jsem asi už v Opavě za komínem.Ale je to velký dar.Já bych teda tři děti brala,ale rozhodně né tak najednou. 😉

smilers
26. srp 2010

@evkaa25 ja mela doma Philips SCD361, a pak jsme si jeste dokoupila Philips SCD463 - a ty pouzivame doted, ja si na ne nestezuju, plne me vyhovuji, sencor jsem mela a ihned jsem je prodavala dal 😠 , takze ja doporucuju philips 😉

evkaa25
26. srp 2010

sMILERS,HNED JSEM SE NA NĚ DÍVAL NA NETU A VYPADAJÍ DOBŘE.tY Č. 463 JSEM NAŠLA ZA 1490,COŽ SI MYSLÍM,ŽE SE DÁ.Vážně o nich popřemýšlim............Díky moc za tip! 😉

smilers
26. srp 2010

@evkaa25 neni zac, ja je kupovala pouzite na MMb za 960kc i s postovnym 😉

evkaa25
26. srp 2010

jo a ten Sencor ti někdo koupil??? 😅 Jsou vážně strašné............................ 😖

evkaa25
26. srp 2010

Tak tos je koupila za super cenu.Bych mněla možná trošku strach z použitých,ale je mi jasné,že se dá trefit na bezproblémové kousky. 🙂
A když už tu tak debatujeme,tak jakou používáš odsávačku hlenů???????,,

smilers
26. srp 2010

@evkaa25 jj, nejaka pani si je vzala 😀

ja odsavacku hlenu mam tuto http://www.samoleceni.cz/8594050582033/otrivin-..., mam doma jeste tuto na baterky, ale tu budu prodavat http://www.anyska.cz/detail.php?zbozi=774026 , nevim no, nam staci ta prvni, ale vim, ze si hodne pochvaluji tu na vysavac, pro nas je toto uz zbytecne kupovat, holky se pokouseji uz samotne smrkat 😉

smilers
26. srp 2010

@evkaa25 no vidis, a ja prave ty prvni chuvicky dostalla uplne nove, a zrovny byly poruchove, na mmb jsem ty druhe kupovala rok stare, takze v zaruce jeste byly 😉 a hlavne, ja se divam i jake maji hodnoceni, pripadne na podminky prodeje, at vim, co a jak v pripade reklamace.-)

evkaa25
26. srp 2010

Taky jsem slyšela,že je dobrá ta na vysavač,ale já určitě nebudu vytahovat vysavač kvůli odsávání snoplíků.Máme ho uložený v pivnici/něco jako sklep/tak tam pro něj určitě chodit nebudu.Navíc se mi zdá,že vysavač je dost hlučný,aby se mi toho Janička nebála.No nevím,spíše chci nějakou jinou.Ta Otrivin se dá koupit i třeba v lékárně?Ještě jsem takovou neviděla.A tu ruční na baterky prodáváš proč??Neni dobrá?Mně se docela zamlouvá,ale přijde mi to docela drahá věcička..........Spíš asi pořídím něco obyčejnějšího.Myslela jsem,že mi postačí ta klasická balonková,ale nějak moc ty snoplíky z nosíku nevytáhla........... 😒

evkaa25
26. srp 2010

Já se taky často probírám diskusema a recenzema,než něco koupím,ted se obracím tady na maminky,protože už neni tolik času na probírání se diskusema. 😅

evkaa25
26. srp 2010

No nic,já jdu do hajan.Smil,dík za rady a za pokec.............pa pa

smilers
26. srp 2010

@evkaa25 ano, otrivin se kupuje v lekarne 🙂 tu prodavam proto, ze se ji holky baly a dle emho zase tak nesala, proste ja uz mam radsi tu klasiku🙂 balonkova je naprd

🙂 dobrou vsem, ja jdu jeste brouzdat po netu, dokud se cacorky zase neprobudi, maji ted svoje dny😀

monali
26. srp 2010

dobrý večer a ahoj holky 🙂
tak se hlásím po menší přestávce zase mezi vás. Doufám že mě vemete zpátky, 😕

Za těch pár měsíců co jsem tu nebyla se u mě nic moc nového nestalo.
V Plzni na imunologii jsm dopadli dobře. Doktorka prohlásila, že málokterému páru může říct, že je plně v pořádku.
To je fajn, i když kdyby se našel nějaký problém, aspoň by se mohl řešit. Takhle se pořád neví, proč to nejde.
Na laparce taky nic nenašli, jenom malý polyp a ten odstranili. Takže teď už mám udělané úplně všechny vyšetření,
co se dají udělat.
Tak jdu do toho znova. Od minulého týdne už zase stimuluju - mám gonal a fraxiparin. Prednison mi nepsal, když
to imuno dopadlo dobře. V pondělí mám kotrolu, tak snad mi naroste hodně folíků. Aby už to konečně dopadlo
dobře.
Jak jsem tak narychlo přečetla, Lajči se podařilo zhubnout - jsi šikula 🙂 Taky jsem se pokoušela, našla jsem si tady na koníkovi dietu. Mělo se podle ní zhodit 15kg za 3 měsíce. Mi se podařilo za 5 měsíců shodit akorát 7kg,
a to skoro to na sobě ani nepoznám 😒 I když musím přiznat, že jsem ji nedodržovala úplně přesně a poctivě.
Teď 12.8.jsme oslavili 10.výročí svatby. Jako dárek jsme si dali dovolenou. Byli jsme na horách ve Slovinsku a
u moře v Chorvatsku. Bylo to fajn a užili jsme si to.
A to je asi tak všechno.

Pro všechny maminy co jste tady - máte moc krásné ty vaše zlatíčka, rostou jako z vody a moc vás obdivuju
jak to všechno zvládáte
Snažilky moc zdravím a držím palce ať už se nám to všem povede.

Prozatím dobrou noc a zase kouknu. 🙂

smilers
27. srp 2010

Dobre ranko🙂

@evkaa25 jeste jsme ti zapomela vcera napsat, ze hodne maminek ted misto chuvicky bere uz komplet monitoru a chuvicky, s tim teda praxi nemam, ale pochvaluji si to, jen ta cena je vyssi no
@monali drzim palce, at to tentokrat uz vyjde 😉

fandra
27. srp 2010

Ahoj holky. To je počasíčko, že? Doufám, že se brzy vyprší, ať můžeme jít ven 😉 Jiříček mi teď usnul, tak můžu na chvilku brouzdat 😀 Monali, zdravím Tě! A moc moc Ti přeji, aby už to konečně vyšlo!!! Držím všechny palečky, i Jiříčkove 🙂 Tak to je dobře, že jste v Plzni dopadli na výbornou, to je důležitá věc. A laparka taky OK, tak to je super. Kde jsi byla na té laparce? Ve fakultce? Jinak my 9.9. zahajujeme plavání v Atomu. Už se moc těším. Sice nevím, co provedu s tou svou pneumatikou, ale asi to budou jistit nové plavky, které to bříško aspoň trošku zakryjí. 😀 Evko, my máme doma odsávačku jak na vysavač(použili jsme ji jednou) a pak tu klasickou hadičkovou - s tou jsme spokojeni a používáme jen ji a pak klasické tampónky na vyčištění nosánku. Je fakt, že Jiříček zatím ještě neměl rýmku, to pak uvidíme, jestli se nebude hodit i ta na vysavač, ale jak říkám, zatím používáme tu klasickou. Michul, to je síla. Ti naši odborníci... Máš moc hezké fotečky, Darinka je kouzelná! Tak se holky opatrujte a všem přeji příjemný víkend!

evkaa25
27. srp 2010

Ahojky všem.
Monali,zdravím zvlášt.Jsem ráda,že jsi zase mezi náma a brzy budeš určitě řešit stejné problémy jako my.Moc budem s Janičkou držet palečky,aby to tentokrát dopadlo!!!Je zvláštní,že to pořád nejde,když jste oba v pořádku.Ale tedka to určitě vyjde!Musí.Tak se budu těšit na zprávičky,kolik bylo foliků a tak............ 😉
A jkste odpočatí po dovolené,to je taky důležitý faktor.Opravdu tomu věřím!!
A bylo by fajn,kdyby se na tyhle stránky vrátily i ostatní snažilky.Myslím,že píšu za všechny maminy tady,když napíšu,že nás jejich snaženíčko nepřestalo zajímat!!!
Smil,já monitor dechu mám od ségry,rok používaný a ted ho používám já u Janičky.Takže skoro jak nový,proto chci koupit jen chůvičky. 😉
Vidím,že i Fandra používá klasiku,tak asi skočím do lékárny koupit nějakou tu hadičkovou a uvidím.Ta na ty baterky se mi docela líbí,ale právě si myslím,že by se jí Janča taky bála,kdyby dělala nějaký hluk.
Michul,mně monitor dechu taky jednu dobu hrozně strašil.Tři měsíce byl klid a pak mi začal v noci hulákat.Třeba i několikrát za noc.Já vyděšená,nespala jsem a po několika dnech jsem volala do servisu těch monitorů a zjistila jsem,že tam byl špatný kontakt a když jsem používala v kolíbce jednu desku,bylo to ok a když jsem pak zapojila do postýlky i druhou desku,tak to zlobilo.Takže ted tam mám jen jednu desku a je to v klidu.Zase já i Janička spokojeně chrupkáme. 🙂 Mám Babysesnse.Nanynka je myslím ale jednodesková,že???
Jinak tady taky leje jako z konve,tak snad se to na víkend trošku umoudří,to počasí.............

smilers
27. srp 2010

@evkaa25 tak to jo🙂 jinak nanny je taky dvoudeskova ted uz 🙂 ja mela pro vsechny holky babysenseII. a nikdy jsme nemela planej poplach, vetsinou to pipalo, protoze jsme na to vzdycky zapominali,kdyz jsme brali holky 😀 😀 monitory jsme mela do 1 roku holek pujceny z nemocnice

u nas lilo rano, ted je klid, ale je pod mrakem

michule
autor
27. srp 2010

Ahoj holky. Já teď jen kraťoučce, jelikož malá ječí když se na ni nedívám 😀 .
Moňul - budu strašně moc držet palečky. Opravdu ti to přeji. Jako vlastně všem holkám které to stále zkouší. Buď v klidu, v pohodě, informuj nás o všech návštěvách v Ol ať máme přehled a na UV ti přeji milion folíku - bude to stačit???? 😀
Evi - já už dávno používám odsávačku na vysavč. Nechtěla jsem ji, ale můžu každé jen doporučit. To jakou měla malá rýmu a do 3 dnů byla bez ní, díky vysavači. Je to naprosto dokonalá věc a já taky musím vysavač vytahovat, navíc je velký, ale po dobu Darčine rýmy byl mezi náma. No a svět se nezbořil. Malá ten kravál vůbec nevnímala a dokonce byla spokojená po vysávání. Fakt doporučuji a to jsem se ji vyhýbala jako čert kříži. Není nic lepšího a chůvičky mám taky Philips, ale starší a víš co, nechala jsem ji malé v postýlce a když jsem přišla, tak ona seděla, hrabala do baterek, okusovala anténku, foukala do mikrofonku a ohromně ji ten přístroj zajímal. A když jsem ji nechala vedle postýlky, tak jsem nic nezaznamenala. TAk asi jsou staré 😀 😀 😀 .
Fandro - my jsme měli začít přesně v tom termínu plavat, ale musíme počkat. To nevadí, pak jen piš, jak se to Jiřulkovi líbí!!!!!
Smil - umí si holčičky hrát spolu, nebo tě k tomu potřebuji???? Víš proč se ptám?: protože ani jedno mé to neumělo a neumí!!!! pořád u ni musím být, dělat kraviny, mluvit a mluvit a dělat ze sebe vola ( ještě většího 😀 ) a když jde spát, asi na 30 minut, tak čumím do blba a nevnímám svět. 😠
Večer, pokud mi nepukne hlava, napíšu.

smilers
27. srp 2010

@michule holky si hraji vetsinou samotne, ano nekdy vyzaduji i me k tomu, ale jinak samotne 😉 ja mam pak aspon cas mrknout na net, ale s domacima pracema se teda nehonim, jsme s nema v pokojiku🙂

no, ja kdyz usnou jsem popravde taky rada, ze je aspon nachvilku klid 😀 😀 😀 , pac i kdyz si hraji samotne, tak se u toho sem tam hadaji a perou, a to pak jeci jak sireny a maminka je musi srovnat do late 😀 rikam, nekdy na hlavu uz, a to jsem nervak sem tam, takze na zadnici dostavaji, apc jsou jak ujrvane ze reteza 😀 😀

evkaa25
27. srp 2010

Michul,mně ji každý chválí tu na ten vysavač.Jsem asi jak ty.-Se jí momentálně bráním jak čert kříži..........Ale když ji všichni tak chválí.......No ještě zkusím koupit asi tu Otrivin.Stojí pár korun,tak mně to nebude štvát,když se neosvědčí.......
A co ta jídelní židlička Fabula???Kdes ji koupila a za kolik??
S těma chůvičkama pořád váhám,ale asi dám na Smil a koupím ty Philipsky.Doufám,že budou šlapat jak hodinky i když budou na okně vedle postýlky!
Jo my budeme jezdit plavat od 7. září do Opavy.Už se moc těším! 😉
Smil,já mám taky tu Babysense //.Ono to nebylo chyba toho přístroje,ten kontakt tam poničil kluk od ségry.Nalomil takovou tu koncovku a proto pak ta jedna deska nešla.Jinak jsem s ní moc spokojená. 🙂 Taky kolikrát houkala,když jsem ji zapomněla vypnout a šla přebalovat.......
U nás pořád prší a prší a fouká šílený vítr...........zítra máme jít na zahradní párty,tak nevim,nevim 😖

michule
autor
27. srp 2010

Evi - ta židlička je ze Sambaby. Stála 2100,- ale po slevě. Jinak prý stála 3.450,- Koupila ji švagrovka s tatínkem, takže já jsem k tomu přišla jak slepý k ..... Je famózní. 3 polohy, pult se dá sundat a vymydlit a jsou tam i kšíry. Taky se dá snížit a malá je v ní spokojená. Hlavně, když ji dám něco málo do ruky, to je vysmáta jako nikdy. Evi - já bych nezkoušela nic jiného. Já jsem k tomu byla taky skeptická, ale ono to tu rýmu vysaje až z paty a ty děti to vůbec nebolí. Když mi to někdo říkal, tak jsem mu tvrdila, že tak ubližovat malé nebudu, a vidíš, jsem z ni hotová, fakt bomba. Vyzkoušela jsem i tu na odsátí pusou i s balonkem a ty můžou jít někam. Jen počkej až to sama vyzkoušíš.
smil - to je skvělé, že jsou takové šikulky. No a o tom, jak se musí hádat a mydlit, to ti věřím. Babinec jak vyšitý 😀 😀 😀 , pak musíš být šťastná, za každou minutku volna a ticha, že???

smilers
27. srp 2010

@evkaa25 aha, tak to jo, jak je dodelanej kontakt, tka verim , ze to dela neplechu

jinak co se tyce odsavacek, je to stejne jak u plinek, nekdo jde do papirovek, nekdo do klasiky🙂 je to jen na tobe, me uz to neva ta klasika, zvykla jsem si, pac i aj mam velky tah 😀 😀 a u nas vim, ze by jim zvuk vysace nedelala dobre 😉
@michule jj babinec jak vysitej 😀 😀 no, stastna jsme opravdu moc, kdyz je klid 😀 😀

koczurka
27. srp 2010

AHOJKY!
Probíráte strašně moc věcí a já už nevím co jsem chtěla napsat. 😀
Tak začnu tou odsávačkou...plně souhlasím s Michul,přesně co napsala bych napsala i já. 😉 Taky vytáhnu vysavač jen když má rýmu jinak nevysáváme.Občas vytřu nosík špilkou když má ňuňoša a je. 🙂 😀Dokonce jsem tu odsávačku vyzkoušela i na sobě než jsem jí začla malému a fakt to nebolí ani nic podobného. 😉
Monali,Tobě držíme všechny palce co máme ať už se to povede a rozebíráš s náma odsávačky a kravinky. 😀 😀 😉 Určitě to příjde neboj. 😉To je moc fajn že jsi napsala.Budem čekat na info každý den. 😵
O chůvičkách nevím nic protože žádné nemáme. 😀
Tak zatím pa...drahý tu potřebuje jít. 😠

smilers
30. srp 2010

Zdravim po so a ne, kdepak se vsichni toulate 😉 u nas prsi a celkove nic moc pocasi a to jdu dneska do kina se odreagovat, tam asi usnu 😉 po noci co mam za sebou 😀 jakpak se vsichni mate?

lajcikova
30. srp 2010

ahoj všem
smil diky,opravdu je mi dobře...ty tvoje princezny nemaj chybu 🙂 jsou krasne,
mam konečně trochu volna,a abych se nenudila tak radek donesl tři koše hub,tak sušime a zavařujem,ted budu dělat čalamadu 😝 už se mi i zdava o těch hřibech....

nic mizim cpe se sem luky tak zatim hoooj

evkaa25
30. srp 2010

Ahojky,
nějak nestíhám,tak jen všechny moc zdravím.Jedeme ve středu až do neděle za rodinou do Vysokého Mýta a zítra asi nebude ani čas na PC,tak se mějte a já kouknu až příští týden. 😉
To začínáme s Jančou chodit plavat,taky do Skřítka,to je místní združení pro malé děti 😀 a do solné jeskyně,takže opět nabitý program........................................