Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

michule
autor
8. dub 2008

Konko - my tady s holkama drbeme tak pravidelně, že můžu psát klasické grafy, ale zatím není důvod. Doufám, ale že brzy bude. Takže ať nám tady nezešedivíš - všechny jsme hromadně přešly do Ol. Koczurka je objednána na květen, Gabka jede pozítří a já už jen čekám na výsledky z genetiky. Mimco jde k podzimu na další pokus a všechny jsme na fakultce v OL. Ty injekce ti píchnou na pohotovosti. Určitě by jim to nemělo dělat problémy. 😎 😉 No a s těma lékama v ledničce si to dovedu živě představit. Takové narkomanské doupě, že?? 😀
Doufám holky, že jsem to napsala stručně a dobře i za vás??? 😀 😀 😀 😀
Smil - díky.
Koczurko - dneska jsem tady já a ani jedna se tu nesejdeme současně. To snad není pravda. 😀 😀 😀
Kde se toulá Gabča??

mimco
8. dub 2008

Ahoj holky,
už asi spíte, ale i tak Vás zdravím. Jsem na noční, takže mám o zábavu postaráno.
Michul, myslím, že jsi se mě ptala na tu krev. My jedem v červnu na kontrolu do Ol. a tam se bude všechno řešit. Já už se tak těším na podzim, na další IVF. Ani vidina letní dovolené mě neutěšuje. Začínám šíleně stresovat z maturity. Ve středu jsme psali maturitní slohovku. No, popsala jsem 4 stránky, ale mám z toho divný pocit, jako že jsem psala samé bláboly. Dneska jsem si v lékárně koupila nějaké vitamíny na paměť a na učení. Asi pro ten pocit, místo abych se učila, tak vymíšlím blbosti. Stejně si myslím, že se to nedá všechno naučit. Když jsem na to kašlala 3 roky, tak to necelé dva měsíce před maturitou asi nedoženu.
Tak dobrou a sladké sny.

michule
autor
9. dub 2008

Ahoj holky.
Mimco - tobě dobrou noc 😀 . Naprosto tě chápu. Ať už s tou dovolenou, kterou vůbec neřeším, tak s tím dalším IVF no a co je pro mě nejdůležitější, že mi mluvíš z duše. Už včera jsem si uložila do poznámek - koupit ginko bilobu!!!!! Přesně taky tak přemýšlím. Než abych se učila, tak vymyšlím, jak by se to dalo obejít přes léky. A jen ať víš, tak já na to kašlala 4 roky, takže jsem lepší. Je super, že máš písemné za sebou. Já teď odevzdávala seminárku, jako předvoj k písemným a snad to zvládnu. A že píšeš bláboly. Co myslíš, že budu psát jako já? To stejné, nevím totiž co na ty 4 A4 napíšu. A kdy máš termín ústních. Ježiš já jsem z toho posmolená strachy. A místo abych od nervů hubla, tak mám zase pár kilo nahoře. 😀 😀 😀
Všem přeji hezký den 😀 😀 😀 a bšhem dne koukám, kdo se ozval 😀 😀

princ
9. dub 2008

🙂 Nazdárek holky, tak mám po hydrolapa... a mám všechno O.K. 🙂 , v pátek zase musím jít na kontrolu a dozím se konečně co bude dál .... moc se těším, už aby to bylo co nejdřív ....

Jinak jsem taky viděla dr. Čermáka v TV v pátek ráno jak to opakovali a taky se mi otvíral nůž .... Chtěla bych říci jenom jednu věc .... návštěvnost mu asi upadá tak se potřebuje zviditelnit v TV, protože ten luxus taky neco stojí a když nejsou penízky tak je špatně .... 😠

v pátek zase pisnu co a jak .... mějte se fajn a pokud možno si užívejte krásných dnů papa

susyk
9. dub 2008

Ahoj holky, tak včera sme byli na té plodovce. Bylo to v pohodě jako injekce, skoro to nebolelo, výsledky budou za tři týdny, snad to bude v pohodě.
Michul my sme byli asi v té stejné genetické laboratoři, ten doktor tam byl celkem sympoš, všechno nám pěkně vysvětlil. Maturitu určo zvládnete holky nebojte, já se u otázky z angličtiny rozbrečela blekotala sem tam samé blbiny a dali mi to. Tak se mějte zase se tu někdy mrknu.

mimco
9. dub 2008

Čauky,
tak jsem zase na noční. Ústní mám 29. 5. ve čtvrtek, ale ještě mě 24. 4. čeká obhajoba praktické maturitní práce. V pátek jsem dostala za 5 ze záverečné písemky z matiky. A to jsem opisovala! Chápeš to? Musím na opravu, jinak mě ta baba nepustí k mauritě. Podotýkám, že z matiky nematuruju. Jo a zítra ráno si po té noční jedem do alp, učení si neberu, nebudu si kazit pobyt. Já asi probnu udělat tu maturitu bez učení. Cele tři roky jsem měla krásné známky, sice z taháků, ale měla. Budu prostě hrát, že mám okno. Snad mi to sežerou.

michule
autor
10. dub 2008

Ahoj holky. 😀 😀 😀
Susyku - držím palečky, uvidíš, že všechno dobře dopadne. Ten MUDr. je moc hodný, jako jeden z mála mě zase mile překvapil. A plivej nám tady becilky.
Gabi - dnes šťastnou cestu a pak hned napiš.
Koczurko - no teda, ty to tady flákáš!!!! 😀
Mimco - asi se tady při těch tvých nočních nesejdeme, ale aspoň se můžeme podpořit. Takže písemné máš hotové, super. Já mám 21. 4 a ústní o den dříve než ty. Takže 28. 5. To budou oslavy. Teda doufám, že bude co oslavovat??? 😀 😀 😀 😀 Přesně v tom tvém termínu mím i já praktické, máme na to 10 dnů a to se musím zdržovat ve škole, ale to snad zvládnem, néééé???? 😀 😀 😀 A s tou matikou, to je hnus. My, ale máme zase takovou ekonomiku, taky si na to moc potrpí a taky z ní nematuruji. Ale co naděláme. Jinak se měj fajn v Alpách, neber si učení, já totiž když si ho beru, vždycky ho ve stejné podobě i přivezu, takže je to zbytečné. Užívej, pročistí si hlavu a hned pak napiš jak bylo.
Princ - vdíš jaká jsi šikovna, přežila jsi to v pohodě, takže teď už musí být jenom lépe. Napiš jak jsi doopadla. 😀 😎

koczurka
10. dub 2008

AHOJKY HOLKY!!!

Já jsem teď v jednom kole a ještě když je tam pěkně venku tak pořád někde lítám.No a večer jak příjdem domů tak jsem byla nějaká utahaná.Ale už jsem tady!!!
Gabi dnes jela na naše místečko!?Tý jo... 😕 .A jakto že ještě nenapsala?No tak proč nás tak napínáš? 😅
No dneska tu stoprocentně večer kuknu a doufám že tu bude zprávička od Gabi?!! 😉
Tak zatím papa...

ili5
10. dub 2008

Ahojte miláčci,no měla jsem zablokovaný ps,v opravě,myslela jsem,že,budete mě trošku postrádat,já na vás myslela denně,ale je to tady-běžící pás...Zatím piju očistnou kůru kopřivový čaj 14 dní.pak snad už naběhnu na ty moje zmrzlíky a začnu kontryhel 3 měsíce.
Bylo mi po vás smutno a jsem ráda,že má 😎 m ps v poho.

michule
autor
10. dub 2008

Ahoj holky.
Taky čučím, že se Gabka neozvala, ale snad to dožene a podá zprávy!!!! 😎
Ili - no to víš, že jsi tady chyběla, ale chápeme, že někdy fakt není možno napsat. Já to zná, ale od včerejška mám net v poho, anténa velká jak satelit, takže budu příjímat i zprávy z NASA 😀 😀 😀 😀 .
Koczurko - ani se ti nedivím, že špacíruješ po venku. Já bych to taky dělala, ale dočkám se, už se nemůžu dočkat. 😀 😀 😀
Dobrou a ráno hned píšu. Doufám, že ne sama sobě, že aspoň bude mít Mimco zase noční a já budu mít komu odpovídat. 😀 😀 😀 😀 😀

koczurka
10. dub 2008

AJOJTE!!! 😀

To je teda mazec že se ta Gabka ani neozvala! 😒 Já celá zvědavá... 😎 .
Ili,je moc fajn že už jsi tady...jak se daří?To víš že jsme Tě tady postrádaly!
Princ,Ty zítra taky písneš co se bude dít dále.Tak zítra ju? 😅
Susyk,určitě je všechno v pořádku.Užívej těhulkování a pošli nám tu obrovskou těhu virózu s hodně silnýma bacilkama! 😀 😉
Mimco,já bych taky spolíhala na štěstí...buď a nebo!Taky si myslím že se to nedá naučit teď vše pozpátku.
Michul,co Ty učíš se?Co pan učitel z AJ? 😉 😀 Pořád je na Tebe zasedlý?

gabka14
11. dub 2008

Ahoj holky, ted jsem vám tu napsala slohovku...dala jsem odeslat a normálně mně to odhlásilo, tak vám to tu musím napsat znovu. 😀

gabka14
11. dub 2008

takže ještě jednou 🙂

Včera jsem se tady neukázala, protože jsem večer byla dost unavená.Do Olomouce jsem jela vlakem, protože manžel onemocněl, tak jsem musela jet sama. ☹ Měla jsem strach, že budu bloudit po Olomouci, ale naštěstí hned od nádraží jede tramvaj rovnou k Fakultce.Rovnou z Olomouce jsem klusala do práce a večer, jak jsem přišla domů jsem vlezla jen do vany a šupky do postýlky.Byla jsem unavená.Proto dneska hned ráno, jak jsem vstala, jsem zde, abych vám podala zprávy.Chvilku jsem bloudila po fakultce, fakt jen chvilku, ale nakonec jsem to naše místečko našla.A byla jsem jím unešená, ne ani tím prostředím, ale tím personálem. No super.
A paní doktorka Oborná....no prostě skvělá.Hned na prní dojem se mi líbila.Prohlídla mně, vzala mi stěry a krev.Taky nás posílá na genetiku.Při prohlídce mi zjistila, že mám prasklou cystu a polyp, tak musím k nám na gyndu, ať mi to dají do pořádku.Ptala se mně na onemocnění v rodině, tak jsem ji řekla, že tři lidi z rodiny měli trombozu, tak mi hned vzali krev, jestli se mi neprokáže taky a to že by museli léčit zase trošku jinak.Tak snad se mi to neprokáže, mně ta moje nemoc bohatě stačí. 🙂 🙂 Do papíru mi zatím napsala neidentifikovaná neplodnost, že se uvidí podle těch vyšetření, že já mám vejcovody průchodné a manžel sperma dobré a už spolu jedno dítě máme, tak se uvidí až podle výsledků.Taky mi říkala, že i u mužů, kteří mají dobré sperma, se může stát, že nemůže oplodnit a to že ovlivnuje nějaký stresový oxid(tak nějak se to jmenuje, snad jsem to nepopletla)Že se to nějak vyšetřit a dala mi kontakt na nějakou paní doktorku, která se tím zabývá a manžel ji má zavolat a ona mu řekne co jak.Takže tam jsou schopni léčit a ne hned každému nabízet ivf.V Ostravě jsem taky o té tromboze říkala, ale nikdo mi na to vyšetření nedělal.Ale Ostrava už je za námi a ted je naše Olomouc.

Ili no konečně jsi zase mezi náma.

smilers
11. dub 2008

Nazdarek holky🙂 gabko tak drzimpalce, at se ti u nas v olmiku, povede dobre🙂

gabka14
11. dub 2008

Smilers děkuji....a líbit se mi určitě bude, vlastně už se mi tam líbí teď. 🙂

smilers
11. dub 2008

neni vubec zac🙂 tak hlavne at se podari 😉

gabka14
11. dub 2008

Michul ta genetika je v Porubě?Za jak dlouho tě objednali, když jsi jim volala?Prosím tě mohla bys mi napsat telefonní číslo na tu genetiku?

Tak teď ještě Koczurka a Ili a budeme v Olomouci kompletní. 😀 😀 😀

gabka14
11. dub 2008

Jo a toho oxidu, jak jsem psala, že se některým párům, kteří byly na to léčení, stalo, že pak počali dítě přirozenou cestou. Takže i když je sperma dobré, můžou být vlastně ještě jiné faktory, které mohou oplodnění ohrozit. Tak to jsem se zase dozvěděla něco nového.

michule
autor
11. dub 2008

Ahoj holky. 😎 😎
Gabi - ty jsi statečná, že jsi jela sama. No musela bych to taky zvládnout, ale ty jsi to dala bravůrně. TAk a teď k tomu oxidačnímu stresu - drahý začal brát na to ten Lykopen, je to na objednání v lékarně a měl by se brát půl roku. Trombofilní stavy ti už měli zjistit dávno. Zvlášť, když to máte v rodině, my jsme byli taky všichni. Je ta OV ale hnusná, že se tím nezybývala. Vím, že ti ta tvá nemoc stačí, ale pokud by se ti prokázala, nebo by jsi musela na testy, tak u nás v Porubě to dělá MUDr. Lhoťanová, je to hematoložka a tel. na ní je 596 973 111 ( je to na spojovatelku, ta tě přepojí do její ambulance ). Já mám ty testy taky za sebou. A bohužel se u mě prokázala, ale zase víme, jak na ní, takže je vše pod kontrolou. No a MUDr. Všetička z genetické ambulance má tel. 596 618 917. Mají tam nával, ale sestřička je příjemná a pokud řekneš, že se jedná o neplodnost, tak nás objednala do týdne. Výsledky trvají zhruba 2 měsíce.
Takže volej hned, ať to frčí. 😀
Koczurko - učím se, a profesor je stále stejný. Mám neblahý pocit, že mi tu maturu nedá, jelikož jsem na něj moc ústnatá, ale já s tím nic dělat nemůžu, já nemám 15 aby si na mě otvíral neustále hubu. 😀 😀 Super zprávy od Gabči, že??? Už se těšíš??? 😎 😎
Smil - jak to vypadá u tebe???
Hezký den a doufám, že tak krásný a sluneční víkend. 😀 😀 😀

smilers
11. dub 2008

hoj michule🙂 u me zatim nic, zrovna ted jsem doma, mam dovcu a lecim se at jsem na ivf fit, do toho se me ozval i zub, tak se nenudim😀 MS by mela dojit ted nekdy, tak zacnu cichat spray😀

koczurka
11. dub 2008

AHOJ HOLKY!!!

Gabi,tak už jses dočkala...a je fajn že jsi taky spokojená.Jsem z toho přístupu a tak úplně unešená podle toho co píšete.Doufám že dr.Dostál bude taky příjemný! 😒 Já se už nemůžu dočkat co se mnou budou vyvádět.
No já si myslím že by jsme potom měly zase uspořádat srazík a pokeckat ne? 😎
Dneska je venku nádherně,takže zase prchám ven někam.Co plánujete na víkend holky?

konka
11. dub 2008

ahojky, tak vcera jsem dobrala posledni antikonc.tbl. a uz cekam na MS, at trosku snizim sve fetacke doupe v lednici 😀, predstavte si, volala jsem k sobe do ov na gyndu, jestli muzu chodit behem tydne si nechat k nim pichat injekce, mam to kousek od prace, sestricka, ze ano, kdyz jsem se zeptala, zda nevi kde by mi to pichali o vikendu, tak se me ptala odkud jsem a dala mi svuj mobil, ze mam zavolat, ze se urco domluvime :-d to je pristup uplne super.
vy jste asi vsechny presly do fakultky, proto asi jsem tak vpredu, protoze ja sla do fertimedu. mam za sebou genetiku, cytologii, hormonalni hladiny, vse ok, jen manzelovy spermie klesly pod 1,5mil, coz je nas problem 😖 no snad se to IVF vyresi. no takze uz jedu pomalu s kopce a snad to dobre dopadne. hlavne se nevzdavat, ze?

michule
autor
11. dub 2008

Ahoj holky.
Konko - ano my jsme všechny na fakultce, kromě Princ, ta je taky ve Fertimedu a taky Smil. No takže ať je ten kopec prudký a v cíli ten náš dlouho očekávaný CÍL. Ve Fertimedu je všechno trochu rychlejší, to je faj, ale my už čekáme tak dlouho, že těch pár měsíců to vydržíme. Jinak sestřička se teda ukázala, to je super. 😀
Koczurko - tak jsem se taky byla po dlouhé době projít a bylo to prostě létoooo. Jinak opět jdu s drahým do práce, takže bezva sobota a v neděli se musím snažit dostat něco do šišky. 😀 😀 😀 😀 😀 a se srazíkem to je jasné, o tom se ani nebudeme bavit, navíc můžeme někam sednout na zahrádku a drbat. A co vy máte v plánu o víkendu???
Gabi - ještě jsem ti nenapsala, že jsem taky měla malý polyp a že se buď vyplaví MS nebo to odstraní 10ti minutovou narkozou - histeroskopie. Mě se samozřejmě nevyplavil, ale bylo to v pohodě, rovnou udělali laporoskopii a byl klid. Tak toho se vůbec neboj. 😀 😎
\smil - tak tobě MS ještě nedorazila, aha!!! Já myslela, že už čicháš 😀 😀 😀 😀 .

smilers
11. dub 2008

michule jeste necicham, cekam na mrsku😀😀

konka
11. dub 2008

smilers a kdy cekas ms? ja nejspis zitra a od nedele je ze mne fetak s jehlou 😀

smilers
11. dub 2008

konka ja pocitam pristi tejden, beru utrogestan, takze ted nevim vubec, kdy dojde 😠

smilers
11. dub 2008

teda uz ho neberu, dobrala jsem vcera, pocitam bud zitra, pozitri a nebo v po, uvidim

konka
11. dub 2008

a pak budes cichat ? a jak dlouho? a co te ceka pak? mozna budeme casove stejne pak na punkci a Et, alespon muzeme sdelovat sve pocity.. ja ti nevim, mam trosku strach z neznameho, je to normalni? manzelovi to nemuzu rict, protoze by to mozna chtel odpiskat a to ja ne

smilers
11. dub 2008

1DC zacnnu splichat do kazde diky nosni, 9DC jdu na kontrolni UTZ jak reaguju na spray, pokud bude vse ok, dostanu injekce puregonu a dozvim se kolik jednotek si budu pichat, kdy dojit atd.🙂je to normalni ten strach🙂 ja teda strach nemam, docela se i tesim, proste to beru normalne a nedramatizuju to 😉 vydrzela jsem horsi veci,a tohle bude dalsi zkusenost na vic, kterou ne kazdy zazije, takze to beru v pohode😀

konka
11. dub 2008

aha, tak ty mas asi delsi proces nez ja. ja totiz vubec nemam predstavu co me ceka a nemine a k tomu mam hodne prace, tak me to desi.. no ale mas pravdu, malo kdo to zazije, vid?