Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

evkaa25
5. pro 2011

Lajci,tak co?Jak dopadla kontrola 1.12???Bude to vysněná holčička??

lajcikova
6. pro 2011

hoj kontrola oki,prvni moment sem myslela že je mrtve,leželo hlavou dolu 😀 14.12jdu znovu,tak snad už se ukaže 😀 a co zbytek maminek,asi pečou,a neni času.no chápu 😉

evkaa25
6. pro 2011

Jé,já jdu taky na kontrolu 14.12. 🙂Tak si pak pisnem,co nového... 😉
Ostatní holky zdravíííííííímmmm.

lajcikova
14. pro 2011

@evkaa25 tak jak si dopadla?ja dnes dobře,zatím vše oki,moc se nechtělo ukazat,ale asi to bude kluk 😀 a ja chtěla holčičku,no tak nic no 🙂

evkaa25
14. pro 2011

Ahojky,
Lajci,tak to je dobře,že vše ok.U nás taky.Mimi se přetočilo hlavičkou dolů a je to pěkný macík.Dnes mu orientačně naměřila 1420g.Janča v tomhle tt mněla něco málo přes kilo.Začíná mně děsit porod,i když to mám ještě daleko.Janičku jsem rodila nekonečných 18 hodin a to mněla 3020g.Ted to vypadá na pěkného cvalíčka.Tak jsem zvědavá.🙂
Jinak dnes mi přivezli novou postel pro Janču.Mněla jsem jí už přes měsíc objednanou,tak mám hroznou radosta a začnu Janču na ní zvykat.Ted spinká v malé,ale vždy k ránu se k nám stejně přestěhuje. 😅 a vzhledem k mimi v bříšku bych chtěla,aby spala už sama.No uvidíme.Já jsem toho chtěla,když se Janča narodila a ze svých nároků jsem pěkně slevila,jen aby byl tak nějak klid s tou naší divoškou. 🙂
Co ostatní holky?Napečeno a ndárky nakoupené???Haloooooooo!!!
Jo a Lajci,kluk nebo holka,hlavně aby bylo vše ok.I když chápu,že máš holčičku vysněnou.Tak třeba příště... 😉 🙂

michule
autor
24. pro 2011

Ahoj holky. Všem přejeme krásné a klidné Vánoce.
Všem těhulkám pohodové těhulkování a snažilkám brzký příchod zázraků!!!!!!
Maminkám pevné nervy a dětem hoooodně zdravíčka. 😀

evkaa25
24. pro 2011

Michul to napsala moc pěkně,tak se připojuji.Krásné Vánoce všem!!!
Michul,malá je nádherná!

gabka14
3. led 2012

Ahojky holky....jsem tu po strašně dlouhé době...🙂 Snad si na mně ještě pamatujete... 😀 A jak vidím, tak Koczurka a Michule zůstaly koníčkovi věrné...na rozdíl ode mně, jsem to tady zanedbávala... 😀

mimco
3. led 2012

Jéé, tak to Vás musím taky pozdravit, jestli si na mě ještě pamatujete🙂.
Přeju Vám vše nejlepší v novém roce, snad bude lepší, než ten minulý!
Já doufám, že jsem si vše špatné už vybrala a konečně se dočkám vytoužené holčičky, která by se měla co nevidět narodit.
Mějte se moc hezky 🙂

evkaa25
4. led 2012

Ahojky holky.
Samozřejmně,že si na vás pamatujeme!!Teda já rozhodně a hrozně mně potěšilo,co píše mimčo.To je super,že se konečně zadařilo a už brzy se staneš maminkou. 🙂Jak prožíváš těhulení a kde se chystáš rodit,jestli se můžu zeptat???
Gabi a co ty?Jak se máš a co nového???
Taky Lajci by mohla napsat,jak se daří a Koczurka a ostatní se taky dlouho neozvaly.
Každopádně všem holčinám,které tady alespon občas kuknou přeju vše nej do Nového roku!!

lajcikova
4. led 2012

ahojik
evi mamese zatim dobře-tuktuktuk
dneska sme byli na tom sreningu ve 21tt,vše je v pořadku,jen nemam fotečku jelikož to ditko je akrobat a dle doktorky to bude holčička-sem se málem rozplynula blahem 😵 a ne jen já ale hlavně radek 😀 už sme si koupily modrou soupravičku když to minule byl na 60%kluk 😀
@mimco moc gratuluju,už to máš za pár dni 🙂

koczurka
4. led 2012

AHOJ HOLKY!!!!

Moc Vás všechny zdravím!
Jsem ráda že jsme se tu zase sešly v hojném počtu.
Moc gratuluju těhulkám a držím pěsti!!!Věděla jsem že se to jednou povede nám všem,jen prostě každé v jinou dobu,ale nakonec povede. 😉
Mimco a můžu se zeptat jestly se vám zadařilo přirozeně nebo po ivf?Držím pěsti ať jde vše jak po másle při porodu. 😉
Lajci,to je super zpráva že to bude snad holčička,ale já myslím že je to úúúúplně jedno. 😉 Je to prostě vysněný a překrásný dar! 😵 Jinak modrá sluší i holkám. 😉
Gabi,jsem ráda že jsi napsala i ty po dlouhé době. 🙂 Děláš teď někde?
Evko,ty to tu pěkně držíš,jsi šikulka.Jak to zvládáš?Nebývá ti špatně?Janička je hodná?A jak spinká v noci,budí se ještě?V kolik vám chodí dětičky spát a v kolik vstávají?Ptám se proto že máme teď takové trošku horší spaní. 😒
Michul,ty jak zvládáš práci,domácnost a malou?Asi záhul že?
Jinak děti máte krásné,šikulky.
Mějte se....papa.

koczurka
4. led 2012

Aktuální foto... 🙂

mimco
4. led 2012

Noo, u mě je to víc než složité, jako z hodně blbého a smutného amerického filmu.
Já jsem po vleklých a dlouhodobých problémech odešla od manžela. Z lázní jsem se k němu už nevrátila.
Potkala jsem ale skvělého chlapa a jaksi s ním otěhotněla tak rychle, že jsem se z toho musela dlouho vzpamatovávat. Řešili jsme rozvod a případnou svatbu ještě před porodem, protože tím, že jsem byla vdaná, byl by otcem automaticky můj stávající manžel.
Nicméně můj milý je až z Pardubic, takže jsem se přestěhovala a totálně změnila svůj dosavadní život.
Jenže nic není nikdy tak růžové. S manželem jsme se sice po dvanácti letech rozešli, ale nerozvedli. V červenci mu zjistili rakovinu. Byl to šílený šok, okamžitě jsem se vrátila do Ostravy a snažila se nějak pomoct, něco dělat. Jenže od doktorky jsem se dozvěděla, že se bohužel nedá nic dělat, že je to ta nejagresivnější forma a že mu dávají týdny. V říjnu zemřel. Bojoval statečně, snažil se tomu nepoddávat, proto tady byl i dýl, než říkala doktorka. Bylo mu 37. I když mám jiný život, nedá se s tím smířit, nejhorší je, že nedostal vůbec žádnou šanci, žádná léčba prostě nic. My jsme mu to neřekli a myslím, že jsme udělali dobře, do konce pořád věřil......... 😔.
Snažím se normálně žít a těšit se na malou, ale výčitek se do smrti nezbavím. Všichni říkaji, že to byl osud a že to tak asi mělo být, ale stejně, měli jsme se rozejít, třeba se hádat, ale tohle??? Nikdy to nepochopím.

lajcikova
5. led 2012

@mimco ted mě pěkně zamrazilo ☹ ale jak píšeš je to osud...my se tayk rozvedli po 13letech,a ja ted otěhotněla ani nevim jak..a nema vyznam si nic vyčitat,uškodiš si jenom ty!na druhou stranu si řekni že je dobře že odešel takhle rychle než aby se roky trápil,podstoupil chemoterapie a stejně umřel.bohužel takhle se snažim žit po smrti mamky,odjela do nemocnice s primitivni zlomeninou stehenni kosti a už se nevrátila....život se s nikym nemazli,a ty máš ted novy smysl života 🙂 vždycky si řikam že to tam mamka z vrchu hlída a dáva na nás pozor...nicméně davej na sebe pozor,držím palce

koczurka
6. led 2012

Ahojky!

Mimco,tak to je mi líto. ☹ 😢 Jsem si pobrečela,to opravdu je jak ze smutného filmu.To napsal ale sám život a proto to tak opravdu mělo být.Teď se ale těž na miminko a žádné výčitky. 😉 Takže bydlíš v Pardubicích jo?A jak jsis tam zvykla?

evkaa25
8. led 2012

Ahojky holky.Teda konečně jsem koukla a mněla co číst. 😉
Ale mimčo,tvůj příběh mně stejně jako koczurku rozbrečel.Teda někdy si s náma osud pěkně pohrává.............
A že po tolika strastiplných pokusech jsi otěhotněla naprosto nečekaně a přirozenou cestou.To musel být taky pěkný šok!Ale tvoje holčička je ted ten nejdůležitější človíček a určitě ti dodá spoustu elánu do života,tak jako nám ty naše zlobidla.Tak držím palce,aby byl porod co nejvíc v pohodě a hlavně aby bylo miminko i maminka zdravé!
Koczi,tak vy ted bojujete se spaním???My už to doufám máme s Janičkou za sebou.DOUFÁM!!!Užili jsme si svoje.Do roku nespala v kuse víc než 1,5hodky a to byl vážně záhul.pořád vyžadovala nošení,jinak řvala,řvala,řvala....Ted už spí celou noc,nebo s jednou přestávkou,takže v pohodě.Ale pořád neumí sama usínat.Takže mám z toho docela hrůzu.Já ji odpoledne i večer tak půl hodky až hodku uspávám.Většinou stačí když si k ní lehnu,ale někdy jí fakt trvá,než zabere.Ona je hrozný divoch,běhá po posteli a i když leží,tak sebou pernementě mele a pak se z ničehonic vybulí. 🙂Asi měsíc má velkou postel a v té spí celou noc.V malé postýlce v klidu nespala,myslím,že jí vadil ten uzavřený prostor.No každopádně netuším,jak to budu dělat ani ne za dva měsíce,až se narodí druhý prcek.Snažíme se jí s manželem vysvětlit a naučit ji usínat samotnou,ale marně.........Na druhou stranu jsme rádi,že konečně spinká a my se v noci vyspíme!
Jej jsem se rozepsala 😅
Tak už snad radši všechny jen pozdravím a brzy zase napíšu.Pa

lajcikova
9. led 2012

ahojik
ak sem dnes byla v dia poradně ☹ pam doktor byl fakt divnej,uplně mě rozhodil,začal tam po mě békat že mam cukr protože sem tlusta a že sem přibrala zatim hodně(22tt +4,5kg)a že mam denně snist jen dva krajíce chleba rano suchej,večer s platkovym syrem,tři mrkve a čtyři rajčata a mezitim oběd ☹ a nic víc...chtěl my dát glukometr ale ja ho odmítla mam panickou hruzu z jehel a stejně tam budu chodit co 14dni.a hodnoty sem měla 5,5..tak sem šla domu rozhozena a uřvana,řikal že určitě bude malá nemocna a budu rodit předčasně a obr dítě ☹

a chci se zeptat od kdy jste citily pohyby?

evkaa25
9. led 2012

Lajci,tak s těhu cukrovkou nějakou tu zkušenost mám a nikde neni řečeno,že maminka s těhu cukrovkou musí rodit předčasně a veliké dítě.Je ale pravda,že se tyhle maminky sledují ke konci těhu mnohem víc,aby neselhala placenta.Já jsem mněla do porodky nástup ve 38tt,že budu sledována a pak mi porod vyvolají,ale nakonec mi praskla voda v den nástupu do porodky,takže jsem rodila ve 38tt a Janička mněla 3020g a 48cm.Takže vážně žádný obr. 🙂
A co se týče diety,tu jsem poctivě dodržovala,ale co píšeš se mi zdá taky jako nesmysl.Každý sice může dostat dietu jinou,ale vždycky jde o to hlídat si nějaké určité množství sacharidů,které ti dr řekna za den./Já mněla myslím 225g sacharidů na den,jestli to nepletu/K snídani jeden chleba se sýrem,nebo salámem,pak sváča ovoce 1-2jablka,nebo tak.Oběd normálnímjan odměřené množství.Je pravda,že jsem mněla po obědě a po večeři hlad.Ty porce mi nějak nestačily.Další sváča byla sklenka mléka a krajíc chleba a večeře zase teplá s hodně zeleninovou přílohou.A pak ještě mohla být jedna sváča dle potřeby ovoce,nebo zelenina.
Takže tak nějak,každopádně se tím nenech rozhodit a třeba jukni na diskusi maminek cukrovkářek. 🙂

lajcikova
30. led 2012

ahojik
ja mam za sebou dalši návštěvu diabetika,měla sem cukr jak minule,ale jakejsi stálej mám ok.tak mam dojit 12března.a pak až po porodu.hematologie mi vyšla tak všelijak,při porodu a v šestineděli si budu píchat injekce na ředěni krve.tak aspon epidural mi píchnou a to jsem ráda 🙂 ja mam na hoře pořád ty 4kila,ale tou dietou asi moc nepřiberu,břicho žádne 😀 i doktor řikal že nic moc,tak sem mu řekla že ji nosím v podprsence 😅
a co se týče pohybu,ja to mam jak bubliny v břichu,ale už poznám že kopne,cítim jak se mi napne břicho a pak buch,ale jak kdy,jsou dny kdy se ji nechce vubec,a pak že řádi pořád.ještě že mame ten ult.doma.žáha mě pálila jen jednou a to po cibuli s křenem.
chci se zeptat jestli nemáte někdo na prodej takove to houpací křesílko?

mimco
3. únor 2012

Ahoj holky,
jdu se Vám pochlubit 🙂.
Přesně před týdnem 27. 1. ve 22:04 se nám narodila naše milovaná holčička Deniska 🙂.
Měřila 48cm a vážila 3580g. Narodila se v Pardubické porodnici. Porod trval 3 hodiny, bolelo to, ale šlo to krásně rychle, takže to pro mě byl ten nejkrásnější zážitek v životě 🙂. Od úterka jsme doma a užíváme si to, je moc hodné miminko, pořád jen spinká a krásně papá 🙂.
Je to zázrak 😵

lajcikova
4. únor 2012

@mimco moc gratuluji,a přejem hlavně zdravíčko,a ještě se narodila v den kdy se narodil i muj otec 🙂 porod byl tedy krátkej,snad budu mít taky takovej fofr...ještě jednou moc gratuluju

evkaa25
5. únor 2012

Mimčo moc gratuluji!!!Deniska má krásné míry a porod opravdu krátký,snad i já budu mít takové štěstí.Janička mně potrápila řádně,ale stálo to za to!!!!!!
Přeju Vám hlavně zdravíčko a užívej každou minutu s tím nádherným stvořením. 🙂
Jo a časem třeba nějakou fotečku?!?......

michule
autor
6. únor 2012

Ahoj holky. Jdu vás po dlouhé pauze pozdravit.
Mimco - moc gratuluji. Užívejte mimiška každou chvilinku a hlavně Vám přeji hooooodně moc a moc zdravíčka a pohody do dalších dnů, měsíců a roku.
Evi - kdy máš termín ty??? A jak zvládáš s malou a pupíkem???? Já si to při té naší malé tryskomyši nedovedu ani v nejmenším představit!!!!! Prostě my tu hyperaktivitu máme rodovou 😀 😀 😀 😀
Lajci - jak ty užíváš pupkování??? A už víte pohlaví??
No těhulky - přeji vám jen to nej nej a pevné nervičky!!!!
U nás šílenství, bláznovství a zmatek. Práce pohoda, 4 hodky je skvělý relax. Doporučuji všem 😀 😀 😀 na chvilku vypadnout z domů a návrat zpět do reality je o to pestřejší. Malá si na mamču zvykla hned. Jen někdy se potýkáme s brekem o maminku ( jako mě ) a když se objevím u dveří tak ječí - bebi domůů, mami pišla!!!!
Mladý studuje, drahý pracuje a všichni jsme zdraví a v pohodě. 😀
Všechny zdravím a posílám poslední fota!!!!!

lajcikova
6. únor 2012

@michule ta je tááák krásna,celá mamka 🙂 jo pohlaví víme bude to holčička 😵 takže tatínek se rozplýva...no břicho prej nemám skoro žádne,mam skoro 5kg na hoře 🙄 nemužu v noci spát....takže tak..ale nestěžuju si,ted řešim se blížici porod,už se mi o něm i zdáva 😝 asi těhu demence 🙂

@evkaa25 už to máš za pár že?myslim v březnu máš termin že?

evkaa25
9. únor 2012

Ahojky.
No holky já mám termín porodu psaný 6,3,ale už od poloviny těhu mi dr říká,že mimi je o týden starší,takže to vidí spíš na 29,2.
Samozřejmně je letos přestupný rok,tak jsem zvědavá. 🙂 Jinak včera jsem byla na ozvy a vše v pohodě,mimi váží asi 2850g takže super.Jen se mi teda dr přeřekla a už víme pohlavíííííííííííí...............!!!!!!!!!Ale nechám si to do porodu pro sebe.Mně teda trochu naštvala přeříct se měsíc před porodem,ale co nadělám.Zas je to jiné to vědět. 😉
Michul,pozor pozor,Janička je taky pěkný čertík.Říká se,že ryby bývají klidné děti,ale janča asi je výjimka,která potvrzuje pravidlo.Jsou dny,kdy jsem docela ko,ale vyšlo nám to dobře v tom,že manžel je ted se mnou doma.Je zedník a v zimně dělá jen fušky,ale převážně je se mnou doma.Takže mi pomáhá s Janičkou a taky s pejsky.V tomhle počasí se mi s nima teda vůbec nechce chodit na procházky,které jindy miluju.Bříško už je jak balon,takže opravdu doma někdy divočina.
Ale moc se na mimi těším a Janička říká taky,že se na mimi těší.Už jí pěkně dlouho připravuju,že tu bude brzy s námi.V bříšku ho hladí,pusinkuje,no je úžasná!!!
Jsem se zas rozepsala................zatím pa.

lajcikova
9. únor 2012

@evkaa25 tak to ti přeju at se narodi v nějakem normálnim datu,jako narozeniny jendou za 4roky-chudák malej 🙂 ja tedy tipuju kluka,no uvidime....
mě ted za poslednich 14dni taky ten báchor jaksi narostl 😀 spíš tedy na hoře,ale už od zítřka nosim těhu kalhoty,aspon ty dva apul měsice je budu nosit 😀 za to podprsenku už měnim po třeti 🙄
jo s tou práci je to u nas stejen,radek má tayk stavebni firmu a ted neni nic..tak jen sedi u pc,a vymyšli co koupi malé,jako on je horší než jááá 😝
jinak sem myslela že ty pohyby budu cítit častěji,no mám pocit že ji skoro necítim,tak nevim jak to má byt?ještě že mam ten domáci ult.by mě fakt kleplo od strachu....

koczurka
24. únor 2012

@mimco
Moc,moc gratulujem!!!Přeju Vám nejvíce zdravíčka a štěstíčka. 😉 Ať hezky roste. 😉

lajcikova
27. únor 2012

ahojik
evi tak co ještě ve dvou?nebo už si porodila???
jinak posílam foto z 26tt 😀

evkaa25
27. únor 2012

V úterý 21.2.2012 v 17:03 se mi narodil chlapeček Davídek s mírama 3600g a 48cm.Pěkně maminku potrápil,ale jsme oba zdraví a já s manželem ti nejštastnější rodiče.Janička ho taky pěkně přijala do rodiny,takže paráda.
Jen teda Davídek taky moc dobře nespinká/jako sestřička/a trápí ho dost prdíky.