Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

ili5
4. čer 2009

lajci, nevzdávej to proboha, běž k někomu jinému, zavolej tam a objednej se k Oborné, alespoň na pohovor jak to ona vidí. Nemáš to zase tak daleko jak třeba já a udeš klidnější, víc názorů, víc budeš vědět. Mám na něj nervy, jsem Ti to minule psala, než jsi tam šla, ať jdeš raději k ní, že on je náladový, zrovna jsi na to asi dopatila, nevím jak bych já dopadla, kdybych nenašla odvahu zdrhat.

lajcikova
4. čer 2009

ili ale v tu středu tam byla i ona s nim ☹ a ted fakt nechci řešit doktora,radši si začinam připuštět že ditě mit prostě nebudu.je to jednodušši než se trapit,a bojovat pro něco co neni.ještě zajdu na nazor k machačovi a tim to pro mě skončilo,možna za par měsicu,let...co ja vim.ale ted ne,ted nemam silu.dostal mi ji uplně sežral.jen pořad přemyšlim nad tim folikem že se jako startil? 😕 ale na to se zeptam machače,jdu k němu koncem června,v ponděli jdu k nove gyndařce a zkusim se ji zeptat na meridi,jestli by mi ji nenapsala,abych aspon něco zhubla.jinak ale jen přece něco z te stimulky mam,a to 8kilo na hoře,mam ještě vic než sem začla hubout 😠 takže super.když sem začala hubout tak sem měla 109-a ted mam 112kg.super sem jak verlyba ☹

jinak lil diky,že sis na mě vzpoměla vubec sem to nečekala,děkuju,sem prosrala co šlo tak se nezlob....... 😔

ili5
4. čer 2009

S tím Macháčem děláš dobře, pak dej hned hlášení. A nestresuj s dietama, ser na to, Macháčovi to snad vadit nebude. Já měla zas opačný problém kdysi, jak jsem zapadla s dcerou, tak jsem vážila 48 kg, měla jsem 56 vždy, ale cysta ze mě udělala trosku, přes měsíc jsem krvácela a můj yndař nic nepoznal, až mi nakonec prskla a skkončila pod nožama. Kdysi totiž ani UZ neměl. Je dobře že ta věda tak postupuje. Za rok Ti možná dají jen pilulku a ty si vybereš kdy chceš otěhotnět, co to bude a jak chytré atd...Pak ty chlapy nebudem potřebovat vůbec 😀 . Ani jako doktory, kdaž jsou tak nervozní, budou mít samostaný stát, tam se můžou dopít k smrti 😀

lajcikova
4. čer 2009

ili 😀
tede sem koukala na cenik reprofitu a darovane oocyty stoji 93000kč 😕 😝 to je tedy mazec
pak sem koukala na crm zlin tam je to 38tisic a čeka se asi 2měsice.
fertimed tamje to už 20tisic a čeka se asi pul roku.
tak to je jako mazec.sem se rozhodla že nebudu trapit sve tělo ale jdu znovu do darovanych.je tam uspěšnost 55-66%což je dost,a minule to klaplo jen to nevyšlo.jen musim sehnat těch 38tisic.a zhubnout chci aspon natěch 100kg.takže 12kilo dolu 😝

marcelko tak co kolik maš těch mimin?

ili5
4. čer 2009

Lajci, super zpráva. Takže zůstáváš ve FA? Jsou tam fakt machři, jemn přejdi k Oborné a budeš i po psych. stránce v poho. Kolik se platí ve FA za vajucha a jak douho se čeká?

lajcikova
4. čer 2009

ili ve fn mi darovane nedaji dostal řekl at se snažim ja a neneachavam to na darkyni 😠 takže tam mě nikdo už neuvidi.zvažuju zase fertas nebo ten zlin 😉 ještě se porasdim s manžou,a halvně musim mit penize

michule
autor
4. čer 2009

Ahoj holky moje. 😀 Nejsem v nemocnici, ale byla jsem. Ne sama se sebou, ale skončila mi tam švagrová s těžkým epileptickým záchvatem a byla povinost tam jít. Navíc v místnosti v práci, kde máme net byla dnes celý den školíci porada, tak jsem byla jak na trní a teď místo dělaní večeře píšu. Mají ze mě doma velikou radost.
Takže telefon byl moc fajn, MUDr. Březinová je prostě skvělá i přes telefon. Mám 21 embryí. 9 už zamražených a 12 na misce. Nejásám, ať nejsem zklamaná, ale radost jsem měla. Do všech přišlo ICSI, jelikož poslední pokus musí být se vším všudy. Mám dojet v sobotu, jelikož se rychle vyvýjí, ale 2 hod před transférem, protože mi musí ještě píchnout poslední injekci Dexamedu a musí to vyjít tak nějak přesně. Strašně doufám, že nebudu KET podstupovat!!!! 😉 Kočka co se mnou byla na OPU měla 10 vajíček a dnes jsem ji psala, jestli se uvidíme v sobotu a byla moc smutná, ptorože se nějak špatně vyvýjí a neví, zda vůbec k ET dojde. Takže musím být ráda a děkovat.
Ili - školka 😀. A víš ty co, ty se máš šetřit ( to říká ta pravá ) a ne lítat po nákupech!!! 😀
Koczurko - fakt tě chápu. Na te fotečce vypadáš sice nádherně, ale už opravdu jde vidět, že jsi v posledním tažení 😉. No úplně jsem si myslela, že už rodíš. Fakt. Už to bude, neboj. Drž se a hlavně nám dej nějak vědět, ať můžeme slavit. 😀 😀 😀 První miminko v naší diskuzi.
Ivi - včera za mnou byla kamarádka, která otěhotněla u Čermáka ( ano u toho z Gyncentra ). Hned napoprvé a s jedním embryjkem. Vážila cca 115kg. ( Doufám Peťko, že se na mě nebudeš zlobit 😀 😀 😀 ), ona si nás totiž někdy čte, byla v diskuzi Prostorově výraznější snažilky. A vyšlo ji to a Čermák ji nikdy nic o hubnutí neříkal a její Aňa nemá chybu. Navíc při těhotenství 10kg zhubla, bylo ji hodně zle. Takže kapacita jako je Dostál nemá pravdu. Prostě i kdyby jsi měla 40kg tak prostě reaguješ špatně na léčbu, co se dá dělat. Každé tělíčko je jiné. Já jsem zas mega nosnice, které to zatím nevyšlo ani se svými vajíčky. Ale to se změní, to si piš, budeme bojovat tak dlouho, dokud to půjde a dovolí nám to věk ( mi už to pomalu i věk zakazuje 😀 😀 😀 😀 ). Já vím, že je to hodně o penězích. Pak se zpovídat někomu, za co dlužím? No za co? Za vejce přece 😀 😀 😀 .

vpitris
4. čer 2009

ahoj Macine(michule) a všechny tady držím vám všem palečky jsem ta kamárádka od macka co mě zminuje a vážila jsem 135kg před stimulací a akorát mi zvýšili dávky gonalu na tom se mi to prodražilo jinak žadná zmínka o hubnutí nebyla tak se tsady mějte a množte se zdraví petra

lajcikova
4. čer 2009

ty jooooooooooo tolik mimin,to bude cela základka 😀 to budeš mit i na 10ketu,kdyby nahodou 😝 ale snad je nebudeš potřebovat 🙂
ja mam ten pocit taky,že to neni cele jen o vaze,ale oni si to mysli.je jen divne že sem neotěhotněla ani při 75kilech ktere sem měla.takže tak.ted obvolavam centra a ptam sena ceny,ještě mi psaly holky že i obilni trh v brně neni drahej.tak uvidim co mi napišou.
takže v sobotu už budeš mamina čekatelka,a ja budu makat 😠 😢 fuj se mi tam fakt nechce.
jdu se chystat sem zvědava jak budu jako vstavat 😝

koczurka
4. čer 2009

AHOJKY!!!

Michul,to je super!!!V sobotu už budou mimísci u tebe ty jo. 😉 Kolik ti jich budou dávat asi nevíš že?A ještě tolik zmrzlinek,třeba se ti to tak zalíbí že budeš pořizovat pak ještě dalšího sourozence pro dětičky. 😉 😵
S tvou švagrovou je mi to líto,je to hnusná nemoc ta epilepsie.
Jo jo už jsem opravdu v posledním tažení,ta fotka je děsná. 😀 😀 Určitě dám vědět,však mám na vás telefon tak hned písnu. 😉

ili5
4. čer 2009

Michul, super zprávy!!! Už máš i zmazené, tak brzo. tak to Ti pak asi ten zbytek jestli budou hezké taky ještě somrazí. Mě je zamražovala až 4 den. Každá to máme fakt jiné a jednu mudr pudr. Zajímavé. Já jsesm musela být taky o hodku dříve ta,. ale nevím proč. Jen jsem ležela. Oni tam chtějí až se tělo zklidní, i při KET mi říkali, že až tělo vychladne. V OV jsem čekala v místnosti až dodělají kočku přede mnou a hned šla za ní, v běhu, oblékla pyžamo a stála a čekala, jak v kantýně 😀

michule
autor
4. čer 2009

Vpitrisuuuu - tak já ti ubírám a ty si ještě přidáváš jo? No teda!! Budeme se množit a snažit až do úplného vyčerpání, neboj nic 😀 😀 😀 😀 😀 .
Lajci - vidíš, že nekecáme, není to váze a dost!!! A vem tu práci pozitivně, musíme se nad ní povznést. Jsme statečné holky a pracovat se musí. Já budu dělat do poslední chvíle, i kdyby mě měli přivést na ,, vuzku,,. ( Já si beru sice od zítřka dovolenou a moc na tebe budu myslet, ale jen do středy, pak zas chvátám ) 😀 😉.
Ještě pořád cítím tlaky, vůbec nevím co to je, asi jsou ty vaječníky nateklé, tak doufám, že budu OK do soboty a co víc, já mám rýmu jak mimino. Culmám pastilky na krk a stříkám olynth. To je jak naschvál, že? No, ale bojuju.
Koczurko - nevím kolik mi jich dají, vždycky to bylo po 3, takže nepočítám s žádným jiným číslem. Drahý je fantastický. 3 pokusy a on tomu stále nerozumí. Říkala jsem mu, kolik jich máme v PK a on na to to ti je všechny zavedou. 😀 😀 😀 😀 No je on normální 12 embryí najednou 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 . Pak se naštve, že se mu směju. Oni ti chlapi jsou fakt někdy na palaci. A ta fotka je krásná, to budou krásné vzpomínky.

koczurka
4. čer 2009

Michul,
já myslím že to dodnes ani můj drahý nepochopil jak se to vlastně dělá. 😀 A víc lidí to nechápe.Kdo si tím neprojde tak nemá šanci to chápat.Když jsem do toho šla poprvé tak jsem z toho taky nebyla vůbec chytrá. 😀
Ale teď by jsme mohly z toho maturovat. 😀 😀 Ale Tvůj drahý je dobrý no 😀 😀 ,no co chce ti prostě dopřát. 😀 😀 Co děláš na večeři?

michule
autor
4. čer 2009

Koczurko - dodělala jsem chleba ve vajíčku, mladému i do školy na sváču. Všechno od oleje a já jizvy na ruce. Jsem strašně zběsilá. Teď se chystám žehlit ať mám vše hotovo do soboty a můžu jen vegetit. Lehve, prtože to stejně neumím. To by chtěl dopřát, hlavně když mu ukážu tu konečnou sumu, to je vžycky jak opařený. 😀 😀 Ale říká: ,, ty jsi tady šéf, já ti věřím ,, 😀 😀 . Ještě, že tak. 😀 😎 My jsme už naprosto dokonalé lékařky IVFáčky!!!
Ili - mrazila mi je hned v prvním stádiu - myslím těch 9, takže třeba při rozmražování budu zlamaná jako při KETu v srpnu, kdy jsem jich měla 10 a 3 byly k světu. No a další snad vydrží a zamrazí se taky. V te Ostravě jsem to měla taky tak. Hrůza, běžící pás, jako kdyby jsi šla do fronty pro maso a šup domů vařit. 😀 😀
Monali - jak je? Jak jsi dopadla?

ili5
4. čer 2009

Michul, já taky hned po OPU uklízela, prala, žehlila, ať mám vše a po ET jen veget. A kdeže, stejně furt práce nad hlavu, škola... Museli by nás někde zavřít, přivázat k posteli a to bysme ležely, ale jinak si myslím, že to pro nás není 😀

reny33
4. čer 2009

Ahoj holky.Mám před svým 3 IVF a chtěla bych se tě Michul zeptat na základě čeho jsi dostala ten dexamed?Tys měla nějaké špatné výsledky na imuno?Díky za odpověd a ostatní holky se mějte.

koczurka
5. čer 2009

AHOJ HOLKY!!!

Michul,tak jak je?Co tvůj krk a rýma?A co bříško?Už se těšíš určitě na zítra jak si pojedeš pro mimísky. 😵 To musíš docela brzy vyrazit že když tam máš být dříve?

monali
5. čer 2009

ahoj tak už se hlásím, že jsem doma
Pustili mě už včera , ale to jsem celý den prospala - asi na mě ta narkoza učinkovala nějak dýl 😀
Dělali mi to ve středu, ale přišla jsem na řadu až ve 13.hod tak jsem tam musela zůstat do čtvrtka. Proběhlo to
celkem v klidu, doktor co mi to dělal (domluvil mi to s ním můj gyndař) byl fajn, přišel za mnou hned ráno, potom
se mnou mluvil ještě na sále, a pak se za mnou přišel podívat ještě odpoledne. A říkal, že by všechno mělo být
v poho. Tak snad jo. Naštěstí to byla rychlovka, trvalo to asi 30min i s cestou na sál. Akorát , když mě pak
vezli na pokoj a já se začla probírat, tak mi tekly slzy jako hrachy 😒 a na pokoji ještě asi 15min jsem bulela, ale
nejhorší bylo že to nešlo zastavit 😒 , tak doufám že jsem nějak nevyváděla i na sále. Když narkoza vyprchala
úplně tak už to bylo v klidu.
Ještě mě trochu pobolívá spodek, ale to se dá vydržet. Snažím už se moc na to nemyslet, co by bylo kdyby.
Zatím mi to moc nejde, ale snažím se. Počítám, že tak do 14dnů se vrátím do práce a pak už se budu těšit
na KET.

monali
5. čer 2009

Koczurko, a co ty a HOnzík, jak to vidíš. Mám, pocit že už tady všichni rodíme za vás, jenom vám dvěma se do
toho pořád nějak nechce 😀
Lajci, no vidíš, věděla jsem, že budeš bojovat dál a hledat další cesty, ať si Dostál říká co chce. A držím palečky
ať tě dneska v práci moc netrápí nějakým vyptáváním 😒
Ili, a jak se cítíš? Kdy jdeš vlastně na UTZ, někdy příští týden, že? tak se zkus šetřit, i když jak to tady čtu tak
ti lenošení asi moc nejde 😉
Michul, teda to je úroda, a je fajn, že 9mražáčků už máš teď a další určitě ještě přibudou. 🙂 To bude fajn, až
se všechny chytnou. Chtěla bych mít kámošku, která má 12dětí 😀 Co říkáš, jdeš do toho? A nemusí to být
najednou - stačí postupně 😀 😀 Na zítra držím palce ať je všechno OK.

koczurka
5. čer 2009

Monali,
to je fajn že už to máš za sebou a že už jsi doma. 😉 Na tom nic není že jsi to oplakala,je to naprosto normální.I kdyby jsi vyváděla tak oni to jistě chápou buď v klidu.Teď bude léto,dovolenka a tak načerpáš síly a pak se budeš těšit na ketík. 😉 Jedete někam na dovču?My teda letos nic neplánovali,možná se něco naskytne aspoň na víkend.

michule
autor
5. čer 2009

Ahoj holky. Jsem doma a uklízím, včera žehlení na 2 hod. a ještě musím přdvařit na víkend. No nemusela bych, kdyby ti dva pánové byli schopni něco udělat, ale znáte to ....
Koczurko - tak jsem přemýšlela, že když já zítra otěhotním, ty by jsi mohla porodit a kruh je uzavřený 😀 😀 , to by bylo fajnééééé, že? Jinak břicho dnes super, ale mám takovou rýmu, dalo by se říct, že skoro začinající angínu. Vůbec nevím co dělat, jestli se mají mimiska přenést do takového nemocného těla? Smrkám, krk jak ozubené kolo, večer teplota a kašel jak havíř. No tak z toho jsem teda nešťastná. Takže na zítřek se těším, ale musím tol probrat sMUDr. Březinovou, ta bude mít odpověď.
Monali - jdu do toho, akorát těch 12 dětí přeji tobě. Mě bohatě stačí to dvoumetrové zlato a ještě třeba - ať se nerouhám - ty mimiska, které se zahryznou. Děkuji za palce, hned napíšu. A s tím brekem, vůůůůbec to neřeš, já bych byla stejná a každá z nás. Takže to chápu. Jsi statečná a ajak íše Koczurka, teď dovča a pak plození. Na jedné z diskuzi jsem četla ( ale není to pravidlem ), že po KETu se rodí vesměs jedno miminko a při ET je větší pravědpodobnost dvojčátek. Takže máš to asi tak na 2 KETy, to jsou dvě miminka a já ti přidám těch mých 10 a jste úplní 😀 😀 😀 😀 . Můžeme vyrazit na výlet minibusem, no to asi ne, autobus je většíííí. 😀 😀 😀
Renny - MUDr. Oborná nás poslala na imunollogii do Plzně a tam zjistili, že mám v sobě i můj drahý ( světe div se ) protilátky proti spermiím. Takže nikdo nezaručí, že ty modřiny z těch injekcí stály za to, ale je to jedná z naších diagnóz. Moc ti držím palce k 3timu pokusu. Kde chodíš do CAR?
ILi - mě by museli zabít než abych se nehýbala. Stejně to teď všechno udělám a pak zase budu chodit po bytě a stresovat. Nebudu jen ležet, to já prostě neumím, navíc mi to ani záda nedovolí, ale odpočívat budu a taky trochu důležitááá. 😀 Prosím tě, kdy jdeš na ten UV?

ili5
5. čer 2009

Ahojky, monali, tak už to máš za sebou a už se blíží KET!!!
Jdu na UZ 11.6. příští čtvrtek. Je mi už lépe, jen se mi motá hlava od včera, ale je to lepší než ty bolesti a nemohla dýchat, funět jak lokomotiva.
Michul už se Ti to blíží pomaličku, držím moc pěstičky. Snad se nám tady začne dařit, musí!!!!
Koczi, Ty jsis ještě neodskočila porodit Honzíčka? Už to bude cobydub...

koczurka
5. čer 2009

Michul,
taky jsem nad tím přemýšlela že bych mohla porodit a tobě by se zavrtaly mimísci.Moc tomu věřím protože jsme nějakým způsobem spolu propletené. 😉 😵 Taky se mi šestky moc líbí,je to mé oblíbené číslo a navíc je Drahý narozený 6. 😅 Takže docela magické číslo. 😉
Ili,to doufám že to bude cobydup.Tobě se UTZ taky pěkně blíží. 😉

michule
autor
5. čer 2009

TAk mám vše potřebné uděláno, ještě dopeču a dodusím maso a jdu se potit.
Koczurko - to je nápad!!! Tak snad to vyjde. Člověk nikdy neví!!!! 😀 😀 😀 Co děláš když už se sotva neseš? ( to nemyslím jako výsměch, to myslím jako naprosté pochopení a vím, že toho asi moc nenaděláš? Že? )
ILI - nic jiného si nepřipouštím než úspěch. Prostě se to pomalinku prolomí. 😉
Lajci - musím se zeptat, jak bylo v práci a co holky? 😎

koczurka
5. čer 2009

Michul,
jasně já vím jak to myslíš,prostě jen uklidím co je třeba,uvařím a jsem na netu nebo kukám na telku.N
Tak to honem dodělej a běž se potit,to jsem ti zrovna chtěla napsat. 😉
Bylo by fajn kdyby nám to klaplo podle plánu že? 😀 😀

petista
5. čer 2009

ahoj všem, za chvíli odjíždíme na chalupu, tak ještě balím. Monali, tak fajn, že si doma. Michul, 21embryjek, to je tedy mazec, tolika potenciálních dětí. Držím pěsti a zítra si ten ET pěkně užij 😉 Myslím na všechny, uvidíme, zda, když se vrátíme z chalupu, už Koczi nebude 1+1 místo 2v1. Tak pá. Pomalu se psychicky připravuju na tu laparku, tak uvidíme

lajcikova
5. čer 2009

hezky večer,to byl tedy azec cele GANBRO vi že tedy nejsem těhu,ty pohledy a otazky-fuuuuuuuuuj 😝 ale nakonec sem to ve zdravi přežila.samo mi mistrova nezapoměla připomenout že si mam hlidat nemocnost,že by se semnou nerada v řijnu loučila(ale ja bych se klido rozolučila 😀 )no ale nebudu pokoušet štěsti.jinak v klidu.asi pochopily že nemam chut cokoliv vysvětlovat.
jen doufam že bude cely vikend pršet-protože ja makam tak at lije 😠
moni ja se stoho vždycky vyspim apak hledam co bude dal,ale byl to fakt šok ahlavně pro mě rana pod pas.to sem od dostala nečekala,to si ani teplej sobek nedovolil takovou aroganci.manžel ten zuři ještě ted,ale mam pocit že něco kuje.ptal se jak dlouho se vyřizuji pasy 😕 no sem zvědava s čim jako doleze.
nic jdu spachat higienu a zitra zase makat.tak hezky vikend

jo koczi kdybys rodila tak mi pošli aspon sms,at mam duvod k radosti 😵

larri
5. čer 2009

lajci,ja se ted ptala u nas na diskusi holciny,jak je to u nas,kdyz se doktorovi nelibi vaha.Muzes presne napsat jaky mas ty problem.Ja porad na tebe myslim,tak te i resim.

Ja byla dneska na OPU a z 21 foliku,12 vajicek.Nebylo mi vubec zle u Merionalu.Fostimon uz nechci.Ale uvidime,jak budou prezivat.

lajcikova
5. čer 2009

ahoj lari,gratluju k vajičkum hezke- abudou kvalitni
jinak dle doc.dostala na hormony nereaguju protože sem tlusta,mam zhubout a pak budu reagovat.ale ja neotěhotněla ani při 75kg.tak nevim. 😕 ale zatim sem stimulovala jen fostimonem-tim největšim hnusem co je,ale prej sem dostala ty nejdržši leky 😠 no at si mysli co chce.

larri
5. čer 2009

no prave,ja to tady u nas resim a mi se to vubec nelibi.VIM,ze te to hodne dostava.Jedna psala,ze mela 105kg a nebyl problem.Az pujdu na ET,tak se chci na to zeptat doktorky.Nevim,ktera tam bude,ale jsou hodne vsechny.
Mi rekl doktor pri utz,ze ten Merional nemaji nekteri doktori radi a vidis.Rikala embryolozka,ze jsou i kvalitnejsi a hezci nez minule.Ale nevim jak to dopadne.

Ty by si asi mela problem jet do Prahy,ze jo? Mne by jenom zajimalo co by ti rekli tady.

Neboj,nic ti nevnucuji.