Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lilienka
11. srp 2009

ahojky holky!
tak jsme se dnes vrátili.No bylo tam zajímavě,ale fajn 😎 Hic jak cip,ale byli jsem pod deštníkama,tak to šlo.Ti egyptani jsou vlezlí hatmatilci to svět neviděl 🙂 Turbulence byly jak letem tam tak i zpět-no hrůza,málem jsem hodila šavli.Ale většinou ač byli vlezlí ti egypt.tak byli milí.Zaplatili jsme si šnorchlování a normálně tak asi 2m pode mnou si v klidu proplula muréna.Jsem byla schopná jen vyvalit oči.Bylo to úchvatné,ale zárověn jsem se dost teda bála.Ale vážně-ta krása pod vodou nejde popsat.Ryby všech barev no...nádhera.Ale ještě "super" bylo,že mi dali špatný jak šnorchl tak i brýle-tekla mi voda tam i tam a já to zjistila až ve vodě,tak jsem si zaplavala k našemu"průvodci" a řekla mu to a on mi dal svoje brýle a jak jsem si je nandávala,tak jsem pomalu,ale jistě klesala pod vodu a on se božatko vylekal,chytl mě kolem pasu a v té hloubce mě normálka držel nad vodou.Bála jsem se dost té"faraonově pomsty",ale naštěstí se nám vyhnula.No zkrátka dovča byla fajn 🙂 Byla tam jedna paní z čech co tam žije a dost věcí jsem se dozvěděla o tamním životu.Není co závidět.Tam si prý ženské musí platit porody(prý kolem 1500 jejich liber-přitom si tam chlapi zarobí něco kolem 150 za měsíc!a když nemají peníze tak mají smůlu a nemají nárok na dr.A prý se tam dost často stává,že když ženská potřebuje císaře,který stojí kolem4000 a nemá na něj,tak ji prostě nechají umřít!nechce se mi tomu věřit,ale ta paní je sestřička a její manžel je dr...)Jak tu píšete o pejscích,tak já se na tu svou psí holku těšila! Ta metala kotrmelce jak nás viděla 😀 No a zítra do rachoty.... 😖

evkaa25
11. srp 2009

Ahojky Lili,tak to je super,že se vám líbilo.
Jo Egyptani jsou vlezlíá,jak píšeš,ale je to jejich kultura.A co smlouvání?Smlouvali jste?Co sis pěkného přivezla?
Jinak šnorchlování jsme si taky zkusili a je to krásný zážitek.Přesně jak píšeš.Já jsem se zasesetkala tváří v tvář s rejnokem.Málem jsem se pos...a strachy 🙂
Máš ale blbé,že musíš zítra hned do práce.Žádný oddech po cestě co?!
A pejsci,ti dokážou radost a věrnost projevit,přesně jak píšeš.Jsou to naši miláčci!!

lilienka
11. srp 2009

mi si koupili jen takovou malinkou sošku na krb.Já na smlouvání moc teda nejsem,tak jsme kupovali v takovém obchodě,co je jako jejich obchodák 🙂 Tak potkat rejnoka,tak jsem na palubě v cukuletu. 🙂 No do práce se mi teda nechce,ale co nadělám...nemám důvod být doma.

michule
autor
11. srp 2009

Holky....no to není možné. Sednu k netu a vidím, že jsem na 1 straně. Mám radost 😀 😀 😀 😀 😀
Lilli - tak to nemá chybu. Je skvělé, že sis to užila. Taď budeš dlouho žít ze vzpomínek. To tě ude držet v práci. No kdo si jen tak může říct, že byl v Egyptě. Život tam musí být těžký, já tu Afriku celou tak nějak mám spojenou s chudobou. No jo, ale pro nás tam musí být pohádkově. To strašně uteklo. A bylo aspoň denní snaženííííí 😀 😀 😀 😀 .
Evi - já myslela, že jsi na dovči a ani jsi se nerozloučila a vám udělali takový podraz, to jsou svině. Upozornit nemůžou, ale včes platit to si přejí. Hlavně, že jsi v pořádku a s tím kýcháním to mám stejné. Ale to ti jsou takové šlehy, že i mladý poskočí a co teprve rybička. No a na screening jdu až pátek a na genetiku ve čtvrtek. Takže informuji vždy, to si piš.
Ili - já ještě pořád se snažím vařit jen to co mi nos unese. I když už nezvracím, ale ty výpary. Chystám se uvařit si zase segedýn, tak strašnou chuť mám na zelí, že se z toho po.... a když čtu to tvé vaření, tak bych sežrala monitor. Ale to vaření....snad už to bude čím dál lepší.
Lari - zdravím, jak je a jak bylo v rodném městě??? Na mě se taky dívali jak na vola, ale to bylo tak pěkné. No a teď máme po srandě a po Zorovi. 😠
No a Peťa by se měla ukázat, Evi měla jsi pravdu, že tam jela 19.7 a to už bude př.týden konec. To zase uteklo. Jsem zvědavá jak bylo. Doufám, že po těch procedůrách bude miminko šupšup....

ili5
12. srp 2009

Ahoj, tak jak jsem byla v Olomouci na creming, tak už mi řekl, že jsem 2. trimestr, tudiž dělal 2. trimestr, to znamená tripltesty.
Nikdo na druhý den nevolal, tak jsem myslela, že je to v poho. Akorát mi došel dopis a v něm dostavte se 14.8. v 9 hod. k provedení amniocentezy. TAk jsem tam volala a výsledky krve jsou pozitivní, takže mám dojet. Tak se mi daří jak hrom v poslední době všechno.

evkaa25
12. srp 2009

Dobré pozdní ranko všem 🙂
Jsem dneska musela vstávat UŽ 😀 v devět hodin,jelikož jedu pro ségru do Ov a vezu ji k mamce na prázdniny.Nemá auto a s dvěma dětma a více věcma se špatně cestuje,tak jí vozím občas já,když mám čas.
Michul,vidím,že ty opravdu máš vše,co k těhotenství patří.Počínaje zvracením a končele těma tvýma chutěma a to jak ti dělají špatně pachy.To já naproti tobě jsem docela v klidu.Občas je mi divně od žaludku,ale ještě jsem nezvracela. 🙂 Pachy cítím intenzivněji,to dost a taky mám dost nateklé prsa.Je nechcu vidět teda za chvíli.Už se nevejdu skoro do žádné podprsenky. 😒
Lili a jak si psala o tom zdravotnictví tam,tak jsou to opravdu chudáci.Ve všem.Ten jeden Egyptan říkal,že deně si vidělá 10liber Egyptských.o je na naše 40kč.Za celý den!!! ☹ No prostě hrůza.Můžeme být rádi,za to kde žijeme a co máme...

ili5
12. srp 2009

Tak dočetla jsem vás, lili, to musela být nádherná dovča. Taky bych se tam jela podívat.
Aevko, mamka chce taky internet, ale kabelovku tam nemají natáhnutou, tak zjišťuji co by mohla a levně, jelikož ona jen na mejl napsat atd... A zatím to vypadá, že jedině přes nějakýho operátora přes telefon, tak by ji bodlo taky jen za 300, ale u nás o ničem takovým nevím.
Michul, držím pěstičky aby tobě to dopadlo dobře.
Tak jsem se tomu bránila napichování plodové vody, jelikož tam je riziko, ale jak to dopadlo blbě, tak musím. Nakonec o něj ještě příjdu a budu zas sama jak kůl v plotě. Bez mimi, bez chlapa, bez práce...a staříka na krku. Hezké vyhlídky. Já tušila že se něco ještě vysere, od včera brečím furt, tak tady mám důvod jak hrom, na oči ani nevidím už.

lilienka
12. srp 2009

ili-hlavu vzhůru.Já si myslím,že jsi svou dávku smůly vyčerpala-to už bude jen takový stupidní záchvěv.

evkaa25
12. srp 2009

Ili,je to hrozná nejistotakdyž ti napíšou,že něco neni v pořádku.Ale zkus myslet pozitivně.Budu moc moc držet pěsti,aby bylo vše tak ak má být!
A co ti to teda v té krvi našli?

ili5
12. srp 2009

To mi neřekli, byla jsem na tom scremoïngu, jelikož u ž jsem byla v 2. trim. tak dělali tripltest a ta krev byla pozitivní. Takže mám dojet na plodovou vodu. Ale jak si to čtu, tak hodně maminek co to podstoupilo, jim mimi za týden umřelo, potraty, atd. Takže budu ještě listovat a asi na to nepůjdu, musím se pořádně rozmyslet do zítra a zavolat jim, že tam nejedu. Je tam riziko, že to špatně napíchnou a je konec. A prý se má pak 3 ýdny klidový režim, ležet a v klidu. Tak to mě vůbec nehrozí, kdo by za mě dělal, tak bych o to ještě přišla. Přijdou dělat okna, soused, vařit, škola, to ne.

michule
autor
12. srp 2009

Ahoj holky, dnes jsem doteď byla mimo net. Nejdříve u mamky na obídek ( výborný ) a pak u kamarádu z Vietnamu jsem si koupila skvělé plátěňáky, které jsou sice až pod prsa, ale je tam guma a sedí jak šité na mě. To břiško už do ničeho nenarvu, takže ho aspoň dobře uschovám. Jo a taky velké kalhotky, jsem takový vorváň, že mě všechny stahuji.
Ili - drž se a já taky věřím, že to bude OK. Dám ti jednu radu, přestaň číst ostatní holky a hleď jen sama na sebe a pro své dobro. Já jdu na genetiku zítra a budu mluvit s MUDr ohledně plodovky. Můžu ti říct jen jedno, u nás u baráku je jena paní, ta když čekala své 3 dítě ( teď má 5 let ) tak na plodovku taky byla. Říkala, že se třepala jak ratlík, ale vůbec nic to nebylo. Prý to nejde ani cítit a já ji věřím a bojím se míň. Rozhodně tomu věřím a musíme, chceme mít miminko zdravé a budeme ho mít, ale musíme podstoupit tady tu věc ať jsme v klidu. Takže přestaň myslet na takové věci a začni myslet na sebe. Tak budeš ležet 3 týdny ať se chvilku stará někdo jiný a na byt se vy..... Nejsme otroci a uvidíš, že se to otočí. Ještě se chci zeptat, kterého jsi přesně byla na te krvi?? Já byla minulý týden ve čtvrtek a teď v pátek jdu na ten screening, tzn. že mi tam asi přímo vše řeknou, nebo se taky posílá dopis?? No jsem te´d sice trochu vyplašená, ale jsem holky statečné a bojovnice.
Evi - zrovna vařím ten segoš a super, ani ten výpar mi nevadí, možná je to jiná nemoc zvaná - zhniloba. Jsem tak trochu pohodlná z toho jak se hlídám, ale fakt je ten, že je mi už fajn. Ale vyžrala jsem si to pěkně. Tak je jen dobře, že se držíš jak se dá. Jinak podprdy mám taky tak malé, že mi to teče všude. Balony jako silikony. Každý mi hledí na hrudník a nevěří, no aspoň něco k neuvěření. 😀 😀
Lili - jak bylo v práci po tak nádherné dovolené????

ili5
12. srp 2009

Michul, já byla na screening 30.7. to mi slíbiil dr. že jak bude krev špatná, tak mi na druhý den zavolají, když bude vše v poho, tak nevolají. A podle UZ řekl, že vypadá vše OK, vše comá mít má a míry jsou taky v poho. Nic se nedělo a dnes došel dopis. Ani se neráčili poslat vysledky mému gyn jak slíbil, že to hned pošlou. Byla jsem v poradně v pondělí a nic tam neměli.
Jelikož už jsem podle nich byla v 2. trimestru, tak ta krev je tripltesty, jak mi dnes řekla v telefonu v OL. A ta dopadla špatně, ale výsledky hledala v PC a pak řekla, že je tam nemá, ale že jsou pozitivní.
Já se až dnes v tel dověděla, že to jsou teda tripltesty, jelikož screning už nelze, tak mi v pondělí sestra u mého gyn, taky vzala krev na tripltesty. Takže je budu mít dvakrát.
Ještě nejsem rozhodnutá na 100%, ale na 90% tam nepojedu, četla jsem, že dounuv syndrom ví z krve do druhého dne, pak už jsou věšinou z 90% kev + věk ženy. Prý kvalita krve záleží co zrovna jsme jedly, stres, tak to se nedivím já jsem ve stresu nyní pořád. 😒

michule
autor
12. srp 2009

Trojitý genetický test neboli triple test v těhotenství
Triple test se provádí mezi 14. – 18. týdnem těhotenství. Jedná se o biochemické vyšetření markerů z krve matky, které slouží k vyhledávání plodů se závažnými vrozenými vadami. Testem se stanovuje koncentrace alfafetoproteinu (AFP), thoriového gonadotropinu (hCG) a volného estriolu (E3). Jednotlivé markery se vyhodnocují spolu s věkem matky. Vyjde-li test pozitivně, neznamená to onemocnění plodu, ale upozorňuje na možné riziko. Klinický genetik pak specifikuje riziko a navrhne další diagnostické postupy. Nejčastěji to bývá odběr plodové vody a specializovaná ultrazvuková vyšetření plodu.
Teď ILI něco hledám ohledně těch vyšetření a myslím, že každá z nás ví co dělá. Švagrovka taky nešla na plodovku, měla Johanku ve 38 a říkala, že i kdyby se ji narodilo nemocné dítě, tak se o něj postará. Jenže ona je silně věřící, myslím si, že ateisti asi přemýšlí jinak. A tady to máš napsáno, nemusí to ještě nic znamenat. No a myslím, že s tím Downem myslím nemáš pravdu, to se zjistí taky až za dýl, prý to trvá taky zhruba 3 týdny. Nevěš hlavu. Budeme mít zdravé a krásné miminka.

ili5
12. srp 2009

Michul, mě to řekl ten Dr. že výsledky jsou do druhého dne, syndrom atd, tak zavolá když něco a jak nebude volat, tak je to OK. No dnes po 14 dnech? Ještě jsem volala mému chlapovi, tak je tady a probíráme to jak to bylo on i dcera šli do vnitř s e mnou.
Zajímavé taky je, že to dnes hledala v PC a nemá tam hodnoty, jen že je to pozitivní. A mému dr taky ic neposlali. Ještě si manža vzpomněl jakjsme byli ve vnitř, tak to dr ty míry diktoval setře všechno a pak po všem se díval s ní do PC a zjistil, že to popsala špatně, tak to před náma opravovali a chvílemi nevěděli, tak tam něco plácli, stáli jsme tam asi 15 min dobrých, než to dali dohromady a dali mi pak ten papír kde dle UZ je vše OK.
Zítra budu volat mému gyn. sestře, nebo mitaky brala v pondělí tripltesty, tak se zeptám jestli náhodou to tam už není a pak zavolám znova do OL a poptám se proč mi nevolali hned a ať mi ty vysledky pošlou. Mám tam jet ještě ve 20 tt, tak se zeptám jestli mám am jet a na toto nejdu, je tam fakt riziko úmrtí plodu.

michule
autor
12. srp 2009

ILI - já ti věřím, že vám to tak řekl, jen se divím tomu, jaký tam mají bordel, že to nemá v PC. Každopádně umrtí plodu nebo jiné riziko te plodovky je 1:1OO. A s tím, že ti nevolali hned, to je hnusné, ale myslíš si, že by každé z nás volali zpět? Já jim natolik nevěřím.

koczurka
12. srp 2009

Ahoj holky!!!

Ili,já jsem taky byla na plodovce,opravdu to nic není.Člověk má strach to je jasné,ale nepřipouštěla jsem si nic špatného.Navíc doktor co tu vodu odebírá má v tom praxi a ví co dělá,však to dělá každý den a tolikrát. 😉
Jdu dát spát malého a pak ještě písnu... 😵

evkaa25
12. srp 2009

Ili rozhodnutí je samozřejmně na tobě.Já osobně bych asi taky v tomhle věřila doktorům.A tři týdny relaxace si snad můžeš dovolit.Na všechno ostatní bych se vykašlala.Však nejsi na světě sama,tak at se postará na chvilku někdo jiný!!
A souhlasím s Michul v tom,že bys nemněla číst negytivní zprávy o tom odběru plodovky.
Každopádně ti držím palce......

lilienka
12. srp 2009

dobrý večer děvčata
no v robotě kalamita,ale ušlo to.jinak ted něco pro ty snažilky:http://www.novinky.cz/zena/deti/176124-rady-nasich-bab...
tak snad nám to nějak pomůže 😉
ili to je hrozné ta nejistota,my tu bohužel můžem pomoci jen písmenkama...Souhlasím ale s holkama-já bych na tu plodovku šla a pak bych dbala jejich rad a 3 týdny hnipala.Mysli konečně už jen na sebe a nech at se starají jiní.

ili5
13. srp 2009

Ahoj holky, děkuji za podporu,
Já tam volala primáři v OL on mi to dělal, mám zavolat 9 45 hod. tak uvidím co mi řekne. Jsem mu řekla, že výsledky neposlali, v PC je taky nemají jen že je to pozitivní. TAk se na to koukne. Já UZ mám podrobný u nich a je tam vše ok, i to mám u sebe tu zprávu, míry, srdce 156 úderú za min. vnitřnosti, atd. No počkám co mi řekne. Určo na amnio nejdu, je tam riziko, a co jsem četla tak píšou, že o to přišli do 3 týdnů a je tam více takových případů, my na to čekali 14 let, nervy, peníze přes 60 000 nás to vyšlo a pak budu riskovat že jsem se nevlezla do jejich tabulek?
90% žen výjde krev pozitivní. A prý se bere tripltesty ve 16 tt no mi je dělali 14+3 tt, tak si myslím, že i toto hraje proti.
Každopádně počkám na ty naše výsledky z KA v pondělí mit taky sestra v poradně brala tripl, volala jsem tam a budou za 14 dní. Jsem zvědavá jestli výjdou stejně pozitivní.
Mám jet do OL ve 20tt tak to pojedu ale jen na UZ, ale toto ne.
JInak Michul, tys byla včera v poradně, tak co jak to vypadá, piš. Promiň, nějak mi to včera vypadlo, byla jsem mimo, v noci jsem měla noční můry, se budila zpocená, fuj.
Máš fotečku a kolik měři, kolik jsi tt přidali Ti něco? Mě už ubíraj tt 😀, adsi ví, že to přehání s přidáváním.

milin
13. srp 2009

Ahojky Holky

omlouvám se že Vám lezu do diskuze, ale nevíte co je s Lajčíkovou.Je to moje kamarádka a nemám o ní poslední dobou žádný zprávičky.Vím že měla jet ne dovolenou s tchánovcema.Tak nevím na jak dlouho a nevím zda li se už vrátili apod.Pokud Vás to nebude obtěžovat písnětě mi někdo o ní do IP. Moc děkuji holky.

Všem snažilkám, těhulkám a maminkám přeji mnoho štěstí 🙂

ili5
13. srp 2009

milin, jela na Slovensko a dnes se vrací, tak se určo ozve. taky na ni čekáme jak si odpočinula a jak se měla. 🙂

michule
autor
13. srp 2009

Ahoj holky a všem krásné ráno, sice prší jako hrom, ale to já ráda. 😀 Tak já už jsem zase zpět od lékařů. To je rychlost, tak se mi to líbí. U genetika skvělá konzultace. Říkal, že tak vytoužené mminko které čekáme nebudeme trápit a pokud budou všechna vyšetření OK, tak na plodovku nemusíme. Jenže to se uvidí zítra, mám mu volat zpět do ambulance a říct mu výsledky.Taky se zmínil o mém věku, že dnes se hranice posunula výše a, že já jsem úplně v normě, tzn. že by se vyloženě jednalo jen o tu mou hematologickou nemoc. Říkal, že procento ztráty plodu je 0,1 - 1%. Na vše jsem se jak Keliška ptala. No a další větší screening mi má dělat MUDr na gynekologii už toho 3.9, to je ta má druhá poradna a to bude zhruba ten 15tt. No a pak jsem byla v laboratoři na krev ohledně hematologie a MUDr Lhoťanová mě potěšila, říkala, že jakmile doberu utrogestan ( což je zhruba během 3 dnů ) tak mám přestat píchat injekce. To jsem ráda, jelikož mám úplně modré břicho. Toť vše ode mě. 😀 😀 😀 😀
Lili - přesně to jsem četla včera. I já jsem měla myšlenky, že to tady dám. No a něco třeba na tom bude. Takže se pusť do bylinek a šupky za náma, tady máš ještě jeden bacil CHLUSTttttttttttttttt. Dost pozdě píšeš, ty pracuješ taky na směny?
Evi - jak se těšíš na poradnu? Už budem mimisek větší a dostaneš průkajdu. 😀 😀 Hoď si to pak do alba.
Ili - fakt jsem se s ním dneska bavila a zajímala se o to. Řekl, že ta krev nemusí ještě nic znamenat. Že se to úplně běžně stává a že nakonec je vše Ok a taky, že jsou maminy, které o plodovku vyloženě žádají, aby měly jistotu, že miminko bude v pořádku. Jsou to, ale hnusné nervy, moc přeji, ať je vše jak má. Ty nervy, zase čekání, no máme my to v tom životě těžké!!!!
Koczurko - to jsem vůbec netušila, že jsi byla na plodovce taky!!!!! To jsi ani nepsala, aspoň si to nevzpomínám. A tebe tam proč poslali?? Jinak to tu flákáš hodně, už jsi nenapsala!!! 😵

michule
autor
13. srp 2009

Děkujeme Mili - tobě přejeme taky pohodové těhulkování.
Ili - takže já jdu až zítra a hned dám vědět. Jdu na 9.30 a strašně se těším, že zase rybičku uvidím. A pevně doufám, že bude vše Ok, moc v to věřím a u tebe taky. Nedivím se ti, že jsi nemohla spát, já bych to taky nedávala, je mi líto každého trápení, ale musí to být dobré. A nevím jak můžou být tak nezodpovědní a nenajít to v PC. No a určitě tam může hrát roli ten tt. Uvidíš, že se to obrátí a ty se zase budeš radovat. I když máš doma problémy, ale věř i když to tady nepíšu, že ty starosti jsou všude. 😉

ili5
13. srp 2009

Michul, v 15tt jdeš na crening? ten se dělá jen do 13+6 t, to budeš mít asi 2. trimestr tripltest +UZ jak já v OL.
Vím, že je 1%, ale kdo mi zaručí že do něj nespadnu. Taky tam jedna psala, že ji pak řekli, hold jste o 0,5 % to se stává. HNus.
A ještě jsem se dočetla, že to nebolí kdo má placentu vzadu, kdo má ve předu, tak musí přes placentu se dostat do plodovky a 2 ženy co mají ve předu, tak porodily v 7 měsíci, jelikož ji propíchli placentu. Já ji mám bohužel ve předu a nízko, mám to i ve zpráve z OL, takže to riziko potratu , úmrtí a dřívějšího porodu se zvedá.
Jdu volat do OL, pak podám hlášení. PAPA

lilienka
13. srp 2009

ahojky holky
michul díky za bacilky.Včera mi jedna kámoška poslalá pár po smsce 😀 jsem jí chtěla v práci omacat,ale po dovče už se nevrátila.Se nedivím-naše práce je někdy dost náročná jak na sílu tak i hlavu.Děláme na směny no.To odpol.úplně nenávidím.V zimě to ještě jde,ale v létě-jak vidíme z oken jak se tam chlastá u nás na hřišti a my v mundurech makáme....ccc 🙂 Musím někde sehnat ty bylinky-doma mám jen kontryhel a ještě by se tu našla kopřiva a medunka(a to ted nevím jestli se to používá 😀 )
Máš pravdu-problémy jsou všude-je to hrozné-1 vyřešíš a 4 se ti za to nabalí a 2x těžší.

ili5
13. srp 2009

Tak už volala.
Vyšel mi 1:60 trizo8 chromozon, nestačila jsem to napst, tak něco takového a downum syndrom. A riziko že o to příjdu po tomto zákroku mám 1:200, takže musíte uznat, že to riziko je vellké dost. TAk jsem se ptala co by mi doporučil a on, že ve věšině odběrů vyjde pozitivní test a oni jsou povinni mi toto doporučit, ale že to záleží na mne. Tak jsem se ptala co ostatní s tímto výsledkem, prý většinou se toto vyvrátilo. A jestli by mi to doporučil, odpověděl, že mi to pouze nabízí. TAkže si myslím, kdyby to bylo rizikové, tak by řekl ano doporučuji. A prý ve 20 tt to půjde na UZ vidět u nich. Já jsem tam pozvána na 14.9. tak prý by ty odchylky šly vidět, ale 100% mi nezaručí ani plodovka, ani UZ. TAkže nakonec tam nejdu a počkám na 20 tt.
Aspoň, že je férový a nehoní jen body, že mě nepřemlouval atd. A myslím, že 1:200 je pro mně dost velké riziko, co jsem še vytrpěla a placenta furt dole a ve předu.

michule
autor
13. srp 2009

Lili - nemáš za co. Tan kontryhel je výborný, já jsem ho pila asi 2 roky poctivě každé ráno do ovulace, pak zas od prvního dne MS. S dalšíma bylinkama nemám zkušenost, ale věřím jim. Chodila jsem půl roku k bylinkařce a ta mi psala své namíchané čaje na pročištění těla. Byl v tom jen jeden zádrhel, musely se pít přesně na minutu. Tak jsem je měla uvařené do malých petek a vždy měřila očima čas a musela pít, třeba i ve škole. Pokud to pomohlo, tak o tom nic moc nevím, ale v tu danou chvíli jsem byla nadšená. A Lili - co vlastně děláš? pokud to není tajemství a pokud jsi to tady už psala, tak mám asi jen půl mozku a nevím to. 😀 😀 😀
Ili - placenta se nepohybuje?? Já nevím, já se jen ptám. Miminko se normálně točí a může být celou dobu špatně otočené a pak před porodeme se to obrátí. A jak je to s placentou nevím. Ta tedy zůstává na místě, jo?
No a vidiš, že ne každý chce dobro jen pro sebe. Mají s tím zkušenosti a asi ví co a jak. Na screening v prvním trimestru jdu zítra. Ten druhý mi bude dělat asi kolem toho 15tt a výsledky bude posílat na genetiku. Tak je prý běžný postup. To vychází zrovna na poradnu na kterou jdu 3.9 a výsledky by měly být do týdne a to říkal MUDr Všetička, že mi je zavolá domů. Tak snad mi je zavolá a nebudu muset čekat jako ty a nebo si tam volat sama.

evkaa25
13. srp 2009

Ahojky holky 🙂
Já mám teprve po snídani a vy už jste tu toho nakecali. 🙂
Ili,máš těžké rozhodování.Ale vypadá to,že už ses rozhodla.Snad ti ty 4 týdna uběhnou jak voda a na UTZ uvidíš své zdravé miminko.Vytrpěla sis dost,tak ted musí být všechno v pořádku!!!
Lili dneska je venku fakt škaredě,tak alespon tě v práci nebudou provokovat lidi na hřišti s pivkem,jelikož by asi pěkně zmokli. 😀 😀
Michul,tak to je super,že ti ten genetik tak pěkně všechno vysvětlil. 🙂 Já si vždycky říkám,na co všechno se budu ptát a pak stejně polovinu zapomenu 😒 A hlavně je super,že už nemusíš píchat ty injekce.Musí to být nepříjemné,tak dlouho.Ale co by jsme neudělali pro naše miminka,že?! 🙂
A jak to vidíš s tou prací?Kdy chceš nastoupit?Psala jsi,že děláš se starými lidmi.Musí to být někdy psychicky dost náročné,ne?!Ale je pravda,že ty jsi takový pozitivní člověk,tak si tě v té práci úplně dovedu představit. 🙂
Já jdu k dr až příští středu.Strašně se to vleče.Už aby to bylo.To bych mněla dostat už průkazku a dr by mi mněla vypočítat předběžný termín porodu a upřesnit tt.Já ty tt stejně po pravdě moc nechápu.Jak se to počítá. 😕 Doufám,že bude miminko v pořádku a už zřetelně uvidín i srdíčko.

lilienka
13. srp 2009

😀 michul 😀 dělám u léku-je balím do těch blistrů(plátů) ale má to dost částí ta výroba tak se střídáme.

ili5
13. srp 2009

Michul, taky mi to dnes vysvětloval, creming se dělá do 13+6 a výsledky jsou do druhého dne, nebo tentýž den, jak jsou špatné, ak volají, jinak ne.
pak v 2. trimestru od 14 tt se dělá Uz+ riple testy a výsledky jsou za 14-20 dní. Já jdu na ně až ve 20 tt do Olomouce.
Na zítřek Ti držím pěstičky a vem si tam sebou určo manžela a syna, byli nadšeni, je to fakt jiný UZ a otáčí s ním a jde vidět vše. Mával ručkou, jsme viděli 5 prstíků, prohýbyl se furt, to byla sranda jak senou šil. No a ty nožky roztažené ze předu a pytlík visící, tobylo jak narozené už. Opravdový zážitek. Dcera čuměla jak tele na nový vrata.
S tou placentou envím, jenmi i můj gyn, řekl, že ji mám nízko. Snad se posune. Mimi velké a k tomu by měla být výš. Nevím já tomu taky nerozumím.
Třeba vím, že mám dělohu vzadu a otočenou, hrozilo vyšší potratnost a těžko otěhotnět přirozeně, jinak se v tom nevyznám, jen co mi řeeknou, napíšou a přečtu.
Michul, který tt jsi dnes?
Aevko, Ty už taky budeš mít průkajdu, co?
Lili, posílám Ti bacily flusty flust. Já taky pila několik let kontryhel, zas už mám letos nasbíranej. Má se pít před porodem a po něm na stažení dělohy, tak ještě musím nasbírat hodně a na mlléko. Taky mi pomohl Wobenzin, jsem snědla 3 baklení po 200 tablet. Je drahý, ale fakt mi pomohl, má imunitu sníženou, furt marod a od té doby jsem fit. 6 x 3denně pak 5x3 denně. K tomu to zobej a uvidíš změny a baby plan večer 1 tabletu. Kopřivy piju pravidelně jaro, podzim od úůlňku měsíc tak na pročištění krve.
Mám doma kalendář krásná paní a je tam popsano co se má v určitý den dělat dle měsíce a co se nemá. Třeba v kozorihu se mají těhule šetřit, kdy odstranit bradavice, kdy prát s polovinou prášku, kdy stříhat vlasy atd. A co v určité dny nezatěžovat. Používám ho několik let. Známá podle toho drží půst na úplněk, nov, jen pije, ovoce jak má hlad a jinak jí normálně vš e a zhubla pěkně. Něco na tom měsící bude. Můžu doporučit. Já ho vždy dostanu k vánocům a taky ho kupuju mamce, švagrovce. Stojí asi 250 kč, ale oplatí se, každé ráno před odchodem do práce študovla co mám a nemám dělat. 🙂