Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lajcikova
7. lis 2010

@monali jéééééééééééééžíš mončo promin ja ti napsala evi 😀 😀 😀 😀 už mi fakt hrabe uplna totalka 🙄

evkaa25
9. lis 2010

Ahojky.
Tak další víkend za náma,to všechno nějak strašně rychle utíká.
Monali,to je super,že nic nevzdáváte a brzy půjdete znovu do boje.A super,že to u vás v práci moc neřeší.To já jsem mněla vždycky v práci spoustu otázek a litujících pohledů,no nic příjemného......... 😖U vás v práci jsou kolegové určitě super.
Štěnátka se mají narodit kolem 25 listopadu.Už ted jsem z toho hrozně nervozní.Je docela časté,že se té feně musí pomoct,protrhnout blánu,ve které je štěně,někdy přestříhat pupeční šnůru a tak dále.A všechno to bude na mně.Manžel říkal,že na to asi nebude mít moc nervy,že mu můj porod stačil. 😅 😀 Takže držte mi palce,abych to pak všechno s Trixinkou zvládla!
Lajci,tak koukám,že jsi taky v jednom kole.A ty ted děláš pro Radka?Nebo mu jen vypomáháš?Já teda o stavbě elektráren netuším nic. 😅 😀
A co ostatní kočeny?Kde jste holky,?

monali
10. lis 2010

ahojky , narychlo zdravím z práce 😉
Rozhodli jsme se , že tu minimálku zkusíme ještě teď. Stejně každé vánoce obrečím, že jsme pořád jenom sami
dva, tak když to nevyjde budu brečet o něco více. Hlavně to dělám abych zjistili, jak vlastně budu reagovat na ten
fostimon a nebo když bude jiný problém aspoň se může začít řešit hned od začátku roku.

Evi, jo lidi v práci jsou fajn, Navíc je nás jenom 5 ´= já, 2 holky na skladě, šér a jeho přítelkyně. Taky už tu jsem
9let. Všichni ví, jak dlouho se snažíme, takže když říkají, že mi drží palce, tak jim věřím 😉
Tak ty budeš ještě i porodní asistentka, a pak že baby nejsou multifunkční 😀 Hlavně podávej postupně info.
A má Trixinka už velké bříško?

Lajci, tak elektrárny, aspoň vyzkoušíš něco nového, nepochybuju že to zvládneš.

Jak bude něvo nového tak se zase ozvu

evkaa25
16. lis 2010

Tak a je po dalším víkendu a tady ticho po pěšině. 😖
já jsem teda pořád v jednom kole,ale poctivě pořád nakukuju,jestli někdo nenapsal.Monali,ještě že tě tu máme!! 😀
TZrixinka už je jak balon.Je mi jí místama docela líto,moc už ani nechce běhat,jen se tak prochází a má takový smutný výraz.No už aby to mněla holka naše za sebou. 🙂 Ve čtvrtek jedeme s Janičkou na osmiměsíční kontrolu a pak už budu držet s Trixinkou pohotovost.Jen krátké procházky a pořád s ní.Takže budem taková trojka:já,Janička a Trixinka. 🙂
Jinka na víkend jsme byli na chatě,počasí nám krásně vyšlo,takže paráda.Jsme s Kájou zatoužili po vlastní chatě,ale kde vzít penízky?Nemá někdo zbytečný melounek,nebo dva?? 😀 😎
Takže tak o mně,ted jdu nachvilku porelaxovat k TV a pak do hajan,tak se mnějte,pa pa......

fandra
18. lis 2010

Ahojte holky! Zdravím Vás všechny po delší době. U nás je veselo 😀 Jiřík se v sobotu začal plazit, takže se nenudíme. Už jsme museli trošku upravit obývák 😀 Malý se snaží všude dosáhnout, tak jsme museli sundat jeden regál. Už má 6 zubů, nahoře se mu klubou 4 najednou, však se s tím také potrápil, božátko maličké ☹ No, jinak chodíme pořád na to plavčo a dneska jsem si zaplatila dalších 10 lekcí, takže z nás bude brzy super plavecký team 😉 Evi, jak jste dopadly dneska na kontrole u MUDr? Kolik Janička váží? A co Trixinka čekatelka? A co ostatní holky? Michul, Koczurko, jak se máte? Michulka se nám ubytovala v Jojo parku, ne? 😀 Opatrujte se a posílám nějaké nové fotečky našeho Jiříčka. Papa

evkaa25
22. lis 2010

Ahojky.
Tak Trixince se narodilo z neděle na pondělí sedum štěnátek!!Čtyři holčičky a tři kluci.Jsou nádherní.........tak ted teprve budu mít doma pořádně veselo...... 😀 😀 😀
Vůbec jsem nespala,tak ted jdu alespon na hodinku a půl,než se mi vzbudí Janička.
Jsem hrozně štastná,že je Trixi i štěnátka v pořádku!
Všechny zdravím. 😉

evkaa25
22. lis 2010

Ahojky.
Tak Trixince se narodilo z neděle na pondělí sedum štěnátek!!Čtyři holčičky a tři kluci.Jsou nádherní.........tak ted teprve budu mít doma pořádně veselo...... 😀 😀 😀
Vůbec jsem nespala,tak ted jdu alespon na hodinku a půl,než se mi vzbudí Janička.
Jsem hrozně štastná,že je Trixi i štěnátka v pořádku!
Všechny zdravím. 😉

evkaa25
22. lis 2010

Jsem to z roztržitosti,možná z ospalosti poslala dvakrát 😅 No opravdu si musím jít na chvilku lehnout...........až budu mít trochu času zase pisnu.Pa pa

smilers
22. lis 2010

Ahojky vsem🙂
@evkaa25 , ze moc trixince gratuluju k takovym dareckum 😵 , a ty ses ted takova vlastne maxi mama 😀 , tak si to hezky uzij

monali
22. lis 2010

všem ahoj 😉
@evkaa25 tak to se přidávám ke gratulaci Trixince a taky tobě. Zvládly jste to holky skvěle. Až budeš mít čas tak
písni nějaké podrobnosti, ať víme jak ses osvědčila jako porodní asistentka 😀
ostatním posílám pozdrav

michule
autor
23. lis 2010

Ahoj holky. Musím napsat co se vše stalo, ale teď fakt nějak nestíhám.
Všichni jsme v pořádku, ale až teď!!!!!
Všechny moc a moc zdravím a Evi - šíleně moc gratuluji Trixince k miminkům. Jste to ,ale holky šikovné!! 😀

mimco
24. lis 2010

Ahoj holky,
všechny moc zdravím a gratuluju ke štěňátkům.
Chci se pochlubit jak jsem na tom. Bledě 😝.
V říjnu jsem byla na laparce a to s tímhle výsledkem.
Endometrioza, myom na děloze. Byla jsem uklidněna mojí doktorkou, že to není žádná hrůza.
Tak jsem se trošku uklidnila.
Včera jsme byli v Olomouci a ještě teď jsem v šoku.
Moje milovaná Dr. Oborná byla přesunuta na jiné pracoviště a šli jsme teda auromaticky k Dostálovi.
Dostál vůbec neněděl která bije a až pře náma začal studovat moje lejstra za poslední 4 roky.
Koknul na výsledky z laparky a konstatoval, že endometrioza je 3 stupně ze 4. Dále vydedukoval, že když jsem měla
po každém IVF tolik vajíček, žekl mi, že mám PCO a že teda IUI dárcem v žádném případě, protože mi asi stejně nodochází k uvolaci a když už, vajíčko nedozrává, že to je ztráta času, což bych chápala. Pak ještě dodal, že mají stejně málo dárců.
V doporučení z imunologie stojí, že jedině dárce, případně 1/2 opladnit manželem a 1/2 dárcem. To mi teda navrhl s tím, že se udělá dlouhý protokol. Já jsem byla tak vykolejená, že jsem se nezmohla na jediné slovo a krom toho jsem měla celou dobu slzy v očích kvůli Oborné.
Večer doma jsme pak s manželem usoudili, že budem trvat jenom na dárci, proč používat i manželovy spermie.
3x jsem potratila, co když potratím znova a zese se nebude vědět jestli se chytlo dárcovo, nebo manželovo. Pokud potratím i dárcovo, je jasné, že průser je mnohem větší a je to u mě.
V Plzni nám jasně řekla, že hrozí postižení miminka a tu variantu půl na půl tam napsala tak z milosti před manželem, protože ten v té době s dárcem absolutně nesouhlasil.
Co se týká endometriozy, vůbec mě to nepřekvapilo. Roky jsem špinila mimo cyklus a bezdůvodně mě bolelo v podbříšku. Tolikrát jsem to říkala a pokaždé mě uklidnili, že jsem zdravá a chyba je u manžela.

A aby toho nebylo málo, co se nestalo. Hned po laparce jsme na to hupli a já jsem měla minulý týden 4 pozitivní TT. Bylo mi zle a bolely mě prsa. S pěti denním zpožděním jsem dostala masakr mensky. já blbka jsem nešla na krev, obrečela jsem to a hotovo. Dostál mi to ale nevěřil.

Mám 100% chutí se objednat na konzultaci do Reprofitu, protože fakt nevím co mám dělat. S IVF by se začlo nejdřím po novém roce. A je to poslední na pojišťovnu.
A taky by mě zajímalo, proč byla Oborná přesunuta, na to mi nikdo samozřejmě neodpověděl.

Uf, toť můj nejdelší přízpěvek.

michule
autor
25. lis 2010

Ahoj holky.
Takže dobrý měsíc jsem se na koníka vykašlala, fuj!!! Nejdříve to byla střevní chřipka. Šlo to ze mě horem dolem. 3 dny jsem ležela a malou mi ráno chodila hlídat mamča. Pak jsem byla s drahým na rautu a co se nestalo - ochutnávala jsem pečenou zeleninku a krásný libový bůče ,, lajt ,, a zvracela jsem znovu. Takže to bylo famózních 10 dnů. Pak jsem začala chodit konečně na spin, 3 dny jsem jedla brufeny, nemohla se pohnout a malou vytáhnout z postýlky, opět nastoupila mamča ( ještě, že ji mám, jinak bych ji musela nechat ladem 😀 ). Pak jsem se rozhodla, že prodám kočárek a koupím jiný. Podát inzerát, zabalit do 2 velkých krabic, odnést na poštu, čekat na šek a rychle vybrat jiný, další týden v trapu. Pak mi došly výsledky z gyndy, velké cytologické změny na čípku, rychle k MUDr a ta se mnou mluvila, jako bych měla do týdne umřít. Rychle objednat na biopsii a čekat na verdikt. To jsem myslela, že už nepřežiju. Naštěstí biopsie nebolela a týden čekání na výsledky jsem taky přežila. Volala jsem v pondělí a verdik byl, že je to střední forma, tedy jen na kontrolování co 3 měsíce. Jinak by se musela udělat konizace čípku a to už je na nemocnici. Byla jsem tak šťastná, že mě zase začal bolet žaludek ( jedno + to mělo - 3 kg dole, které nestály za to ). Pak byl drahý na cystoskopii a zase nervy. Taky to dopadlo dobře, díky bohu. No a malá si hrála v kuchyni a přetrhla si horní uzdičku mezi rtem a to bylo krve jak z jatek. Od te doby se ji to neustále trhá, takže pořád krvacíme. No a ještě něco, nedošla mi mrcha, představa, že jsem těhotná byla na mašli ( omlouvám se všem snažilkám, ale já bych další mimčo psychicky nezvládla, to by jste musely znám Darču!!! 😠 )
Takže půjdu pro test a rychle řešit. No a když jsem to po 10ti dnech dostala, slavila jsem Puškinem. Takže uznejte, že v takovém stavu jsem fakt nemohla psát. Až teď jsem v pohodě.
Mimico - tak to jsem v šoku, že Oborná je fuč. A nevíš kde je?? To jsem nešťastná za tebe. Ale je fajn, že víš, co se vlastně děje a snad ti to všechno pomůže ke skvělému výsledku. Sakra práce, snad existuje nějaké dobro už. To je fakt zvláštní s tím testem, co si o tom myslíš? Jak je to možné?
Fandro - tak jsem se pobavila, když jsi napsala, že Jiříček se už plazí. My fakt skoro chodíme, tak jen mě baví, jaky to je lenošek a Darča zas ďábel. Slyšela jsi včera TV noviny? Tam říkali, že plavání kojenců není zdravé. Hned jsem si na tebe vzpoměla, když tak si to pusť na netu. Ale já vím, že každý mluví jinak, tak to neřeš.
Evi - jak to zvládáš? Ty jsi teda matka pečovatelka. Fandím ti a držím palečky ať vše dobře dopadne a ty se z toho neosypeš 😀 😀 😀
Moňul - tak skvělé, že jsi na chvilku zase v práci a že to tak nějak fajn dopadlo ( myslím ten nástup do práce ). Moc na vás holky snažilky myslím. Tak moc vám to přeju a taky to, jak budete jednou vzpomínat jaký jste měly vlastně pohodový život
😀 😀 😀 😀 .
Ivet - co ty, ty elektrikářko jedna??? To je masakr k čemu ty všemu ještě přičichneš?????
Smil - co holčičky???
Koczurku a Honzíka zdravím a taky to je flink jako já, že?? 😀 😀
Tak holky, zase brzy písnu, snad se mi už nebude tak smolit a budu chodit pravidelně. Zdravím všechnyyyyyyy!!!!
Přidávám pár foteček

lajcikova
26. lis 2010

ahojik holky

se omlouvam ale neni čas a to fakt na nic 😔 konečně mame jednu zakazku hotovoun a druha bude od ponděli a od ledna na slovensko,pak madarskoa rumunsko,vyhlidky jak hrom

jinak si dovolim reagovat na přispěvek na mimco,promin nechci ti do ničeho kecat a ani mi to nepřisluši,ale ja bych se zbalila a zdrhala rychlosti blesku do reprofitu,jelikož to co předvadi dostal je hnus 🙄 je mi z něju na bliti.
ja pokus se dopracuju k dalšimu pokusu a mam taky posledni tak jedině machač v reprofitu,tam neřeši ptakoviny,ale mluvi z lidmi,atd-ale je to tva věc.je to jen muj nazor....

michul ja se vždycky fakt nachlamu u toho tveho psani,teda ten čipek neni sranda,ale ty to fakt umiš podat 😀

takže se všichni opatrujte,ja zase pisnu 🙂 mam vas rada

mimco
27. lis 2010

14. 12. nás čeká Dr. Machač v Reprofitu 🙂.
Jinou možnost nevidím. Zkusíme a uvidíme.
Já bych hrozně chtěla zkusit alespoň 3 IUI dárcem. Za zkoušku člověk přece nic nedá.
Při laparce mi endometriozu odstranili a vejcovody mám 100% průchodné, tak proč do sebe hned cpát ty mega dávky hormonů, když se třeba zadaří jednodušejc.

lajcikova
5. pro 2010

ahojik všem vidim že to tady žije,asi všechny pečete cukrovi a balite darky co???no u nas je to obdobne...

lajcikova
5. pro 2010

nejdou mi nahrat fotky zkusim večer zatim pááá

fandra
12. pro 2010

Ahoj holky! Teda, tady to žije 😀 Já se taky ozývám po delší době, ale je třeba to tady trochu zase rozjet, ne? 😉 Jak se všechny máte? Venku je hnusně, ani se jít ven nedá, to je škoda, tak trčíme doma. V pondělí jsme měli 10. měsíční poradnu, tak MUDr. JIřulku proklepla a je OK. Váží 11 140 g, má 6 zubů a je zdravý. Další kontrolu máme v roce. JInak se šíleně těším na Vánoce, včera jsem dostala od tchýně cukroví, příští týden budeme muset začít nakupovat nějaké ty dárečky a jmelí a za chvíli budeme dělat salát 😀 Jak se chystáte Vy? Ještě jsem Vám chtěla napsat, že mi psala kamarádka, která má holčičku z umělého opl., které se ji podařilo v Ostravě a nedávno otěhotněla přirozeně, ale bohužel v 9 týdnu potratila. Že prý se jí ta děloha po porodu spravila a můžou mít mimi přirozenou cestou. Tak jí to přeju. A zároveň jí obdivuju, protože mi stačí náš Jířa a večer padám únavou 😀 Evi, Michul, co Vaše princezny? Koczurko, co u Vás nového?

lajcikova
14. pro 2010

ahojik

mimco tak jak jste dopadli v reprofitu???

mimco
14. pro 2010

Tak a ode dneška jsme oficiálně pacienty Reprofitu.
Jelikož je to třetí klinika, kterou budeme navštěvovat, nechci je hned přechválit, ale jsem nadšená.
Velké překvapení mě čekalo hned na recepci. Je tam sestřička z fakultky a hned nás poznala🙂.
Možná si ji některá vybavíte, cca 37-40 let, melírované dlouhé vlasy do rezeva, trošku vlnité, hezká, štíhla příjemná a nosila podkolenky. Docela mě dostala. Řekla mi, že jsme udělali to nejlepší, co jsme mohli a že ona odešla z fakultky kvůli Oborné. Myšleno ale ve zlém. Řekla mi, že dělala peklo mezi kolegama a že se s ní nedalo. Teď ale, že to bez ní nebudou stíhat a že tam nastal šílený chaoz, což můžu potvrdit.

Příjala nás moc milá paní Dr. myslím Soušková, nebo tak nějak.
Všechny papíry prošla, řekla mi docela dost věcí a kterých jsem neměla ani páru.
Nicméně, nic není ztracené, průchodnost u mě je dobrá, endoška odstraněná, takže v lednu 2011 nás čeká 1 IUI dárcem. Paní doktorka nám všechno v klidu vysvětlila a popovídala si s náma, byli jsme tam hodinu a né žádné honem honem, jak ve fakultce.
Říkala mi taky, že oni zásobují fakultku dárcovkým materiálem a že Dr. Dostál s tím prý nerad pracuje.

Zkusíme, uvidíme, nemáme co ztratit. Ale už teň můžu říst, že se mi zase vrátila troška optimizmu.

lajcikova
15. pro 2010

mimco to jsou skvěle zpravy držim palce

evkaa25
16. pro 2010

Mojí sestře umřel sedmitýdenní chlapeček Honzík.Je to velká tragedie a neumíme se s ní vyrovnat,tak se nezlobte,ale ted tady psát nebudu.
Všem přeji hodně štěstí a krásné Vánoce.

smilers
16. pro 2010

Ahojky vsem,

@evkaa25 ☹ prijmy mou uprimnou soustrast ☹ nic vic ti asi nema cenu psat, protoze ta bolest je nepopsatelna a slova utechy jsou jen pericko, drzte se

mimco tobe drzim palce

jinak se mame dobre, mame 2 roky za sebou 😵

mimco
16. pro 2010

Bože Evi, to je mi líto. Upřímnou soustrast 😔.

mimco
16. pro 2010

Bože Evi, to je mi líto. Upřímnou soustrast 😔.

lajcikova
16. pro 2010

evi to je mi moooc lito,upřímnou soustrat-držte se.kruci ten svět je nespravedlivej ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lilienka
16. pro 2010

Evičko... 😢 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fandra
16. pro 2010

Evičko, to je mi moc líto. UPŘÍMNOU SOUSTRAST! ☹

michule
autor
17. pro 2010

Evi - zaslzela jsem za vás. Bože můj - mnoho - mnoho síly a úpřímnou soustrast. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢

koczurka
17. pro 2010

Evi,je mi to strašně líto 😢 😢 😢 .Upřímnou soustrast.

gabka14
23. pro 2010

Ahoj holky....všem přeju krásné prožití Vánočních svátků a šťastný nový rok.