Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

koczurka
14. lis 2008

AHOJKY,
vítám sonick.To jsou mi věci s těma Klimkovicema,ještě že jsem tam nejela.Měla jsem tam jet po mimoděložním.Tak dík za upozornění. 😉 A to bude tvé první ivf?
Peti,to jsem ráda že jsem aspoň trochu povzbudila. 😉 Ne ale já jsem fakt byla rozhodnuta pro takový radikální řez.Každý má určitě spoustu věcí co by rád podnikl a nebo aspoň začal a myslím že to by byl perfektní důvod k tomu s tím začít.Je to zvláštní ale my jsme taky chtěly začít chodit na bazén. 😀 😀
Evko,mně taky tak strašně bolela hlava,tak nějak v té době jak tebe.Ale to jsem zrovna čekala ten měsíc na to jak to dopadne a tak jsem neměla možnost se dr. zeptat čím to může být.Bolela mně tak že jsem myslela že mám migrénu kterou jsem znala jen z povídání.Prostě mi bylo někdy nejlíp tak že jsem zavřela oči a usla.Někdy jsem se nemohla dívat ani do počítače,televizi no prostě nic,ani náladu mluvit jsem neměla.Taky mi to dělalo problém když jsem seděla a vstala jsem,to jsem měla hlavu na prasknutí.Zkus třeba víc pít a moc nenamáhat očka.Fakt nevím čím to bylo,ale dávala jsem vinu hormonům.Pak to samo přestalo.

petista
14. lis 2008

Monali, dr. Dostál je úplně zlatý, nemůžu si ho vynachválit. I doc. Oborná je velmi milá a oba jsou špičky v oboru

sonick
14. lis 2008

Koczurka - bude to naše první IVF. V říjnu mě můj doktor připravoval na IUI, ale když mělo dojít k akci, tak se zhrozil nad SPG a k ničemu nedošlo. Přeposlal nás do CAR, kde jsem podstoupila hysteroskopii, hydrolaparoskopii a laparoskopii a teď mám nasazenou HA, manža pije sirupy a bere prášky a v lednu bychom měli jít na 1. pokus.

Co se týče těch lázní, tak já si myslím, že třeba Klimkovice nejsou špatné po operaci slepého střeva - je tam pěkné prostředí, kulturní vyžití, člověk si odpočine a dá se do pořádku po operaci, ale když tam jde někdo s neplodností, tak to fakt chce pořádný léčebný program, zmobilizovat tělo a pilně s ním pracovat, ale na to tam je prý málo fyzioterapeutek, takže tě prý třeba zmobiizují, ale cvičení už není takové jaké by mělo být. Nejhorší na tom je, že laik to nepozná. 😒

lilienka
14. lis 2008

ahojte holky a vítám "nováčky" 😀
Evkoo a odkud přesně jsi,že máš Kravař.aqua blízko?Já dnes měla celkem v práci záhul a přišla tam holka,co bude za 2 týdny rodit,tak mi to na náladě nepřidalo 😖 zvlášt,že ona druhé nechtěla....jo jo to je život.Ale mám tu super kámoše na icq a už mě z toho dostal 🙂 Já bych do lázní asi nejela-jsem asi divná,ale já vyloženě trpím,když nejsem doma 😅 ani moře mi nic neříká 😅 ale zase -kdyby mi něco říkalo,tak to by byla vstupenka na psychiatrii 😀

petista
14. lis 2008

ahoj Lilienka, to je na světě nespravedlnost, kdo nechce má a my se můžeme akorát tak přetrhnout ...

lilienka
14. lis 2008

peti-s tím bohužel nic nenaděláme 😖 ale budeme bojovat 🙂 a jednou to vyjít musí.Ted jsem skoukla krásný mail-fotky kluků-dvojčat a řeknu vám holky....vrrrrr,ňaf ňaf 😀 mít takové dvojčata..... 😉

petista
14. lis 2008

tak holky je to skoro určo v háji, MS dorazila v plné síle, mrcha jedna krvavá. Takže už s manžílkem diskutujeme o dalším pokusu, kdy do lázní, kdy do stimulky, rozhodně to nevzdám ( mám momentálně bojovou náladu - za chvilku možná bude zase depresivní
Lilienka, evkaa, kdy jdete do dalšího pokusu, my zvažujeme nejdřív teda ty lázně ( zkusím zažádat co nejdřív) a pak stimulku březen, kdyby to šlo rychle
tak zatím pápá, ještě mrknu a dám vědět definitivní ortel

evkaa25
14. lis 2008

čauky holky.
Petisto mrzí mně,že ani tobě to nevyšlo ☹
Koczurko a co tys vlastně všechno podstoupila,než ses dobrala k tomu krásnému cíli?Osum let je hrozná doba.Moc ti to přeju!!!
Jo a k těm bolestem.....tos mněla asi fakt to stejné jako já.Dost mně to viděsilo,tak jsi mně trochu uklidnila,že to třeba bylo jen těma hormonama.Byla to teda opravdu nepopsatelná bolest.
Sonicku nám se stalo něšco podobného.Taky nás jednou připravovali va IUI a pak k němu nedošlo,protože SPG byl katastrofický.Takže mám za sebou 2 IVF.Ale nemám žádné z těch vyšetření co jsi psala.Ptali se mně jestli chci podstoupit laparku,ale jelikož jsem nemněla nikdy problémy,tak jsem to odmítla.Ted´ se na to přeptám a když tak do toho půjdu.Můžu se zeptat,jestli je u tebe nějaký problém,nebo je základní problém manžův SPG?
Holky vy všechny máte tyhle vyšetření?A co to vůbec je hysteroskopie?
Lilienko to víš,že budeme bojovat 😎Já si dám ted´ sice určitě delší pauzu.Čeká mně přece jen poslední hrazený pokus,tak ještě nevím,kdy se zase odhodlám..........
Holky všem přeju co nejpěknější víkend 🙂

lilienka
14. lis 2008

no Petisto-mi jdeme nejdříve na genetiku-měli jsme jít příští týd.,ale přeobjednali nás na prosinec 😖 a pak hurááá do toho-takže počítám leden-únor(podle výsledků)

lajcikova
14. lis 2008

ahojik holky

petis to mě mrzi-to je fakt nějake zkur...obdobi ☹ jinak ve čtvrtek jdu znovu na odběry na tu hematologii,vyšetři mi i štitku-jelikož ve fetasu se ani neobtěžovali ☹
ja mam za sebou jen laparoskopii,a to asi před 7lety-ale prej to nepotřebuju prottože sem po 2ivf otěhotněla-ale potratila k vuli doktorum. ☹
mohli by ste mi někdo napsat jakej je personal a doktoři v te fn-jdem tam 14ledna tak mam trochu obavy 😒

LILI MY MUSIME BOJOVAT -CO JINEHO NAM TAKY ZBYDE.PŘECE SE TU NENECHAME ZVALCOVAT CIGA...ONI RODI JAK FENY. 😠

evkaa25
14. lis 2008

jo Lili já jsem z Dolního Benešova.Víš kde to je? 🙂

petista
14. lis 2008

Lajci, fe FN v OL jsou úplně zlatí, je tam dr. Dostál a doc. Oborná, oba jsou špičky v oboru, nemusíš z nich mít žádné obavy, všechno vysvětlí, uklidní ...A jinak máš pravdu, je to zkur... období.
eVKO, já mám genetiku, průchodnost vejcovodů, teď uvažuje o imunologii, hysteroskopii - tj. vyšetření v celkové narkóze spodkem pro zjištění, zda je děloha v pořádku.
Každopádně holky děkuju moc za podporu, je to fajn se tady bavit s váma, když víte, o čem to je. Mamka a kámoška jsou sice fajn, ale ony moc neví, o čem mluvím. Takže ještě jednou dík

lajcikova
14. lis 2008

petis vubec neděkuj,ja sem tady našla taky velkou podporu-i když na tematě kam sem chodila tam ne ☹ ale aspon sem poznala jaky lidi tam chodi.
ale maš aspon jednu vyhodu -nic se neujmulo,tak to tak neboli(obraqzně řečeno)ja sem otěhotněla a potratila,to bylo fakt hrozne ☹ moc ti držim palce a silu do dalšiho boje 😉

lilienka
14. lis 2008

evkoo-tož vím 🙂 můžem se někdy sejít-já jsem skoro z Opavy 🙂

evkaa25
14. lis 2008

No tak to já se budu muset na ty vyšetření zeptat.Genetiku mi dělali a spoustu odběrů krve,ale prý jsem uplně zdravá.No já si to taky myslim,ale pro jistotu.Lili ty máš taky tolik testů ve Fertimedu?
Jo a klidně by jsme se někdy mohli vidět.To by bylo moc fajn si pokecat o tom s někým,kdo ví,jak mi je.Dneska jsem byla na pokec s mojí nejlepší kamarádkou a došlo mi,že mně vůbec,ale vůbec nechápe.Snaží se mi radit,nemyslí to zle,ale šlo vidět,jak ji nebaví se o tom bavit,tak jsem zmněnila téma a radši si "pokecám" tady s váma 🙂
Lajci je mi líto,žes potratila a máš pravdu že musíme bojovat!!!Leden je ale za dveřmi,tak budu držet pěsti.

lajcikova
14. lis 2008

lili a tobě nedělali genetiku ve fertasu? 😕 a dali ti vubec nějakou zpravu?

evi už je to za mnou i když to pořad boli ☹ byla bych už 14tt.radši na to nemyslim ☹ a v lednu jdu teprv na 1pohovor k dostalovi.tak sem zvědava jestli něco změni. 😕

lilienka
14. lis 2008

dělali nám genetiku 2x-ale poprvé jim to nějak nevyšlo a po druhé ještě neměli výsledky-brali nám krev 1.9. a naposledy jsem tam byla tuším kolem 13.10. a to výsledky neměli....Žádnou zpávu mi nedali-ani mě nenapadlo je o ni žádat...Doufám,že ji pošlou k mému dr.nebo do toho Zlína.jinak mám za sebou 2x laparku-při první mi zjistili,že mám endometriozu a vroz.vadu a při druhé se to pokoušeli napravit.

evkaa25
15. lis 2008

Dobré ráno holky.
Já jsem teda spáč 🙂 Manža jel do práce a já jsem až do ted´ spala.
No k těm vyšetřením-uvidím,co mi řeknou v úterý.Dneska se mi o tom už i zdálo.No a když mi nic nenavrhnou,tak se sama zeptám.Ikdyž mám z té laparoskopie fakt strach.Já vůbec všechny ty zákroky špatně snáším ☹ Po punkci mi vždycky museli píchnout Tramal,proti bolesti.Jinak bych asi domů neodjela.Fakt děs.
Od genetiky nemát taky žádnou zprávu,ale to jsem nemněla ani v Ov,ale vždycky mi řekli že je vše v pořádku.
Lajci a ty jsi od začátku ve Fertimedu a ted´ přecházíš?Nebo už jsi byla i v jiném Caru?
Koczurko,ty naše těhulko,kdepak jsi?

monali
15. lis 2008

dobré ráno,
Evkoo, moje gynekoložka mě poslala na laparku předtím než mě poslala do CAR.Zkontrolovali mi dělohu, průchodnost vejcovodů, umístění vaječníků. Dělali mi to asi v 11hod a večer už jsem se byla sprchovat, sestra mě jenom hlídala, abych třeba nespadla. Takže tak.
Teď ještě čekám výsledky genetiky.
lajci, držím palce na další pokus, leden je už skoro tady a potom to dopadne dobře.
A co máte v plánu na víkend? Ráno jsme byli v obchodě a je venku docela kosa,

evkaa25
15. lis 2008

čauky monali.
To je zvláštní s těma vyšetřeníma.Můj gynekolog nic,v Ov nic,no a v Ol mi to nabídli,ale já jsem to odmítla.tak ted´ do toho půjdu,abych si byla jistá.
Jinak já čekám až manža dojede z práce a jelikož mám od dvou vycházky,tak asi pojedem nakupovat vánoční dárky.Musím už začít,jelikož pak na to fakt nemám nervy.Noprané obchody lidma,všude blázinec,zácpy.....
Budu kupovat všem jen nějaké menší dárky.Budu se snažit aby potěšily,ale byli i praktické.No uvidím,jak se mi to povede 🙂

evkaa25
15. lis 2008

Jo holky nemáte někdo zkušenosti s vitamíny pro muže se sníženou plodností PROFERTILEM ?
Na jedné diskusi jsem o tom četla a vypadalo to zajímavě.Už se zase začínám chytat všelijakých šancí na zlepšení,no 🙂 Tak jestli o tom někdo něco víte,tak budu ráda 🙂
Všem hezkou sobotu.........

sonick
15. lis 2008

Ahoj Evko, no se mnou se to má tak, že jsem byla stále v pořádku, pak ve Fertimedu zjistili, že mám v děloze nějaký polyp, který mi byl během hysteroskopie odstraněn a když jsem byla uspaná, tak jsem si připlatila hydrolaparoskopii, aby zjistili, jak to je z vejcovody apod. No zjistili, že jeden vaječník je naplněn nějakou tekutinou, takže jsem musela na laparoskopii, kde buď chtěli odsát tekutinu nebo odstranit vaječník. Ale během operace zjistili, že se jedná o malou dělohu a ne vaječník, že mám vrozenou vadu dělohy, jednu malou, jakoby slepou, druhou delší, ta by měla být v pohodě. Ale otěhotnění přirozenou cestou nehrozí. No a k tomu ten náš SPG. 😒
Jinak info ohledně hysteroskopie najdeš i na stránkách Fertimedu, v sekci mimotělní oplodnění, vyšetření.
Laparoskopie nebyla nejhorší, tři dny v nemocnici, ale i tak bych do toho už nešla. ☹
Genetiku jsme si nechali dělat u dr. Všetičky v OV, výsledky nám přišly poštou domů.
A co se týče Profertilemu, tak to nevím nic, my teďka zkoušíme Macu horskou, sirup aloe vera a kolostrum. No jsem zvědavá na výsledek. 😕
A přeju pevné nervy při nákupu vánočních dárků, v obchodech totiž nic není, jen se tam začínají kumulovat lidé. 😠

evkaa25
15. lis 2008

ahojky
Takjsem už z nákupů doma.Byl to fakt záhul,ale pár dárků mám. 🙂 Všude lidí jak opic-jak já ty markety nemám ráda.Ale víte co miluju?Vánoční trhy v Ov.Ne že bych tam něco moc nakupovala,ale je to taková správná vánoční atmosféra. 🙂Svařáček,nebo medovinka..........No a nejlepší je,když je sníh,což se né vždycky povede.
Sonicku,tak vidím,že ty už máš těch vyšetření požehnaně 😒.A za to se dokonce i platí,jo??? 😒 No nevím čemu se vlastně divím,vždyt´ my neplodné páry platíme asi fakt za všechno,že?! ☹
Mně jednou přišly taky nějaké výsledky domů.Byly tam nějaké hodnoty.Myslím testosteron a tak.Všechny jsem mněla v normně,ale to myslim nebyla ta genetika.Bylo to snad něco s nuklearní medicinou,nebo co.Já se v tom nevyznám. 😖
Jo a co to je ta Maca horská?To jsou nějaké bylinky?Pak dej vědět,jestli to pomáhá alespon´ trochu.Člověk se asi chytá všeho,co...?!
Přeju všem pěkný večer.........

lajcikova
15. lis 2008

ahojik

evi ja byla v 2005 v unice,ale tam to skončilo jen stimulkou,a od minuleho roku sem ve fertasu,tam sme měli 2ivf,a ten posledni pokus chci v nesoukromem car,už soukromym nevěřim-tam neleči tam jen tahaj prachy. ☹

petista
16. lis 2008

Ahojky holky,

monali a Sonick a Lilienka, tak jste mě holky přesvědčily s tou laparkou, asi určo do toho půjdu, ať mám před dalším pokusem když tak eliminované nějaké další problémy. Evko, tak to asi vypadá, že půjdeme na ty 3 ďurky spolu, co? Jsi mooc dobrá, že už nakupuješ dárky, já jaksi nemám moc náladu, nahoď udičku, cos koupila manžílkovi, rodičům ....? Lajci, tak to se ve FN určo potkáme, že? Leden tu máme coby dup.

petista
16. lis 2008

Holky, vy jste asi všechny ze severu, co? Já jsem přímo z OL, ale na diskuzi o OL jsou samé těhule a probírají jen těhot. témata, tak to nějak není ono, moc se tam necítím, tam už se řeší úplně jiné problémy, a když jsem tam jediná bez břucha, tak moje pocity se moc neřeší ☹ Ale viděla bych tuhle diskuzi za pár měsíců taky jako těhu, co holky 😵 Evko, jak jsi psala o té kamarádce, ty moje taky neví, o čem mluvím, všechny do toho vlítly, nevěděly moc ani jak, a ty jejich rady, hahaha - jsou na prd. Ale myslí to dobře. Musím se psychisticky připravit na pravidelnou vánoční besídku, co pořádáme každý rok druhou sobotu v prosinci. Budou tam samé maminy a těhule, jen já nic ☹ a přitom jsme se začali snažit první před téměř 4 rokama
Co takhle srazík někdy, ať si vylejeme srdíčka?

sonick
16. lis 2008

Petisto - jen ať nejsi překvapená jako jsem byla já po laparce. Ptala jsem se jednoho doktora, kolik mám děr, tak říkal: No tři, kolik byste čekala!" No na druhý den jsem to po sprše obmrkla a objevila díry 4. Když jsem se ptala, jestli byl nějaký problém, že mám díry 4, tak mi dr. jiný dr řekl: Proč by byl problém, já dělám standardně díry 4!" 😕

Evko - přesně tak, neplodné páry platí za všechno. Ve Fertimedu se při hysteroskopii platí narkóza (500 Kč), jinak je to zadara, ale hydrolaparoskopie, která se dělá spodem a není tedy po ní žádná díra se platí (5000Kč). A laparoskopie je pouze za regulační poplatky.
Maca horská je jakýsi kořen, už jsem přesně zapomněla jaký, dočetla jsem se o ní na koníkovi, a po tom, co manža spořádal fůru vitamínů A, E, selenu a zinku a žádná změna, tak zkoušíme toto. Na SPG jdeme někdy v průběhu prosince, tak pak pisnu, jestli to k něčemu bylo.

Pohodovou, ikdyž zamračenou neděli, holky ... 😉

evkaa25
16. lis 2008

ahojky všem 🙂
Petisto to víš,že jednou tady budeme taky samá těhukla 😀 Snad to bude brzy....
Ty tři durky zní hrozně.Já jsem hrozný strašpytel 😒 A sonicko s těma čtyřma už jsi mně dostala úplně. 😖
Petisto,tak to vypadá,že na to fakt půjdem spolu.I když můj manžel o tom nechce ani slyšet.Rozhodl se že už doktorům nedá ani korunu a že splodí dítě sám.Chce si pořídit ten Profertil,přestal chodit na pivo/ne že by nějak pil,ale o víkendu jsme vždycky chodili s partijou/a ted´ se úplně uzavřel.Začal dokonce sportovat.Každý holt reaguje jinak.Nedávno mi řekl,že si mám někde vrznout bokem,aby on o tom nevěděl.......No je to těžké.Oba nás to psychicky vyčerpalo.
Sonicku s tím placením je to tedy opravdu šílené.Nejhorší je,že nám nezbývá nic jen platit.A oni moc dobře ví,že kvůli miminka to všechno obětujem.

petista
16. lis 2008

Sonick, no to už je jedno, jestli 3 nebo 4, hlavně aby to bylo OK, popř. kdyby něco bylo KO, tak aby to uvedli do stavu OK. Zkoušel tvůj manža metodu Mojžíšové pro chlapy, jsou to jenom dva cviky a prý to dost pomáhá. Ten můj teď začne cvičit a papat vitamínky, radši bych byla, kdyby příští IVF bylo bez ICSI, říkám si, že třeba kámen úrazu byl v tom, že to nebyly ty nejlepší spermijky, že třeba neměly dobré geny v sobě. No hledám důvody proč...
Řekla bych, že laparoskopie je lepší než hydrolaparoskopie, protože při klasické laparce můžou rovnou odstranit případné problémy a člověk tak aspoň nemusí v případě nalezení problémy znovu pod narkózu. Jinak neděli máme uklízecí, v pokoji, o kterém jsme uvažovali jako dětském, děláme teď velký úklid a zatím ho teda zařizujeme jako návštěvní 😒 ( ale návštěvy mám ráda) Odpoledne pojedem na chalupu se mrknout, jak ji taťka hezky zazimoval. zatím pá, manža už je nervní, že se tady vykecávám. NO má recht, stejně je to samomluva, nikdo tady neeni. pápá

evkaa25
16. lis 2008

Jo a k těm vánočním dárkům.Mojí mamce jsme koupili fén,který chtěla.Mladší ségře kapsičku na fot´ák,protože dostane fot´ák od mamky-to my se tak někdy domlouváme.Druhá ságra čeká miminko v únoru,tak ta dostane knížku pro novopečené maminky-jsou to rady maminek maminkám.Moc se mi líbila.Ségřin přítel má syna,tak tomu jsme koupili lego.No a mojemu tat´kovi knížku,to je klasika.On tak nějak nic jiného neocení.
No a ještě mi zbývají dvě malé neteře od druhé ségry a celá rodina z manželovy strany.Uffffff.Ještě mi toho chybí hodně 🙂
Jo a holky když jsem byla v tom knihkupectví narazila jsem tam na knížku o neplodnosti a víte kdo byl autor?
Dr Jaroš z Ov Gyncentra.