Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

petista
6. dub 2009

Evi, taky budeme stavět pergolu, zedník měl příjít už před měsícem a zatím nezačal 😒 Myslela jsem, že před Flórou to bude hotové, protože kolem chci dělat skalku, tak asi ne.
Jinak dneska je byla u fyzioterapeutky, tak mě chválila, že je na mně to cvičení Mojžíšové vidět, tak snad to k něčemu bude dobré, tedy vlastně už je, přestala mě bolet záda 🙂

petista
6. dub 2009

MOnali, držím pěstičky na zítřejší kontrolu 😉

lajcikova
7. dub 2009

čauky tak sem se konečně probrala 😝
jinak za ty leky sem doplacela 280kč,což jde no jen aby to k čemusi bylo. 😒 ale vybirala sem si je v přerově,sem uplně zapoměla že bych to měla ve fn levnějši.přiště-snad už nebude potřeba

geliva
7. dub 2009

ahoj, můžu se zeptat, jestli má někdo zkušenosti? uvažuju, že bych přešla z gyncentra jinam, ale mám tam zamražené embrya, pošlou mi je normálně do jiného CAR, máte s tím někdo zkušenost jak to funguje? díky předem za odpověd.

koczurka
7. dub 2009

AHOJ HOLKY!!

Aha Monali má kontrolu až dneska. 😎 😀 Tak čekáme na zprávičky.
Jasně holky můžete mně ošahat jak jen budete chtít. 😀 😀 Bacilky vám předám. 😉
Lajci,vyspinkaná po noční?Co jsi dneska kuchtila?
Gelivo,některé holky už si převáželi embrijka.Domluvíš se v novém caru že si je převezeš a kdy a pak se domluvíš v gyncentru na kdy to potřebuješ,tam ti půjčí nějakou tu nádobu s dusíkem či s čím,dáš nějakou zálohu za tu nádobu a pak jak jí přivezeš tak ti jí vrátí.Takže to určitě jde. 😉 Přeju hodně štěstí.

lajcikova
7. dub 2009

ahoj gelivi,myslim že tu někdo psal asi na jine diskuzi že jim embrya poslaly,jen prej nebyly tolika buněčne jak jim v gyn centru tvrdily.ale problem by neměl byt. 😉 koukni na diskuzi kelišky z fertimedu II,tam to nějaka holčina psala.

geliva
7. dub 2009

díky moc za odpověd, zatím ještě čekám na výsledky, ale jsem nějak pesimistická a zvažuju co když to nevyjde (i když pořád tajně doufám)

lajcikova
7. dub 2009

ale ja nevařila 😀 manža si ohřal zap.těstoviny ze včerejška. 😎 mam veget,jen už nemužu chrapat to zase bude nočni.něco vam se zkopiruju je mi z toho fakt zle.

lajcikova
7. dub 2009

katy.m:
holky,jdu se tady s Váma rozloučit,protože se tady již neukážu,teda alespoň né nějakou chvíli,než vše přebolí.

Ve středu v noci mě přepadly kontrakce a začala jsem krvácet.Diagnoza v nemocnici byla krutá a jasná.Abort ve 24tt Prý to již nešlo zachránit. Odvezli mě na porodní sál,kde jsem čekala,až se mi připraví porodní cesty.Bolest to bylo neskutečná,kontrakce jsem měla co 3 min asi 4 hodiny.Díky mému skvělému manželovi,který mě celou tu dobu držel pevně za ruku a celé to prožíval se mnou,jsem to ale zvládla.V sedm hodin ráno mi napíchli epidural a píchli mi plodovou vodu.V 8:54 se narodila holčička ,pak mi opět píchli plodovou vodu a v 8:56 se narodil chlapeček.Byli to velcí bojovníci,ale bohužel svůj boj prohráli,protože ještě neměli plně vyvinuté plícní sklípky,které se vyvinou až 25týdnu.
Zabalili nám je do peřinek a nechali je u nás,dokud jim nedoťukala srdíčka.
Byli nádherní a teď to neskutečně bolí,mám v sobě prázdno

Procházíme si peklem,prý máme vyhledat psychologickou pomoc
holky,jdu se tady s Váma rozloučit,protože se tady již neukážu,teda alespoň né nějakou chvíli,než vše přebolí.

lajcikova
7. dub 2009

je to krute,tak si řikam že sem měla vlastně štěsti ☹ rodit mrtve děti to bych fakt nedala ☹

koczurka
7. dub 2009

Lajci,to je fakt strašné. 😢 😢 😢 Musí to být hrozné.

koczurka
7. dub 2009

Je mi z takových věcí moc smutno. ☹

koczurka
7. dub 2009

Bohužel mé kamarádce se to stalo taky,taky to byly dvojčátka.Měla to akorát ve 20týdnu. 😢

koczurka
7. dub 2009

Bože teď musím myslet na něco jiného protože mi je z toho fakt zle.

ili5
7. dub 2009

Ahojky, goliva, tak to je můj případ, já je převezla z OV do Olomouce. V ostrav. gyncentru ti dusík nepůjčí, musela jsem jet do Ol a tam mi půjčili na podpis a jela zpět do OV , nabrala 4 mimina a jela zpět do OL. Takže jsem se najezdila, ale OV to na truc nepůjčí. Kdysik ještě půjčovali, to převážela michule, ale hodně lidí jim utíká, tak už jim k tomu nic nepůjčí.
Stejně byly špatné, ostrava je zmršila, takže se mi rozpadly 3 a ččtvrtý byl 4 buněčný. Hlavně že OV psala 8 buněčné. Olomouc se divila co to vlastně a jak to mrazí.
Kam a odkud je převážíš?

geliva
7. dub 2009

ahoj ili, já ještě nepřevážím nic, zatím jenom uvažuju a zjištuju, ale moc jsi mě tedy nepotěšila, no tak uvidím

ili5
7. dub 2009

Kam do car si chodila? Jinde to může být jiné, já jen z vlastní zkušeosti.

petista
7. dub 2009

ahojík
Lajci, to je síla, úplně mě přechází mráz po zádech. To si člověk říká radši nic než pak taková hrůza 😔

Monali, tak co kontrola?

monali
7. dub 2009

tak konečně se hlásím,
kontrola dopadla dobře, vlevo mám 5fol a vpravo asi taky 5. Všechny mají vprůměru asi 16mm., (aspoň tak jsem
to pochopila, doktorka diktovala sestře strašně moc čísel) 🙂
Další kontrolu mám hned zítra a to už mi řeknou jestli bude OPU v pátek a nebo v sobotu, dneska to ještě
nechtěla určit, dostala jsem ještě injekce a zítra se uvidí. Dneska tam byla Oborná a zítra asi bude Dostál.

petista
7. dub 2009

tak Moni gratuluju, to vypadá báječně 🙂 Dr. Oborná říkala jakési holčině v neděli, když jsem byla na KO, že ideální je tak 5-10 folíků, tj. vajíček, že jsou potom nejkvalitnější, takže ty tvoje jsou zn. Ideál. Takže na velikonoce budeš mít vajucha v mističce, což?

monali
7. dub 2009

Jo v mističce 😀 doufám že z nich půjde vybrat a v nejhorším i něco do mražáku.

V neděli jdeme na oslavu - neteř má 20, a v pondělí u nás bude švagrová s rodinou z Brna. Tak doufám
že budu fit, zatím jsem nikdy po OPU zádné problémy neměla tak snad to bude i teď v poho.

Nevíš Peti, kdy píšou ve FN nemocenskou, mě by stačila až od ET, dříve se mi to zdá zbytečné.

petista
7. dub 2009

dávají, jak si řekneš, v zásadě od OPU, ale když si řekneš od ET, tak ti vyhoví. Já jsem po OPU byla taky v poho, jen jsem byla strašně nervózní, co vajucha. Ale ty jich máš požehnaně, takže to bude v poho 😉

petista
7. dub 2009

no v mražáku můžou být schovaní sourozenci, takže to nemusí být jen v nejhorším 😉 Jdu uklízet koupelnu, nějak jsem to o víkendu nezvládla. zatím pápá

petista
7. dub 2009

na zítřejší kontrolu držím pěstičky,ať jsou samé dobré zprávy

monali
7. dub 2009

no minule jsem jich měla taky 10, ale oplodnili se jenom 4 a nakonec se daly použít jenom 2, a ani nevím
v jekém stadiu byly protože to v OV neříkají. Ale neměli jsem ICSI, takže teď mít budeme,
Já jsem se snažila doteď, pak to holt bude na nich.
A ICSI a další se domlouvá kdy? a s Dostálem a nebo s někým jiným? a kdy se platí?

petista
7. dub 2009

ICSI se domlouvám po OPu, kdy tě embryoložka řekne, jak vypadá spermio a jak vajucha a řekne, co je nejlepší. Kdy se platí už si nepamatuju, hlava děravá 😎 Tak už musím fakt jít, zatím pá
A neboj, budou určitě kráááásnáááá

monali
7. dub 2009

tak jo pa pa,
zítra dám vědět, ale asi zas až večer, chodím te'd z práce pozdě, potřebuju toho tolik dodělat, a samozřejmě
už v duchu počítám stím, že se tam delší čas neukážu, tak snad

ili5
7. dub 2009

Ahojky, tak já na první schůzce s dr. Obornou jednala o ICSI. Řekla mi co vše musím mít, řekla ICSI, AH,PK. Máme moc špatné spermie, tak mi to zakroužkovala do papíru a já řekla že s tím souhlasím. O penězích se nebavila. Je to zvláštní, v soukromém caru se baví nejdřív o penězích a pěkně na stůl a pak vyšetření a tam napřed konají a peníze postupně. Alespoň to nebude takový zápřah na kapsu, jak se to platí postupně.

monali
7. dub 2009

to je fakt, zatím jsme platili jenom PK a o zbytku se nikdo nebavil, akorát na první schuzce jsme dostali
hromadu papíru a mezi nima ceník, takže trochu představu mám.
S tím soukromým CAR máš ILI pravdu,
tam jsou peníze až na prvním místě 😠
Já jsem v OV za Gonal, který jsem si píchala doplácela asi 5700Kč a ve FN nechtěli nic, taky docela rozdíl,
to se potom fakt vyplatí i to dojíždění, ze kterého jsem měla největší hrůzu.

asmeena
7. dub 2009

petis: o imunologickém vyšetření se budu zítra domlouvat s doktorem. 😉