Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

konka
10. zář 2008

holky ja mela metodu ICSI, protoze manzel ma spatne spermie, line a nektere deformovane a je to podle me lepsi, protoze ja uz mam vajicko starsi, tudiz pry obal tuhsi a tim padem pro jeho spermie to byla moc velka prace a tak to samy nezvladaly 😀 a nakonec i AH asistovany heatching s tim, ze prave nariznuti obalu vajicka pomaha k uhnizdovani. nemela jsem prodlouzenou kultivaci, protoze ja byla velice spatna nosnice a se dvema vajicky by mozna nezustalo zadne...

jinak pohyby jsou prijemne, adelku dokonale probudim, kdyz si lehnu rovne na zada. 😀

ili5
10. zář 2008

Ahojky,tak mě Čermák nabídnul IMSI,protože máme špatné sperma,jen 5 %.Dělají to prý jen OV a Někde v čechách,zapomněla kde.Je to nějak 80x zvětšenina,než ICSI.Já jsem to vyhledala na internetu,dělají a popisují i obrázky v Polsku.Tak se na to mrkněte.Určitě mi dělali jen ICSI a účtovali si o 3000 víc.
Jinak se chystám za chvíli do školy,musím zjistit kde jsou tam záchody,asi tam ztrávím víc času jak ve třídě 😀

lilienka
10. zář 2008

dobrý večer holky 🙂 myslíte,že by se už dalo poznat,jestli se mi ty malé uhnízdily?Zítra to bude týden...mám tendenci vytahovat a hned schovávat těh.test 🙂 jinak pořád jíííím-tolik jídla co jsem za ten týden projedla jsem nesnědla snad za celý rok. ☹ snad to přejde 🙂

koczurka
10. zář 2008

AHOJ VŠEM!!!
Lili,vůbec netuším jestly by se už ukázaly čárky na testu.Já bych ještě počkala a to že jíš je třeba dobré znamení. 😉 😅
Konko,ty moc nelež na zádech ať může Adélka v klidu spinkat. 😉 😀
Ili,Tak jak bylo ve škole?A záchody jsi našla? 😀 😀

konka
11. zář 2008

lili: ja bych test zkusila az tak 10 den po Et, protoze ted jeste v tobe muze byt zbytek pregnylu a ten muze ukazovat falesne pozitivni test. tak vydrz 😀

koczurko: ale nekdy je treba presvedcit, ze tam je, ne? 😀 jak je ti?

ili5
11. zář 2008

Tak škola ok,učetnictví,ale nedám,už jsem byla jednu dobu přesvědčená,že to vzdám,hrůza.Polovina lidí odešla,nebo nic nevysvětlila a bavila se s těma co to znají,protože jsou účetní.A z toho budu maturovat 😀
WC našla,nadopovala se černým uhlím,tak jsem to vydržela.
lili,ten 10 den už určitě,držím pěsti.
Holky,velká prozba,nevíte jak se jde na KET,jestli budu ještě potřebovat podpis od partnera,nebo už tam můžu jet sama,když mám léky atd.Díky.Michul,ty to budeš určo vědět,jsi popředu přede mnou,tak pískni.Díky

michule
autor
11. zář 2008

Ahoj holky.
Hlásím příjezd z OL. S mamčou pohoda, ani jsem nepotřebovala rádio. Celou cestu mluvila a mám hlavu jak zelí. Takže na UV mě vzali s mírným zpožděním. Byly jsme 4 na UV. MUDr. Oborná dnes měla u sebe opět medika ( že vždycky já mám štěstí na mladé doktory, kteří na mě čučí jak na výplatní pásku 😀 😀 ), tak mu to vysvětlovala a ukazovala. Vše je v pořádku, jen další úterý opět na UV a příští týden už zmrzlinky budou tát ve mě ( doufám ). Zvýšila mi dávku Diviny, mám jí brát 3 x denně a šetřit se. Tak to jsou mé poznatky a zase v úterý budu informovat.
Ili - nepotřebuješ nic. Můj drahý taky se mnou teď jezdit nemůže, ale my je tam teď nepotřebujeme, nepotřebuji ani žádný podpis, prostě nic, jen nás a naše dělohy 😀 😀 😀 😀 . Hlavně se uzdrav, ať jsi na KET v pohodě. Taky ti to brzy začne. No a s tou školou tě naprosto chápu. Já jsem si 4 roky říkala, že nemůžu udělat maturu z angliny, no a pak mě osvítilo a já mluvila a tahala slova z paty no a mám to, jen se nedomluvím ani s čechem, natož s anglánem. Buď s tou školou statečná, nějak se tím proplácáš, hlavně to nevzdávej. 😉
Lili - taky bych počkala, já jsem vždy zkoušela testovat 9 - 10 den, bohužel u mě bezúspěšně, ale tobě už se to krátí, tak vydrž. 😎
Koczurko - jak se cítíš před zítřkem? Už se těšíš? Držím palečky a je fakt nakonec možné, že nám budou dělat transfér společně. 😀 😀 😀
Zatím se loučím a zase kouknu. Pa 😀 😀 😀

koczurka
11. zář 2008

AHOJ HOLKY!!!
Michul,to by bylo fajn kdyby nám transfér dělali zároveň. 😀 😀 No a když ne tak stejně budem mít transfér skoro stejně že?Jestly teda budu mít nějaké embrijka. 😨 To je super že je vše v pořádku Michul.Nic si z toho nedělej,já jsem měla taky medika. 😀 Ukazovala mu dr.Oborná jaké tam mám folíky a tak.Jen ať se učí ať má kdo léčit neplodné páry,no ne? 😉 😀 Jinak já se těším to víš že jo,už mně to tlačí neskutečně.Mám pocit že mám v děloze kámen a při chůzi a sezení se mi tam pěkně hýbe. 🙄 😅 Začínám být ale trochu nervózní.Tak se pěkně šetři ať jde vše jak má a žádné blbosti ju?Zítra tam mám být na 7h tak si na mně vzpomeňte holky.
Ili,to zvládneš,nenech se zastrašit hned z kraje.A nepředávkuj se toho uhlí. 😀 😀
Konko,to je fakt,je to taková vaše komunikace že? 😀 😉 Je mi fajn,díky.
Ještě dneska určo kuknu...

ili5
11. zář 2008

Koczurko,tak se ti to krátí 😉 .Budu na tě myslet.I na Michul,budu napjatá jak šle.
Učím se psát všemi 10,od rána u toho sedím,jsem v 8 lekci,takže 7 prsty a dál mě to nepustí,dělám chyby 😀 .Snad to zvládnu.Dnes jsem mluvila s kámoškou a má to samé co já,řádí to asi hodně.asi nějaký čas vynechám kuřecí maso.Tak ho raději taky nejezte,ať jste fit!

koczurka
11. zář 2008

Ili,tak to jsi dobrá.Já píšu pořád maximálně třemi prsty. 😀 😀 Takže kuřecí maso ani vidět co?No budu si na to dávat majzla.
Holky,neměla bych třeba od 24h nejíst,nepít a nekouřit?Mně teda nic neříkaly,ale možná zapoměly. 😨

ili5
11. zář 2008

koczurko,nic takového,pij,papej,kouření?! 😀 ,je to jen malá narkoza,takže nic nemusíš.Ty kouříš?Malinko?Z těch nervů určitě,co?
Já taky neumím,ale musím se to naučit k vůli te škole,nic jiného mi nezbyde.Ale těch kláves je tak hodně,tak to asi nedám 😠

koczurka
11. zář 2008

Ili,ale dáš,musíš cvičit a cvičit! 😉 😀 Myslíš že můžu všechno???No nevím.Ne já nekouřím,přestala jsem před dvěma lety.A doufám že definitivně. 😎

koczurka
11. zář 2008

Jak jsem šla poprvé na IVF tak jsem myslím nemohla jíst a tak.

koczurka
11. zář 2008

Na punkci teda.

ili5
11. zář 2008

Můžeš,já taky mohla,po cestě jsem normál pila.Je to přeci bleskovka,nepamatuješ?Já taky před 2 lety přestala a kolegině z práce mě stáhla,takže si dám občas u pivka cíga,jinak mi to nechybí,nikdy jsem nebyla silná kuřačka,jen když se paří,tak hulí se jak sádrový ježek.Pak to nemůžu měsíc vidět. 😀

koczurka
11. zář 2008

Jo,jo to já znám,jak jsem pařila tak jsem kouřila jak říkáš sádrák. 😝 Já byla docela silná kuřačka.
Teď jsem si přečetla protokol z OL a mám přijít na lačno tak to tu píšou. 😎 😀 😀 Ale tím maslí že ráno nemám jíst,už je mi to jasné. 😵

ili5
11. zář 2008

No jasné,že si nedáš kachnu na snídani,jinak jak se napiješ trochu vody,tak to přežiješ 😀

koczurka
11. zář 2008

Jasně že jo. 😀 A jak je tobě?Ještě musíš pořád jíst to uhlí?

koczurka
11. zář 2008

Holky tak pojďte keckat,kde vězíte??? 😀

konka
12. zář 2008

koczurko, tak cekame pak na zpravicky, jaka byla urodicka.. jjinak ja nemela jist od 12, aby mi pak z narkozy nebylo spatne, ale jak jsem se ji tak moc bala ( v zivote jsem zadnou nemela), tak to probehlo naprosto suprove.. ani jsem pak nepotrebovala spat.. ale to uz ti je ted jedno.. ted uz jsi v ol 😝

lilienka
12. zář 2008

dobré ránko-tak to já měla narkozu min 5x a z toho jen letos 3x ☹ a nikdy mě neuměli probudit-pokaždé jsem se fajn prospala 🙂

konka
12. zář 2008

ahoj lili, tak jak se citis? ktery jsi den? uz se ti to krati, kdy budes testovat, budu drzet palecky 😵

lilienka
12. zář 2008

no cítím se tak nějak divně-jak před menzes ☹ dnes je to 9 den,tak zkusím zítra.

konka
12. zář 2008

¨lili, klid, ja dokonce 10den po et dostala MS, teda jen na jeden a pul dne, ale byla jsem z toho fakt spatna. a nakonec vidis, jedno se udrzelo.. jj, zitra uz by pregnyl nemel byt v tvem tele. doufam, ze pak dve carecky nafotis a das do alba 😀

ili5
12. zář 2008

Koczurko,už to máš za sebou,tak hned jak dojedeš,tak napiš jaks dopadla!!!!

lilienka
12. zář 2008

to víš,že nafotím-aspon 100x a myslím,že si to nechám aji zarámovat 😀

michule
autor
12. zář 2008

Ahoj holky.
Jdu vás všechny pozdravit a popřát káááááásný víkend, huráááá!!!! 😀
Koczurko - tak co, už jsi doma a jak jsi dopadla??? Ty nás teda napínáš. kdo to má vydržet. 😀
Lili - tak na zítřek máš všechny naše palce. Moc ti to přeji. Hned dej vědět. 😉 🙂
Konko - to jsem netušila, že jsi fakt měla MS. No - hlavně, že to dopadlo na výbornou. 😀
Ještě kouknu, jdu uklízet, je to tady jako po náletu. Zatím.... 😀

konka
12. zář 2008

michul: to mozna nebyla MS, ale jedno mozna odeslo, tezko rict.. no kdyby jsi nalistovala zpatky,tak to tam nekde popisuju.. ale ani krvacenim neni nic ztraceno, tak holky hlavu vzhuru 😵 urcite to vyjde

koczurka
12. zář 2008

AHOJ HOLKY!!!
Tak jsem konečně doma,zašly jsme si do hospůdky na oběd.Jo a po cestě zpátky jsme se stavily kuknout do lesa jestly nerostou hříbky. 😀 No ale k věci 😅 ,takže mi odebraly 21 vajíček,byla jsem v šoku jak mi to řekly.Jsem ráda a doufám že vše půjde dobře.Jinak jsem si nechala po poradě s embrioložkou u 12 z nich udělat ICSI a ten zbytek se prý může oplodnit sama.No a v něděli tam budu volat jak to vypadá a kdy bude embriotransfér.Po narkóze se mi vůbec nechtělo spát.Byla jsem tam s dvěma holkama a fajn jsme keckaly a daly jsme si mejlíky ať si napíšem jak jsme dopadly.Personál úplně přepychový,fakt starostlivý a příjemní.Já jsem jako vždy šla až poslední na řadu. 😀 No a od neděle si mám 3xdenně zavádět dvě tablety utrogestanu.No a to je asi vše.Když si vzpomenu ještě na něco tak písnu.
Přeju hezký víkend všem...
Zatím papa...

michule
autor
12. zář 2008

Koczurko - super zprávy. Ty jsi holka šikovná, houby a ještě hospůdka po takovém náročném ránu, prostě jsi to zvládla skvělé. Noa těch vajíček!!!! Čím dál lepší. V 1IVF jsi měla kolik folíků??? Tak teď budeme zase čekat na neděli. Hned až tam zavoláš, piš. No a to tedy znamená, že budeš přede mnou. Nic, já nezoufám, přeji. Tak odpočívej, po takové úrodě co jsi těch 12 dnů nosila si to zasloužíš. 😀 😀 😀 😀