Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

evkaa25
12. lis 2008

vím,že neni co říct.
Ted´ bude jedna z nejtěžších věcí to říct rodičům.....a kamarádům a v práci....... ☹
A zase ty soucitné pohledy,které tak nesnášim.A spousta keců,že na to nemá člověk myslet a tak.Však to znáte....

evkaa25
12. lis 2008

mněla bych asi přestat vám tu naříkat,že?!Ale když ono to ještě nejde.........

lilienka
12. lis 2008

evkoo-já vím jaké to je....a myslím,že většina z nás tady to zná 😖 já to v práci ani doma nikomu neřekla-právě abych se tomu všemu ubránila.Já jsem vyloženě alergická na věty typu-nesmíš na to myslet,chce to čas apod.To bych vylítla z kůže.Věděl to jen tatka a ten nás kryl,jak jsme jeli pryč apod.Dnes mi volali z genetiky-přeobjednali nás až na prosinec-tak nás čeká stálé čekání. jo a propó-já naříkala mnohem víc......

evkaa25
12. lis 2008

no víš Lili u nás už to po druhé v práci nešlo neříct.Poprvé jsem byla na nemocenské 3 měsíce v kuse,no a ono to nějak vyplinulo ze sitace,že jsem to řekla.Na druhou stranu jsem ráda,že to tam ví,je to lepší než to šuškání lidí kolem nás.třeba sousedi vím,že neustále špekulují:"proč ti dva nemají dítě,vždyt´ jsou tak dlouho spolu" a hledají v tom kdo ví co.Nikdo kdo si tím neprošel to nepochopí.
No a rodiče...to je tak.My bydlíme s rodiči od manžela.Máme oddělené patra a je to soužití docela v poho.Ale jak jim chceš vysvětlovat neustálé cesty do OL?Nerada lžu,tak to tak nějak dopadlo.A ted´ jak jim to říct???
A proč vás na té genetice přeobjednali?Máš pravdu,že je to hodně o čekání.
Vlastně pořád na něco čekáš.Když to nedopadne,tak má člověk pocity smíšené.Alespon´ já.Nejsem tak bojovná,abych se hned do toho zase vrhla.Ale pak zase naberu dech a jde se do toho znova. já jsem to ještě asi vůbec nevstřebala.Pořád si to nějak nechci připustit,i když je to jasné.Nadávám na nespravedlnost i když vím,že jsou na tom lidi hůř.Chvilku jsem odhodlaná bojovat,chvilku bulim jak želva.....
No nic,tak jsem si tu zase ulevila.......tak ted´ dobrou noc....

evkaa25
13. lis 2008

Holky,dneska mi je zase o něco líp a co vy?Jak se máte?

koczurka
13. lis 2008

AHOJ HOLKY!!!

Evko,je to hrozně nespravedlivé,už mně to fakt točí.Na okolí se vypdrni,ti můžou tak akorát víš co?Ty jsi taky silná osůbka a to moc obdivuju.
My dneska s drahým máme 11let výročí co jsme se poznaly.Tak zkouším upéct takový jednoduchý dortík a pak budu dělat nějaké chlebíčky.Každý rok to slavíme,dostanu kytičku a nějakou dobrůtku tak se moc těším. 😅
Jo taky budu dělat řízečky,jsem zvědavá jak to všechno stihnu. 😀 😀

evkaa25
13. lis 2008

Jedenáct let,no to už je doba 🙂
My s manžou oslavíme v prosinci 8 let,co jsme spolu.Koczurko,kolik ti vlastně je,jestli se můžu zeptat?
Dorty má můj manža rád,ale my si vždycky zajdem někde na večeři...neni to tak často,tak si to vždycky užijem.
Vím,že po ostatních mi nic neni,ale ty stálé návraty do práce,to mi na pozitivní náladě fakt nepřidá.Před prvním pokusem jsem se vzdala svého náročného,ale celkem slušně placeného místa.No a po nezdaru dělám všechno možné a výplata nic moc.Samozřejmě pro miminko všechno,ale je to o ničem,když musíš do práce,do která tě nebaví.
Jsem se zase rozepsala,to je děs...

evkaa25
13. lis 2008

Koczurko pročítala jsem si diskusi a už vím,že ti je 28. 🙂
Takže to jsi s manželem od 17 jestli dobře počítám.Já jsem s manželem taky od 17.Akorát můj manžel je ode mně dost starší.V prosinci slaví 33let.Myslela jsem,že mu dám dáreček..........no nic 😒

petista
13. lis 2008

Ahojky
Evkaa, to je mi líto ☹ mooc jsem ti držela pěsti
Já jsme s manžou 10 let, od dvaceti, manželé jsme 4 roky, mimi zkoušíme 3 roky, tak uvidíme
Taky vždycky chodíme do restaurace, dostanu kyti, teď k třicátinám jsem dostala 29 růží ( prý se dává 15 nebo 29), bylo to mooc hezké
Koczurko, to máš teda dneska co dělat. A jaký děláš dortík, nechám se inspirovat. My máme rádi takové lehké, tvarohové apod.

koczurka
13. lis 2008

Ale jste se rozepsaly! 😉
Evko,tak věk můj už víš a počítat taky umíš jsme spolu od 17let.Já mám taky staršího partnera,taky v prosinci na mikuláše mu bude 34let.Kterého má tvůj narozky?
To že se budeš vracet do práce která tě nebaví to není zrovna ideální,ale ty to zmákneš.Zkus se poohlídnout po nějaké jiné ne?
Peti,už mám vše hotové,dortík se povedl,ale nevím jak bude chutnat.Poprvé jsem zkusila upéct korpus a rozřízla ho a mazala krémem a marmeládou,taky jsem tam naflákala banán,polila ho čokoládou,posypala okraje kokosem a nahoru vytvořila z oříšků srdíčko.Vypadá fakt excelentně. 😀 😎
Tvarohové mám taky ráda,ale ty dělám pořád tak jsem chtěla změnu.
Co jste kuchtily vy na obídek?

petista
13. lis 2008

Koczurko, a jaký korpus? piškotový? Dortík vypadá dost dobře, už jsem si to zkopírovala do receptů.
Já jsem kuchtila mléčnou brokolicovou polívku, upečené kuře s rýží. No a ještě mám v plánu špenátovou buchtu, ať si manža pošmákne večer, stejně uličník jeden zase nebyl na obědě 😀

koczurka
13. lis 2008

Peti,špenátovou buchtu??? 😕 To neznám,jak se to dělá?
Já jsem dělala piškotový korpus no.Kde jestly jsem to zkopírovala?Asi jsem natvrdlá. 😀 😀
Mňam,brokolice je výborná a kuřátko taky můžu,miluju pečené křídla. 😝 😀

petista
13. lis 2008

Koczurko, já jsem ti to zkopírovala do svých receptů, co mám uložené v počítači
A ta špenátová buchta je moooc mňam, teda pro ty, co mají rádi špenát. No uvaříš normálně špenát / dáš do něj česnek, trochu mlíka, vajíčko a víc zasmážky, aby byl takový tužší), rozválíš listové těsto na plech, na to dáš uvařený špenát a hustě posypeš strouhaným sýrem, dáš do rozehřáté trouby na assi 200 -220 stupňů a pečeš asi 15-20 min.

koczurka
13. lis 2008

Aha,tak to vyzkouším máme rádi všechno co se tam dává takže to bude dobrotka. 😉
Já sbírám recepty do krabice a taky mám takový sešit s recepty takže to mám tam.
Jdu si na chvilku lehnout,jsem nějaká unavená z toho všeho.Pak zas písnu.

lilienka
13. lis 2008

ahojky holky
tak už jsem z práce doma a mám i po kávě 🙂 Dnes je krásně hnusně 😀 Včera jsem se léčila čajem se slivovičkou a řeknu teda,že mi to nepomohlo,ale byla jsem pěkně nalámaná 😀 rýmu mám 2x větší jak včera 😒 dnes už mám "jen"ten čaj 🙂 Mě práce baví,jen mě štve ty věci "okolo" a že je celkem náročná.A pokud nemám aspoň 2 přesčasy,tak výplata teda nic moc 😖 Není lehké najít práci pro ženskou-nejprve jsi mladá a půjdeš na mateřskou(to mi řekli hned po matuře-šmejdi),pak máš děti a proto budeš stále na §, no a pak už jsi stará.........já nemohla najít práci skoro 2 roky.Naštěstí jsem našla blízko domova a ačkoliv nadávám,tak jsem vděčná,že ji mám.Holky-prý staršího partnera-já očekávala,že jim bude min 50 😀

evkaa25
13. lis 2008

Koukám,že jste se tady pěkně rozjeli 🙂 🙂 🙂
Petisto 29 růží,to je fakt paráda.Já jsem dostala 18růží na 18tiny,no a potom 21růží,když mně miláček žádal o ruku....No ted´ už nedostávám,protože prodávám květiny ve velkoskladu,tak už mně to po pravdě moc nenadchne.
My jsme svoji 2,5roku a o mimi se snažíme dva roky...A co ty,jak ti je?Kdy budeš testovat???
Vidím,že jste všechny vzorné kuchařky.Tu špenátovou buchtu určo taky zkusím,to vypadá zajímavě.
Koczurko,ty určitě ted´ slavíš s partnerem,co?Pěkně si to užijte.
Jo můj manža má narozky 1,12,to jsou kluci skoro stejně staří,co?!?
Lili s tou prací to mám taky tak.Právě na tom místě kde jsem byla před těma nemocenskýma jsem dělala fakt náročnou práci a mooooooooooc přesčasů.Mívala jsem většinou přes 200 hodin.Proto to taky bylo docela obstojně placeno,i když když si vezmu za jakou cenu.....doma málo a tak.Ale zase mně to fakt bavilo.Mněla jsem své zákazníky,mnohdy to už byli spíš kamarádi....no prostě práce s lidma a v teréno...jezdila jsem 2-3x týdně do Třince a dál....
No a ted´ mně asi zase šoupnou někde do skladu tahat kartony....Ale nějak to dopadne...

petista
13. lis 2008

Ahojky
Evko, s prací to určo nějak dopadne, ať tak či tak. já to mám taky poměrně složitý, jsem OSVČ, takže vlastně tento měsíc těžce prodělávám, neboť náklady platit musím a nic, jak jsem doma, jsem vydělala, ještěže to manža jistí. No ale kdyby to vyšlo, tak pracně nabytou klientelu za těch 7 let práce ztratím, konkurence si ráda a obratem klienty přetáhne, a budu pak začínat od začátku. No nic, ráda bych, kdyby to tak bylo. Jinak jsem v poho, dneska začalo trochu pobolívat břuško, tak doufám, že jsou to mimísci a ne mrcha. Zkoušela jsem měřit i BT, někde jsem vyčetla, že v těhu by měla být 37 stupňů a měla jsem zatím 37,1. Ale zatím jsem dneska 7. den po ET, takže do testu času spoustu. Budu se snažit vydržet co nejdýl, ale až do krve to nebude.

Koczurko, pěknou oslavu přeju, pak napiš podrobně, jak se líbil dort, co říkal, cos dostala... Jsem zvědavá, což?

Lilienka, tak se pěkně kurýruj, ale znáš to, léčená rýmečka trvá týden a neléčená sedm dní. Nicméně ti přeju brzké uzdraveníčko.

evkaa25
13. lis 2008

Petisto tak ty jedeš sama na sebe,jo?!To seš dobrá 🙂
Určitě to neni jednoduché,ale zase si můžeš udělat volno,když potřebuješ,že?No a ted´ ti bohužel klienti utečou,protože ty budeš těhulka 🙂 Ale to za to stojí!
Lili snad se brzo uzdravíš.Prý na rýmu pomáhá vypotit se na cizím těle,takže hup na manžu 😀
To je asi to jediné,na co se těšim.Poslední dobou jsme s manžou byli jak v celibátu 😒 Ted´ ne je před spermiogramem,potom stimulka atd.
Holky já jsem asi nějaká divná.Chvilku jsem úplně v pohodě a za chvilku si připadám jak blázen,brečim,vztekám se ,lituju se....no a za chvilku mně to zas přejde a cítim se tak nějak smířeně.Asi si to ještě přesně neuvědomuju... ☹
Petisto doufám,že tobě to vyjde a my ostatní snažilky půjdem brzy zase do boje a vy těhulky už nám budete dávat rady zkušenějších 🙂

petista
13. lis 2008

Evko, dík moc. Řekla bych, že tvůj stav je naprosto přiměřený okolnostem, a tudíž naprosto normální, spíš bys byla divná, kdyby to bylo jinak. Tak hojda hojda všechny do boje ....

petista
14. lis 2008

Ahojky, tak je to asi v .... nechci být sprostá, ale jsem 8. den po ET a začala jsem špinit, normálně bych teď měla MS, tak se asi mrcha hlásí a ty včerejší bolesti břucha, to byla MS a asi ne mimísci. Tak už tomu nevěřím, vím, že až krev je definitivní, ale cítím se úplně jako před MS. Tak už uvažuju, kdy půjdem na 2. pokus, zda mají smysl lázně a tak.
Evko, neuvažovala jsi nad lázněma? Zatím nebrečím, ale vůbec nevím, jak to řeknu manželovi, až se vrátí z práce, až ho uvidím, tak to na mě asi přijde.

monali
14. lis 2008

Ahoj zdravím, zatím jsem tu jenom párkrát nakoukla,když jsem potřebovala poradit.
Začla jsem chodit k Dr.Dostálovi do FN, a mám z něho docela příjemný pocit. Koncem listopadu tam jdeme teprve podruhé a dozvíme se akorát výsledky testů, výsledky z genetiky budou až koncem prosince. takže ani nemám představu, kdy začnu stimulovat nebo něco.

Koczurko , moc gratuluju je to úžasná zpráva, že se to povedlo a dává nám naději . Recepty vypadají super, asi se tady budu přiučovat. A společných 11 let je taky slušný výkon, vím o čem mluvím, my jsme je oslavili v dubnu.

Lili , na rýmu prý je nejlepší začít se léčit od noh, aspoň tak mi to radila jedna klientka, když jsem jí asi 5 minut prskala do telefonu. Takže nohy do lavora s teplou vodou a nějakou solí, prý stačí koupelová a vyhřívat.
Já jsem to teda zatím nezkoušela, ale když se k tomu přidá ta slivovička s čajem (do krku, ne do lavora) tak to nemusí být tak špatné. A s tou prací si to vystihla přesně, někdy mám chuť i 5x za den dát výpověď, ale pak si vzpomenu, jaké to bylo když jsem byla bez práce a přejde mě to.

Evkoo, Peti - chtěla bych vám dát trochu naděje. Já jsem po prvním IVF začla krvácet 13 den po ET,a to jako při silné MS, a výsledek z krve byl - Pozitivní, .. potom to sice nedopadlo, ale začátek byl dobrý. Takže neztrácejte ještě naději, pořád to ještě může dopadnout dobře. držím oběma palce.

Klidně napiště co budete vařit na oběd, aspoň si to budu představovat, my v práci obědy nemáme, takže to jistí rohlík a jogurt.

Zatím se mějte

petista
14. lis 2008

Monali, dík, no už to může být jen příjemné překvapení

koczurka
14. lis 2008

AHOJ HOLKY!!!

Vítám Monali. 😵 A můžu se zeptat kde jste byly na tom prvním pokusu?A odkud pocházíš?
Evko,tvoje stavy naprosto chápu.Já měla takové stavy taky,připadala jsem si že jsem se zbláznila a že to prostě nezvládnu,ale postupem času to naštěstí odeznívalo a já byla klidná že jsem se nezbláznila.
My jsme se snažily o mimi 8let a už jsem tomu moc nedávala.Fakt to bylo hodně nečekané překvapení,však víte.Sotva jsem na testu nenašla dvě čárky a už jsem tu psala že se budu zaměřovat na něco jiného a že si prostě začnu plnit sny,užívat a tak.Prostě mně to v tu chvíli napadlo a pomáhalo mi to.Pak to nízké hcg a pak jak mi řekli po měsíci čekání že jsem těhu tak jsem jim málem nevěřila.
Peti,špinění nemusí nic znamenat.A to že tě bolí břicho taky ne,víš jak mně bolelo často břicho?Cítila jsem že to dostanu každou minutu,psala jsem to tu i holkám a nakonec nic.Ale já vím,člověk má hned strach ať ti kdo chce píše co chce. 😉
Držím vám pěsti štěstí holky zlaté!!!
Lili,jak je to jen rýma tak je to dobrý jen ať se ti nepřihorší.Teď je takové počasí,jednou teplo jednou zima to je potom hned.Tak opatrně. 😉
Tak uděláme trochu chutě Monali.Já dneska budu dělat rýži a vepřové masíčko se šťávou na hříbkách a k tomu okurek. 😀 😀 😀

petista
14. lis 2008

Koczurko, ty jsi úplně zlatá, děkuju za to, cos napsala. Jsi pro mě ohromné povzbuzení. N oa s tím, plněním snů je to přesné, už jsem v zájmu zachování duševního zdraví začala plánovat, že konečně napíšu doktorskou práci, pojedu do lázní, začnu zase chodit do angličtiny, volejbalu ...
Já budu kuchtit šlehačkové brambory, polívku mám od včerejška. Brambor musím udělat celý kopec, nebo´t večer přijede ještě taťka a ten je moc rád, tak aby na manžílka něco zbylo. No a taky trochu něco pro mě

evkaa25
14. lis 2008

ahoj holky a vítám mezi námi Monali
Petisto,já už jsem o těch lázních taky uvažovala.Dokonce už jsem si všechno zjistila kolem.Chtěla bych do Klimkovic,to mám blízko.Napíšou ti to v Caru a někdy to chce i potvrzení od obvodního.Ale ne vždycky.Pak se to zanese na pojišt´ovnu a potom jen čekáš,kdy nastoupíš. 🙂
Jezdí se tam na 4týdny a vychází to 60kč za den +30kč lázen´ské poplatky,nebo co.Takže zhruba na 28dní za 2600kč.Zbytek platí pojišt´ovna.Je to super. 🙂
Já už jsem v duchu přemýšlela nad svými aktivitami a rozhodla jsem se zakousnout se ještě víc do Angliny a jelikož miluju vodu,tak že budem s manžou chodit plavat.Nedávno se tu otevřel menší aquapark v Kravařích a máme pernamentku,tak toho využijem a budem chodit pravidelně. 🙂No a taky musím zhubnout.Já z těch hormonů hrozitánsky přibírám....Vypadám jak Věstonická venuše. 😀
Jinak mně už se mrcha rozjela uplně uplně,tak jsem teprve ted´ vysadila utroš.Ani nevím,proč jsem ho do ted´ brala.
Jo já budu dneska dělat rajskou s rýží a knedlíčkama.
Petisto a kdy máš jít na krev???

evkaa25
14. lis 2008

jo a taky se chci doktora zeptat na tu moji hlavu.Pobolívala mně 10 den po ET a v noci z 11 na 12 den jsem ani bolestí neusla.Potom to samo odeznělo.Ale čím to mohlo být???Mněla jsem to takhle i při 1 IVF,ale tehdy to nebylo tak silné a taky jsem tomu nepřikládala váhu.....Neznáte někoho s podobným problémem?Nebo že by to bylo psychikou?Už si říkám,jestli se v mém těle neděje něco zlého v tom období.No snad mi poradí dr.

sonick
14. lis 2008

Ahoj holky, sem tam sem kouknu, abych měla nějaké info ohledně IVF a jak to chodí v CAR a tak. My chodíme do Fertimedu, IVF nás čeká v lednu.
Nechtěla jsem vám tady nějak skákat do diskuze, ale po tom, co jsem si přečetla, jak Evkaa psala, že by šla do lázní v Klimkovicích .... nedoporučuji. A to teda ne z vlastní zkušenosti, ale pracovaly tam mé dvě kamarádky a s jednou jsem se bavila o klimkovických lázních a neplodnosti a říkala, že je to tam hrozné, že naslibují hory doly, ale že to tak ve skutečnosti vůbec není, cvičení nějaké je, ale ne dostatečně intenzivní a takové, aby přineslo nějaký úspěch. Sama jsem nevyzkoušela, tak nemůžu posoudit, proto chci jen upozornit.
A s těmi plány do budoucna jsem na tom stejně, máme permici na porubský bazén, jen se nemůžeme s manželem dokopat a začít tam chodit pravidelně, ale pokrok jsem udělala v tom, že jsem se přihlásila do kurzu šití. Alespoň nějaký cíl v životě. Ať to není pořád jen mimčo. 😉

petista
14. lis 2008

Evko, na krev mám jít 19.11. ale žádné zázraky už nečekám. Ohledně lázní, kamarádka byla v Klimkovicích a byla v celku spokojená. Já bych ale spíš jela do František, západní Čechy moc neznám, tak bych se tam ráda podívala, a taky z debaty o lázních tady na koníkovi mi přijdou lepší. Navíc tam mají s tím řešením našeho problémy dlouhodobé zkušenosti, a taky jsem trochu, pokud jde o architekturu, starosvětská a mám radši starší budovy, atmosféru dřívějších dob ... takže určo Františky. A taky je tam ten zázračnej camfrlík.

Sonick, taky bych se chtěla naučit šít, ale na ruční práce jsem levá a obávám se, že by mi nepomohl ani sebelepší kurz. Bazén mám asi 3 min. od domu, ale v zimě nejsem schopná se dokopat tam jít.

monali
14. lis 2008

Děkuji za přivítání.
My se snažíme asi 5 let.Jsem z Ostravy -Poruby. Chodili jsme do gyncentra k Dr. Jarošovi. S tím jsem byla moc spokojená, ale ani tak výsledek žádný. Mám za sebou 2xIUI, v červnu 2007 byl neplatny pokus IVF - odebrali mi jenom jedno vajíčko a to se nedalo použít, v říjnu IVF výsledek byl jak už jsem psala pozitivní, ale ve 4týdnu to zamlklo. (problém je u mě, mám PCO a málo hormonů co podporují růst a dozrání vajíček, manža je v poho).
Pak jsem si dala pauzu na vzpamatování a navíc jsem se nemohla rozhodnout jestli zůstanu v OV nebo jestli zkusíme OL .Změnila jsem gynekologa a ten mi doporučil právě Dr.Dostála z Olomouce a navíc Jaroš v gyncentru skončil a tak bylo rozhodnuto.

S tím abyste napsali co vaříte to teda nebyl moc dobrý nápad. Slintám tady nad klávesnicí a kručí mi v žaludku, ať žije jogurt. 😀

Kámoška co má taky problémy byla v Klimkovicích loni v září, neztěžovala si, ale výsledek veškerý žádný, ale ona má dost velké problémy, (jeden vaječník už nemá, a druhého jenom kousek) takže už i zkoušeliIVF s darovaným vajíčkem, ale zatím se nepovedlo, takže možná , že tady už lázně nestačí.

evkaa25
14. lis 2008

ahoj sonicku.Je fajn že píšeš,protože každá rada dobrá.Určitě se na všechny ty lázně budu ještě informovat.
Budeme rádi,když nám budeš skákat do diskuze.V lednu ti určitě budem držet pěsti.Ono to vždycky tak uteče,že to je vlastně za chvilku. 🙂
Musím končit,jinak bych se zase rozepsala,ale musím jít dělat oběd.anža dneska dorazí dřív z práce,tak aby nehladověl.Určo kouknu večer....zatim pa