Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

lilienka
21. lis 2008

ten koník mi blbne 😒 takže ten recept: Kuř.maso na nudličky,2 střední cibule,2 lžíce solamylu,2 oleje,2 vejce,1 lžička kari,1 cukru,1 soli,1 pál.papriky a 1 slad.papriky_vše promíchat,nechat uležet 24 hod a velkou lžící dělat na rozpál.tuk hromádky a osmažit.Příloha brambory,hranolky,chleba 🙂

lilienka
21. lis 2008

ty první jsou po lžících a od kari po lžičkách 🙂 Jo ještě -ty cibule nakrát na menší kousky

petista
21. lis 2008

tak ty kuřecí placičky budou zítra, mňam, děkuju za recept, písnu, tak to dopadlo a už kopíruju do složky recepty. Teď jdu dělat směs na bramboráky, ať to večer, až přijde manža, jen hodím na pánev. Nechodí v práci ani na obědy, že nestíhá. Teď je v poho, protože má večer nachystáno, ale až budu chodit do práce, tak nevím. Asi si zadělá na žaludeční vředy

evkaa25
21. lis 2008

No Lil ten recept vypadá fakt dobře.Mnam,taky to brzy zkusím. 😉
Jo moje Trixinka se vody nebojí,ale skáče tam jen za páníčky/já a manža/,nebo za klackem.Ta ondatra jí asi za to nestojí 😀 Ona hrozně ráda aportuje.Jo my tu máme rybníků hodně,tak se tu zvířátkům daří.Mám ráda procházky a když při tom potkáš ondatry,srnky,zajíce,ježky,volavky......A manža zase hrozně rád sleduje ryby.To vždycky musíme stát a čekat na něj.Já a pejsek.
No a rachejtlí se nikdy nebála až na minulého Silvestra jsme byli s manželem na akci a nechali jsme naši fenečku s manželovými rodiči doma a těžko říct,co se jí nelíbilo a od té doby se bojí dost.Možná to je tím,že už byla zase o rok starší,a nebo se nemněla kde schovat.Fakt nevím.Má 2,5roku,tak možná to je tím,že jako štěně to nechápala a ted´ už se holt bojí.Letos určo budu na Silvestra s ní.Asi bude akce s pár přáteli doma,tak to snad bude v poho.No ale myslivci se nám smnějou,že lovecký pes se bojí ran.My teda myslivci v žádném případě nejsme,tak je nám to fuk.Z loveckého pejska máme domácího mazlíčka a tak je to správně.Protože jaký pán,takový pes 😀

evkaa25
21. lis 2008

No nic dorazil manža,tak se zas na chvilku loučím......... 🙂

petista
21. lis 2008

tak teĎ jsme se dodívala na Bridget Jonesovou a pěkně to končí, když říká"...každý se svého štěstí dočka..." Evi, tak pozdravuj manžu a pesu.

koczurka
21. lis 2008

AHOJ HOLKY!!!

Tak tady se řeší pejsci,já bohužel žádného nemám tak se nemůžu zapojit.Mám akorát papouška.
Chci se ale pochlubit že mám první dárečky. 😵 Koupila jsem taťkovi pyžamo a svetr,mám z toho fakt radost protože můj taťka je strašně vysoký a na něj něco sehnat je fakt umění.Já jsem po něm vysoká koza. 😀 Taky mám pro kamarádku z avonu nějakou drobnou kosmetiku takže další věc z krku.No ještě mi toho zbývá dost,ale už jsem začla tak to je dobrý. 😀 😀
Lili,receptík taky zkusím vypadá výborně.

koczurka
21. lis 2008

Petis,to je můj nejoblíbenější film. 😵 Viděla jsem to už stokrát a ještě stokrát ho asi uvidím. 😀

petista
21. lis 2008

Ahoj Koczurko, tak nám písni něco o tvým papouchovi, je opožděný jako naši pejsci nebo už mluví? 😀 Dárečky budu řešit o víkendu, hlavně musím sehnat něco s tučňákem pro mou nejkámošku, ona to má jednodušší, vždycby mi dává něco s beruškou nebo přímo berušku. Už jich mám 3 poličky.

koczurka
21. lis 2008

Papoušek je opožděný,nechce mluvit jenom dělá občas kravál a nepořádek. 😀
Tak to se ti asi líbí berušky že?

petista
21. lis 2008

No, asi se mi berušky líbí, ale už si vůbec nepamatuju, proč už si deset let navzájem dáváme berušky a tučňáky, myslím ,že to vzniklo na jedněch horách, ale blíž už nevím a ta kamoška taky ne.
Koczurko tak to vypadá, že opožděná zvířátka máme všichni 😀 Co je to za papouška? Moje teta i tchyně vždycky měly papoušky, takže ve sklepě máme asi milion různých klecí. Taky jsem nad jednim uvažovala, ale u tchánů na něj vždycky ťapka hrozně štěkala, tak by to asi nebylo to pravé ořechové. Co ty budeš kuchtit o víkendu?

koczurka
21. lis 2008

My máme papouška horského.
Zítra budu dělat guláš v troubě,to se všechno naflagá do pekáče,zakryje a za hoďku je výborný guláš.Dělá se z vepřového plecka nebo kýty,ale už jsem to dělala i z kuřecího. 😅

petista
21. lis 2008

a co do toho pekáče všechno naflákáš kromě masa?

koczurka
21. lis 2008

1kg vepř.masa,3 větší cibule,5stroužků česneku,2 čajové lžičky gulášového koření,3 čajové lžičky sladké papriky,3 polévkové lžíce solamylu,sůl,papř,2 masoxy,feferonka,0,75-1 litr vody.
Postup:maso a cibuli nakrájet,smíchat ostatní suroviny,pořádně promíchat (masoxy rozpustíme v malém hrníčku v horké vodě a pak doliju do 1l vodu),dát vše do pekáče,je lepší do simaxové misky,přikrýt alobalem a péct na 250 st. asi 1,5 hodiny.
NEDOLÍVAT VODU,NEMÍCHAT,NESUNDÁVAT ALOBAL.
Tento receptík je opravdu skvělý a měl obrovské ohlasy,nejdříve jsem měla strach nekoukat pod alobal,ale vadržela jsem to a povedlo se.Je úplně jiný než klasický guláš,nenáročné na čas. 😵 😉

petista
21. lis 2008

Teda Koczurko, to jídlo vypadá báječně, takové mám nejradši, všechno to naflákat do jednoho hrnce, hodit do trouby a vytáhnout hotové. Takže nedělní jídlo je jasné. Recept už je uložený v receptech. Takže v so vařím podle Lili a v neděli podle Koczurky 😀 😀 😀 Jenom ten česnek rozmačkaný nebo ty stroužky v celku?

petista
21. lis 2008

zatím pá, přišel manža, tak se mu jdu věnovat. Ahoj a děkuju moc z receptíky všem. Jste moje holky zlaté 🙂

evkaa25
21. lis 2008

Holky to je receptů....vy jste fakt šikulky 🙂 Nemám žádnou složku s recepty,protože jsem přes PC antitalent,ale určo to brzy zkusim uvařit. 🙂
Jinak já jdu dneska fakt po dlouhé době s kámoši večer ven,tak se celkem těšim.Manžel slaví s 2kolegy narozky.Sice je slaví dopředu,ale je lepší to slavit ve trojko,než sám.Tak musím jít vymyslet co na sebe a tak.Už se fakt celkem těším.No a taky si po dlouhé době dám pivko,nebo vínko....... 😎
Manžel je rozhodnutý po tom našem neúspěchu,že nebude vůbec pít,tak jsem zvědavá.Sama mu říkám,aby si pivko normálně dal. 🙂
A co vy holčiny?Co máte v plánu na víkend?Peti ty budeš mít návštěvu....to máš taky fajn.
Koczurko,my jsme kdysi chovali andulky a taky korelu-jak ta řvala 😠 😀 No ale je pravda,že já už jsem chovala kde co....a všechno to byli moji mazlíčci.At´ už želvičky,rybky,myšky,potkánci,křeči morčátko atd.......... 😀

evkaa25
21. lis 2008

No koukám,že vy už asi užíváte někde víkend.Nebo ještě pracujete?
Já se du připravovat,aby mi to dneska slušelo.Jsem spoustu kamarádů fakt dlouho neviděla.Tak ahojky zítra....... 🙂

lajcikova
21. lis 2008

ahojik holky 🙂
ty jo už se zase řeši žradlo 😀 no tak ja taky něco přihodim

takže :kuřeci prsa na medajlonky,osolit a opepřit,obalit v bílem jogurtu,pak obalit v rozdrcenych paprikovych chipsech,dat na pečici papir a upect v troubě-DOBROU CHUT,my to jime jen se zeleninou 😉

petis na to se doktorky zeptam,v ponděli jdu znovu na odběry-pokud budou negativni tak tam nemusim,ale pokud budou pozitivni tak musim znovu za ni 😒
holky ja furt zvažuju jestli pujdu do te fakultky 😕nechci zas čekat tři měsice na veškere vysledky 😕 achhhhjoooo 😒 nic valim do sprchy a hajt,rano do prace-dnes sem to přeživala v horečkach,ale sem ve zkušebce tak trpim 😠

lilienka
21. lis 2008

ahojky holky
tak jsem byla nakoupit-no hrůza-lidí hafo.Ale dokoupila jsem pár dárků-jen takové maličkosti.ted jsem byla venku-a koukám-vono sněžííííí 🙂 Koczurko-zítra zkusím ten tvůj recept-dá se to jíst s chlebem?A na víkend nic v plánu nemám-akorát zítra se sejdem celá rodina u našich,tak bude veselo 🙂

koczurka
21. lis 2008

Ahojky,
Petis,česnek do toho dávám jak kdy,může být i rozmačkaný nebo nakrájený na plátky to je jedno jak se ti bude chtít,ale celý určitě ne.Chuť to bude mít stejnou. 😉
Evko,ty už si nejpíš někde užíváš,hezky si to užij a ať ti není zítra špatně. 😀 Já sedím doma v teploučku u čajíku,drahý šel na pivko a já si tu vegetím.Zítra budeme mít návštěvu a jinak nic není v plánu,uvidíme.
Lili,v obchodech už začíná být blázinec co?Určitě se ten guláš dá jíst buď s chlebem nebo s těstovinama a nebo s knedlíkem. 😉 Normálně venku lítaly blesky,hřmělo a pak začlo sněžit,tak je to normální? 😨 😀
Lajci,taky zajímavý receptík.Pořádně se vypoť,dej si slivovičku s čajem a s medem. 😉 To mi v zimě docela chutná. 😀 Takže ještě nejsi úplně rozhodnutá jestly půjdeš do ferťasu nebo do fakulty?

monali
21. lis 2008

ahoj holky,
jeden den jsem se sem nedostala, a jak koukám stihly ste pořešit dárky, zvířata i recepty. No prostě šikulky 😀
Recepty určitě taky vyzkouším, vypadají super.
Koczurko, u nás je to počasí úplně stejné, - prostě hnus, Vlastně ty jsi taky z Ostravy, že?
My se zítra chystáme na Tutanchamona do Brna, tak doufám, že nebude třeba sněhová kalamita a v neděli slaví neteř svátek. V neděli u nás budou spát tcháni, takže celý víkedn zabitý, No snad to bude fajn, aspon doufám. 😵
Lajci, já se taky dlouho rozhodovala jestli zůstanu v OV nebo přejdu do OL. Pořád jsem v hlavě srovnávala pro a proti, nakonec mi to trvalo skoro půl roku než jsem se rozhodla, doufám , že budeš rychlejší 😉
Lili, jsi dobrá, že už máš tolik dárků, já to nechávám většinou na poslední chvíli, a pak umírám v přeplněných obchodech s nasupenýma lidma.

evkaa25
22. lis 2008

Holky,tak se hlásím,akci jsem přežila bez újmy.
My jsme dneska byli na giga procházce,ten sníh je úžasný.Alespon´ tady u nás je krásně bílo. 🙂 Ale jsem pěkně utahaná,tak se jdu válet k telce......

petista
22. lis 2008

Ahoj holky, tak vidím, dneska tady mimo Evku nikdo nikde.
Evi, tak co, užila sis to večer?
Konečně jsme dneska šli s manžou do města a koupila jsem si dvoje boty- jedny nízké černé, tak normální na běžné chození a jedný úúúúžasné kozačky 🙂
Odpoledne jsme taky byli na parádní procházce na Sv. Kopečku u Olomouce, nevím, jestli to některá z vás zná, je tam ZOO. V té jsme tedy nebyli, ale prošli jsme se i se šelmou asi 6 km, pejsek toho už měl plné zuby, protože měl sníh nalepený mezi tlapičkama, teď je v obýváku na gauči zabalený do deky a chrní.
Lajci, tak ti přeju, ať ti ty odběru dobře v pondělí dopadnou. A jinak, pokud jsi měla nějaké výhrady proti Ferťasu a bojíš se, že by se to ve FN protahovala, tak se vezmi veškerou svou dokumentaci z Ferťasu sebou a ve FN by ti po pohovoru udělali už jen ta vyšetření, která by považovali za nezbytná a která nemáš. Určitě by nebylo třeba žádné opakovat. Na dokumentaci máš nárok podle zákona o péči o zdraví lidu, musí ti vydat veškeré listiny, které se tě týkají. No hlavně se pěkně vypoť a uzdrav, ať máš sílu k dílu
😀
Monali, tak doufám, že jste tu cestu do Brna ve zdraví zvládli, pak písni, jestli ta výstava stojí za to, docela jsem nad ní uvažovala, tak si ráda počtu reference.
Lil, tebe bych tady potřebovala na dárky. nějak jsem na ně neměla náladu, i když dneska, jak tak pěkně sněžilo mě docela chytla vánoční nálada. Příští víkend zdobíme byt, už se těšáám
Stejně jako Evka jsem po prochajdě utahaná, ale kdybyste tu některá byla ..???
koczurko, tak zítra ten tvůj gulášek otestuju na rodičích 😀 Včera jsem ještě udělala slaný štrůdl, to mě naučila před 14 dny kamarádka. Je to jednoduché, dobré a syté - rozválíte listové těsto, na to dáte šunku, sýr a kysanou smetanu, zabalíte do ruličky jako roládu a potřete vajíčkem a dáte péct na 15-20 min

koczurka
22. lis 2008

AHOJ HOLKY!!!

Já jsem teď dvě hodiny louskala vlašské ořechy,jsem jich zase přežraná. 😝
Evko,tak to je fajn že jsi to zvládla bez újmy. 😀 Procházky když je sníh taky mám moc ráda,celkově toto počasí můžu. 😵
Lili,ty si ještě nejspíš užíváš s rodinou.Tak co dělala jsi ten gulášek?
Monali,asi jsem divná ale co to je ten Tutanchamon?Hezky si užíj tchánů a buď na ně hodná. 😉 😀
Mějte se krásně holky...

petista
22. lis 2008

Koczurko, ty jsi i veverka? tolika oříšků, přihraj nějaké ....

lajcikova
22. lis 2008

ahoj všem

peti ja mam strach že mi ji nedaj celou,že mi udělaj jen jakysi vypis co dali zname a to za 150kč.ale o oty prachy nejde.nec¨jce se mi zase čekat na tu debilni genetiku 😒 ta trva hrozně dlouho.ve fertasu sme zajeti,fakt nevim,zase chci aby mě konečně někdo lečil ne jen tahal prachy ☹ tak a ted babo rad,no a taky v tom hrajou roli samo penize,pokud by byli darovane levnějši ve fn,tak tam pujdem.už sem zase v koncich. 😖

petista
22. lis 2008

Lajci, tak darování oocytů ve FN stojí 15.000,- Kč ,teď jsem se dívala do ceníku, co mi dali minulý měsíc. A na kompletní dokumentaci máš nárok podle § 24 zák. o péči o zdraví lidu, pokud požaduješ komplet, tak ti ji dát musí. Nás objednali na genetiku do 2 měsíců po vstupním vyšetření. No a pokud vím, tak zatím nikdo ve FN neměl pocit, že by z nás tahali prachy. Dr. Dostál je úplné zlatíčko a myslím, že ti opravdu poradí jenom to, co ti opravdu pomůže. 😉 Nicméně rozhodnutí je na tobě, už jsi do FN objednaná? Možná i čas je rozhodující, pokud vím, ve FN teď objednávají na únor

lajcikova
22. lis 2008

ano peti sem objednana na 14.01.ta cena je stejna jako ve fertasu,mam posledni pokus,chci ho max využit.chtěla bych zkusit ivi s clostybelem,ale ve fertasu řikaly že sem blazen,že stejně reagovat nebudu ☹ ale stimulovala sem jen s fostimorem,a ve fn se picha gonal,na kterej se ani nedoplaci 😕 o doktoru dostalovi sem slyšela jen chvalu,jen mam strach aby to nebylo stejne jak ve fertasu-sobek je kok..... 😖 nema vubec lidske chovani a ty jeho idiotske poznamky-sem si připadala ještě vic meněcenna 😢 jsem z nich fakt zklamana,jen sem posera kterej se boji řict o svou dokumentaci,vubec nevim jak to budu řešit.bez papiru se mi ale nechce do te fn.

petista
22. lis 2008

Lajci, za gonal se ve FN nedoplácí nic. Mě Clostylbegyt vytvořil vždycky tak 2-3 folíky, někomu ale třeba i 8. Za pokus by to určitě stálo, navíc, pokud by tam žádné folíkynebyly, tak IVF podstoupit nemusíš, mohla by z toho, je-li to u tebe možné, být IUI nebo nic a pak bys nic neplatila.
O tu dokumentaci si klidně můžeš i napsat, pokud je ti nepříjemné řict si o ni osobně.
Že je Sobek ..., to už tady říkalo několik holek, však pokud vím, tak už mu ty naše problémy vydělaly na veterána 🙄
No a taky by se možná šlo ve FN domluvit, že by si tu dokumentaci vyžádali oni, ale to nevím, jen mě to napadlo. Vzhledem k tomu, jaké máš negativní zkušenosti s Ferťasem a posl. pokus, tak bych šla tam, kde jim věřím a ne kde mám pochybnosti a raděj bych si třeba ještě pár měsíců počkala. Ale to je můj názor, takže to ber s rezervou. Neboooj, nakonec to určo dopadne a budeme jen vzpomínat, co jsme všechno musely absolvovat 🙂 🙂 🙂