Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

alex001
6. kvě 2009

ahoj holky prosím o radu jsem 2 den po ET(byl 4.5.2009) dnes odpoledne mě začal bolet podbřišek - bolest připomíná bolest před menstruací - co si mám o tom myslet? díky

ili5
6. kvě 2009

Ahojky holky, tak jsem po OPU, máme 16 kousků. Strašné bolesti mám a hlava motá, nemohla dojít k autu a dom. Jsem se postavila ve špitále a krev, teď už jen slabě červená, ale ty bolesti. Vím, že prvním IVF mi bylo OK. Myslíte že je to k vůli počtu? Poprvé měla 10. Na bolesti jsem zvyklá, mám endošku a cysty, ale toto je děs. Při čurání brečím. Jdu si zase lehnout, zítra snad bude lépe, tak napíšu.
Jinak mooooc zdravím monali, gratuluji mooooc. Snad budu taky. Napiš co se vše s tebou dělo, jsem napnutá jak kšandy. 😵

petista
6. kvě 2009

Moni, ahoj 🙂 napiš všechno, jsme zvědavé a gratulujeme 😉 Koczurko napsala vyčerpávající seznam otázek 😉
Alex, bolest v podbřišku může být, když se embrya zavrtávají do děložní sliznice, takže je to dobré znamení, já jsem měla ET 1.5.. podbřišek mě začal pobolívat asi taky 2. den po ET a pořád jej trochu cítím, takže taky doufám. Držím pěsti, spolubojovnice
Ili, tak s vajuchama super, ta bolest asi bude při takovém počtu normální, Moni měla myslím 18 kousků a tady ji bolelo bříško. Jinak jsem slyšela, že co folikul, to vpich, tak si představ, že máš 16 vpichů ve vaječnících, tak to jej jasné, že to musí bolet. Tak pěkně hajej, ať si na mimouchy připravená a v pohodě.
Dneska bylo v práci docela rušno a co byl docela masakr, že jsem o sobě přemýšlela jen v polední pauze při obědě, takže pohoda, ať si prďolci zvykají, že mají zaměstnanou maminu 😉 Jinak jsem si koupila jakési super citlivé těhu testy, ale nevím, zda se odhodlám testovat. 😵

ili5
6. kvě 2009

Petist, no teda, co folik to vpich? Já myslela, že napíchnou vaječník a vysajou a pak na druhé straně a je to. Teda, teda. Jinak bys už měla testnout, jsme určitě víc napnuté jak ty. Držím moc pěstičky. Zítra mám volat odpoledne jak se vyvíjí a kolik se jich ujalo a kolik vajuch vyzrálo, tak dám hned vědět. Tu krev manžovi nakonec nevzali, říkal dr, Dostál, že ho už dnes nebudou trápit. No já bych ho určitě trápila, co potom mám já říkat. Mě ji brali před narkozou. Je to prý nové týden nařízení, že infekce se musí brát až při OPU obou partnerů. Prý ví. že je to dost pozdě, ale je to tak. Asi proto mu to nebrali, nebo už stejně s tím by nešlo nic dělat. Nemůžu se chytnout bradavek, citlivé jak bych měla 15 let a rostly mi 😀 .
Alex, hodně štěstíčka přeji, drž se.
Ostatním přeji krásný večer a dobrou noc.

lajcikova
6. kvě 2009

ili mě když dělaly opu,tak sem měla 4foliky a pichala asi 2krat.ono když se ji to nedaři odsat tak musi napichnout znovu 😉 ale uroda pěkna 😎,sem to měla bez narkozy 😝

peti ty moc jako nemakej!!!ikdyž ja po 2ivf sbirala jablka dělala všechno a bylo to "dobre"

to břicho mě už tolik neboli,jsem naka atapicka ani sexovat nemam chut ☹ mam pocit že je to stejně k hovnu tak co........asi sem fakt debil.

ili5
6. kvě 2009

lajci, bez nrkozy? S těma folikama, mám jich dost, vidíš mohly jsme se zeptat jestli by to šlo a mohly ti 2 oplodnit tvým manžem a zavést. Škoda, že tě to nenapadlo dřív. Mohlas ses připravovat se mnou a zavedly by ti to. Nevím jak to ale chodí když ti zavedou vajíčka jestli musíš taky stimulovat?! Mohlas napsat dřív a mohly jsme se poptat, škoda. O 2 by mě neubylo, stejně nebudu mít tolik spermií na tolik vajuch a Tobě by to pomohlo. 😒

lajcikova
7. kvě 2009

ili ty si hodnučka ale darkynně musi byt anonym ☹ naše zkur...zakony to neumožnuji 😠 jinak u darkyně stimulovat nemusim jen musi byt v poho sliznice,to je vše.tehda to bylo super,a vysledek je taky vysokej oklolo 65%uspěšnosti.no ale mě nezbyde než bojovat. 🙂

monali
7. kvě 2009

ahojky, 😉
tak pořád ještě nemám dočteno 😒

No a co se mnou bylo, po ET jsem pořád měla bolesti, pak to přešlo ale za pár dní se to vrátilo a ještě mi bylo
hůř. Od pupku dolů mě bolelo úplně všechno, když jsem chodila, seděla, ležela pořád příšerné bolesti. K tomu
jsem najednou nemohla dýchat, pořád jsem funěla a popadala dech, i když jsem nic nedělala. Pořád jsem si říkala
že to vydržím, ale nakonec mě manžel přesvědčil a jeli jsme do FN. Myslela jsem že mi když tak dají třeba injekci
a bude to v poho. Dostál mě prohlédl, moc volné tekutiny jsem v břiše naštěstí neměla, ale kvůli tomu dýchání
mě tam hned nechal hospitalizovat. Takže mi udělali všechny možné odběry, UTZ, EKG a ještě něco kolem plic., a pořád mi měřili břicho jestli se nezvětšuje,.Naštěstí nikde nic nenašli, a nejlepší na tom bylo že se mi hned druhý den udělalo celkem dobře, bolesti byly slabší a dýchání se postupně spravovalo, tak jsem si myslela, že mě hned pustí, ale nechali si mě tam na pozorování, s tím že šlo o OHHS 2.stupně a že se to musí hlídat.
Nakonec jsem tam byla 9dní. Další kontrolu mám až 14.5. - to jdu na UTZ, a protože už to bude měsíc od
ET tak by tam už mělo být něco vidět jestli se embryjko vyvíjí.

monali
7. kvě 2009

Ili, doufám že ti je dneska už lépe. 16 kousků - to bude z čeho vybírat, a určitě zbudou i nějaké na zmražení.
tak se drž, a dej vědět hned jak budeš něco vědět.
Peti, tak kdy budeš testovat? Já osobně jsem srab a kdybych nezačla krvácet, tak by mě nikdo testovat
nedonutil.
Lajci, však ty všechno zvládneš, však ono ti nezbývá než bojovat.
Koczurko, dík za starost, a jak se máš ty? co Honzík, už se mu chce mezi nás?

koczurka
7. kvě 2009

AHOJ HOLKY!!!

Monali,to je dobře že už jsi v pohodě. 😉 Tak to už na kontrole bude bít srdíčko. 😵 To je zážitek,budeš plakat jak já. 😉 Na srazík doufám příjdeš!Já se mám fajn,díky a Honzíkovi se ještě nechce mezi nás.Mám pocit že ho budu nosit až do jeho 15let. 😀 😉 Hezky se opatruj a papkej vitamínky.
Ili,promiň ale úplně jsem ti tu zapoměla popřát k těm Tvým narozeninám...tak dodatečně vše nej,nej,nej a ať se ti splní vše co si přeješ. 😉 Hlavně pak písni jak jsou na tom mimísci jak se to dnesak dozvíš.
Petis,kolikátý den od ET jsi?Musím tu překopčit tabulku.A testovat už jsi testovala?

koczurka
7. kvě 2009

ČEKATELKY NA STIMULACI:
Evka

STIMULANTKY:

lajči-30.4.09 ult.po clostiku
ILI5- 24.4 Menopur, Puregon, Orgalutan OPU 6.5
Michule - 4.5 UV, injekce Decapeptyl

ČEKATELKY na // po ET (KET):

Monali
Mimco ET 19. 4. krev 4. 5.
Petista - 31, 2. IVF FN Olomouc, OPU 28.4.2009, 10 vajíček - z toho 6 ICSI a 4 normoš, oplodnilo se 6, z toho 1.5. zavedeny dvě - jedno 8buněk, druhá morula, krev 13.5.

TĚHULKY

Koczurka

ili5
7. kvě 2009

Ahojky holky, dnes mě tolik nebolí, bolí, ale jen norma, při chůzi cítím každý krok a jak sedám, tak opatrně. Koczi, děkuji moc, my to neslavili, beru hormony a myšlenky mám jinde.
Lajci, to je nespravedlivé s těma vajuchama ☹ .
Monali, dopiš se do tabulky všechny podrobnosti, čím stimulovala akdy et, a dej se mezi těhulky, však krev pozitivní. Moc gratuluji, drž se!!!
Petist, jak se cítíš, testovalas už? Zkus a napiš.
Michul je asi pořád mimo, že nepíše 😀 . Volám do OL ve 14 hod. snad bude vše v poho a budou se krásně dělit. Dr. Březinoá má od zítra volno, mě vychází ET na sobotu, bude tam až v pondělí, tak jestli bude vše ok, tak počkám na ní, bylo by to od středy do pondělí, 5 dní. Bojím, ale jestli přežijí tak dlouho v misce.

lajcikova
7. kvě 2009

moni ja myslik že budou dvojky 😀 sem ti je přala tak budou 😎

ili jo je to nespravedlive ,třeba v britanii si mužeš dovest svou darkyni klido i sestru,segra mi chtěla taky darovata nemohla.
jo sem psala na dvě kliniky co dělaj tu bandaž žaludku,jedna je v brně a druha ve valmezu,uvidim co mi napišou,strach mam a velkej ale asi jina cesta neni ☹

honzik si tam ještě pobude 😀 tak do 15 června.

monali
7. kvě 2009

tak jsem se trošku dopsala, ale zatím zůstávám v čekatelkách po ET 😉

ČEKATELKY NA STIMULACI:
Evka

STIMULANTKY:

lajči-30.4.09 ult.po clostiku
ILI5- 24.4 Menopur, Puregon, Orgalutan OPU 6.5
Michule - 4.5 UV, injekce Decapeptyl

ČEKATELKY na // po ET (KET):

Monali, 33, 2.IVF FN Olomouc,(máme 7mrazáčků) ET 14.4., 4.5. krev pozitivní, kontrola UTZ 14.5.
Mimco ET 19. 4. krev 4. 5.
Petista - 31, 2. IVF FN Olomouc, OPU 28.4.2009, 10 vajíček - z toho 6 ICSI a 4 normoš, oplodnilo se 6, z toho 1.5. zavedeny dvě - jedno 8buněk, druhá morula, krev 13.5.

TĚHULKY

Koczurka

monali
7. kvě 2009

Ili, mezi těhulky zatím nejdu, jsem opatrná a po tom co mám za sebou se snažím to brát, tak nějak s nadhledem.

Lajci, -dvojčata bych taky moc chtěla, ale tak nějak si myslím že to zvládl jenom jeden bojovníček.

Koczurko, nosit do 15let 😀 😀 dost dobrý. Jestli na UTZ fakt uvidím srdíčko tak budu brečet jak želva.

koczurka
7. kvě 2009

Lajci,na bandáži byla moje sousedka a zhubla neskutečně.A říkala že je to úplně v pohodě.To bys měla fajn kdyby ti to vyšlo. 😉
Ale to že tam Honzik bude do 15.června od tebe není pěkné,ty mi přeješ. 😠 Se modlím spíš ať to je dřív a ty tak jo? 😝

lajcikova
7. kvě 2009

spravny přistup moni,ono pozitivni test ještě nic neni ani ta krev,duležite je srdičko atd.však to znaš,ale moc ti držim palečky 😵

koczurka
7. kvě 2009

Monali,to si piš že budeš brečet jak želva,já nemohla ani mluvit. 😉 Oni mi pořád něco vysvětlovali a já je vůbec nevnímala.Pak jsem pořád jen děkovala jak pako. 😀

michule
autor
7. kvě 2009

Ahoj holky. 😎 Všechny moc moc zdravím, už jsem doma z práce, tak je zase veseleji. 😀 Včera jsem byla s holkma z práce posedět, jedna kolegyně slavila narozeniny a já se chtěla trochu pobavit. No máte rozum! Ani jsem si víno nevychutnala, pálela mě žáha a chtělo se mi spát. Dnešek je už veselejší, první vlaštovka - mám radost, že je zítra volno 😀 😀 😀 - sláva, vrátila se mi jedna emoce. Snad to bude už jen lepší. 😀 😀 😀
Monali - moc gratuluji, jsi statečná a moc ti přeji, aby na UV už bylo a bilo srdíčko-a jako zvon.
Koczurko - neboj, to zmákneš, do 15ti sice ne, ale snad si Honzík řekne v pravý čas. Můj mladý si neřekl - 28. 2 jsem měla první termín, druhý 14.3 a rodila jsem 24.3 - prostě se mu nechtělo. Tak mu ven museli pomoci. Jenže je to tak dávno. No jo - co naděláme.
Ili - ke gratulaci se přidávám a přeji do 14ti dnů dvě tlustice na testíku. Tak dej vědět jak se mimiskům daří.
Lajci - máme tady šílené zákony, navím proč by sestry tohle nemohly podstoupit. Přesně tohle jsem řešila i já se svou segrou, ale ona ještě ani to miminko nemůže donosit, takže by ji moje vajíčka vůbec nepomohly.
Mimco - jak je? Byt vyleštěný? ( Zato mi se vůbec nechce, mám pocit, že to dělám pořád dokola 😒 ).
Peti - palečky k testování. 😀 😎

ili5
7. kvě 2009

Ahojky, tak 13 se oplodnilo, 2 nic moc. Řeším dilema, jestli počkat do pondělí jak tam bude dr. Březinová, nebo v neděli. Jak by to bylo v pondělí, tak asi se nic nezmrazí. Nevíte jak to je 5 denní embria, je to lepší? A můžou se mrazit. Bojím se aby se do pondělí nerozpadly, prý se to může stát. Poraďte mi.

koczurka
7. kvě 2009

Michul,tak aspoň že tě těší to že je volno. 😀 Já bych si teda dala vínko,mňamky. 😝 To jsi měla ale hodně termínů na jeden porod ne?To je síla. 😕 No když je to umělým oplodněním tak se to moc splést nedá.Můžu jen přenášet a to doufám ne,protože to už bych nechodila,bolí mně nohy a kolena že se mi asi rozsypou.
Ili,super zprávy...mimísků máš dost. 😉 Já myslím že už to nemůže dr.Březinová nijak ovlivnit,teď už to je jen na mimíscích jak jsou silné a jak se jim bude u tebe líbit.To se může stát že se rozpadnou,ale to se musíš rozhodnout sama.Já jsem dala na doporučení embryoložky.Když se dobře vyvíjí tak není potřeba je nechávat tak dlouho.Zamrazit se pak dají to víš že jo.Tak ti přeju hodně štěstí do rozhodování. 😉

petista
7. kvě 2009

Ili, radit si netroufám, ale můžu jenom teď svou zkušenost. Měla jsem 10 vajuch, z toho se 6 oplodnilo, o všech Březinka 2. den po OPU říkala, že jsou výborná, tak jsem taky hrozně řešila, jestli si nechat dát až pětidenní blastocysty nebo jít 3. den. Březinka doporučovalo spíš 3. den a že ten zbytek bude kultivovat do 5. dne a uvidí, co zbude na zamražení. No a dopadlo to tak, že jsem tedy na její doporučení šla 3. den po OPu na ET, dali mi dvě, jedno 8buněčné a druhé ve stádiu částečné kompaktace, takže super výkonná, Březinová je moc chválila, a říkala, že z těch zbývajících 4 jsou 2 super a 2 pomalejší že ještě neví, kdy a kolik jich bude mrazit. No a dopadlo to tak, že jsem si volala 5. den po OPU a řekla, že všechny 4 se přestaly v misce vyvíjet, že se to prý stává, že se jim, i když vypadají ývborně, prostě v misce nelíbí. Takže já za sebe bych šla v ne a jsem moc ráda, že jsem na ET šla 3
. den po OPU, protože taky ET nemusel být. Teď jen doufám, že těm prťatům u mě se líbí víc než těm v misce. Ale pokud jsou po mně, tak mně by se v misce taky nelíbilo a v měkoučku teploučku jo.
Určitě ti zas jiné napíšou své zkušenosti, ale bohužel musím říct, že rozhodnutí bude stejně jen na tobě a nikdy nevíš, jestli ses rozhodla správně. Taky jak jsem řešila 3denní nebo 5 denní, tak jsem měla najednou pocit, že jsem na to sama 😕

petista
7. kvě 2009

ahoj Koczi, tak testíky mám - jakési super citlivé, ale kdy se odhodlám testovat nevím, zítra jsem teprve 7 den po ET -bojim bojim 😵
Koczi, to věřím, že to musí být pro tělo zátěž, ale my tě na srazíku budeme rozmazlovat 😉
Jinak Lajci, nedělám žádnou fyzickou práci, jen sedím na křesle v kanclu nebo na soudě, takže v poho, naopak doma bych na to pořád myslela a byla na hlavu.
Ili vše nej nej nej a ať se ti nadělí ten nejkrásnější dárek 🙂
MOni, to sis tedy užila, jsi holka jedna statečná a 😉
Lajci, s tím dárcostvím je to opravdu na pytel ☹ Kdybych mohla mluvit do znění zákona, tatk to celé překopu, jenže já bohužel válčím až s tím, že ti pitomí zákonodárci vymyslí.
Jinak já budu brečet, podaří-li se to, asi při všem 🙂 Jak jsem nacpaná těma hormona, tak mě dneska vrhkly slzy, i když jsem viděla majáles, jak jsem si vzpoměla, jak jsme tam s děckama na střední pochodovaly. 🙂

lajcikova
7. kvě 2009

PETI DIKY,NĚJAK NEVIM CO JE SPRAVNE A CO NE,MAM POCIT ŽE SEM PĚKNĚ JAKO ŽENA SELHALA ☹ NEJRADŠI BYCH SE NA TO VY.....FAKT NEVIM KDE BRAT TEN HNACI MOTOR.
JO HOLKY S TIM SRAZEM NEVIM,VUBEC NEVIM JESTLY MAM CHUT VUBEC NĚKOHO VIDĚT ☹ MOC MĚ TO MRZI,ALE BLIŽI SE TOHO 12.5,TAK TO NA MĚ DOLEHA VŠECHNO,DEPKA JAK CHCETE.
ALE VAM VŠEM PŘEJI JEN SAMEJ USPĚCH.... 😔 JA NEMAM NAROK,UDĚLALA SEM SPOUSTU KOPANCU TAK MUSIM TRPĚT...ZA VŠECHNO

petista
7. kvě 2009

Lajci, znám z práce hooodně lidí, co si kopanec od života zaslouží a většinou je to na nich poznat na prvních pár pohledů a po pár větách, ale ty si ohromná ženská a štěstíško si tě jednou najde, akorát že asi to tvoje chodí po moooc vysokých horách. Se srazíkem uvidíš, třeba bude 12.5. všechno jinak ( optimismus je teď moje kafe, aspoň do 13.5.)
tak zatím pá

ili5
7. kvě 2009

Petist, děkuji moc, já bych šla v neděli, ale dr. Březinová má volno a bude tam až v pondělí, tak to nechala na mne jestli na ni počkám, nebo půjdu v neděli. Riziko, že se nedočkám ET tam ale je. Ale prý se to taky může ve mě přestat vyvíjet jak v misce, prostě nevím. Raději tam zítra zavolám, i když tam bude ta druhá dr. uvidím jak na tom jsou. Znáte někdo tu druhou p. dr. Svobodovou, je taky tak dobrá ? Nebo raději byste čekaly na svou výbornou P. DR? 🙂

mimco
7. kvě 2009

Ili, ta druhá určitě bude taky skvělá, jako všichno v Olomouci, neboj.
Zavádět ti je stejně nebude embrioložka, ta je jen podá v pipetě.
Moni, gratuluju, ale potichoučku 🙂.
Asi jsem blbá, sraz je 12. 5.? To budu v práci ☹.
Jinak já velká hrdinka co neúspěch zvládla právě teď po třech hodinách dobrečela. Nějak mi to došlo a padlo to na mně. Asi to ale bylo třeba, jenom to odnesl chudák manžel ☹. Vylila jsem si zlost na něm. Už mě má plné zuby, nevím jak dlouho to ještě vydrží. Mněli jsme jít spolu ven, tak šel sám. Aby jste si nemyslely, že na to kašle, to ne, jenom já mám takové hysteráky za poslední rok celkem často. Týká se to hlavně mamčiny nemoci a mojí bezmoci cokoliv udělat abych jí pomohla. Můžu se na to jenom dívat. Omlouvám se za tento výlev, ale někdy mám chuť něco rozmlátit, nebo si do něčeho praštit. Asi budu chtít k výročí boxovací pytel.
Dobrou.

petista
8. kvě 2009

Mimco, měli jsem to úplně stejně před dvěmi lety, manžova mamka měla velké zdravotní problémy, my chodili na IUI, moc se těšila na vnoučátko, tak jsme pořáda doufali, že to vyjde a jí to pomůže, a nic ... tak jsme si to tehdy ořvali oba. Nebyla bys normální, kdybys byla v pohodě
Ili, myslím, že dr. Březinové při ET už moc nezmůže, ale na dr. Svobodovou jsem taky slyšela dobré reference.
Jinak já jsem dneska testla - blázen 7. den po ET a samozřejmě tam nic nebylo - teda jen jedna hnusná čárka. Takže teď to buď dostanu ( minule jsem mrchu dostala 8. den po ET), nebo testnu v neděli. Pořád jsem optimista a tak nějak si říkám, nevím proč, že se něco chytlo, jsem pako 😀

petista
8. kvě 2009

Co kuchtíte? já jelikož máme zase řemeslníky - doufám, že už poslední vikend, tak vařím vepřo knedlo zelo, česnečku a na zítra buřtguláš. tak zatím , budu nakukovat

koczurka
8. kvě 2009

AHOJKY HOLKY!

Mimco,člověk to nemůže dusit v sobě,vždyť by vybouch.Je to úplně v pořádku,musí to jít prostě ven a kdo jiný by to měl prožívat s tebou než manžel. 😉 Můj si to taky vždycky odnese,kolikrát být jím tak bych se kopla do zadku.Srazík tu holky popletly datum,je to 16.5. v sobotu a ne 12. 😅 Tak doufám příjdeš. 😉
Petis,ty jsi teprv sedmý den?Tak to je brzo na test.Já bych to zkusila až tak v pondělí,v úterý.Já dneska budu dělat ty tvoje kuř.řízečky zapečené. 😵 Jsem si ale uvědomila že skoro celý týden jíme kuřecí maso. 😨 Za chvilku budu snášet vejce. 😀 Za chvilku bude pergola stát co?Už se to rýsuje?