Zabarvování náušniček. Proč se to děje?

evita_ij
20. črc 2010

Ahojky, chtěla bych se zeptat, proč se vlastně zlaté náušničky zabarvují do hněda nebo do červena, prostě dělají takové flíčky při dotyku s ouškem? Dala jsem je vyčistit, ale vypadá to, že se zabarví znova. Nevypadá to hezky. Na mou otázku paní ve zlatnictví odpověděla, že to dělává a že to vytahuje NĚCO z těla, a co to je to něco? 🙂
A taky se chci zeptat, zda to dělá i bílé zlato? My máme žluté. Díky za odpovědi 😉

marokanek1111
20. črc 2010

ahojky,já když jsem byla malá,měla jsem stejný problém,prostě jsem nesměla nosit zlato,černalo mi a pak mi začali ty uši i dost hnisat,takže do dneška nosím na uších buď jen stříbro nebo bižuterii,ta mi nic nedělá a slyšela jsem,že snad i to bílé zlato by nemělo nic dělat,nevím jestli máte stejný problém,ale raději bych zkusila dát malé nějaké jiné 🙂 ,toť můj názor.pa

kokoska.l
20. črc 2010

@evita_ij My máme známou zlatnici od který máme všechno zlato a když mi zčernal zásnubní prstýnek tak jsem za ní jela a řekla mi že se to někdyy stává že ta látka na kterou se přichytávají ty kamínky ve styku s určitou látkou zčernají ale pak to časem zase zmizí,že to třeba může dělat i chlór ve vodě.A je fakt že to zmizelo a je krásně žlutej!!! 🙂

zlatouch
20. črc 2010

Ahoj, my to máme stejně, ale proč, to neporadím 😒 Zabarvují se náušničky jenom kolem dírky v uchu, jakoby do měděna (mamé taky žluté zlato). Objevilo se to skoro hned, napadlo mě, jestli to nemůže bát mastičkou, kterou jsme ze začátku preventivně ouško mazali. Ale už je to přes rok a barva nemizí, zatím jsem to nijak neřešila, nějak není síla 😉 Ale ještě se mi to nestalo, na prstýnkách ani jinde.
U nás to, a počítám i u evity_jj jenom estetický problém, žádné hnisání a tak. To je něco jiného.

melouna
20. črc 2010

já nevím, já nosím stříbro, malá má sice (žlutě) zlaté naušničky, protože je dostala od mého dědečka a vůbec jí nečernají, zato mojí sestře černají do dnes a to je už dospěla, stejně tak mojí mamče to dělalo a tak přešla na bílé zlato,
Někde jsem slyšela, že to dělají ledviny člověka, ale nechci tady ale šířit fámu 🙂