Zachování či oživení barev při praní. Jaký prášek?

marti73
17. kvě 2011

Ahoj maminky, podělte se a poraďte mě i ostatním, jaký se Vám osvědčil prací prostředek na zachování či oživení barev při praní.
Já používám na běžné praní Euronu i aviváže a jejich přášek na dětské prádlo s aviváží. Ty barvy mi ale dělají starost. ☹
Jinak jsem s Euronou spokojená, jiný typ prášku jsem od nich nezkoušela, jen na bílé, barevné a dětské prádlo.
Koupila jsem teď tekutý Perwoll na oživení barev, tak uvidím. 🙂 ................ Martina

berynka
18. kvě 2011

@marti73, na tmavé a barevné taky používám ten tekutý Pervoll. Na černé věci ale když je to nutné použiju občas barvu do pračky z drogerie DM a to je super věc! Černou to oživí dost a mají na výběr, jestli je to na trička, nebo kalhoty. A mají i jiné barvy.

marti73
autor
18. kvě 2011

@berynka Tak díky za tip. 😉 Takže jsi s Perwollem spokojená? Je to znát?
V DM-ku hodně nakupujeme, myslíš přímo barvu od jejich značky DM?
A pračka po barvení zůstane čistá, nebo jí ještě necháš běžet třeba prázdnou na máchání, aby se propláchla? 😕

marti73
autor
18. kvě 2011

@berynka Prosím tě a máš dobrou zkušenost v čem se dobře perou svetry, nebo na ně používáš taky ten Perwoll a jen dáš program na vlnu, nebo na jemné s hedvábím?
Díky za odpověď.. 🙂

berynka
20. kvě 2011

@marti73 , myslim, že je to jejich značka - na krabičce je vyfocene tričko/kalhoty a polovina je před a polovina po vyprání. Taky jsem měla strach, že pračka pak bude barvit, ale bylo to v pohodě. I podle návodu se pak musí dát jeden program na vypláchnutí 😉 .
Jo, na svetry taky Perwoll. Ale těžko posoudit, jak by ty barvy vypadaly bez použití těch lepších prášků.
Ona každá pračka má trochu jiné ty programy. Třeba svetry (ne špinavé), halenky, věci z obchodu ap. peru jen na 15min, 30-40stupňů a 800 otáček.

marti73
autor
20. kvě 2011

@berynka Taky mám pračku i s programem na 15.min. 🙂 Bosh.. je fakt dobrá. 😵
Díky za rady a tipy.. 😅

marti73
autor
21. kvě 2011

Nemáte někdo zkušenost s tek. pracím prostředkem DREFT..??
Jak na barevné, tak na černou..??
Napište.. díky. 😅

lendast
16. bře 2015

Ahojte, ráda bych oživila diskuzi. Vytáhla jsem starší mimi věcičky a než se pustím do jejich praní, zajímaly by mě tipy jak oživit, rozzářit barvičky. Převážně se jedná o bílou barvu + drobné pastelové obrázky. Uplně ty nejmenší věcičky nemají žádné fleky jen ta bílá barva mi přijde prostě zašlá, zašedlá. Jak ji zase dodat šmrnc?
Četla jsem tu žlučový mýdlo, sušit na sluníčku.... ještě nějaký super tipy na přípravky, nebo domácí babský rady?

spokk
4. únor 2016

Ahoj, tak se pokusím taky diskuzi oživit. Blednou mi vzory na jednovelikostních ANAVY plenkách (používám je od prosince), peru je zhruba 3x týdně. Střídám Persil sensitive a sem tam DM Denkmarkt nebo jak se to píše, na barevné, ale jak je vidět, tak to moc vidět není. Taky bych jako lendast uvítala nějaké tipy i babský rady. 🙂

lendast
4. únor 2016

@spokk tak ja můžu říct že já sem měla se žlučákem a letnim slunkem fakt úspěch. Hadříky co byly původně na vyřazení se tak rozzářili, že sem si je pro mimčo nechala.
Jen teď přes zimu je to se slunkem blby (oblečky mi zas šednou) a na barevný věci to moc není - slunko barvu vyšisuje.

spokk
6. únor 2016

@lendast A tím žlučákem, to to prostě než to hodíš do pračky "přetřeš" po celý ploše vzoru? 🙂

tajnejdrop
14. bře 2016

@spokk ahoj, prala jsem taky v těch drahých persilech, ale po pár letech testování jsem nakonec zůstala u tohoto http://www.bohemiadrogerie.cz/trhak-mesice/exce.... Jednak je o dost levnější a navíc se mi zdá, že prádlo tolik neztrácí barvu. Co vy na to?

spokk
14. bře 2016

Skvělý, vyzkouším. 🙂

anetka_p
14. bře 2016

Já jsem celkem spokojená s Perwollem, ale stejně to nefunguje tak, jako v reklamě. Snažím se prát na nízké teploty, pokud prádlo není opravdu špinavé 🙂

standard
25. bře 2016

Ahoj holky...já používám několik let Euronu-ekologickou bytovou drogerii a jsem naprosto spokojená.Prádlo mám úžasně bílé,barvy nevybledlé,žádné zaprané fleky,nebo zašedlá bílá..mám mimčo,další dvě děti,2 psy,-peru pořád a nějak extra nemám čas řešit každý flíček..ale když se mě kamarádky u pověšeného prádla zeptají v čem peru,že to mám tak bílé-jsem spokojena..mám vyzkoušeno už opravdu v Euroně hodně a mohu poradit..písněte mi když tak na email s.m.o.l.iii.k@seznam.cz-vše Vám vysvětlím a poradím...

mucinek07
19. lis 2021

@marti73 Dobrý den, používáte od Eurony prášek nebo gel?
Gel je šetrnější, se stálobarevností nemám žádný problém, ba naopak, barvy krásně drží, neblednou.