Záchrana života malých dětí

liaa
autor
18. únor 2008

Ahoj holky.Výše jsem uvedla myslím si důležité video,jak se zachovat pokud by byl bezprostředně ohrožen život malého miminka.
Myslím si,že je důležité vědět,jak se v krizových situacích zachovat správně a tím zachránit lidský živůtek.
Doufám,že to nikdy nebudeme potřebovat!!! 😔 Li

bybi
18. únor 2008

My sme mali po porode stretnutie s odbonikom, ktory nam to tiez poriadne vysvetlil a mohli sme si to skusit aj same na babike 🙂

liaa
autor
18. únor 2008

Bybi,tak to je užasné.Nás poučoval kde kdo jak kojit,jaké nás čeká očkování,jak přebalovat atd..Ale toto ne.Náhodně jsem po příjezdu z porodnice měla doma tohle nahrané.Pustila jsem to několikrát celé rodině (i starším dětem).Asi 3 dny po tom,nám Filípek vdechl blinkání a dost se dusil.Myslím,že jsme mu díky tomu poučení výše dokázali rychleji pomoci..-)

aponchie
18. únor 2008

super vec byla by potreba i pro dospele

leva
18. únor 2008

liaa,pozrela so si to o malej Adelke,az ma mrazilo,no pri dobrom konci,mi bolo az do placu,je fajn ze si sem dala tento link,je tam vela rad a clovek ma hned lepsi pocit ked sa nieco nauci.

miquel
18. únor 2008

liaa, dobrý odkaz já si myslím že něco podobného by měli ukazovat všem maminkám v porodnici

mě prcek ve dvou týdnech přestal dýchat při kojení a kdyby nebyl doma přítel tak vůbec nevím co bych dělala , protože já jsem naprosto zpanikařila v hlavě černo a nebyla jsem schopná cokoli udělat
upřímě řečeno nevím jestli bych věděla co děla i z čistou hlavou, protože mi to nikdo nikdy neukázal , přitom oživování dospělého bych zvládla asi v pohodě, protože jsem si to i vyzkoušela v rámci červeného kříže

alami
18. únor 2008

liaa - díky, dobrý link. Mala som slzy v očiach, dobré si to pozrieť. Dúfam, že to nikto z nás nebude potrebovať

betka1
18. únor 2008

fakt uzitocne, nie je tam toho niekde viac?

betka1
18. únor 2008

mne mala prestala dychat pri kojeni uz asi 4 krat, ale vzdy sa znovu rozbehla, ked som si ju otocila na ruke na brusko a pobuchala trosku medzi lopatkami. Myslim, ze by zacala dychat aj sama od seba, ale aj tak je uzitocne vediet ako co najrychlejsie pomoct.

tanja61
18. únor 2008

liaa;dobry link vdaka je dobre vediet co robit ak je to nutne ale dufam ze to nebudeme potrebovat.... 😉

zajo510
18. únor 2008

ahojte, mne sa malá pár krát dusila pri plači - nevedela sa nadýchnuť, to jej zabehli hlieny a sliny a nevedela prehltnúť či čo a tak som ju vzala na ruky a pobúchala po chrbátiku. neviem či to som jej pomohla ja alebo by sa aj sama z toho dostala...ale to ma tak v rýchlosti napadlo. ked sa jej to stalo prvýkrát tak som sa veľmi vyľakala.

pokiaľ som dobre pochopila, tak detičky do 1 mesiaca sa oživujú tak ako bolo na videu a ostatné sa oživújú už ako dospelý ľudia? zapchá sa noštek, nakloní hlavička dozadu, fúkne sa do pusy a na hrudnít sa dlačí dlaňou?

veľmi dobrý link, nech to však nikdy nemusíme praktizovať...pekný večer

maji4
18. únor 2008

liaa super odkaz
My sme niečo podobné prežili naša Lili keď bola malá tak ona grckávala zároveň nos + ústa a vždy tak zagrcla , že sa nemohla pár sekúnd nadýchnuť tak sme vždy praktizovali otočenie dieťatka na bruško respektíve na moju ruku a poklepanie po chrbátiku, uf normálne sa trasiem keď si na to spomeniem 😒
Ale chvála bohu trvalo to vždy asi len nejakých 30sekúnd no ale tých 30 sekúnd bolo pre mňa a pre môjho manžela ako nekonečne dlho.
A samozrejme sme potom utekali na pohotovosť aby jej skontrolovali dýchanie , či niečo nevdýchla.
Bol to nekonečný strach.

valsik
18. únor 2008

liao, díky za odkaz. přesně takhle nám to říkala paní na předporodním kurzu, ale je dobré si to občas připomenout. doufám, že to nebudeme nikdy potřebovat....

liaa
autor
18. únor 2008

Ahoj holky.Taky mně to dostalo-i ta záchrana malé dusící se Adélky.

gabca1
19. únor 2008

dobré a přínosné.

lenys
19. únor 2008

diky moc, tohle by meli davat maminkam na dvd v predporodnich kurzech nebo v porodnici....

liaa
autor
19. únor 2008

Co nejdříve vložim další krátké video-jak se zachovat při záchraně podchlazeného člověka,či pádu dítěte do ledové vody.
K tomu bude opět skutečný příběh,kde mentálně postižená dívka zachránila nalezlou podchlazenou holčičku!

smatulka
19. únor 2008

teda nam sa zatial nic podpbne nestalo a dufam, ze ani nestane, ale aj tak je super vediet ako mozem pomoct a co mam robit, super

selu
19. únor 2008

liaa, je to super, ze nas tak zasobujes, ja nad tim zrovinka vcera premyslela, ze jak bych treba malou rozdychavala nebo tak 😔

nikkos
19. únor 2008

Ježiš tak já Adélku prořvala. To muselo být strašný, kéž se to nikomu nestane!
Díky moc za ten odkaz tohle bychom měly umět.

lenciatko
19. únor 2008

jejda, no vazne aj ja som Adelku preplakala. To je hrozne, ked si kazda z nas predstavi, ze na mieste mamicky tej Adelky moze byt nase dieta... joj, ani nemysliet!!!!! ☹
Dobra diskusia, vazne liaa, bol to suprovy napad.... Vloz aj ine videa, urcite sa vsetky rady poucime. 😉

jaduska
19. únor 2008

Fakt super nápad s touto témou. Aj keď ja som si prvú pomoc teoreticky naštudovala, keď sa nám narodila prvá dcérka a preventívne som si to čítavala, takto naživo to vidieť je lepšie.

Niekedy ak dieťatko prestane dýchať pri plači, tak mu treba fúknuť do tváričky, to tiež pomáha.

maji4
19. únor 2008

jaduska s tým fúknutím je to tiež pravda 🙂 🙂 a pomáha 🙂 🙂

nasesara
19. únor 2008

Liaa,velmi dobrý nápad sem umístit aspoň tento link na toto téma.Děkuji!
Nám se naštěstí zatím nic nestalo(a doufám,že nestane),ale jsem docela úzkostlivá mamina a dovedu si představit,že taková situace může snadno nastat..docela mockrát už jsem si říkala,že bych ráda uměla zvládnout a dobře poskytnout první pomoc.

lifinka
20. únor 2008

liaa: ahojky, díky za takové info, Ivošek se párkrát už zalkl při kojení a tak ins´tinktivně jsem ho rychle vzala do svislé polohy a dobrý začal dýchat....je to ale strašné těch pár sekund čekat zda bude dýchat.Někdy i ze stěkajícího pláče zčervená a řve a nenadýchne se tak to ho vezmu z postýlky a zatřepu s ním trošku a dobrýýý. ☹ 🙂

zusma
20. únor 2008

uff, brečím u toho druhého videa jako blázen ☹ Představa, že se mi něco takového stane, je vážně šílená ☹

zittka
20. únor 2008

liaa - dík za videá, je důležité mít info

liaa
autor
21. únor 2008

Tak vkládám další krátké video

JAK POMOCI PODCHLAZENéMU DíTěTI

liaa
autor
21. únor 2008