Záchrana života malých dětí

liaa
autor
21. únor 2008

Praktické rady jak pomoci podchlazenému

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=05.02.2008&23...

mmisak
27. únor 2008

ahoj všichni je moc faj že vás to zajuímá je to důležité já jsem probírala malého v 5 týdnech z apnoické pausi a dodnes jsem ráda že mám zdrávku a kurz červeného kříže ten je uplně super. 🙂

andreafa
27. únor 2008

mne to nejde prehrat na mojom blbom notebooku 😕
my sme mali v pondelok po povinnom ockovani v 10 mesiacoch strasny zazitok. mala mi vecer o siedmej zmodrala, otvorila pusinku ani nadych, ani vydych, rucky vystrete pred seba triasla sa. zobrala som ju na ruky (podotykam, ze spinkala) cele telicko sa nadhadzovalo a ja som ako sprosta na nu pozerala a nevedela som co robit???? ja som od strachu aj zabudla ako sa volam, len mi doslo na vracanie, zuby mi drkotali ani zvuk zo mna nevysiel. po 15 sek. sa rozplakala a hned zaspala. po 10 min. sa zobudila uplne horela a tak strasne plakala, ze som hned volala doktorke, ci mam volat zachranku ci co? skoncilo to stastne (aspon dufam) dostali sme reakciu na vakcinu 1:10 000 febrilne krce a problemy s dychanim. udajne to nie je zivotu nebezpecne. no neviem 😖 ako sa mi metala na rukach ja som bola presvedcena, ze mi zomrie 😢 strasne, nikdy viac, a nikomu to neprajem prezit.

bobulka34
27. únor 2008

keby radsej namiesto tych tisic rad o prikrmoch , ktore su kazdy rok ine dali do casopisov aj nieco o prvej pomoci.

mmisak
28. únor 2008

andrej to je děsné hlavě že to dobře dopadlo.
febrilní křeče nejsou žicvotu nebezpečné pokud se umíš o dítko sprábvně postarat.pokud se to stane a dětátko dýchá musí se položít na zem na deku aby se nepomlátilo nesmí se ho snažit přidržovat musí se nechat uplně ležet.při křečích by ti spadlo třeba i s postelele pokud dýchá volat hned lékaře a pak se ho snažit ochlazovat a srazit horečku mokrými zábalí né ledové!!!pokud nedýchá musí se zajístit dýchýní ,pokud je v bezvědomí musí se uložit na bok kdy sledujeme zda nezvrací a případně zajístit odchod vyzvráceného jídla .pokud nedýchá a nemá hmatný puls provádí se srdeční KPR viz informace pro rodiče co je ta brožurka u zdravotního průkazu.ty febrilní křeče se mohou objevit při horečkách malích dětí 39- 40stupnů
pokud ti můžu doporučit jak jsem psala ten kurz červeného kříže nabo si koupit aspon jejich knížku je dobře psaná pro lajky je to dobré.ten kurz pořádá ČČK český červený kříž má i www stránky je to jak teorie tak praktické informace. 🙂

andreafa
28. únor 2008

mmisak, dakujem 🙂 ja som vtedy od strachu nevedela ani zachranku zavolat, len som na nu pozerala a nebola som schopna nic spravit. strasny sok. doktorka mi povedala, ze ju mam sledovat a je dost pravdepodobne, ze bude nachylna na febrilne krce pri horuckach, kedze sa to uz stalo. len mi povedala, ze mam dat polku diazepamu, zabaly a ked sa to nezlepsi volat zachranku 😖 ziadne rady ohladom prvej pomoci, vobec nic...
ale nechapem naco mam cakat na zhorsenie, uz teraz viem, ze budem hned volat zachranku.
idem si stiahnut ten cerveny kriz. este raz vdaka.

mmisak
28. únor 2008

záchranku si zavolej dítko po prodělaných febrilních křečích musí být prohlédnuto odborným lékařem,nedávej jí diazepan je návikový atd já bych ho malému nedala.kdybys potřebovala něco poradit klidně napiš.nejsem sice doktor ale něco znám 🙂

silvia123
28. únor 2008

Som rada že som si pozrela toto video, doporučujem všetkým...

danulka2
29. únor 2008

suhlasim s lenys, taketo veci by mali maminy dostavat na dvd v predporodnej priprave, alebo by to mohli niekde predavat. Super tema 🙂