Žádná radost ze života, výbušnost, únava. Jít k MUDr.?

misar91
11. bře 2015

ahoj holky.potřebovala bych poradit...poslední dobou cca 2 měsíce mám takové stavy.žádná radost ze života,jsem výbušná.vytočí mě každá maličkost,jsem unavená,myšlenky mě furt směřují na to že jsem strašná a že se mi nic nedaří...chut na sex s přítelem žádná,a v doácnosti mi trvá než se vůbec k něčemu dokopu...mám ročního kluka a chci si to s ním užívat a né se furt jen stresovat.poslední 4 týdny jsem začla i dost tloustnout a nespím...máte někdo zkušenost? jsem už bezradná a zvažuji jít k doktorovi ale bojím se že mě pošle domů,že je to na mateřský normální.jinak s přítelem máme hezký vztah,pomáhá mi,chodíme mezi lidi ale vždycky se to zlepší jenom když se bavím u skleničky ale druhý den zas depka ☹

eliskaxox
11. bře 2015

@misar91 A nejsi tehotna? Tohle jsou v 90% priznaky jake jsem mela ja na zacatku tehu. Unava,vybusnost,nechut k sexu, podrazdenost jedinou radost co jsem mela bylo jidlo 🙂

misar91
autor
11. bře 2015

nn to určitě nejsem,sice prášky neberu ale minulý týden jsem shodou náhod byla na gyndě a dála mi i ultrazvuk.ono se tohle táhne už delší dobu.pamatuju si že jsem tadyto zažívala už před otěhotněním ale pak to náko přešlo...

eldrag
11. bře 2015

@misar91 múžou to být hormony, nepřestalas kojit? mě dr. řikala že tyhle depkoidny stavy jsou celkem běžné, ale určitě ne zanedbatelné... jsou to výkyvy hormonu a stavy těla, tělo se dává dohromady dlouho. Mě také pomohlo začít pracovat doma.

jetynka
11. bře 2015

@misar91 Kdybysi brala antikoncepci tak bych ti řekla, že to máš na 100% z ní, ale takhle bych se svěřila asi psychologovi, třeba si s ním popovídáš, tobě se uleví a on možná i příjde na příčinu tvých problémů.
Máš nějakou kamarádku, se stejně starým dítkem se kterou bys chodila např. do herničky, na procházky a na návštěvy?Kdybysi někoho takového měla, tak možná tak nereaguješ, ale můžu ti říct, že možná nejsi jediná, svedla bych to i na počasí - je jako na houpačce, sluníčka málo, tepla málo, zima nebyla žádná, chvíli prší pak sněží a ta umí pořádně rozházet psychicku a do toho všude nástrahy v podobě bacilů. Já jsem narozena v létě a přes zimu nejvíce leden, únor trpím jako zvíře. Letos jsem si koupila vitamíny na dodání energie, na únavu a musím říct, že docela zabírají 🙂

misar91
autor
11. bře 2015

no to jsem si taky myslela,přestala jsem kvůli tomu i brát antikoncepci ale bohužel žádná změna,naopak se to ještě zhoršilo...taky jsem zkoušela něco dělat,výrábět nebo tak ale poslední dobou se k tomu už vůbec nepřinutím...večer když malej jde spát,jsem ráda že si sednu k tv a nic nemusím

tarra27
11. bře 2015

@misar91 musíš mezi lidi...dnutit se chodit - do bazenu s malým, na procházky atd, hlavne nesedet doma. Přítel at chvíli pohlídá, skoč si ke kadeřnici, s kámoškou si vyraž...a bude to dobre. Potřebuješ vypnout ze stereotypu....

madre1
11. bře 2015

@misar91 ,.....................a co štítná žláza-funguje Ti dobře?

misar91
autor
11. bře 2015

@tarra27 chodím někam furt,každý týden na kafe s kámoškou,občas cvičit,přítel si vezme malýho na prochajdu...

misar91
autor
11. bře 2015

@madre1 no měla jsem sníženou funkci.v květnu jsem byla na kontrole a dobrý,v normě..myslíš že by to mohlo souviset?

madre1
11. bře 2015

@misar91 ,.......................určitě mohlo.Hypofunkce se projevuje únavou,zimnicí,bolestí hlavy,přibýváním na váze a hyperfunkce,neklidem,poruchami spánku,úbytkem váhy apd.Jsou i další onemocnění SZ,které se nedají zjistit z rozboru krve-např. struma. 😖

ambrozie
11. bře 2015

@misar91 určitě by to mohlo souviset, štítka je mrcha, mě se mění hodnoty co čtvrt roku, je ovlivněná I psychikou. V létě jsem měla hodnoty v normě a v září 4,7. Zkus si zavolat k obvoďačce nebo na endokrinologii. Výsledky z krve mají během dne.

iva_kucerova
11. bře 2015

@misar91 Měla jsem to podobně, i když já neměla deprese, ale trošku něco jinýho. Každopádně to došlo tak daleko,že jsem nebyla schopná tři měsíce normálně fungovat, 14 dní v kuse jsem ani na minutu nedokázala usnout, nemohla jsem jíst, v noci pocit jak při mrtvici, třes celýho těla...a byly to prostě nervy. Už jsem všeho měla dost, nic mě nebavilo, nic se nedařilo. Začala jsem to řešit s psychiatrem a teď je mi fajn. Zkus nejdřív psychologa, je lepší to řešit co nejdřív. Třeba se vypovídáš a bude ti fajn, nebo ti psycholog poradí, co by to mohlo být.

naomi6
11. bře 2015

@misar91 Nech si vzít krev a at ti zkontrolují štítnou žlázu, ty příznaky by tomu odpovídaly - může to být hypofunkce. Držím palce 😉

misar91
autor
11. bře 2015

holky moc děkuji za rady.byla jsem u doktora a napsal mi prášky,je to nějaká kombinace prášků na zklidnění a antidepresiv tak snad se to zlepší.jo a ještě v pondělí jdu na odběr na štítnou žlázu a po výsledcích se budem bavit co dál.děkuji za podporu,už jenom ta myšlenka že jsem našla dost síly na to abych si někam zašla mi dává trochu optimismu do života... 🙂