Záhadní muži. Přispějte názorem

kyri
29. led 2008

ahoj baby,
tohle téma, ač by se mohlo z názvu zdát, není o tom, že bych potkala záhadnýho chlapa, okouzlujícího neznámého a neviděného, nepoznaného, ale o tom, jak jsem včera skládala prádlo 😀

... a bylo mi záhadou, jak to, že v prádle mého drahého je za cca 10 dní mnoho párů použitých, a poté vypraných, ponožek (cca 12), ale jenom dvoje slipy 😅
😀 😀 😀

tak jsem si říkala - kam se poděly ty ostatní ?? 😅 😅
(ani se mi moc nechce uvažovat, že by existovala ještě nějaká další možnost 😉)

tak mě napadlo založit tohle téma, a psát sem záhady a taje, které nás potkávají v soužití s našimi drahými partnery, a nad nimiž naše ženské vědění a smýšlení jen nevěřícně a užasle kroutí hlavou 😀 😉 😉

tak pište,
jsem děsně zvědavá, jaký další záhady dokáží muži vyrobit 😉 😀

kyri
autor
29. led 2008

makelka: jo - tak já jsem taky zvědavá, jestli dojde na to, že si to přečte MP 😀 😅

kyri
autor
29. led 2008

babalala: jo, tak DOŠPINIT je fakt boží postřeh - taky už jsem to někde slyšela a od maminky to asi nebylo 😉 a 21 párů ovdovělých ponožek taky dobrý 😀 😀 😀
no, možná je to těma červíma dírama, jak psala johanda - takže kdoví v který vaší pračce se toulaj naše ponožky 😀

kyri
autor
29. led 2008

jo, ještě mě napadá jeden náš "folklór" - děje se to obvykle v restauracích, u kterých je zřejmé, že určitě uzávaj only platbu cash.

dáme si dobrý obídek, něco k tomu sladkého, já ještě třebas kávičku, a když účet hezky naroste, tak se na mě mp zadumaně podívá, a pak řekne: "tady asi neberou karty, že jo..?"

(takže buď ho statečně zachraňuje moje udatná peněženka, anebo ho prostě s tím plným břuchem nechám doběhnout k nejbližšímu - nerovná se blízkému..! - bankomatu 😀 😀 😀 )

kyri
autor
29. led 2008

ježiš, to už je pozdě 😝 😝

kacamar
29. led 2008

kyri, tak to je u nás stejný. V peněžence ani korunu, jen karty a pak nemá ve městě ani 3,- na záchodek. Hlavně, že je moderní a platí kartama 😅

Ještě poslední story: jak se říká, že těhotný nemají mýt okna, tak letos před Vánocema říkám: "Miláčku, letos musíš umýt okna ty."
On na to: "Proč, vždyť jsou ještě dobrý."
Já: "Nejsou dobrý, jsou tak zasraný, že nevidim ven."
On: "Tak když se chceš koukat ven, tak si ho otevři."
😠 😠 😠 No kdo myslíte, že ty okna nakonec umyl. Já. Ale záclony jsem mu nechala, aby si taky něco užil 😵

janazuza
29. led 2008

to bola aj u nas takto, my mame obidva balkony presklenné. Mne sa ťažko umýva- hlavne z vonku( bývame na 11. poschodí. ja mam zavraty- len sa postavim na stoličku a balkonové okná umývam zvonku tak, že si musim namotať handru na metlu aby som dostala. jeden som umyla a druhý ostal na drahého, čo myslite ako to dopadlo 😠 ostalo neumyté 😀

terinka86
29. led 2008

tak to můj přítel je docela v pohodě, akorát vypraný věci mu ve skříni vydrží jen chvíli...postupně se v různý fázi rozšpiněnosti přesunou na židli a zem pod skříní...nosí všechny ponožky děravý (na díru přes celou patu reakce "toho jsem si nevšim" nebo "to stejně není v botě vidět")...a taky má u každýho počítače, kterej použije, špinavý nádobí, ve kterým si trpělivě pěstuje zvířátka 😀 a většinou dokud to neuklidím, tak to tam prostě je...

ale kapitola sama pro sebe je přítelův tatínek...když pere, tak pravidelně dá do pračky něco, co tam nepatří...obvykle je to přítelovo nejnovější tričko nebo oblíbená košile (tzn. to pak obsahuje různobarevný fleky, srazí se to, na jednom tričku jsme našli i fleky jako od sava - to teda fakt nechápu, jak udělal 🙄 )...když skládá ponožky, tak nikdy nejsou obě stejně ve stejným barevným odstínu...a jeho specialitou jsou ručníky - jeden den jsme si vzali dva nový ručníky, použili, druhej den byly mokrý (prostě si je někdo půjčil 😒 ), tak jsme si vzali nový, tentokrát tři, dva jsme použili - a druhej den tam nebyl ani jeden! on je prostě vypral (i ten nepoužitej), zato ručníky, který tam visej už týden, tam v klidu nechal...a taky pořád něco uklízí - přítelova maminka našla svoje běžkařský kalhoty ve skříňce s taškama - tatínek si myslel, že je to deštník 😀 a taky naprosto běžně dává moje nohavičkový kalhotky mezi trenky, prostě to nerozezná 😀

cazadora
30. led 2008

Ahoj holky opět parádní diskuze, ještě jsem jí teda celou nedočetla, ale můj manžel má opravdu úžasný styl svlékání trenek a fuseklí fusekle sou vždy naruby v kuličce a jsou schovaný v těch trenkách říkám tomu "multipack". A mojeho manžela děda dostal nové pyžamo u krku dokulata, a už druhej den jeho dceru málem vezli páč si to až k prsoum rozstřihl, protože je prý zvyklý na tvar V. Jinak MM má taky natahaný patery kalhoty a desatero triček a všechno to rve neposkládaný do jedný poličky , jo a nejvíc mě dostane když pronese mě ty věci nežehli to se stejně hned zmuchlá to si pak přídu že mám doma nějakýho lesního muže 😀

baris
30. led 2008

Tak já jsem si svého manžela už docela vychovala 😀 Když jsem ho poznala, tak trenky si měnil co 3 dny a to v nich i spal, rifle snad pral 1x za měsíc, atd. 😠

Teď ráno čisté boxerky, tričko, ponožky, když příjde z práce, tak všedchno vysvleče a rovnou mi to hodí do koše na prádlo a jde do čistého 😵 Dokonce, když jdem třeba o víkendu do města, tak mu řeknu, že to tričko měl jenom 2 hodiny na sobě, tak ho ještě nemusí dávat do špinavého prádla, tak se na mě podívá, jestli si dělám srandu, že v tom špinavém už nebude chodit. 😀 😀 😀

teď akorát bojujeme s pyžamem - manžel se v noci potí, tak mu pyžamo měním co 2 dny, tak furt hučí, že mu beru pyžamo 😎 ale na to si taky zvykne a časem si ho začne měnit sám 😵

A ponožky se nám taky ztrácejí. A nikdy bych nenechala manžela pověsit prádlo 😵

katka76
30. led 2008

ahoj, tak som sa pobavila, az mi slzy vyhrkli, tak sa pripajam aj ja
zahada ponoziek funguje aj u nas, ale to ma nastarosti moj manzel, nakolko jeho spotreba je pomerne velka, jedny do praca a jedny na doma - podotykam, ze kedze chodi po siestej najskor z prace a kym sa staci prezliect ma tie na doma max 2 hodiny a to oboje koncia PRI kosi - u nas je tiez strasny problem nadvihnut to veko
no a vcera prisiel max vycerpany 😠 , lebo som ho poziadala, ci by sa nestavil v obchode kupit karton mlieka. skonstatoval, ze vecer viac do obchodu nepojde 😠 😠 😠 , lebo to vecnost trva a potom nema pri baraku kde zaparkovat a cez pol sidliska MUSI vliect nakup domov - zahadne vsak mlieko nemali, tak priniesol bednu piva

mixka
30. led 2008

genialna tema 🙂 najlepsia, aka sa na koniku kedy objavila 😵

moj manzel nenechava spinave veci po byte, ale ked sa pred spanim vyzlieka, zasadne vsetko polozi na kos a nie donho 😖 dost dlho som ho "otravovala" s tym, ze ci je to taky problem dat to dnu a nie na vrch, ale vysvetlenia som sa nedockala a nic sa aj tak nemeni... tak uz sa nad tym nepozastavujem a supnem to tam sama 😀 ale co nechava roztahane po celom byte, tak to su cd.cka... tiez mame doma v jednej izbe na zemi stary pc, lebo sa urcite zide, v druhej izbe stary notebook, lebo jeden nikdy nevie... v pracovni v polici su same kabliky, krabicky, srobovaky a neda sa tam vobec utriet prach... mame v krabici zlozeny vianocny stromcek a v druhej ozdoby a zatial sa mi ho nepodarilo dokopat, aby to odniosol do pivnice, tak som to dala do chodby pred vchodove dvere... 3dni to preskakuje a... nic 😠

lenadka
30. led 2008

moj muz musi mat vsade veci, nie len v skrini, ale aj na stolicke, na skrinkach, radiatore a najnovsie aj na okennej parapete a ponozky som rano odkladala z dcerinho boxu na hracky-asi tam sa najlepsie vetraju. A preco? lebo snad nebude stale vyberat veci zo skrine ked o 2-3dni si to bude zase obliekat! 😅 Ked mu to odlozim bezprizorne ich hlada vsade inde len nie v skrini 😀

medvedik30
30. led 2008

baby, super téma..až mi slzy tiekli.. 😀 😀 ale celé som dočítala..
tak sa pridám aj ja s MM..🙂
máme komodu so 4 šuplíkmi, z toho 3 patria jemu, lebo v jednom má ponožky a slipy, v druhom 2ks pyžama a v treťom má čiapky a rukavice..a ja sa tlačím v jednom šuplíku so všetkým..
rovnako máme problém s ponožkami..nedokážem pochopiť, ako je možné si zobrať do práce jednu ponožku typu biznis /tie vysoké/ a jednu normálnu.. 😕 tiež existuje kôpka ponožiek, ktoré sú bez páru a ani netuším, kde sa mu tak mohli stratiť.. 😅 😎
zážitok s vypranou papierovou vreckovkou máme aspoň raz do mesiaca a najlepšie je zabudnúť si ju v tmavých veciach, však?a potom pozerá na mňa, že ako je možné,že sa to s tým opralo?podotýkam, že skutočnosť, či tam tá vreckovka nie je, kontroluje pred praním na moje naliehanie sám..
našťastie je čistotný, jedny slipy na jeden deň, ponožky- do práce jedny, na doma druhé, košeľa maximálne 2x sa môže obliecť, všetko po použití hodí pekne do koša v kúpeľni..
ale pozor, vrch pyžama okupuje pomerne často vešiak v kúpeľni..🙂skrine tiež vetrá, z neznámych dôvodov a ešte aj vešiaky, z ktorých si zobral veci na oblečenie, sú vyložené po celej izbe..a čuchá k veciam, či sa dajú ešte aspoň 1x obliecť.. 🙂 😀
naozaj si myslím, že sú to všetko súrodenci, tí chlapi.. 😉 😝

medvedik30
30. led 2008

jaj a nedojedá..už fakt nemôže dať do úst ten jeden kúsoček mäska..lebo mu nevyšla k tomu príloha.. 😀 😀

a samozrejme, že jeho nádcha nie je ako moja nádcha..tá jeho je totiž smrteľná choroba.. 😵

a hľadá veci..že zlatko, kde si mi dala toto a tamto?..a pritom mu to skoro vyrazí oči a odkladal to sám..no, jednoducho úžasné.. 😝

lenadka
30. led 2008

moj muz nikdy nic nenajde aj ked to ma pred nosom-presne ako tvoj, ale to ma od detstva, to ma svokra upozornila, ze on to nenajde aj keby mu TO klopkalo na plece 😀

pacna
30. led 2008

moj mužiček tiež nikdy nič nenajde to ked niekde ideme obliekam deti seba a jemu musim nachystat tiež veci.
ponožky su u nas tiež všade v gulke a čo nenavidim otočene naopak.
najviac sa zlosti ked ho donutim vyzliect sa celeho a všetko dam do pračky to už aj baby ho upozornuju "tatik mama zbiera pradlo". 😀 😀
plna skrina tričiek ale on bude nosit len asi pat lebo to su oblubene. 😝

medvedik30
30. led 2008

áno, áno, nosí 5 obľúbených košieľ, či tričiek a pritom toho má plnú skriňu..a úplne najlepší je vtedy, keď tvrdí, že nemá žiadne košele a tričká a ani ponožky..a ani nohavice..pritom by stačilo, keby sa lepšie pozrel do skríň..normálne mi pripadá náročnejší ako ja.. 🙂 😎

alionuska
30. led 2008

Mixka 😀 My sme mali tento rok stromcek zivy a ja som ho ozdobovala sama a aj sama odzbobovala.Potom som ho cely orezala,pekne vetvicku po vetvicke a hned hadzala do krbu...ved pekne horel.Ale zostal mi v stojane iba ten hlavny pen /bola to borovica/ a nemohla som ho za ten svet vytiahnut z toho stojana.Tak som povedala drahemu,ze nech to potom vytiahne,ved ma viac sily.Povedal mi,ze dobre,ze to potom porube zo sekerou. 😒 Mozete si typnut,kde je ta haluz aj s tym stojanom...Este stale je to v chodbe a chodi okolo toho kazdy den a ani mu to nenapadne ist to narezat,alebo aspon vytiahnut z toho stojana.Ja som strasne zvedava dokedy to tam bude,ci do dalsich vianoc...alebo to budem musiet vyhodit do popolnice ja aj zo stojanom... 😀
O veciach po celom dome ani nehovorim.Kde sa vyzlecie,tam to necha. 😠 A ako tak citam,tusim je takych chlapov neurekom.
A este mame jednu specialitku.Kavicku robim skoro stale ja a ak ju robi on,tak do kanvice da vodu,nachysta salky s kavou,ale nikdy tu kanvicu nezapne. 😅 Takze aj tak tu kavu nakoniec urobim aj tak ja. 😉
Ale inak je super tatinko a strasne ho lubime. 😵

dadulka19
30. led 2008

...toto je téma č.1 🙂 🙂 🙂 ...som sa dávno tak nenasmiala.. 😵 😵 😵 ...dcéra sa ma pýta stále,prečo sa tak strašne smejem a plačem pri tom..... 😀

dadulka19
30. led 2008

môj mužík ma vytáčal tým,že ked varil vodu v kanvici,zásadne pri nej stál a čakal,kým voda zovrie 😀 ...mohol pri tom aspoň riady poumývať....ale toto isté robil aj kolega v práci... 😝 ..chlapi...viac vecí naraz robiť ee... 😅
inak je zlatý,ked tie riady umyje,nezabudne vydrhnúť aj šporák 😉 a vysáva len on,pretože sme si kúpili vodníka-vysavač na moje želanie a je dosť ťažký... 😵

a ked sa osprchuje, oblečie si špinavé tričko,že ved ešte nie nie je moc špinavé 😠 ....

lenadka
30. led 2008

moj zasadne hodi do prania tmave veci, ked mi pracka s tmavym doprala alebo sa tmave pradlo susi, ponozky z dierou su ok-kym ich nevyhodim ja jemu si dobre. Desiatu si nemoze spravit sam, lebo mu tak nechuti ako odomna 😵 ale vie lenivost zakryt komplimentom-ze? 😀

takco
30. led 2008

babenky ideme niekam von a ten moj stoji pri vchodovych dverach a krici do celeho domu:,, sak pod uz , kde si tolko ja som hotovy hned, na teba treba tolko cakat atd.,ja medzity sa obliekam, licim ,umyvam ,riad ,odkladam jeho veci porozhadzovane po spalni, chystam deti, vytahujem papiere ktore treba vybavit, kontrolujem stav penazenky, prejdem kuchynu co treba dokupit, cela spotena sa obuvam, on uz stoji pri aute a ked k nemu dojde dcera tak sa k nej nahne a tisko aby som nepocula jej sepne dones mi kluce od auta 😀

halienka
30. led 2008

Ahojte kočky! Ja už som tu dávala jeden taký príspevok do témy neporiadny manžel, ale pre pobavenie ho šupnem aj sem: Môj muž keď umýva riad, tak umyje len to, čo sa minimálne dve hodiny odmáčalo vo vode, aj keď je to šálka z čaju. 😀 Po takom nedeľnom obede je jasné, že nemôže umyť všetko naraz, pretože, sa všetko do drezu na dvojhodinové odmáčanie nevmestí. Takže umýva riady na 3krát až do samého večera 😀 . A to ešte nie je všetko. To koľko riadov na jeden šup umyje, obmedzuje aj to, že do odkvapávača na riad uloží len toľko umytého riadu, aby sa jednotlivé kusy o seba nedotýkali, lebo inak by neuschli "poriadne" 😀 . Čiže do odkvapávača sa vmestia cca 1 hrniec, 2 taniere, 1 miska, 2 šálky, stojánek na príbor má 4 časti, čiže maximálne 4 kusy príboru. Čo z toho vyplýva? Keď chcem mať v kuchyni poriadok a dres prázdny, tak si musím umyť riady sama. Tiež som zo začiatku na túto jeho "chorú" taktiku zúrila. Ale už som sa z tým zmierila a dokonca sa na tom rehocem 😀 . Ked sa nikam nenáhlim a nepotrebujem mať hneď v kuchyni poriadok, tak ho nechám, nech umýva riad aj celé popoludnie 😀 A čo sa týka toho poriadku, je presne ako tí vaši chlapi, prádlo po zemi, na veci na "došpinenie" má špeciálnu skrinku a je tiež jeden z tej kategórie "potrebujem mať všetko poruke" a keď to tak neni tak to za živého boha nemôže nájsť. No ako bonus mám k tomu pribalenú aj túto "úchylku" v umývaní riadu 😀 Ale už som sa zmierila, inak je to pre mňa ten najlepší muž na svete, obrovská opora, a stále sa veľmi ľúbime. 😉

anakonyes
30. led 2008

Vyborný čtení!!!! 😀 😀 😵

Ukana: přesně tak - já těm hromádkám oblečení které lemují cestu od dveří ke gauči říkám vypadlý střeva... Tuhle jsem taky lovila po čuchu ponožky z pod křesla... 😠

Jinak přidám malinko jinou historku, jak se udělalo teď v lednu teplo, tak mužskýho popadl záchvat "zahradničení" v 3+1 a začal přesazovat všechno možný sem a tam. A použil k tomu i starou hlínu z truhlíků na balkoně, jenže se vykašlal na to, že do nich ptáci z krmítka naházeli spoustu zrní. Takže mě teď skoro ze všech květináčů a tuhlíků raší osení a slunečnice. A to docela hustě...

🙂

smary
30. led 2008

baby dobra tema 😀 nestiham vsetko precitat,ale nieco pridam
moj drahy je programator-cize hlava vacsinou inde ako zvysok tela...bol asi treti tyzden v novej praci,kde mal fixnu pracovnu dobu a koncil vzdy o 16.00,takze o 16.20 bol doma,si preto viete predstavit moje prekvapenie ked raz prisiel 15.20,bola som rada,ze je uz doma,ale sa pytam a ty tu co tak skoro robis? a on zmatene pozera na hodinky,na mna,na hodinky,na mna,ze do kelu,ja som si myslel,ze je o hodinu viac 😀 ...asi dva dni na to,som vesala pradlo na balkone a pod domom mame zastavku,na ktorej vystupoval z busu ked isiel z prace,autobus prisiel aj odisiel aj drahy z neho nevystupil,tak som si myslela,ze ho nestihol a vesala som dalej,ale potom pozeram a z dialky sa k nasmu domu blizi peso moj drahy,ale z opacnej strany ako mal robotu-on totizto zabudol vystupit na spravnej zastavke a tak sa previezol dalej,lebo premyslal,ze co urobi s peniazmi,ak nahodu vyhra v loterii 🙄 😀...mohla by som takto pokracovat a pokracovat...ale aj tak mame tie cudne stvorenie rady,ze? 😀

janka196
30. led 2008

ahojte baby, ozaj perfektna tema. u nas je to zase tak ze ja stojim pri dverach a kricim kde je tolko. ja sa medzitym este domalujem dobreze cely byt nepopratam a stale ho musim cakat. u nas ponozky nemiznu ale zato nesmiem ziadne derave vyhodit. a co ma najviac doziera je v kazdom prani papierova vreckovka. hlavne v tmavom pradle 😠 . minule to dokonca zhodil na malu ze to ona musela mat vo vrecku 😀 😀 . normalne sa este hada ze to nemal on vo vrecku 😀

takco
30. led 2008

jej ahoj lenka no uz idem domov 😀 😀

halienka
30. led 2008

Ahoj Takco, šak už ťa postrádam 😉 😀

tarafa
30. led 2008

perfektna tema......ten moj mi pred svadbou sluboval ze mi bude pomahat varit a okolo domacnosti.....do teraz NIC neuvaril.....ponozky....tak to je aj u nas...vzdy jedna chyba....ale mne nikdy....ked pride z roboty vyzlece sa a veci stoci do klbka a hodi na stol....naco skladat ved zajtra si to oblecie.....keby som mu veci nedavala prat ja tak doteraz chodi v jednom tricku svetri a rifliach....taniere zasadne neumyva lebo to vraj nevie....ked NAHODOU pripravuje ranajky tak sa ma chodi pytat kolko ma dat masla kolko salamu aku zeleninu....ja pritom nez on spravi jest obleciem maleho...upracem izbu...nakrmim maleho...a chystam veci na obed.... 😀 niekedy ma ide z neho porazit a dufam ze maly sa neda na jeho zvyky....... 😒

anippe
30. led 2008

Ahoj, tak mě jen napadá, na co ty mužský vlastně potřebujeme, když tak všechno zvládáme? 😠 ....no jediné co mě napadá... na dělání dětí a na zaparkování auta!? 😀