Zákaz fyzických trestů. Co na to říkáte?

petrunka01
10. dub 2008

Ahoj.Chci se zeptat,co říkáte na chystaný zákon zakazující fyzicky potrstat vlastní dítě?Já jsem teda zásadně proti.Nejsem žádná "matka Herodes",ale jsou situace,kdy nic jiného než plácnutí prostě nezabere,ne...?Tuhle jsem v TV viděla debatu na toto téma a střídavě jsem se bavila a rozčilovala.Při představě,jak našemu chlapečkovi trpělivě vysvětluju(poněkolikáté),že to a to nesmí dělat a jaké to může mít následky a on se po takové přednášce zastydí a přestane to dělat,jsem se smíchy neudržela.A toto tak radili místo plácnutí přes zadeček.

bora8
16. kvě 2008

no neviem ako vy kočky ale ja raz za čas svojmu malému na zadok dať musím (nie že by som ho mlátila) ale bez toho by nám vyliezol na hlavu - a to vždy predtým dostane ústne upomienky 😀 ale nie vždy to zaberie

mikca
16. kvě 2008

nojo melory, ale my už jsme tam 🙂

cervena_ciapocka
16. kvě 2008

Tak potomnech na oplatku povolia fyzicke tresty v skolach, ked uz ich doma nebudeme "moct vychovavat".
Ucim 10-11 rocne deti a tie ma vytacaju do nepricetnosti. Ked im chcem vysvetlit preco sa maju slusne spravat, nebit sa pocas prestavok a podobne, tak sa mi hlupo smeju a nic nepomaha aby sa ukudnili. A vrchol je ked mi s usmevom povedia "uz ste dost nahnevana? Chcete mi dat facku? Ale to nemozte.Ha ha ha." 😠 😠
A ked sa im potom nieco stane lebo sa blaznia a nedaju si povedat, pridu rodicia a zacnu na nas zjapat, ze co im to dovolime. 😝

mikca
16. kvě 2008

no cervena caipocka tím by se to asi nevyřešilo tady to co popisuješ ty právě očividně selhala domácí vychova kde právě přes tu pusu měly dostávat a měl je někdo vést k slušnému chování..a já si právě myslím..(můj názor) že takový haranti právě vznikají z těch co ten pleskanec nikdy nedostanou ale zárověn u nich nezabírá domlouvací a já nevím jaká metoda 😠 ..ale bohužel to dotyční rodiče nevidí nebo nechtějí vidět..pořád si malujou jak mají poslušné děti..a opak je pravdou.....
mě by se to třeba nelíbilo, kdyby mi učitelé měli plesknout děti....

cervena_ciapocka
16. kvě 2008

mikca - ale ved prave to som chcela povedat, ze keby tie decka obcas doma dostali na zadok tak by sa v skole chovali normalne. To by im stacila aj poznamka a riesili by to rodicia. Ale ked decko dostane poznaku a sa zasmeje, rodic doma povie, ze blba ucitelka, tak co na to povedat.
Ani mne sa nepaci bit deti a preto som zo skoly uz radsej odisla, lebo asi by som sa jedneho dna nezdrzala a zmlatila ich tam vsetky 😅