Zákaz fyzických trestů. Co na to říkáte?

petrunka01
10. dub 2008

Ahoj.Chci se zeptat,co říkáte na chystaný zákon zakazující fyzicky potrstat vlastní dítě?Já jsem teda zásadně proti.Nejsem žádná "matka Herodes",ale jsou situace,kdy nic jiného než plácnutí prostě nezabere,ne...?Tuhle jsem v TV viděla debatu na toto téma a střídavě jsem se bavila a rozčilovala.Při představě,jak našemu chlapečkovi trpělivě vysvětluju(poněkolikáté),že to a to nesmí dělat a jaké to může mít následky a on se po takové přednášce zastydí a přestane to dělat,jsem se smíchy neudržela.A toto tak radili místo plácnutí přes zadeček.

cairka
20. dub 2008

no veru, dúfam, že u nás na to nemajú čas, ale jedno je isté, ak to prejde u vás, tak tu to bude za chvíľu tiež. pritom by fakt mali čo robiť, keby sa venovali dôležitejším veciam ☹

petrunka01
autor
20. dub 2008

ahoj všichni..jsem moc ráda,že se debata ujala a takhle se rozjela...fakt mě zajímalo,co si o tom kdo myslí.Jde o to,že v tom zákoně se má mluvit prostě o fyzických trestech a ne o bití a týrání.A plácnutí přes zadek je přece taky forma fyzického trestu.Takže rozhodně nehájít mlácení,právo rodiče potrestat dítě,jak uzná za nejvhodnější(samozřejmě v rámci morálních hranic).Pokud mám mít za dítě a jeho činy odpovědnost,musím mít právo ho vychovávat,jak chci a ne jak, mi někdo řekne(stále samozřejmě mluvím o přijatelném plácnutí a ne o týrání a nepřiměřených trestech).Taky mě dost děsí představa,že mě vlastní dítě drží v šachu,že mě udá,když ho plácnu(i když ví,že si to zaslouží)... 😕

petule.h
20. dub 2008

to je přesně o čem Petrunka píše, já sama si velice pamatuji, jak jsem jako těžká frajerka puber´tačka, za facku od táty, řekla, že ho jdu udat, že mě týrá...no co s puber´tákem naděláte? navíc když tedy budete mít štěstí, že se nebude ožírat,ani brát drogy...atd, je to dle mě nesmysl tenhle zákon, .na každé dítě když je malé či velké platí něco jiného, protože je každé jiné. dítě prostě na zadek dostat má když zlobí, nebo udělá nějakou věc a to proto aby vědělo, že to udělalo.Je to asi diskutabilní, ale já teda na nějaké vysvětlování donekonečna nejsem, znám matky, co to dělali a dnes děti 5 a 3 dostanou taky na zadek a zvyšuje se hlas, protože je to s nima neúnosné. Ať si každý dělá a vychovává své dítě jak chce, pokud ho samo nijak fyzicky a psychicky netýrá...to je pak už strašné a na tyhle lidi by se měl spíš zákon zaměřit a přitvrdit.

petrunka01
autor
20. dub 2008

chtěla jsem napsat:.....nehájím mlácení,ale právo rodiče.... 😉

petule.h
20. dub 2008

to já pochopila 😉

anezka1
22. dub 2008

Zdravím vás všechny. Byla jsem chvíli jako au-pair v Německu a co tam ty děti vyváděly a řekly rodičům do očí....jsem se nestačila divit. Měla jsem 4 doslova parchanty a utekla jsem jim po 3 měsících. Za celou dobu si pamatuju jen jednu ránu, kterou jedno z děcek dostalo (byť já bych je rozdávala snad každých 5 minut) od své matky, za kterou se mu stejně po chvíli omlouvala. Rodičům nadávaly sprostě, smály se provokativně do obličeje, doslova skákaly po nábytku..... Že neposlechly mě, jako další holku na hlídání z mnoha....budiž, ale to jednání s rodiči... 😖 Povím vám, že jsem nějaký ten pátek prohlašovala, že nechci děti. Dnes, ale uplynulo hodně vody, mám samozřejmě dvouletou holku, ale rozhodně nechci mít doma takovýho smrada, jaký jsem hlídala tam. Takže se přidávám, nejen z týhle zkušenosti, ale i z vlastního přesvědčení k většině...kde slova nestačí, holt dát jednu přes zadek nebo ruku, samozřejmě nemluvím o bití a řezaní hlava nehlava.

nursik
22. dub 2008

Taky jsem pro výchovné usměrnění, malým dětem některé věci těžko vysvětlíš, ne vždy se dá předejít konfliktní situaci a po tom, co vidím kolem sebe, tak raději občas plácnu než abych měla doma nevychovaného smrada 😒

prasiatko30
23. dub 2008

ja mam zase uplne iny priklad - svagrina ma dvoch synov - jeden ma 19r a druhy teraz nedavno oslavoval 8r. tie deti neboli nikdy bite a ako ju poznam na ne ani nikdy v zivote nekricala - lebo tato zena ma nekonecnu trpezlivost a fakt dokaze vsetko zahrat nejako tak aby to nebola trauma ale ani aby jej tie deti neskakali po hlave. vsetko im vysvetluje a znova a znova - a to iste aj moj svagor. a obaja chalani su slusne vychovani, nenadavaju svojim rodicom do debilov, robia to co im povedia alebo teda dohodnu sa vzdy na optimalnom rieseni 🙂, ucia sa vynikajuco - starsi sa dostal na velice dobru vysku a aj tam mu to ide. a napriklad sa mi strasne pacilo ked starsi uvazoval o tom ci pojde na vysku mimo mesta alebo nie tak nechcel ist mimo aby citujem "nestratil prilezitost vidiet vyrastat svojho brata" a pritom je to normalny chalan - nijaky tucko s okuliarmi, ktory sa nevie odtrhnut od maminej sukne. je to pekny chalan, inteligentny oblubeny, priatelsky, slusny. a jeho brat ide viac menej tym istym chodnickom. ale to je tym ze matka sa im venuje stale, robi na polovicny uvazok aby mohla ist vyzdvihnut syna zo skoly a byt s nim aj poobede, svagor ten cez tyzden sice vela cestuje a robi ale tiez ked je doma tak sa venuje vela synom. a fakt som nepocula ani jedneho ani druheho kricat na deti a nie to este bit ich. vzdy s usmevom a tolko im vysvetluju vsetko ze my ako rodina sa uz niekedy musime z toho smiat ale oni su mi proste takym prikladom toho, ze sa daju vychovavat slusne deti aj bez bitky a kriku

kristi
23. dub 2008

no, to je asi jeden z mala prikladu.....

mikca
23. dub 2008

jj vyjímka potvrzuje pravidlo...a opravdu je někdy neplácla jo...jako né že mlátit, ale prostě vychovně vzít přes prsty nebo po zadku..o čem se tu mluví...to se mi fakt nezdá..přeci jenom , nežila jsi s nimi..ale jestli ne takmá teda asi svatou trpělivost...taky bych potřebovala 😀

nursik
23. dub 2008

Všechny děti prostě nejsou stejné a moje 15. měsíční dcera určité věci ještě nepochopí a můžu do ní hučet po dobrým do soudnýho dne, že tohle a tohle se nedělá, protože ..... dělá to vesele dál 😝

prasiatko30
23. dub 2008

ona ich fakt nikdy ani len nebuchla cez prsty lebo ona aj tie najkomplikovanejsie situacie viac menej obrati na smiech - vylial si vodu - cha chachacha. chce sa hrat s vodou tak mu ju napusti do bidetu pripravi naberacky a kym to maleho bavilo tak sa hrali v bidete s vodou 😀 ked bol mladsi maly tak strasne plakaval a nechcel byvat doma tak byvali vonku aj 3-4-5 hodin - zima, dazd a tak. ale ona je proste fakt strasne trpezliva a este k tomu velmi kreativna - je uckou na prvom stupni ale kazdy rok organizuje s deckami take aktivity, ze ja len ziram ona ich ma proste motivovanych s tym co robia a fakt jej to dava dobre vysledky - obcas k nej chodim po rozumy 😀

anezka1
24. dub 2008

Nooo, velice, ale opravdu velice zajímavej fejeton 😅

aponchie
24. dub 2008

zejo?? 😀

petrunka01
autor
24. dub 2008

Tak nevím,jestli se mám smát nebo brečet....ale zajímavý to je 😀

kristi
24. dub 2008

jak rikam, nejsem pritel az moc liberalni vychovy...

anezka1
24. dub 2008

Takovýhle ratolesti bych přála naší milý Džamile 😠

nursik
24. dub 2008

Hm, tak až by si malá našla nůž, nůžky a chtěla do mě píchat, jen tak zkusmo, protože neví, co tím může způsobit, tak se asi taky začnu smát, třeba to zabere 😀

aponchie
24. dub 2008

Dzamilo Dzamilo mile by ti nebylo mit takove deti 😀

mikca
25. dub 2008

za 3 týdny bude Džamila právě o tomto jejím výmyslu mluvit na čt 1 v pořadu Máte slovo..tak to zkouknem jaké vychovné metody nám Džamila poradí 😝 .to bude zas něco 😠

petrunka01
autor
25. dub 2008

Tak fajn,že to vím,to si ujít nenechám,akorát nevím,jestli to přežije televize,jestli se moc nenaštvu 🙂 😉

aponchie
25. dub 2008

uz se tesim na ten porad 🙂

marorlinko
25. dub 2008

poletucha, to,ze sa nemozu branit, som myslela, pri tej bitke po nej to uz horsie, strach. ja svoje dieta nijako netrestam, nerobim mu nic, co nechcem aby robili mne a co som zazila ja, prave naopak, chcem mu dat to po com som tuzila ja ako mala,, nebat sa,,

petrunka01
autor
15. kvě 2008

Ahoj holky.Dneska by měl být ten pořad s Džamilou a jejím návrhem.Tak se nezapomeňte dívat.. 😉 🙂

mikca
16. kvě 2008

tak jsem to včera zkoukla..docela mě to překvapilo čekala jsem jak tam budou dělat bubu na lidi které své dítě občas plácnou přes zadeka to se naštěstí nestalo zvítězil rozum...i Džamiila říkala že nějaký ten malý trest v podobě plácnutí přes zadek je někly nevyhnutellný...

sylvar
16. kvě 2008

mě se zdálo, že si teda sem tam Džamila protiřečila 😅

petrunka01
autor
16. kvě 2008

Sylvar-to mně taky a navíc teda vůbec nechápu,na co ten zákon má být.Pořád tam mluvili o týrání,ale na to jsou zákony už teď...

mikca
16. kvě 2008

petrunka tak s tím souhalsím že ten zákon je o ničem a nevidím nějakou rozumnou podstatu proč by měl vzniknout...když potřebné zákony proti týrání dětí už jsou..ale líbila se mi myšlelnak nějaké té kampaně kde budou doporučující metody vychovy..ale zákon je falt o ničem když sama Džamila s plácancema souhlasí to je fakt...asi nemá zrovna co dělat..možná by měla svou energii věnovat právě prevenci, proškolení soscialních pracovníků a apod...

melory
16. kvě 2008

zakon musime mat preto, aby sme mohli vstupit do EU