Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

agnesska
28. bře 2008

mat a pak kdo se pouští na tenkej led 😀 ale naprostej souhlas 😉

cumacek
28. bře 2008

Nevím, jako věřící bych si určitě nenechala mluvit do těchto věcí. Věřící být můžu, ale jsou určité hranice.Já jim taky nemluuvím do toho, jak mají žít...

pantomima
28. bře 2008

sakra, člověk tu na chvíli není a hned je tu 9 stránek navíc, to opravdu ten pořad zaujal hodně lidí 🙂

mataharyy
28. bře 2008

risk je zisk, znáš to 😉
pantomima: 😀 jsou tu pořád ti stejní
cumacek: tak něco jsem tím chtěla říct 😉

cumacek
28. bře 2008

Tak uuž se dívám a toho kněze bych nakopala

susik77
28. bře 2008

ja si myslim, ze interupce-to neni o cirkvi-oni to proto tak udelali ten porad a dali tam halika aby to vyvolalo u lidi takovou reakci jak tady 😎

mataharyy
28. bře 2008

no potrat opravdu není o církvi, ale církev do toho moc strká nos 😉

panterka
28. bře 2008

susiku, tak ve mně to vyvolalo reakci, i když jsem to ještě neviděla 😉 ale je fakt, že teď to ve mně vře

panterka
28. bře 2008

jenže nebýt církve, tak je klid

mataharyy
28. bře 2008

halík musí škytat, až nadskakuje ze židle 😀

susik77
28. bře 2008

cumacek: ja aj toho doktora 😎
matahary: ani ne...cirkev to ma v osnove 😉 teda v pravidlech 🙂

susik77
28. bře 2008

ja si spis myslim, ze tam neslo o diskusi, spis o sledovanost 😀 a to se povedlo 😉

cumacek
28. bře 2008

Podle mě ten doktor má dobré argumenty, jenže někdo tak zaujatý jako Halík se těžko přesvědčuje.

mataharyy
28. bře 2008

Myslíš že má církev taky v pravidlech přibrání další body do desatera??? Podle mě mají moc volnosti a měl by jim zas na chvíli někdou zatnout tipec, aby se vzpamatovali... Pač to co předvádějí už není ani o Bohu 😲

clarca
28. bře 2008

Původně jsem sem přispívat nechtěla, ale nedá mi to. Jen na úvod - jsem věřící. Nelíbí se mi, jak celou církev házíte do jednoho pytle. Jasně, když se stane v církvi nějakej průšvih - pedofil a podobně, tak o tom se mluví, to všechny zajímá. A co z toho vznikne? Že je taková celá církev… Ale o těch ostatních kněžích, kteří se starají o několik farností, vymýšlejí aktivity - pro děti, pro mládež, chodí do nemocnic a k nemocným domů...a večer padnou utahaní do postele, o těch se nemluví. Vždycky se vytáhne jen to špatný. A kdybych to vzala podle toho, čemu celý život věřím – proč je ve světě tolik válek a utrpení? Proč Bůh nezasáhne a děje se ve světě tolik zla? Protože Bůh dal lidem svobodnou vůli a rozum – to nás odlišuje od zvířat. Jsou dané „mantinely“, kterých se máme držet (Desatero), ale záleží na každém z nás, pro co se rozhodneme. Bůh nikoho k ničemu nenutí. Já třeba taky nesouhlasím se vším, co udělal náš biskup – konkrétně, když musel náš pan farář jít pryč (dodneška nám to nikdo pořádně nevysvětlil a o biskupovi si od té doby „myslím svoje“), a věřte mi, že jsem se proti tomu hodně hlasitě ozvala. Nebo si myslíte, že si jako ovce nechají věřící všechno líbit?? Nelíbí se mi třeba názor církve na IVF (odsuzují ho)… kdyby to pro mě a manžela byla jediná možnost, jak mít vlastní dítě, tak neváháme a jdeme do toho a názory církve mi v tu chvíli budou opravdu někde… Myslím si, že záleží spíš na lidech, všude můžete narazit na blbce – a nepopírám, že je to tak i v případě církve. Ale takhle paušalizovat, to se mi nelíbí.
K interrupci – mám kamarádku, která se dozvěděla, že její miminko je tak postižené (Downův syndrom, otok těla, srdeční vada a na další si už nevzpomenu), že ve chvíli, kdy se narodí a bude se chtít nadechnout, tak umře. Šla na potrat (i když to není úplně správný slovo – vytrpěla si porod se vším, co k tomu patří). Já ji chápu a neodsoudila jsem ji. Taky bych asi neměla na to, abych 9 měsíců nosila dítě, cítila, jak se pohybuje a věděla, že hned po porodu umře.
Nechala bych to na rozhodnutí každé ženy, je fakt, že chlapi jsou ti poslední, kdo by do toho měl mluvit. Nevěřícím by církev pravidla určovat neměla.
A teď se do mě můžete pustit.

suki
autor
28. bře 2008

já si myslím, že každý jak tady jsme ví, že potrat je v podstatě zabití živého organismu, ze kterého by se mohl vyvinout živý člověk, to je snad každýmu jasný, proto si myslím, že by se mělo bojovat proti tomu, aby ženy byly nuceny na potrat chodit a mělo by se jim v jejich situaci pomoci, ale to u nás nikoho nezajímá. Pochybuju, že když je žena nucená na potrat jít, že jde s lehkou hlavou nebo bez rozmyslu nebo prostě jen tak, to je nesmysl. Většinu to určitě trápí a některá se s tím třeba nesmíří, ale mělo by se hlavně udělat osvěta dětí, dětí v pubertě a žen v nižších sociálních vrstvách a lidí obecně, aby se snížil počet potratů na jen ty opravdu ze zdravotních důvodů, či z důvodů genetických atd... Zákaz jako takový bude podle mě pohroma a přinese zbytečně smrt matek a dostaneme se tím zpět o mnoho let.

cumacek
28. bře 2008

Sakra, ale to jsou fakt blbosti!!!!!!!!!!Ať mi církev dá prachy a já budu mít klidně 10dětí, aby jsme teda neměli prázdný dům....Oni tahají prachy z lidí, platíme jim všechno a oni žijou jak ve škatulce a ještě nás budou moralizovat. To je bordej fakt!!!!!!!!!!!!!!!!!§

susik77
28. bře 2008

cumacek: ten doktor ma pravdu o te antikonc.-to jsem nadavala na halika, ze keca do toho i kdyz se do toho vubec nevyzna...ale nelibilo se mi, jak na neho vyjel-na halika, ze plod nema pravo na zivot...
a jeste se mi nelibilo, ze v tom poradu byla vescina pro potraty...melo to byt vic v rovnovaze a meli tam dat rozumne lidi, ne totalni protiklady 😎

agnesska
28. bře 2008

hehe,tak to už sem klidnější-když to má církev v pravidlech... 😀 😀 😀 tak to do toho má co kecat 😉

suki
autor
28. bře 2008

clarka to jsi napsala hezky, ale myslím, že když člověk zažije v žovotě to co já, tak nemůže v Boha věřit.

susik77
28. bře 2008

agness: a proc ne? 🙂 kdyz Te to nezajima, vubec nemusis poslouchat 😉

panterka
28. bře 2008

clarco, nemám proč se do Tebe pouštět, už jsem tu psala, ať si církev dělá co chce, pokud mi nekecá do života, je to každýho volba... jenže co se týká toho kecání do života, tak třeba křesťansko-demokratičtí poslanci - jak se v poslední době ukazuje - hodně ovlivňujou i můj život ateistky, a to se mi nelíbí

agnesska
28. bře 2008

cumacek-a proč si myslíš jednu podstat celibátu-aby se církvi nerozkutálely penízky...

agnesska
28. bře 2008

susik-opět nechápu-co nemam poslouchat? 😕

panterka
28. bře 2008

áááá, cumacku, koukám, že už koukáš na to vysílání 😀

mataharyy
28. bře 2008

agness: dostaneš mě do hrobu 😀

agnesska
28. bře 2008

claca-já taky znám spoustu ateistů jenž codí k nemocným domů,dělají aktivity pro děti atd.atd.... 😉

susik77
28. bře 2008

cumacek: no, my se tim uplne taky neridime-nechci mit 10 deti 😀 max.3 😉

clarca
28. bře 2008

panterka - no tak KDU - ČSL mě v poslední době vytáčí čím dál víc...hlavně aby za každou cenu byli ve vládě, půjdou s těmi, odkud budou mít co nejvíc výhod, to mě taky pěkně se*e 🙄
Jinak s tím ovlivňováním života nevěřících souhlasím 🙂

susik77
28. bře 2008

agnesska: cirkev 😎
ok, ja uz radsi koncim, tusim se diskuze zmenila z interupci na vyznam cirkve 😎