Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

mataharyy
29. bře 2008

panterka: víš kolik lidí se vzdalo katolické církve jen proto, že jim na to nestačilo IQ... 😉 Ani já už to moc nepobírám a některé výroky jsou opravdu alibizmus... Myslim že to je "boj" víra vs bůh vs náboženství a teď kdo z koho?? 😀

panterka
29. bře 2008

gabbi, jsem asteista, už jsem tu psala x-krát, že věřím ve zdravej rozum, vánoce slavím, protože je to už prostě zvyk a dneska jsou přenesený do jiný roviny (na půlnoční třeba nejdu), hlavně kvůli dětem a velikonoce ze srdce nesnáším, ale těch pár vajíček (což prý není křesťanskej zvyk) taky obarvím, ale jinak o nich nic nevím a nějaká škaredá středa, zelený čtvrtek, velký pátek atd. mě nechávají ledově klidnou 🙄

tictac
29. bře 2008

At uz je to Bible, Torah, nebo Koran, ma to lidem poskytnout nejaky rad, prsote navod k tomu, jak maji zit, chovat se atd.... nevim jak je to s Torah, ale Bible byla hodnekrat zmenena behem staleti. takze tam nic puvodniho neni...teda mozna, ze ne nic, ale asi vetsina.

gabbi
29. bře 2008

Panterka takze na rovinu receno - je to pretvarka a protoze je to zvyk a kvuli detem? Jak to pak budes vysvetlovat detem proc se slavi Vanoce. Jestli je krestanstvi tak scestne pak to ze slavite tyhle svatky je del me jeste scestnejsi...

helabella
29. bře 2008

Panterko -- já beru náboženství je takovou jako "nadkategorii", která znamená víru v nějakého nebo nějaké bohy.

panterka
29. bře 2008

jasně, tak je kvůli svýmu ateistickýmu přesvědčení slavit přestanu a až se někdo mýho syna zeptá, co jsi dostal k vánocům, tak bude vypadat jak debil 😖 no super. nehledě na to, že jsou to státem uznaný svátky a u nás je to třeba příložitost k tomu,a by se rodila sešla... ale myslím, že už taky meleš trochu zcestně

mataharyy
29. bře 2008

od kdy nejsou vánoc a velikonoce křesťanskými svátky, já myslela že jou to pro křesťany dost zásadní "výročí"
dobro které udělali křesťané jim neberu, ale je to zastíněno zlem které udělala církev 😉

tictac
29. bře 2008

gabbi, napr velikonoce byly slaveny davno pred tim, nez krestanstvi vubec zacalo. Prece se slavi prichod jara, jinak si nedokazu vysvetlit zajicky a vajicka 😀 ale vazne....krestane hromadne konvertovali mistni obyvatelstvo a aby to pro ne bylo snadnejsi, tak svoje svatky umistily do stejneho casoveho obdobi s mistnimi 😉

draga
29. bře 2008

gabbi to už zabíháš až do krajností...myslíš že Vánoce se slaví v dnešní době, protože se narodil ježíšek? Vem si jen narvaný obchoďáky a všude samý santové 🙂) je to prostě taková hezká tradice ale rozhodně si nemyslím, že všichni kdo slaví musí věřit...a velikonoce jsou hnus lepší by byly svátky jara 🙂

panterka
29. bře 2008

jasně, hlavně spousta lidí neslaví ježíška, ale santa klause

tictac
29. bře 2008

vanoce taky byly slaveny z jineho duvodu, nez narozeni jeziska. Presne si nepamatuju, co konkretne se to slavilo, ale je to neco na ten zpusob jako velikonoce 😉

mataharyy
29. bře 2008

já jsem taky pro svátky jara, alspoň bych každý rok nebyla jak zbitej pes...! 😠

gabbi
29. bře 2008

Tak jste presne vystihly to o co se snazim. Nejenom krestane, ale ateiste se podepsali na tom, ze krestanstvi se preneslo do naporsto jine roviny (to ze slavi krestanske svatky neverici). Asi se z nejakeho duvod zacly tyto svatky slavit, ze? Ne jenom tak z niceho nic. A jestli tady rikate, ze krestane jsou pokrytci protoze xy tak ateiste jsou o to vetsi, kdyz to slavi....
Dle me je tedy nutne, aby kazdy krestan pouzival svuj mozek - viz to, ze zruseni potratu je blbost.
No a uz se k tomu nevyjadruju, protoze se zabiha do uplne jinych temat nez je to puvodni..

panterka
29. bře 2008

gabbi, víš, kolik bysme ušetřili, kdyby se vánoce neslavili 😀 😀 😀

ygreen
29. bře 2008

na ježíška prdim - ale mám ráda, když se sejdeme s rodinou, dáme si dárky, vaječňák a drbeme. Pustíme si 3 vořechy a jsme rádi že jsme spolu. Nevim nic o adventu, nechodim na půlnoční. Vánoce mám ráda kvůli příjemné atmosféře. A pokud by je někdo posunul z 24 na xx, tak je mi to fuk.
Velikonoce nemám v oblibě. A slavit je nebudu. Až se syn narodí, tak ať si klidně s dědou vyrazí nu babičky po chalupách a s babičkou obarví vajíčka, ale já to dělat nebudu. Ale vyzdobit si byt jarní dekorací, zasadit travičku a sežrat beránka - to je jiná 😀 😀

tictak: Korán jsem opravdu nečetla. Mám ho a prolistovala jsem některé jeho pasáže. A asi se na to dívám z jiného pohledu a to z toho, že jsem 6 let pracovala jako analytička v problematice islámského terorismu v jedné z našich bezpečnostních složek.

kristynaw
29. bře 2008

tak to me pobavilo,ze Vanoce a Velikonoce nejsou vlastne krestanske svatky 😀

mataharyy
29. bře 2008

Ano jak se říká lidi jsou hlupáci, člověk je chytrý, tak to je i u církve a věřících...

panterka
29. bře 2008

ještě k těm vánocům, našla jsem tuhle zmínku: Nikdo asi nepochybuje, že původní tradice vánoc je křesťanská. Ale tato tradice je zřejmě naroubovaná na starší pohanskou tradici slavení slunovratu. Vlastní křesťanský svátek vánoc je Hod Boží vánoční, 25. prosince.

gabbi
29. bře 2008

tictac tak az budes vedet podrobnosti tak mi napis IP - tohle me totiz hrozne zajima 😀
Krist - taky se tady dozvidam zajimave veci🙂

ygreen
29. bře 2008

Jo jo, my pohani slavíme slunovrat 😀

panterka
29. bře 2008

ygreen 😉 😀

mataharyy
29. bře 2008

Se tu ještě všechny poučíme 🙂

tictac
29. bře 2008

ygreen, chapu, ze mas na to nazor takovy, jaky mas, to se opravdu nedivim. Vestina muslimu prohlasi, ze ti fanatici, co se za muslimy vydavaji, tak opravdu s islamem nic spolecneho nemaji. Taky jsem o tom neco nastudovala a ziju ve meste, kde spousta nabozenstvi a ruznych kultur zije pohromade a vetsina lidi je dost tolerantnich....

kristynaw - dnes uz jsou 😉 jak uz jsem psala, puvodne ale nebyly.

helabella
29. bře 2008

Velikonoce jsou úplně původně židovský svátek, je to oslava vyvedení Židů z Egypta. Ježíš byl Žid a proto taky velikonoce slavil. Ale vzhledem k tomu, co se v tu dobu stalo (jeho ukřižování a zmrtvýchvstání), tak křesťané začali také slavit velikonoce.

kristynaw
29. bře 2008

tictac,nemluv o necem,o cem nemas ani paru

tictac
29. bře 2008

presne, slunovrat to byl 😀 A nikomu neni divne, ze zrovna zimni slunovrat a narozeni jeziska pripada na stejnou dobu? To same s velikonocema?

mataharyy
29. bře 2008

No mohlo to být v jinou dobu, by bylo víc volna 😀 (to byl vtip 😀 , i když...)

tictac
29. bře 2008

helabella, ale jeste pred zidy se slavil prichod jara, taky se to prekryva.

helabella
29. bře 2008

Vánoce opravdu původně nebyly křesťanské -- tedy myslím tím "oslavu" 24-26.prosince. Ale pak si křesťané začali připomínat narození Ježíše Krista. To, že je to zrovna v tuto dobu je možné poněkud nešťastné, protože se nedá přesně určit, který den se Ježíš narodil. Ale na druhou stranu je to prostě pro křesťany příležitost si jeho narození připomenout. Ať to bylo kdykoliv, je to pro křesťany velká věc a tudíž ji slaví.

moloko
29. bře 2008

tictac, ne to mi fakt nikdy divné nepřišlo 😀 😀 má to nějaký hlubší význam? 😀