Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

mataharyy
30. bře 2008

Ale i tak pěkné, nebo ne?? 😕

andelka
30. bře 2008

Jo, pěkné, za tu spoustu let by to ani jinak nešlo, asimilace staršího do nového je normální. Kněží se sice snažili staré zvyky potllačit, ale nikdy se jim to úplně nepodařilo, tak aspoň našli na zvyku něco, co by mohlo mít něco společného s Ježíšem. Třeba že vajíčko je symbol života, že vynášení smrti je na památku pokoření smrti Ježíšem a podobně. Udržely se a je to pěkné.

lakme
30. bře 2008

Andelko to jepravda, ale určitě se velikonoce neslaví v tu dobu co se slaví proto, aby se "přebily" pohanské svátky slunovratu. To je to v čem jsem s tebou nesouhlasila.
To, že se to tak sešlo je prostě fakt, náhoda, nevím. Ale oboje je o něčem úplně jiném a přitom na druhou stranu stejném - oslavě "nového života".

mataharyy
30. bře 2008

Je to nějak zamotané... Dle mého názoru už to asi není až tak podstatné... 😅

andelka
30. bře 2008

Tak to souhlasím. Sešlo se to pěkně. Prostě se to překrylo a tak se do oslavy vzkříšení Krista dostlay zvyky, které tam původně nebyly. Vždyť je to tisíce let, to je dlouhá doba na to, aby všechno zůstalo v původním stavu.

mataharyy
30. bře 2008

To je svatá pravda 🙂

andelka
30. bře 2008

Buďme rádi, že nějaké svátky a tradice máme, volno se hodí vždycky a trocha odreagování při výrobě výzdoby a udržování jiných zvyků taky. 🙂

mataharyy
30. bře 2008

Plně souhlasím

suki
autor
30. bře 2008

já taky 🙂

aponchie
30. bře 2008

Matahary toz kde si????ja te cekala celej den 😀

mataharyy
30. bře 2008

😀 😀 sem zabloudila, ta písečná pláž není u vás? 😀 😀

aponchie
30. bře 2008

no moment ja cekala celej den na zahrade ,ze mi konecne nekdo pomuze a nic!lopata,ryc,hrabe vsecko tam bylo pro tebe nachystane !! 😀 jdu se valet do vany jsem nadrena jak ukrajinec 😀

mataharyy
30. bře 2008

ne říká se jak plantážník 😉 No tak já teda dorazím no, co potřebuješ vykopat, vodovod? 😀 😀

tictac
30. bře 2008

kdo nabizi pomoc na zahrade? 😀 😀 😀

andelka
30. bře 2008

No já teda ne. Děsím se okamžiku, kdy mamka začne zvelebovat naši zahradu a bude se pídit po pomocníkovi. Mně na zahradě baví jen sbírání plodů a grilování. 😉 😀

elana
30. bře 2008

No, tak nějak, já se taky nepřidám🙂. Odmalička se mi hnusí ruce od hlíny, nehrála jsem si ani na písečku a to teda nejsem kdovíjakej čistínek, ale vadí mi ty oschlý tlapky🙂

mataharyy
30. bře 2008

no andělko, tak to souhlasím, nemám ráda rytí v zemi. jediné co na zahradě miluju je válení na sluníčku, grilování, jahody a rajčata 😀

andelka
30. bře 2008

No já mám pro hrabání se v hlíně omluvu. Když jsem dělala archeo průzkum, hrabala jsem se týden v hlíně z 15.století a i když jsem měla rukavice, chytla jsem ošklivý zánět kůže, který jsem léčila měsíc. Mám dost citlivou pleť, i teď to ještě není ok. Takže do hlíny packy nene.
Ale grilovačka s rodinou, opalovačka, maliny, jahůdky, hrášek, to mi jde sbírat i konzumovat.

tictac
30. bře 2008

eli, ja to resim rukavicema 😀
mataharry, to valeni na slunicku muzu taky, ale vic si to uziju, kdyz to kolem me krasne kvete 🙂
andelka, to ti zavidim, ten archeo pruzkum, kdysi jsem dokonce chtela delat egyptologii 😵 😵

mataharyy
30. bře 2008

tictac: nebo šumí (bílá písčitá pláž a okolo oceán a široko daleko ani noha 😵 ) no nádhera 😀

tictac
30. bře 2008

mmataharry, ja se drzela vic pri zemi 😀 😀

elana
30. bře 2008

Tic, ono Ti v tom zapršeným Englandu nic jinýho nezbejvá😀

mataharyy
30. bře 2008

nač se držet při zemi s fantaziema, to je jediné co se z mého těla nemusí držet při zemi 😀

aponchie
30. bře 2008

ja miluju zahradu jak se tam potim a dru a kopu a pleju 😀 me nejak uspokojuje fyz.namaha 😀

tictac
30. bře 2008

eli, jeste mi to pripominej, ted jsem zrovna byla nekde v Karibiku 😀

elana
30. bře 2008

Tic, nojo, já zapomněla, že na Tvou fantazii je i anglický šmourno krátký🙂 Ty by sis snad dokázala sugescí přivodit i na rovníku omrzliny😀

mataharyy
30. bře 2008

co? 😀

elana
30. bře 2008

mat, to neznáš Tic, nechej si někdy vyprávět top ten jejích nejlepších snů a pochopíš😀

mataharyy
30. bře 2008

poslouchám... 😕

elana
30. bře 2008

No, Tic, povídej...já si pamatuju hlavně ten, kde figuroval dikobraz a mrtvej pes v posteli🙂...Mat, nestačí Ti toto? Na moje realistický sny je i tohle silný kafe🙂