Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

mataharyy
28. bře 2008

Dobrá, je fakt že nic není stoprocentní, ale to nechtěné se dá opravdu minimalizovat. 😉
No i když někdo s z toho nechtěného udělal sport... Já mám tři "nechtěné" sourozence, tedy dva, třetí se narodí v září a doufám že bude zdravý a poslední 😨

kometka5
28. bře 2008

Alisek, mluvíš mi z duše...

panterka
28. bře 2008

agnes, já ten pořad neviděla, ale chystám se na něj na netu 😕 no, taky jsem se tu tak trochu rozohnila 😅

cumacek
28. bře 2008

Susik77, já mám stejný názor na to, že dítě je zázrak.Ale jak pro koho. Zkus to říct ženě, co ví, že čeká dítě , které bude postižené nebo ji někdo znásilnil...Co by ti na to řekla

panterka
28. bře 2008

mataharyy, já jsem nechtěný dítě...

nobody
28. bře 2008

susik .. samozřejmě, je to dar ...
ale ta možnost rozhodnutí je v základních právech --- je to tak ..sice to zní úplně šíleně, že rozhoduješ o životě, ale právně je to v pořádku ..a jak píšeš, je to o morálce a o člověku ---- ale na druhou stranu se mu (no líp psát těhotný slečně) nemůže vyčítat, pokud se ta interupce podstoupí

panterka
28. bře 2008

já to říkám pořád, že v dnešní době je dar mít dítě a zázrak mít zdravý dítě ☹

agnesska
28. bře 2008

panter-tak si to užij,je fakt,že je docela jasně vidět,že jílková stranila panu dr. na druhou stranu je páter halík kretén,kterýho bych nakopala někam....a navíc ani nemá argumenty na obhajobu svých názorů 😝 😠

panterka
28. bře 2008

já myslím, že by prostě měla být zachována ta možnost volby

panterka
28. bře 2008

agness, asi bych taky nedokázala být nestranná, i když je fakt, že ona je profík, tak by to měla zvládnout

agnesska
28. bře 2008

no a pak je panter ještě další věc-že můžeš o to zdraý dítě přijít viz.diskuze v tématu matka,otec,rodina -téma zemřelo mi dítě a to pak všichni Boha obhajujou,že to tak mělo bejt 😠 😠 😠

mataharyy
28. bře 2008

Můj 16. letej bratr, má 3. letá sestra a můj nenarozenej sourozenec taky... Jednou jsem prohlásila že jsou to stejně potvory, devět měsíců je nikdo nechce a pak se z nich každej může poto... 🙂 (myšleno ve vtipu)...
Nějak se tu už v tom motám...
Jsem pro svobodnou volbu, ale taky by možná nebylo od věci, aby žena která chce jít na potrat z nějakého "ne příliš závažného" důvodu nejdříve navštívila třeba psychologa. Pač zjistit po zákroku že jsem udělal chybu... 😒
Taky by měla být stanoven nějaká pravidla, aby každý pochopil že nejde o antikoncepci, ale to je to složité... třicet lidí to pochopí a pak je nějakej blb a je to zas v loji... 😖

panterka
28. bře 2008

agness, já myslím, že my dvě o bohu nemusíme diskutovat, známe svý 😒

mataharyy
28. bře 2008

Chudák Bůh, začínám ho vážně litovat 😅 Ten za to vážně nemůže, to jen lidi to tak hezky umí hodit na někoho kdo se nemůže bránit 😉

panterka
28. bře 2008

svět je nespravedlivej... pořád si říkám, proč neplodný páry, který by dítěti dali všechnu lásku, nemůžou děti mít ☹

susik77
28. bře 2008

nobody: ja bych to nikomu zakazovat nechtela,ani vycitat 😎 nasledky si stejne kazdy ponese sam....
ale nevim, nelibi se mi nazor-je to moje telo, muzu si delat, co chci...trochu mi to pripomina pripad, co jsem minule videla v televizi-jak se 2 manzele hadali o dite-o chlapce. Soud ho dal manzelovi.Jeho zena se chlapecka nechtela vzdat, tak ho probodla-ze kdyz ho nemuze mit ona, nebude ho mit ani manzel 😠

panterka
28. bře 2008

a že to příroda udělala tak, že většina špatně založených těhu sama skončí v prvním trimestru?

panterka
28. bře 2008

susiku, já myslím, že tohle je docela od věci 🙄

agnesska
28. bře 2008

matahary 😀

mataharyy
28. bře 2008

No susik, tak to je boužel běžné (tedy né že dítě probodnou), máma řvala na tátu že jestli nás nebude mít ona, tak nás nebude mít nikdo a postará se o to aby jsme šli do děcáku... rozvod trval 9 let, než jsme byli dost velký, aby jsme si řekli svůj názor... ☹

susik77
28. bře 2008

panterka: myslela jsem to tak, ze to nekt. zeny berou stejne: je to moje dite, muzu si s nim delat co chci...

agnesska
28. bře 2008

susiku tak to je přesně to,že sice je hezký považovat člověka za člověka od chvíle splynutí spermie a vajíčka,ale je obrovskej rozdíl zavraždit(slova věřících,nebo aspoň halíkova)5týdenní embryo a několikaletté nebo měsíční dítě 😠

agnesska
28. bře 2008

tak myslím,že tenhle postoj má snad jen minimum lidí...

agnesska
28. bře 2008

myslela jsem názor-to je moje dítě ....co napsal susik ve vztahu bu´d já nebo nikdo...to už se pak týká spíž nějakých psychotiků

mataharyy
28. bře 2008

Ano, proto raději potrat než takové řešení, kterým nakonc bude trpět to dítě... 😔

panterka
28. bře 2008

prostě podle mě je to blbost tohle srovnávat 😒

agnesska
28. bře 2008

neveřim totiž,že by soudnej člověk raději svý dítě zabil než aby žilo s druhým z rodičů..

panterka
28. bře 2008

a právě tohle je podle všeho pohled církve, že to je to samý 🙄

mataharyy
28. bře 2008

Jistě ukázka příběhu s králem Šalamounem 😉

susik77
28. bře 2008

agness: ja si myslim to same.co jine to je nez vrazda? ale opakuji, neschvaluji ten zakon, nechala bych to na svedomi kazdeho...