Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

draga
29. bře 2008

Halík je pravoslavný otec 🙂) teda teď zrovna na něj koukám tak dělám chytrou 😎

ygreen
29. bře 2008

Já otěhotnět ve 21 letech, kdy jsem začala se sexem, tak jdu na interupci. Bez debat a bez slziček. A to i proto, že s tim klukem jsem ani nechodila, jen jsme si užívali.
Kdyby se teď zjistilo, že je malej postiženej, jdu na potrat. Bez debat, ale tentokrát se slzičkama.
Naštěstí ani tehdy ani teď se nic nestalo (tuk, tuk, tuk), ale né všechny mají takovou kliku.

andelka
29. bře 2008

kikita: Herodes žil PŘED příchodem Ježíš, tudíž nemá s církví nic společného. Leda se židovstvím.I Ježíš byl Žid.
Já chápu lidi, kteří v boha nevěří, přece jen, není vidět a co nevidím a nemůžu si ohmatat, tomu nevěřím, že? A vzduch vidíte? Můžete si na něj šáhnout? A věříte vědcům, že vzduch je a že díky němu žijeme, že? Teda jak někdo může v něco tak slepě uvěřit? 😉 😀

panterka
29. bře 2008

tictac, tak s ohledem na islám je křesťaství neškodný, nebo aspoň já jsem neslyšela o tom, že by kvůli křesťanství bylo tolik atentátů

draga
29. bře 2008

anděla nechci být hrubá ale viděla Dědictví aneb kurvahošigutentag? 😀

gabbi
29. bře 2008

kikita.nikita - myslim, ze jsi trosicku prestrelila s Tvym prispevkem......
K tomu az uvidim tak uverim se vyjadrovat nebudu - pust si jeden film s B.Polivkou ten to tam vystihl dost dobre - nejradeji bych to tady pouzila, ale Ty sama vis co myslim.
Jestli Ty neveris tomu co rika krestanstvi tak to nutne neznamena, ze je to snuska hovadin - to bych ja mohla rict, ze neverim tomu co tvrdis Ty a tudiz je to snuska hovadin - a asi by se Ti to nelibilo.
Myslim, ze by nebylo od veci si uvedomi, ze cirkvi je vice ne jenom katolicka a ta ze ktere byl dotycny farar......
Ne kazda cirkev vrazdila a zene se za majetkem.
A Andelka ma pravdu, ze je to o lidech.
Je treba rozlisovat cirkev a krestany. To je jako by jsi davala dohromady Cesky stat - a ten, kdyz je zkazeny tak je zkazeny automaticky kazdy Cech? No tak to pardon.....

Jak uz jsem psala - je cirkev a cirkev..... Nas farar s nami chodil na pivo, lyzovat, otevrene tvrdil, ze je lepsi pouzivat antikoncepci nez chodit na potraty - takze me fakt muze vytocit, kdyz potom nekdo jako Ty haze kazdeho krestana do jednoho pytle 😠

cumacek
29. bře 2008

Ale já nevidím rozdíl mezi tím, jestli pozdní antiko nebo ne. prostě to je tak, že žena čeká dítě, které z nějakého důvodu nechce nebo si nemůže nechat a prostě bych jí dala možnost volby. Co je komu do toho?A nejmíň církviTo já si ponesu následky.

panterka
29. bře 2008

andelka, ale rozbor vzduchu udělat jde 😀 😀 😀 no, jak říkal můj strejda: já přece mým dětem nebudu říkat, že tam nahoře je nějakej pánbíček, když tam lítaj letadla 😀

draga
29. bře 2008

andelka promiň to bylo pro kikitunikitu 😀

gabbi
29. bře 2008

Drago prave, ze v kurvahosigutenteg bylo neco co potvrzuje andelcina slova 😀

tictac
29. bře 2008

ygreen, v tomhle s tebou souhlasim, privadet postizene dite na svet je podle me nezodpovednost. I treba do neuplne rodiny, bez zazemi a podobne. Proste ja osobne to posuzuju jinak, kdyz clovek ma snahu, pouzije nejakou ochranu a ta selze, holt se asi neda nic jineho delat.... ale ne mit nejaky ulet a spolehat na to, ze pak muzu na potrat....

draga
29. bře 2008

ale gabbi já vím já už tady z vás zmatkuju 🙂) já do toho ještě čučím na ten konec té debaty...no jasně že to bylo pro Andelku

kikita.nikita ty promiň 🙂)

panterka
29. bře 2008

víš, gabbi, už jsem to tu psala několikrát... ať si každej věří, v co chce, já mu to neberu, ale jakmile církev (a KDU-ČSL myslím církev zastupuje) bude chtít diktovat a omezovat mě, tak to se teda tvrdě ohrazuju

gabbi
29. bře 2008

Draga byla jsi rychlejsi 😀

cumacek
29. bře 2008

Andelka, třeba je, třeba není, to nikdo neví a někteří v něj pouze věří..
Gabbi, já mám také známého faráře. pokecám s ním, ale na takové věci se ho na názor neptám. A jestli ten tvůj farář řekne, že antiko je lepší, tak už to je zase v rozporu s přesvědčením církve, nebbo není??????

andelka
29. bře 2008

draga: no já si právě říkala, že mi to nějak nehraje.

cumacek
29. bře 2008

Ale tictac, v životě jsou někdy chvíle, kdy ochrana je pro tebe až na posledním místě. Nebo tobě se to nikdy nestalo?

gabbi
29. bře 2008

Cumacku a kde je prosim Te napsano, ze pouzivat anitkoncepci je spatne? Ja to teda fakt nikde nenasla 😅 😅 😅

ygreen
29. bře 2008

andelka: čoveče holka, fyzika je prokazatelná věda, náboženství ne. Dej si něco přes pusu a zachvíli vzduch ucejtíš i uvidíš (teda já minimálně denně, když utírám prach 😀 ) Alergii taky nevidíš a nevěříš v ní? Ale když se vosypeš, tak v ní 100% uvěříš 😀
Já jsem zastáncem vědy a vědeckého výzkumu. Netvrdím, že někde není nějaká zbytková energie z lidských těl a pod. Ale to není náboženství. Křesťanství je uměle vytvořené, stejně jako ostatní náboženství. Vše vzniklo v dobách dávno minulých, kdy stačilo cokoliv málo běžného a hned to bylo považováno za zázrak a na zázracích vznikla náboženství. Na zázracích, která byla dávno vysvětlena. Nějakej maník přihopská nebo udělá něco v té době nevídaného. Další to vidí a něco si přimyslí, a tak to jde díl, až někdo vzdělaný to napíše. A hurá máme tu Korán a Bibli.
Jako v slunce, seno, erotika: střílej, střílej, au, au 😀 😀

cumacek
29. bře 2008

Podívej se na debatu, co sleduje draga, pan halík to tam vysvětluje, fanatik

andelka
29. bře 2008

A ještě si tak říkám, proč tady ti ateisti do nás furt šijou, vždyť jim nikdo na jejich svobodu nešahá. Ten zákaz potratů NIKDY neprojde, tak čeho se bojí? My si budeme žít podle svého přesvědčení a oni podle svého a když z nás budou dobří lidé, bude všechno ok.

andelka
29. bře 2008

A stejně si ještě rýpnu: Víte, že právní řád celé Evropy je založen na Desateru? A souhlasíte s ním? Nebo si myslíte, že je správné chovat se špatně k rodičům, být workoholik, krást, ničit lidem svévolně život, odloudit příteli manželku, zabít někoho kvůli prospěchu...

tictac
29. bře 2008

cumacek, nestalo, proste jsem zodpovedna a vzdy premyslim nad tim, co by bylo, kdyby... 😀 Hlavne v situacich, kde vim, ze musou pekne zkomplikovat zivot, radsi si tu chvilku malinko zkazim kondomem, nez pak kazit nekolik dnu ci tydnu nervovanim 😉

gabbi
29. bře 2008

Mozna to tam pan Halalik vysvetluje, ale me to jeste nikdo neukazal erne na bilem.
Psala jsem to o par stranek pred. Ja jsem verici, ale jsem pro potraty, kdyz je zenska znasilnena, nebo je to ohrozujici zdravi matky nebo ditete. JInak bych to vsem ostatnim nechala pekne do desetniku zaplatit (myslim si, ze prave jde o ty finance....). To by si kazdy rozmyslel, jestli si ten kondom da nebo ne...

tictac
29. bře 2008

andellka, nejenom evropy 😉 Napr islamske staty taky jedou podle vlastnich zakonu a nikomu to neni na skodu 😉 O jinych virach nemam prehled, tak se nemuzu vyjadrit....

andelka
29. bře 2008

ygreen: Ale jsou v životě chvíle, kdy i zarytý ateista díky nějakému zážitku uvěří. Ani já nevěřím od narození.
Je prostě spousta věcí, v něž věříme, ale které nelze vědecky dokázat, nebo které si my sami nemůžeme ihned ověřit.

tictac
29. bře 2008

Gabbi, napsalas to presne 🙂

draga
29. bře 2008

já moc dobře nechápu proč se pořád hádají o tom kdy vznikne člověk...jak je tedy možný že některá ženská otěhotní a pak to těhu zanikne...nevyvine se srdíčko myslím, že to je někdy kolem 5.6.tt a je to tzv. zamlklé těhotenství...přece kdyby počátek byl splynutí tak pak je vše jak má být...a kdyby existoval bůh jak je možné že dopustí, že tolik holek je snažilek a nic...přece by pak měl dítě každý kdo by ho chtěl mít...mi to fakt připadá divný...a taky to, že když se někdy už mimiko narodí, proč má nemoce, proč trpí??? kde je v tu chvíli celý pan BŮH na pivu??? 😠

andelka
29. bře 2008

Vždyť já jsem taky pro potrat když je to nutné. Je to stejné, jako když je člověk omilostněn v případě vraždy, když jde o sebeobranu například. Výjimky by měly být a i v Polsku je přece mají.

ygreen
29. bře 2008

adelka: my vám na svobodu nešaháme - každej si má věřit čemu chce, když to nezasahuje do života jinejch lidí. A církev se snaží o to, aby všichni byli ovečkami, nebo ne?
Jedinou a nejdůležitější částí pravého a původního islámu je návrat k dobám proroka Mohammeda a to jihadem slova nebo meče. Dnešní radikálové nepřestanou dokud nezhebnou, nebo nebude celý svět poodroben islámu. Jiná varianta neni.

tictac: někdy je fajn nepřemejšlet 😉

no nic, malej je nákej nasranej, tak jdu od pc 😀