Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

andelka
29. bře 2008

to myslíš vážně, panterko? Bůh je jen jeden, ale každé náboženství mu říká jinak. Jsou to většinou jen překlady. Budha rozhodně nebyl bůh a myslím, že ani tak brán není.

mataharyy
29. bře 2008

andelka: ano polemizovat ano, ale s IQ některých lidí nezůstane jen u toho a pak to dopadne dost bledě 🙄

panterka
29. bře 2008

andelko a proč teda každej ten bůh nehlásá to samý????????????

tictac
29. bře 2008

panterka - buh je jen jeden, kazdy ma pro nej jine jmeno...

andelka
29. bře 2008

Maty:No jo, s tím se musí počítat. Kdybychom byli ve vládě my, hned bychom zavedly něco co by pomohlo. To je stát, no. Rozhodují ti, co o tom nejméně ví.

panterka
29. bře 2008

teda omlouvám se, ne každej ten bůh, ale ten jeden bůh nehlásá každýmu to samý???? 😅

andelka
29. bře 2008

panterka: to nehlásá Bůh, ale náboženství.

draga
29. bře 2008

panterka to jsou věci co my nevěřící nikdy nepochopíme 🙂) 😎 každej hlásá to co se mu hodí 😀

tictac
29. bře 2008

panterka, vsimni si, ze zidovstvi, krestanstvi a islam maji stejny zacatek. Myslim, ze konkretne od mista, kde prisel na radu Jezis Kristus se to zacalo lisit....

mataharyy
29. bře 2008

panterka: protože lidi si to vyložili po svém... bůh už dávno nehlásá 😉 hlásají lidi a proto to tak špatně dopadá 😅

andelka
29. bře 2008

draga: je snadné nenávidět něco, čemu vnitřně nevěřím, ani to vnitřně neumím procítit. náboženství a víra je velmi subjektivní věc. Nedá se studovat.

andelka
29. bře 2008

I ateisti hlásají to co se jim hodí.

helabella
29. bře 2008

Draga -- myslím, že jsi právě uhodila hřebíček na hlavičku. Právě, že jde o ten výklad 😉 Stačí obyčejná věta, že dneska je venku hezky, ovšem pesimista z toho udělá, že by mělo být líp, že je zima, že.... a optimista pravý opak.

tictac
29. bře 2008

mataharry, to je presne to, co jsem uz zminovala....lide si to nabozenstvi interpretuji podle sveho a to pak dava spatne jmeno

panterka
29. bře 2008

tak to nedává smysl a já teda nevidím v náboženství žádnej smysl, když si to stejně každej vysvětlí po svém 🙄

mataharyy
29. bře 2008

není dobré hanět boha, či bohy ani víru, ale rozhodně se nestotožním a nebudu hlásat slovo církve, pač ta s tím původním božím (jestli teda je/byl) má jen pramálo společného 🙄

panterka
29. bře 2008

a jsme zase u těch potratů, takže tohle všechno nám kážou lidi a bůh to může chtít úplně jinak... jinak by přece ani antikoncepci a gynekologii nestvořil

draga
29. bře 2008

andelka to je teda opravdu divné... že se studuje...
a jednou už se tu církve a náboženství probíralo (no možná víckrát) a tenkrát se to tam docela dost nehezky zvrtlo...např. se řešilo jak je možné že církev udělala takové sviňárny jaké udělala...a věřící hned omlouvaly, že to bylo proto a proto...ale je fakt že neplechu dělaj i nevěřící proto já se nehádám...a nakonec tohle téma je o potratech ...

mataharyy
29. bře 2008

panterka: to naprosto chápu proto je ze mě ex věřící 😎

tictac
29. bře 2008

konkretne krestanstvi se bohuzel strasne zmenilo a z toho puvodniho tam opravdu moc nezbylo.

helabella
29. bře 2008

V náboženství jako takovém opravdu není žádný smysl. Smysl je v osobní víře, v tom, že budu studovat v koho vlastně věřím, co ta víra vlastně obnáší, atd.

mataharyy
29. bře 2008

panterka: ano to je ten úhel pohledu, jak může někdo tvrdit že by chtěl aby lidi, děti, či embria a plody umírali? Ono je jednoduché omlouvat to chudákem behom, když ten se za to hádat nemůže 😒

helabella
29. bře 2008

Je hrozně jednoduché říct, že církev je špatná, ale málokdo si už prostuduje, co se třeba píše v Bibli a podle toho si udělat názor.

tictac
29. bře 2008

panterka, nevim, jestli jsi cetla to, co jsem psala xxx prispevku driv....Buh nam dal mozek, vzdelani a vedomosti, je na nas, jakym zpusobem s tim nalozime 😉

mataharyy
29. bře 2008

helebella: já jsem si názor podle bible udělala a proto věřím ale v sebe a své morální zásady a nepřikláním se k tomu aby tady církev kázala ve jménu boha jedno, činila druhé a ve finále si nad vším co se nepovede umyla ruce a nejlépe se slovy "byl to Boží záměr" 😠 V tu chvíli bych vraždila...

gabbi
29. bře 2008

Holky mam jednu otazku. Vy, ktere nejste verici, jste ateistky nebo verite treba ve sve moralni zasady - slavite Velikonoce a VAnoce? A proc?

panterka
29. bře 2008

tak já teda nevím, na jedný straně tu slyším, že teda hlásá náboženství a ne bůh, ale zas na druhou stranu se tu odkazuje na bibli... a ta je dílem boha nebo náboženství 😅 prostě na tohle moje iq nestačí

tictac
29. bře 2008

gabbi, ale vanoce a velikonoce nejsou puvodne krestanske svatky.

helabella
29. bře 2008

Mataharyy -- souhlasím, že církev jako instituce udělala a stále dělá chyby. A ty zmiňované křížové výpravy samozřejmě ani v nejmenším neschvaluju a myslím si, že rozhodně nemohly být vedeny křesťany, kteří uznávají základní přikázání milovat bližního svého. Ale stejně tak si myslím, že církev (a teď myslím společenství křesťanů, ne konkrétní denominaci nebo rozhodnutí papeže, atd.) udělala i spoustu dobrého.

gabbi
29. bře 2008

tictac - nepovidej od kdy???