Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

mataharyy
28. bře 2008

krikri: to je moc hezké bývalá věřící... to jsem asi taky bývalá 😉
nemůžou ti nutit aby děti chodili na náboženství, to je proti ústavě, nebo ne?? Já chodila a už bych tam nikdy nešla!! Když moje děti budou chtít věřit, budiž bránit jim nebudu, ale rozhodně je k tomu nebudu nutit (tak jako to dělali mě), ať se samo rozhodne, ale nenechám mu vymejvat hlavu fanatickýma cvokama, nechť každý promine... 😲

mataharyy
28. bře 2008

kometka:no je všemohoucí... 😉

krikri27
28. bře 2008

Matah., zatím nemůžou, ale je to síla, tady je to v podstatě skoro povinné, samozřejmě pokrytecky 😎
JJ, taky jsem byla pokrytec, oni ti valí do hlavy, že jako věřící jsi lepší člověk, ti nevěřící jsou zatemnění chudáci a navíc, když prosíš, bude ti odpuštěno, takže podvědomě si myslíš, že nejsi tak hříšný člověk 😎 no demagogie na entou 😝

mataharyy
28. bře 2008

no jistě, zaplať a bude ti odpuštěno... opět trocha dějepisu, dřív si si odpustky kupovala, teď ho máš za hodinu strávenou v kostele, taky si ho kupuješ, jen trochu jinak

lenkabu
28. bře 2008

Já to včera bohužel neviděla,ale kamarádka mi to vyprávěla....já teda vidím rudě když přijde někdo s nápadem zakázat interupce. Zajímavé je že to většinou jsou muži..tak především, žádnej chlap do toho nemá co mluvit a nechápu jak si to vůbec můžou dovolit. Pro mně je na prvním místě právo ženy rozhodnout svobodně o svém těle. A upřímně..co pak si ty k.koti myslí,že tím že zakážou interupce se snad přestanou dělat?Viděl někdy někdo z nich následky načerno provedeného potratu? Žena kt. dítě nechce si způsob najde...a já jen doufám že doby kdy potraty prováděl každej druhej medik načerno nebo si je ženy způsobovaly ramínkem na šaty jsou dávno pryč.

mallorry
28. bře 2008

je pravda, ze na cirkvi se mi nikdy nelibilo, ze vlastne ziji stejne jako my neverici, ale oni se zpovedi knezovi a je vsecko v poradku....to se mi nelibi, at tedy zijou opravdu tak cestne, ze se uz nemusi zpovidat pak...

mataharyy
28. bře 2008

no nechť žije doba kamená... 😠

mallorry
28. bře 2008

brrrrrrrrr raminkem nebo dratkem, ty jo to je sila

mataharyy
28. bře 2008

no na to jsem kdysi dávno viděla film, jak si jedno děvče dělalo interupci příborem... 😖

kometka5
28. bře 2008

je zajímavý, že drátek církvi asi nevadí... ☹ co na tom, že zemře matka, hlavně když nezemře dítě. 😀

kometka5
28. bře 2008

hodně nadsazený, tak mě neukamenujte.... 😀

mataharyy
28. bře 2008

no drátek jí právě vadil... když jí z toho doktoři dostali, tak jí církev upálila za kacířství... 😨

mataharyy
28. bře 2008

kometka: zas až tolik ne 😉

jabber
28. bře 2008

No mě hlavně naprosto uniká, proč se o tomhle zákonu mluví teď, když je počet interrupcí rok od roku nižší.... 😕 . Jestli by se páni poslanci neměli věnovat spíš něčemu důležitějšímu.

kometka5
28. bře 2008

Ježíši, já bych všechny představitele církve postavila rovnýma nohama do skutečného dnešního světa.

mataharyy
28. bře 2008

Nebo do... 😒 Ať si žijou jak chtěj, ale ostatním do života nekecaj a bude klid! 😠

jabber
28. bře 2008

lenkabu - na str 2 jsem dávala odkaz, můžeš to ještě zkouknout 🙂

mataharyy
28. bře 2008

Taky mrknu, ale až doma, pač v práci nemáme u PC zvuk, no i když možná že bych pak byla méně vytočená 😀

susik77
28. bře 2008

Ahojte, ja jsem, verici, zaroven aj zdravotnik. Na potrat bych sla jenom kdyby mimi melo nej. vadu neslucitelnou se zivotem. Nelibilo se mi, ze ten Libor Halik argumentoval uplne spatne, rikal veci-ze nekdo mu neco rekl-nevedel to ani oduvodnit...aj tu debatu o antikoncepci 😒 nemel to vubec odborne dolozene a mluvil z cesty 😒
Na druhe strane-se mi nelibil ani nazor toho lekare, kt. tam tvrdil, ze plod nema zadne prava, ani pravo na zivot, ze ma pravo az kdyz se narodi.osobne jsem za to, ze zivot se ma chranit uz od poceti.
Ale jsem proti zakonu o zakaze potratu-podobne jako ostatni si myslim, ze potom by se potraty delali ilegalne ☹

mataharyy
28. bře 2008

Když tak na to koukám, tak se nestačím divit... Je tu spousta věřících a jsou pro, ze stejného důvodu jako ateistky... Hmmm, pan farář by se asi měl zeptat svých oveček na názor (ale nesmí jim u toho vyhrožovat vyloučením z církve 🙄 )...

kometka5
28. bře 2008

vždyť to je to co si myslím....církev je prostě jen jiná obdoba třeba Hitlera, jeden se chytne a pak ostatní jdou za tím prvním v....

susik77
28. bře 2008

matahary: osobne iterupce nepodporuji-vubec-jenom ze zdrav. duvodu, ale myslim, ze ten zakon situaci jen zhorsi...
Ale stejne si myslim, ze interupce proto, ze se mi mimco zrovna nehodi a podobne je vrazda.A jeste horsi-protoze matka da zavrazdit vlastni dite 😠

rezetka
28. bře 2008

Já neřekla úplně zakázat, to v žádným případě, ale minimálně je trochu omezit, vždyť to je děs! A nedivte se knězům, to je jejich přesvědčení. Já i když věřící samozřejmě antikoncepci uznávám. A v dnešním světě, kdy si každý může vybrat z kolikati druhů chce je potrat přeci krajní mez. Podle mého názoru, kdyby se muselo chodit někam "na posudek" nebylo by jich tolik, lidi by si dávali pozor.
A ta, co šla na 11 potratů je matka již 12ti letého syna a její partner dvou dospělých kluků, tak proboja, nějaký rozum. A když se jim teď ten jeden potrat nepovedl, stejně si dítě nechali a co víc! Těší se na něj a najednou to jde...
A neřešte Boha...Bůh tady s tímto nemá pletky...

mataharyy
28. bře 2008

myslíš jdeme všichni sborem, za tím prvním volem??
Mě vadí že lidi udělali z Boha/církve fanatickou sektu, na kterou se dá všechno hodit a ruce mají všichni čisté jen proto, že "Bůh to tak chtěl" Jinak prot víře nic nemám, ale asi to chápu, nebo nechápu, jinak než ostatní 😅

pepibubu
28. bře 2008

Jenom ve stručnosti: Jsem určitě PROTI zákazu interrupce, ale já sama za sebe jsem PROTI interrupci - tzn. já bych na ni nešla, a to ani pokud by se mi mělo narodit postižené dítě. Pouze pokud by jeho postižení bylo neslučitelné se životem...

Ale myslím že každá má právo se rozhodnout sama za sebe, dle svého hodnotového žebříčku, a nikdo nemá právo ji posuzovat nebo dokonce odsuzovat.

panterka
28. bře 2008

kometka, církev je jednoduchej způsob, jak udržet lidi jako ovce, aby nevybočovali z řady a nedělali problémy

rezetka
28. bře 2008

Panterka to řekla dobře....CÍRKEV nikoli Bůh....

elana
28. bře 2008

Panterko, Mallory a další, já o komisích nemluvila, s tím začala Rezetka a mně zatrnulo, když jsem to slovo znova slyšela, čtěte pořádně, prosím pěkně! 😠

Nezlobte se na mě, ale těch potratů se dělá tolik, že určitě sotva desetina, no, dobře, tak třeba pětina😉 je ze skutečně závažného důvodu (tj. postižení, znásilnění-i manželem!, zdrav. důvody matky, selhání spolehlivé! antikoncepční metody), ten zbytek jsou podle mně prostě pseudodůvody, TEĎ se mi dítě nehodí, protože...(nemám školu, máme málo peněz, nic jsme si neužili...). V dnešní době ta, která otěhotnět opravdu nechce, tak snad ani otěhotnět nemůže, stojím si za tím, že když se užívá skutečně zodpovědně antikoncepce, tak ve valně valné většině případů neselže😉 (nemluvím jen o pilulích, metod je hodně).

pepibubu
28. bře 2008

rezet, no nevím zda by komise byly optimálním řešením... pokud je mi známo, tak se zrušily proto, že kolikrát se kvůli komisi ten zákrok ani nestihl.... a zase byrokracie, razítka, posudky.... 😒

rezetka
28. bře 2008

Já jen nadhodila např. komise...už i doktor by měl mít soudnost a neprovádět interrupce donekonečna...tak jsem to myslela, já netvrdím, ať se vrátíme do minulého režimu. Prostě někdo, kdo by posoudil, zda daná situace je pro potrat schválitelná nebo jestli je to zbytečné, to teď myslím např. 11 potratů atp.