Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

panterka
28. bře 2008

aponchie, hodila jsem sem odkaz, tak se jukni tam 😉

mataharyy
28. bře 2008

to bude ale plodnej večer... 😀
Aponchie, bylo to na čt 1, tuším 😉

aponchie
28. bře 2008

no vidis to a ja tam videla Jilkovou a myslela sem ,ze je to kotel a nova jsem uplne out s tou televizi 😀

aponchie
28. bře 2008

panterka jee sorry ja to prehledla ..jsem dneska unavena jak pes a jeste mi skace po kline malicka 🙂

panterka
28. bře 2008

aponchie, v pohodě 😉

lakme
28. bře 2008

Pistacio ale to přeci netvrdím. HA má primární účinek zabránění ovulaci vůbec, ale pokud už k ní dojde a stane se, že by náhodou došlo k oplodnění, tak změna na děložní sliznici zabrání tomu, aby se oplodněné vajíčko uchytilo. Je možné, že k tomu dojde v jednom případě z tisíce a nebo z milionu, ale taková možnost tu je a to mi na HA prostě vadí. Však se i stává, že tento "druhý" účinek - změna na sliznici, se prostě mine a pak se tomu říká selhání HA a žena je těhotná.
Navíc kde neni oplodnění, tam není možnost zabití. Určitě nezabíjí každý měsíc to je blbost, i ten kdo se o děcko snaží, většinou musí nějaký ten měsíc počkat než se mu zadaří,že vůbec k oplodnění dojde.
Proto když už bych měla po nějaké antiko sáhnout, krom symtotermální metody, tak by to byla jedině barierová - zabránění vůbec tomu aby se vajíčko setkalo se spermií, třeba komdomem.
Ale antikoncepce do které bych nešla ani náhodou je nitroděložní tělísko které je přímo založené na tom, že zabrání vajíčku ať už oplodněnému a nebo ne, se usadit v děložní sliznici.

Matahary to se mýlíš, církev není nakloněna antikoncepci, ale je pro zodpovědné plánování rodičovství - takže symtotermální metodu, která je celkem spolelivá provádí-li se správně a pak raději pro kondom než potrat, i když kondom není ideální a přímo doporučit ho nelze.

Ono sex pro věřící není jen pro plození dětí, ale i vzájemné se obdarování se, prostě taky pro manželskou potěchu. 🙂

panterka
28. bře 2008

lakme a co sex mimo manželství?

mataharyy
28. bře 2008

Pokud vím, tak círekv odsuzuje vše od přerušované soulože až po Ha 😨 Tak jak pak být zodpovědný a vyhnout se potratu, když máš např silně věřící rodinu a za jakoukoliv antikoncepci ti vyhrožujou peklem??? Pak už je opravdu jen ta možnost nedělat to a tím se vyhnout peklu, dětem potratu, nebo kdo ví čemu. Ona v tom círekv taky má pěkný bordel 😉 (nic ve zlém). Myslím že by měli některé své přesvědčení trochu upravit, pokud nechtěji mít farnost plnou nešťastných těhulek. Ono totiž pokud to dobře chápu, tak je to tak že už samotná spermie a vajíčko jsou živé a tudíž nějak jim "ubližovat" mimo přírodní koloběh (MS...) je vlastně proti bohu, víře nebo kdo ví proti čemu. Však ten příběh o Onaniusovi (či jak se to jméno skloňuje 😅 ) je v tomto dosti janý, ne?

panterka
28. bře 2008

mataharyy, pak už fakt zbývá jen ten celibát 😀

mataharyy
28. bře 2008

panterko, to taky není v souladu s jejich přesvědčením... 😒 Taky proto je to celé na hlavu. Tyhle "zákony" byli ušité na míru té době. Manželé se do svatby neznali, nebo se znali ale nežili spolu, žena do manželství vstupovala neposkvrněna a pač nebyla televize každej měl hafo dětí, jenže tehdy to bylo taky trochu jinak co se týká sociálních jistot. teď to nejde tak že když si budeš chtít zasexovat, tak budeš doufat že neotěhotní, protože antikoncepce je v rozporu s tvým, či jejich přesvědčením... Je to několik tisíc let stará zásada, kterou by bylo třeb trochu upravit s ohledem na dobu 😉

panterka
28. bře 2008

mataharyy 😀 😀 😀 to je teda síla

novako
28. bře 2008

Mataharyy: Musím se církve trochu zastat. Je pravda, že obecně nedoporučuje žádnou antikoncepci, ALE individuálně Ti žádný kněz neutrhne hlavu, pokud používáte bariérovou antiko. Vím to, protože manžel je praktikující katolík!

mataharyy
28. bře 2008

Jo, nejlepší a jedinná "přijatelná" antikoncepce (nutno podotknout že i nejůčinější 😀 ) je to prostě nedělat!

panterka
28. bře 2008

novako, no, tak to my bysme si moc nezasexovali, bariérovka, teda kondom nám vůbec nevyhovuje, jsme spolu 11 let a kromě snažení a těhu se spolíháme na HA... no a abych ze sexu nic neměla, protože to vadí hlavně mě, tak to by mi teda vadilo

cumacek
28. bře 2008

Teda, některý církevní zákony mi připadají fakt na hlavu postavený... 😕

aponchie
28. bře 2008

nedelat??? 😅 no to neee 😀 a stejne znam pripady kdy ti verici sexuji a jsou nadrzeni vic jak neverici 😀

mataharyy
28. bře 2008

novako: ano individuálně ne je jasný že záleží na knězi (a většina z nich je pokroková 🙂 ), ale dle bible by jsme měli smůlu 😉

cumacek
28. bře 2008

aponchie souhlas, oni totiž věřící dělají kolikrát mnoooohem horší věci než nevěřící....Prostě pak půjdu ke zpovědi a bude mi fajn....

mataharyy
28. bře 2008

aponchie: 😀 😀 😀 se picnu 😀

mataharyy
28. bře 2008

cumacek: ne všichni jsou tací, ale ano je to asi světlá stránka, já se v neděli pomodlím a i když jem včera šlohnul auto po zpovědi budu jak lilie 😖 To je ale alibizmus a vyčůranost 😉

novako
28. bře 2008

Panter: Kondom taky nee. Naštěstí jsme našli Pharmatex. Já bych zase nešla do HAK (prostě se mi nechce rvát do těla hormony)

Jinak si myslím, že zakázat potraty je naprostý nesmysl. Zákazy nikdy nic nevyřešily. Potraty by se stějně dělaly jen někde pokoutně.

panterka
28. bře 2008

holky, já jsem ráda, že nejsem věřící, přece jen je to taková pohoda 😉

aponchie
28. bře 2008

no ja myslim,ze ne kazdej ale maji to pul na pul dle me 😀 videla sem vymenu manzelek nedavno asi opak z lonska a tak se ten verici chlapek zrikal vina a zen tak urputne az se ptal jak ze se to vino vlastne pije a vime jak to skoncilo ,ze?

panterka
28. bře 2008

novako, pharmatex neznám, a uznávám, že na HA se názory různí, já si nestěžuju 😉

panterka
28. bře 2008

aponchie, to jsem taky viděla 😀

aponchie
28. bře 2008

jinak ta poslankyne Curdova ac socan je mi prijemna

cumacek
28. bře 2008

😀 😀 😀 holky, za chvilku už to bude diskuze proti věřícím 😀

panterka
28. bře 2008

cumacku, spíš o antikoncepci 😀

cumacek
28. bře 2008

Ale ne, můj názor jsem tu řekla a ten s křížem, co se vydává za kněze by měl jít na léčení, protože to se jen tak nevidí

cumacek
28. bře 2008

Ale teď, když si představím, že bych byla věřící, dodržovala všechna pravidla, co mi církev přikáže, tak bych už možná mohla být několikanásobná matka...To by pan kněz měl radost z plného domu dětí... 😀