Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

panterka
28. bře 2008

to víš, ale tím, že přestane být plodná, může působit měněcenně

rezetka
28. bře 2008

No třeba mi utrhnete hlavu, ale těmto ženám bych dovolila určitý počet dětí, na které by stát platil soc. poplatky, pak by si rychle rozmyslely, zda mít další...

rezetka
28. bře 2008

Panterko to může, ale čímž pádem si měla dříve uvědomit ty zamřené životy...

katula
28. bře 2008

Ja uz se neminim vyjadrovat, nedela mi to dobre, toto je muj posledni prispevek. Jsem totiz tehotna a chce se mi brecet, kdyz tady matky pisou, ze by zabily dite ve ctvrtem, patem mesici. kolik meri takove detatko? 20-25 cm? nebo i vic? a nemit psychicky na starost o nemocne dite? a na potrat byste psych. mely? zeptejte se tech, ktere jej podstoupily, jestli se jim dobre spi... Pokud vam reknou, ze dobre, lzou. Pred svedomim nikdo neutece.

Pro spoustu lidi je potrat dobrym resenim. Holka, ktera jej podstoupila udelala jen a jen dobre, prece si musi jeste uzivat... a ta, ktera je v 17 matkou je coura a zpackala si zivot. trochu pokrivene videni sveta ne?

Jen si vzpomente co se nadela humbuku kolem tyrani zvirat a ceho vseho. Nezlehcuju to, je to samozrejme spatne. Ale potraty tady vetsina haji jako zcela normalni moznost rozhodnuti o jine bytosti.

Preju vsem, aby pred takovym rozhodnutim nikdy nestaly a pokud jo, at se rozhodnou pro zivot, protoze zivot je dar.

rezetka
28. bře 2008

Jdu dělat buchtu... 😀

panterka
28. bře 2008

rezet, vidíš, my si ani o přídavky nežádáme, nestojí nám to papírování za tu almužnu 😒
a věřím tomu, že pořád většina těch žen, který se pro interrupci rozhodnou, tam jdou kvůli tíživý situaci a ne kvůli tomu, že jsou to č.ubky

rezetka
28. bře 2008

Katulo...já třeba mám nátor jako ty, s manželem si nedokážeme představit, že bychom to "naše miminko" dali teď pryč, byť by bylo nemocné, ale neodsuzuj ženy, které na to nemají...a lépe tak, než aby potom děti byly zavřené v ústavu v klecích...

panterka
28. bře 2008

katulo, právě že všechno by měla být možnost volby 😒

rezetka
28. bře 2008

Panter, tak tomu právě něvěřím, kéž bys měla pravdu...

rezetka
28. bře 2008

A navíc, kdo posuzí "tíživou situaci" co? To je hodně relativní, pro každého je to jinak.

panterka
28. bře 2008

rezetko, tak nějak... mít na výběr buď vychovávat postižené dítě nebo ho dát do ústavu... dnešní svět je tak zlej, že nevěřím, že by mělo šťastnej život

rezetka
28. bře 2008

a už jdu fakt na tu buchtu.

panterka
28. bře 2008

já vím, rezetko, ale nemyslím si, že je to důvod pro zakázání potratů

cumacek
28. bře 2008

Katula, teď to možná vidíš všechno jinak.Ale já být například v situaci, kdy mi lékař oznámí, že mé dítě bbude nemocné, rozhoduju se o potratu. Tady nejde o to, jak já bbych to zvládla, ale jde o to, co to dítě bude mít za život?Myslím, že to je důležité...A určitě je potrat pro spolustu žen traumatizující, ae důležité je se rozhodnout, co je menší zlo...Každý to vidí jinak

panterka
28. bře 2008

cumacku, přesně tak... a budu doufat, že příště moje dítě bude zdravý

kometka5
28. bře 2008

Panter, přesně tak...

mataharyy
28. bře 2008

No já vím jednu věc, když mi bylo 16, s přítelem jsem byla jen pár týdnů a ač jsme si dávali pozor, jednoho dne jsem to prostě nedostala... Dlouho jsem přemýšlela, nejdřívě mě napadl potrat, ale nakonc jsem se rozhodla že i kdybych měla jít makat jak plantážník mimčo si nechám a ať mi všichni políbí... I kdyby mě nechal, na potrat bych nešla, nezvládla bych to psychycky... Nakonec to byl jen planej poplach, ale myslím že mě dost "vytrestal"
Jsem PRO interupci za určitých okolností a ty co nejsou schopné si dát pozor by měli nést následky, ale na na úkor toho dítěte... 😕

cumacek
28. bře 2008

Můj názor je teda jednoznačně pro. Myslím, že na potrat se většinou rozhodnout jít ženy, co k tomu mají svůj důvod. Do toho nikdo nevidí, proč...A nidko je nemá právo soudit, jestli to byla chyba nebo ne.

nobody
28. bře 2008

poslední ---- osvěta nejde --- to by se musel každý pár nebo milenci nahnat do místnosti, kde by jim promítali záběry a vymývali mozky ...

to je jak s cigaretama ... osvěta taky není -- že je napsáno na krabičce Kouření způsobuje neplodnost, rakovinu ...atd. kuřáka nezajímá .. že uvidí záběry na pitvaný mozek a co z něj leze za s**čky .. to si maximálně tak uvědomí .. a pude si zas zapálit ...

to samý s potratem ... osvěta nefunguje ... media jsou v tomto slabá

nobody
28. bře 2008

čumáčku ... tak to je a naštěstí to tak i musí být .. souhlasím

mataharyy
28. bře 2008

Také si pamatuji jak jednou praskla guma a já rudá jak rajče lítala po praze a hledala ginekologii, kde by mi napsali postinor. Myslím že když někdo opravdu nechce, neotěhotní 😉

agnesska
28. bře 2008

ahoj pročítala sem diskuzi nebo´t sem včera taktéž shlédla "máte slovo"je fakt,že už tu bylo skoro všechno řečeno a ani sem se nechtěla přidávat a opakovat něčí slova,ale te´d mi to nedá-katulo tak trochu tě nechápu v tvém posledním příspěvku-jistě sis všimla,že většina z nás je těhotných=nejsi jediná,většina z nás by na potrat nešla a hlavně-jak si ty představuješ potrat ve 4-5 měsíci-tos ještě neslyšela,že v tomhle stupni těhu se potrat dělá ve většině případů jako ind.porod=žena musí projít normálně porodem ať už celého nebo necelého dítěte(nechci to nazvat ta jak to je mam z toho výrazu husí kůži)takže si myslíš,že taková zkušenost je pro ženu lehká,lehko zapomenutelná a dělala by jí jen tak,ze srandy......příště se trochu zamysli....a smutná z ostatních tady neuď,budeš mít smutný miminko-chce to úsměv 😉

panterka
28. bře 2008

mataharry, promiň, ale s tím nesouhlasím

panterka
28. bře 2008

ahoj agness 😉

mataharyy
28. bře 2008

s čím?

panterka
28. bře 2008

že pokud opravdu někdo nechce, tak neotěhotní, nic není stoprocentní 😒

susik77
28. bře 2008

nobody: to je spis o moralce...myslim, ze kazdy by si mel uvedomit, ze se to delat nema...
Kdyz se podivam na moji malou, stale si musim rikat, ze je to vlastne zazrak, jak to v prirode funguje 🙂 Nevim, neberu to ze ona je moje vlastnictvi a ze si muzu s ni delat co chci, nebo v pripade potreby, kdyz se mi to nehodi, jit na potrat ☹
Myslim, ze mit deti je poslani...

cumacek
28. bře 2008

Mataharyy, plno jich nechtělo otěhotnět a teď tlačí kočárky, znám jich hodně 😉 Na tobych se vůbec nespolíhala

alisek
28. bře 2008

Počet interupcí 25 tis. za rok je myslím celkem uspokojivý a je to výsledek především kampaně za antikoncepci, která se od padů totality vede. Co se týče komisí, tak to je určitě krok zpět. Osobně si myslím, že je lepší aby žena podstoupila interupci než aby dítě zabila po narození, anebo bylo umístěno v dětským domově zdravé nebo s vývojovou vadou, popřípadě žilo v sociálně nevyhovovujících podmínkách. A pokud křesťani chtějí spasit svět at si hromadně osvojují děti z dětských domovů. Můžem být rádi, že nežijeme v Polsku.
Myslím si, že je daleko závažnější problém společnosti a to týrání dětí než nenarození neplánovaných-nechtěných dětí.

agnesska
28. bře 2008

ahoj panter 😉