Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

elana
28. bře 2008

Nojo, jenže dokud se bude všude opakovat, že žena má právo rozhodovat o sobě a svém těle, že embryo je nějaké "to" atd. tak se to nikdy nezmění a stále tu budou nezodpovědní, co berou umělý potrat jako formu antikoncepce.

Jistěže žena má právo na rozhodnutí o svém těle, když se rozhodne nebrat např. ATB, která jí lékař předepíše, tak je to její právo a nikdo jí do toho nesmí mluvit-jenže když v jejím těle roste nový život, tak už nerozhoduje ani tak o sobě, ale hlavně a to především, o těle někoho jiného, někoho s výlučně odlišnou genetickou výbavou, často pohlavím atd.

Pochopitelně, pokud se zjistí, že dítě má vývojovou vadu, která mu znemožní žít plnohodnotný život, pokud bylo počato po znásilnění, pokud opravdu selhala antikoncepce páru, který (např. matka ze zdrav. důvodů) těhotenství a dítě skutečně mít nemůže, pak si myslím, že je na individuálním zvážení, nakolik pozitivum převáží nad negativy a zvolit menší zlo (a upřímně říkám, že v mnou vyjmenovaných případech si myslím, že menší zlo je ukončení toho těhotenství).

Ale považovat umělý potrat za řešení pseudosložité životní situace, do které se pár dostal vlastní vinou (př. je mi 20, mám před sebou studium, na antikoncepci jsme se vyprdli, protože "pro jednou, no có", otěhotním a dítě dám pryč, protože se o něj "nemůžu postarat a je to můj život a já mám právo rozhodnout o svém těle"), tak s tím souhlasit nemůžu.

jabber
28. bře 2008

panterka 😀

paolin
28. bře 2008

holky, ted me taky napadlo urcit limit pro potraty. samozrejme, pokud se nejedna o zdravotni duvody apod...

panterka
28. bře 2008

elana, takže by bylo podle Tebe nejlepší zavést opět ponižující komise, který by zkoumali, jestli žena na ten potrat má právno nebo ne?

mallorry
28. bře 2008

elana chapu tvuj nazor a take si myslim, ze potrat neni antikoncepce...ale nemuzes hazet lidi do jednoho pytle, ne vsichni co jdou na potrat si rikaj, nooo boze, pro jednou, no coooooo...ale sou lidi, kterym se to proste stane at se chrani nebo ne a pak je to docela dost ponizuji chodit na nejake komise jak za komunistuuuuu, stejne by to opet fungovalo na cerno a komise by brala uplatky....je to osemetny tema 😢

panterka
28. bře 2008

stejně bych to nechala na svědomí tý ženy, když s tím pocitem dokáže žít 😒 a věřím tomu, že pro ty, který toho nezneužívají je to pořádná lekce do dalšího života

krikri27
28. bře 2008

Souhlasím s Matahary a ostatními 🙂
Jinak jako bývalá věřící potvrzuji, církev je založená na demagogii, je to její základní stavební kámen 😅
Mají důmyslně vypracovaný systém odpovědí na každou otázku, samozřejmě vůči své věrouce velmi alibistických, odpoví vám na všechno, proč umírají děti ve válkácH, na strašné nemoci....podobným stylem, jako ten kněz poučoval o účincích antikoncepce 😎
Docela mě děsí, že náboženství je pomalu skoro povinný předmět na ZŠ 😖

mikca
28. bře 2008

jj přesně jak píše malloryy..kolik je procento takových krav, které jsou na potrat jakoby to nic nebylo..takže tím bych moc neargumentovala...souhlasím je to děs že se to děje, ale většina to prostě není

panterka
28. bře 2008

krikri, jestli zavedou náboženství jako povinný předmět ve škole, tak to budu hooooodně těžko rozdýchávat 🙄

mallorry
28. bře 2008

panterka myslim, ze kazda rozumna zena, ktere se tato situace prihodi a de na potrat, tak uz se bude vzdy chranit tak, aby na neho uz nikdy nesla!!! a ze je nekdo nezopdovedny a de 11x, tak to nezmeni ani zakaz potratu, protoze takovy clovek na ten potrat pude tak i tak, nekam nacerno...

kometka5
28. bře 2008

tak jsem skoukla Máte slovo....díky za odkaz...moc dobře jsem se pobavila...
škoda, že tam neprobírali třeba samovolný potraty...kdo by vraždil tady? že by Bůh? 😉

můj názor je, že Bůh prostě neexistuje, resp. existuje jen když se hodí, a to i církvi...viz. války, bohatství atd. Sami jsou zazobaný, sám Halík řekl, že má 6 dětí, takže asi taky musí být za vodou, pochybuji, že jeho děti jí chleba se solí. A jak už se tady někde píše, bohatství je přece taky hřích...ale to je zřejmě představitelům církve jedno...zajímalo by mě, co by mu na to řekl sám jeho vůdce, Bůh...

A ještě si myslím, že je strašně jednoduchý mluvit a snažit se rozhodovat o někom cizím, pokud se to netýká přímo jeho. 😖

mikca
28. bře 2008

panterka nestraš

panterka
28. bře 2008

mallory, tak pod Tvůj příspěvek se podepíšu 😉

mallorry
28. bře 2008

moje dite na nabozenstvi chodit nebude, to vim stopro.
a ten knez, jak rikal, ze vymreme, kdyz se nezakazou potraty...tak to je uz uplnej konec...ted je babybooom, jako dlouho nebyl!

mataharyy
28. bře 2008

elena: to je to co jsem říkala na začátku... Že pokud jsou schopný si dítě udělat, měli by být schopný se o něj i postarat!! Zvládla to má pošahaná spolužačka když jí bylo čerstvých 15. tak to zvládne i holka ve 20... 😠
Ono by možná stačilo, aby se občas někteří lidé zamysleli... 😉 Myslím že stanovit že žena může jít na potrat např. 2x taky nic nevyřeší.
Jen mě teď tak napadlo... znám holku, která šla na potrat, nebyla plnoletá a to rozhodnutí nebylo její, ale jejích rodičů, byla z toho dost psychicky na dně (no a zvládnout v klidu 11 potratů, no páni)... No a rodiče pak s úaměvem v neděli napochodovali do kostela... Ono je asi věřící a věřící... Mám dojem že mnohdy ani "věřící" kteří si prosazujou takové hovadiny a jdou přes mrtvoli, mnohdy nevědí o čem toje 🙄

panterka
28. bře 2008

mikco, já nestraším, naopak mě vyděsila krikri 😀

jabber
28. bře 2008

mallorry - přesně, to si myslím i já. Každá normální ženská, která to jednou podstoupí, si už dá propříště setsakra bacha. Takže podle mě by to mohli zakázat od druhé interrupce 🙂

kometka5
28. bře 2008

Jaký limit? kdo by to určoval? a co když ženská má prostě 2 děti a další finančně neutáhne? řídilo by se to podle nějakého minimu, co by si poslanci odsouhlasili a přitom se z toho nedá vyžít? 😒

mallorry
28. bře 2008

kometka v takovem pripade je vrah sam buh, nebo pro nas priroda...

krikri27
28. bře 2008

Panterka, u nás na 5titřídce mělo náb. 95 procent dětí, nesměli jsme ani malovat čerty na Mikuláše, dělali jsme je ve Vv, rozvěsila jsem je po třídě a za 5 minut musela sundat, věřící by nás zepsuli 😎

panterka
28. bře 2008

poslancům, kromě těch za černoprdelníky, to může být fuk, ty jsou finančně za vodou 😠

mikca
28. bře 2008

jo to by mě taky zajímalo vysvětlaní samovolného potratu..co na to církev

mallorry
28. bře 2008

no osobne si myslim, ze snad 11 potratu by nedovolil zadnej doktor!!! to snad fyzicky ani nejde ne? 😕

krikri27
28. bře 2008

Mikca, to je vůle boží 😎 zkouška tvé osobnosti, krok do nebe 😎

mikca
28. bře 2008

krikri to je děs,,

panterka
28. bře 2008

krikri, tak to je teda síla 🙄 to jsem si nemyslela, že to takhle někde ještě funguje... to mi připomíná ty hooodně diskutovaný karikatury 😒

mikca
28. bře 2008

takže opět alibismus krikri co..jsou to pokrytci to říkám furt

jabber
28. bře 2008

i když na druhou stranu - už z principu se mi příčí nařizovat někomu zákonem, že si dítě musí nechat i když ho nechce. O tom si každý musí rozhodnout sám - i kdyby to byl 50. potrat. Je to jen jejich svědomí.....

Teda je to fakt těžký, co........ 🙄

kometka5
28. bře 2008

tak když je sám bůh vrah, proč se i tohle neřeší? nebo on může všechno?

jabber
28. bře 2008

Mám ten včerejší pořad zrovna puštěný - a musím říct, že Jílková je fakt dobrá 🙂 . Nemám jí sice moc ráda, ale jako moderátorka těchto diskuzí je nedostižná 🙂