Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

kometka5
28. bře 2008

Rezet, mě se tedy taky moc nelíbí potrat až v pátém měsíci, ale to je už jedině díky tomu, že dítě bude postižené a jak už se tady psalo, já bych na něj rozhodně šla, nemám na to psychicky, abych vychovávala takový dítě a všechny takové matky obdivuji.
A bohužel dřív se ty vady nedají rozeznat. ☹

elana
28. bře 2008

Jak nadhodila Rezetka, tak jaké řešení...

Osobně hlasuju pro osvětu, skutečnou a informovanou a nezatíženou falešností z obou stran (tj. na jedné straně řinčení zbraněmi pekelnými ze strany církve, vražda, hanba, hřích...na druhou stranu ale přestat si hrát na to, že embryo je nějaký shluk buněk, co necítí bolest, něco jako nežit, který když se nehodí, nelíbí, udělal na blbém místě v blbou dobu, tak vyříznu) a do toho dostupnost spolehlivé antikoncepce.

Škoda, že musím odejít, diskuze je pěkná a zajímavá, snad ji někdy dočtu, určitě se tu toho napíšou ještě mraky.

Ale své jsem k tomu řekla a myslím, že už bych se jen stejně opakovala.

Ahoj🙂

nobody
28. bře 2008

katula .. úcta k životu a nechtěný otěhotnění anebo zdravotní záležitosti jsou myslím úplně z jinýho soudku .. přece holčiny, který podstoupí potrat, se nemůžou brát, že by neměly úctu k životu ..

beru, že interupce musí být extrémně psychicky náročná žáležitost ... ať už rozhodování, jestli jít na potrat nebo nee..a ovlivňování okolí .. (který taky do všeho remcá)

akorát si myslím, že to snad nikdo normální jako formu antikoncepce nebere ... možná nějaký krávy ... ale tomu se mi nechce věřit

já si to shrnu: potrat .. ano .. a výsledný rozhodnutí o něm je pouze na těhotné 🙂 tak ... církev necírkev, rasa nerasa .. anebo co všechno

rezetka
28. bře 2008

A nebo ještě silnější slova...když by byla žena (co má už děti samozřejmě) na potratu např. potřetí, co byste řekly na to, aby ji zrovna provedli sterilizaci? Ať se souhlasem nebo bez...

panterka
28. bře 2008

rezetko, pro mě je víra víra ve zdravej rozum 😉

kometka5
28. bře 2008

rezet, a rozdíl? já nevím, ale když věřím prezidentovi, tak věřím i státu... 😉

jinak jsem prostě taková, že nevěřím ničemu, co nikdy nikdo neviděl. To je můj názor na Boha...

rezetka
28. bře 2008

Panter, ze zdrav. důvodů samozřejmě ano...

pepibubu
28. bře 2008

Osvěta v první řadě, limity pokud vím tak už jsou - neměly by se dělat potraty dříve než 6 měsíců po sobě, takže když je některá blbá a přijde za dva měsíce znova, je to už její trabl.... že to leckdy doktoři neřeší, protože vidí peníze za "malý zákrok" - ano, tak se v gynekologické terminologii potratům říká, "malý zákrok," jako by šlo o banalitu, to už je věc druhá.

Těm, které by už měly dětí např. více než 3 (to je otázka kolik,) nedělat problémy např. se sterilizací. A stejně tak ji nabídnout těm, které mají za sebou těch potratů x - asi těžko bude chtít mít ještě dítě ta, co jich má za sebou jedenáct nebo kolik... A pokud by se rozhodla ta, co ji podstoupí, že přece jen by ještě dítě chtěla? jo, to už je slovo do pranice, a proto to obnáší nutnost jejího zralého rozhodnutí, např. podepřená třeba i o konzultaci s psychologem apod.

Já sama za sebe dítě beru za dítě od té chvíle, kdy mu začne bít srdíčko...

panterka
28. bře 2008

elano, ahoj 😉

elana
28. bře 2008

Rezetko, potraty na přání ženy jsou povoleny "jen" do 12.tt. Do 24.tt potom potraty na základě vývojové vady, chromozomální aberace apod. Po tomto termínu je možnost těhotenství ukončit tehdy, zjistí-li se, že plod je postižen bez možnosti životaschopnosti (tj. např. neukončí Ti dítě s Downem, ale ukončí anencefalii).

susik77
28. bře 2008

katula: souhlasim...
logicky mi vychazi, ze by ten zakon mel byt-resp. interupce mimo zdr. duvody by meli byt v zakone na stejne urovni jako vrazda. Kdyz se nad tim zamyslite, vyjde vam to nastejno. Ale myslim, ze ten zakon by to jeste zhorsil 😒

rezetka
28. bře 2008

Komet, tak to teda ne...nemusíš věřit prezidentovi, ale můžeš státu nebo i naopak, to jsou dvě věci 🙂

pepibubu
28. bře 2008

rezet, koukám že sterilizace nás napadla obě, že 🙂

kometka5
28. bře 2008

Rezet, máš pravdu... 🙂

rezetka
28. bře 2008

Elano, tak to potom ano...ale i tak se mi zdá 12tt dost...
Stejně si většina těch ženských ten potrat později vyčítá, čímš pádem, kdyby si dítě nechala, stejně by se o něj postaral aona nebo někdo jiný. Ve světě baby boxů a pěstounských rodin mi opravdu příjde potrat zbytečným "luxusem"...

rezetka
28. bře 2008

Pepi 😀

panterka
28. bře 2008

no, holky, ale já pochybuju, že taková, která je schopná podstoupit 11 potratů, tak by šla dobrovolně na sterilizaci a přinutit jí nemůžou, to by jim samozřejmě hrozila žaloba....

panterka
28. bře 2008

rezetko, ty babyboxy jsou fajn, ale už se vidím, jak tajně porodím a jedu bůhvíkam dát dítě do babyboxu, když tady v okolí nikde není... spíš jsem pro ty anonymní porody pod lékařským dohledem

kometka5
28. bře 2008

tak mě sterilizace přijde opět zásah do někoho života... ☹

někdo tady nakousl eutanazii, chápu, že může být hodně zneužitelná, ale docela mě dostala teď ta francouzka, která měla nádor, trpěla bolestma, doktoři jí nedokázali pomoct, ani od bolesti a přesto eutanazii nepovolili. Říkám si ,že by bylo nejlepší třeba tomu soudu dát kus její bolesti, možná by se zachovali jinak.

A stejně jako s tím nechtěným otěhotněním...kdyby každý, kdo chce rozhodovat, třeba otec Halík, tak bych mu ty pocity těhotné matky dala. Třeba by začal mluvit jinak. 🙂

rezetka
28. bře 2008

Panter, proto to píšu...i bez souhlasu...teď jen třeba určit po kolikati "zbytečných" potratech /nechci mluvit o těch zdravotních apod./ by se to bez souhlasu mohlo provést, popř. po kolika živě narozených dětech...

rezetka
28. bře 2008

Sterilizace je ovšem daleko menší zlo...

pepibubu
28. bře 2008

kometko, ano, je to zásah do života, samozřejmě, ale byl by to zásah do MÉHO života na základě MÉHO SVOBODNÉHO ROZHODNUTÍ....Neovlivnila bych tím nikoho jiného než sebe....

cumacek
28. bře 2008

Ahoj, já jsem celou diskuzi nečetla, ale taky napíšu svůj názor. Jsem pro potrat. Myslím, že to záleží pouze na ženě a nikdo by jí do toho neměl kecat, tím míň církev...Co ta o životě ví?Takže můj názor je, že potrat je pouze rozhodnutí ženy, popřípadě partnera a nikdo další do toho nemá co kecat.

kometka5
28. bře 2008

Pepi, ale já myslela, sterilizace bez mého souhlasu.

pepibubu
28. bře 2008

a pokud by se třeba žena co už si o ster. zažádá rozvedla, našla si jiného partnera a s ním chtěla děti, to už bych neřešila, to je právě ta zodpovědnost za své rozhodnutí....

rezetka
28. bře 2008

Nehledě na to, že např. u těch romských žen, co jim byla údajně /necím, zda ano či ne, to je jiná věc/ provedena sterilizace bez jejich souhlasu...ovlivnilo jim to nějak život? Maximálně tak, že už neměli šanci loudit na státu přídavky na dalších pět dětí...toť vše...

panterka
28. bře 2008

rezet, stejně si myslím, že takovýhle zásah je v dnešní době nemyslitelnej 😒
kometko, já bych jim navíc připravila takový dvě těhu, jako jsem si užívala a užívám já 😕

pepibubu
28. bře 2008

No nic holky, myslím že se tu začínáme motat v kruhu, na to že jsem tu chtěla zůstat u jediného příspěvku jsem toho nakecala už zase dost, jdu se mrknout jestli mi někdo něco připsal do diskuse o dudlíkách 😀

panterka
28. bře 2008

rezetko, ale věř, že tyhle ženy na žádným potratu určo nebyly 😉

rezetka
28. bře 2008

Stejně většina žen má dvě, tři děti a ti co jich mají 11 opravdu potraty neřeší...protože je to jejich pohled na svět...,takže co je na sterilizaci špatného.