Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

nobody
28. bře 2008

susik ... ta žena si to ponese celý život v myšlenkách, o tom nepochybuju
kdyby to byl jen fakt: moje tělo, můžu si s ním dělat, co chci .... ale ještě tam přibývají lidská práva .... právo na život ... a už se dostaneš někam úplně do šílených věcí .... a ani se mi to nechce psát, protože je to až nechutný ..ale musím .. žena má právo na interupci a protože to není v rozporu práva na život nebo spíše nesmí to být v rozporu .--- tak .. no .. prostě právní legislativa bere človíčka jako človíčka až od několika měsíců .. to já to radši nebudu rozpitvávat, radši zůstaneme u toho, že život je dar

to bychom mohli řešit třeba sebevraždy...jestli náhodou z právního hlediska musí mít pachatel "povolení" od rodičů ..

a čekám, až někdo vytáhne euthanasii ....

takže radši už mlčím .. mít děťátko je nádherná věc a hotovo
ať každý dělá podle svýho uvážení -.-- jak psalas, následky si každý nese sám 😉

panterka
28. bře 2008

nobody, eutanazie už tu byla taky zmíněná 😅

susik77
28. bře 2008

nobody: souhlas 😉

mataharyy
28. bře 2008

Kdo s tím nakonec musí žít? Kněz, politik, ten chlap...? Ne ta ženská, taky proto by to měla zvážit a v případě že tedy ten chlap neuteče, tak myslím že by k tomu taky měl mít právo se vyjádřit, i když konečné rozhodnutí by mělo být vždy na svědomí té dané ženy... 😅

nobody
28. bře 2008

panterko, nevím, nečtu, já akorát začnu na konci a jedu 😀

jinak já jsem pro eutanázii .. ale přesně podle stanovených pravidel, které musí být dodrženy .. tj. věk, způsobilost, posouzení min. 2 lékařů, psycholog. test anebo vyloučení náhodnýho selhání mysli nemocného atd atd .. nechce se mi to řešit 🙂

mataharyy
28. bře 2008

To je to eutanázie, stejně jako interupce a spoustu jinejch věcí... Prostě by čloběd dle svého vědomí a svědomí měl mít tu možnost volby... 😅

agnesska
28. bře 2008

susiku-nejak mi uniklo s čim souhlasíš 😅 myslim,že se to opravdu rovnat nedá-4-5týdenní embryo(d.nazvané shluk buněk)nemá na rozdíl od narozeného dítěte vyvynutou CNS,takže např nevidí,neslyší a NECÍTÍ bolest-takže tu jistě rozdíl je,zabít vs.zabít-to i rybu to bolí víc,než to embrio....

panterka
28. bře 2008

agness, tak teď na to koukám, tak pak napíšu dojmy 😉

mataharyy
28. bře 2008

agness, pouštíš se na tenkej led... 😉

agnesska
28. bře 2008

já vim-právě proto jsem se do diskuze nechtěla pouštět 😕

mataharyy
28. bře 2008

njn, to je holt riziko 😀

susik77
28. bře 2008

agness: souhlasim s tim, at si kazdy dela co chce, nasledky si ponese sam...
je to proste dost filozoficka otazka: zavisi od toho, co bude schvaleno v zakone-co se bude brat jako zacatek zivota-poceti, nebo narozeni-od toho ude zaviset, jestli se interupce zakazou nebo ne.

arietiska
28. bře 2008

rezetka : komise? To už tady bylo za komoušů, děkuji pěkně ... to fakt už ne. 😀

mataharyy
28. bře 2008

na to jsem opravdu zvědavá... 😖

panterka
28. bře 2008

tak na to koukám a už chápu, proč se do týhle diskuze tak tahá bůh

agnesska
28. bře 2008

susik-ok,já věřim,že nezakážou 😉

mataharyy
28. bře 2008

Proč??

panterka
28. bře 2008

pokud zvítězí zdravej rozum, tak je nezakážou

arietiska
28. bře 2008

Taky si myslím. Jednat o tom musí, ale 1. jsme jeden z nejvíc ateistických států 2. nejsme číňani

agnesska
28. bře 2008

panter-to je vi´d,nejhorší na tom je,že já v podstatě věřim,chodíme do kostela-ze strany MP jsou všichni silně věřící,ale církev jako taková mě některejma věcma pěkně sejří....navíc když pak ještě člověk třeba narazí na takovýho Halíka 😠 😖 😝

mataharyy
28. bře 2008

Se obávám že nezáleží na tom či jsme, nebo nejsme ateistický stát, ale záleží na tom co bude pro naše politiky výhodnější... ☹

susik77
28. bře 2008

pridavam se k nazoru-jak tu uz nekdo psal, ze by jsem spis rozsirila pocet babyboxu, umoznila anonymni porody a zjednodusila adopci-tim se minimalizuje pocet interupci-snad 😎

panterka
28. bře 2008

agness, halík je naprostej debil, já jsem nevěřící a pokud mi církev nebude kecat do života, tak ok, ať si dělaj, co chcou, ale pokud mi to chce někdo cpát, tak narazí

agnesska
28. bře 2008

je fakt,že po tom,jak dopadá kauza Čunek už se nebudu divit ničemu-dělají si z nás pr...

mataharyy
28. bře 2008

tomu nevěřím...

panterka
28. bře 2008

vidíš, susiku, aspoň v něčem se shodnem, to byl můj názor 😉

agnesska
28. bře 2008

susiku a pak bych teda byla ještě za aby odpůrci potratů každej adoptovali aspoň jedno dítě...

panterka
28. bře 2008

agness, přesně tak 😉

nobody
28. bře 2008

😀

ještě proberte víru a je to
každý, ať věří, v co chce --- někdo je ateista, někdo deista, hinduista, budhista, někdo přiletěl z kosmu, někdo věří v sám sebe, někdo v jiný lidi, někdo věří, že se tento týden vykaká, někdo věří, že ta veverka v parku do hodiny z toho stromu sleze 🙂 😀

jj, církev je instituce ..a ty mají obecně strašně moc chyb 😀

susik77
28. bře 2008

matahary: taky si to myslim 😎
agness: ja jsem taky verici ale nesnasim kdyz nekdo me presvedcuje o necem a neumi argumentovat-myslim, ze Halik to vcera podelal...nemel zadne rozumni argumenty...