Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

ygreen
29. bře 2008

Osobně si myslím, že to je jen pohádka, které se někdo chytil.
Jde o přírodu, to ona nám dala to co máme a nechala nás vyvíjet se v to čím jsme dnes. A je jedno jestli se Darwin strefil nebo ne. Příroda vznikla od počátku a dala planetě život, který se ujal a vyvíjel dle prostředí ve kterém se nacházel.

panterka
29. bře 2008

andelko, ale podle tý báje mů vlastně vůbec nešlo o ženu 😅 a to se právě teď ukazuje

andelka
29. bře 2008

Ne, kouká se na nás a popadá se za břicho, jak to tu vedem od desíti k pěti.

ygreen
29. bře 2008

byl to hermafrodit 😀

andelka
29. bře 2008

Jo, tak nějak. Prostě nemá tělo, je to duchovní síla.

tictac
29. bře 2008

ygreen, cetla jsi nekdy Koran? Kdyby ano, tak bys takhle nemluvila. Ale to je fuk, tahle diskuze o tomhle byt nema.... 😉

moloko
29. bře 2008

andelka, taky na neco verim, ne na boha jako takoveho, ale na neco mezi nebem a zemi 😉 Ale pls, netvrd mi, ze duchovni sila to vsechno takhle stvorila a vymyslela a ted na to vse kouka a za bricho se popada, protoze to by byla fakt sadomasochisticka duchovni sila, zvlast v nekterych dobach a situacich 😀

mataharyy
29. bře 2008

Nevím víra není o lidech ale církev tvoří jen a pouze lidi. Je nekonečné dobro, ale i on začal vraždit vejménu sebe (potopa, Sodoma a Gomora...) a tím dal i kdyby nepřímí podnět k tomu aby ho lidé následovali, nebo ne? Já věřím ale ne boha, věřím ve valstní úsudek a rozhodně už se nechci připojit k organizaci jménem církev, pač ta s počáteční myšlenkou ani s bohem už dlouho nemá nic společného...

panterka
29. bře 2008

ženu podle toho bůh stvořil jen pro potěšení muže-adama

andelka
29. bře 2008

panterko: A proč by mu nešlo o ženu? Je tam jasně řečeno, že žena je muži rovná. Občas je to těžké na pochopení, to vím. Stejný problém byl s tím, že Jako je Kristus hlavou církve, je hlavou ženy muž. Ale kdyby se někdo pořádně zabýval tím, co Kristus pro církev znamená, viděl by, že to není o podrobení a pošlapání ženy.

panterka
29. bře 2008

mataharyy, taky se budu opakovat, ale já třeba zas věřím ve zdravej rozum 😉 i když je fakt, že někdy se tahle moje víra dost otřásá, když se rozhlídnu kolem sebe 🙄

mataharyy
29. bře 2008

ať ženu stvořil z jakéhokoliv důvodu, taky jí dal mozek, ne? Tak ať jí církev a muž nechá ho používat a neberou jí právo rozhonout se! 😉

andelka
29. bře 2008

maloko: vždyť to byl vtip.
panterko: ne pro jeho potěšení, ale proto, že byl člověk sám, chyběl mu rovnocenný partner, se kterým by si rozuměl a se kterým by tvořil jednotu, i když by byli odlišní.

tictac
29. bře 2008

andelka, souhlasim. V zadnem nabozensti (teda aspon ne v tech vetsich, nemyslim ted sekty) nejde o to, aby byla zena muzi podrizena, spis naopak. Zeny maji vetsinou dost vyznamne misto ve spolecnosti 😉

panterka
29. bře 2008

andelko, já teda nejsem zběhlá v náboženství, ale myslím si, že bůh a kristus je něco jinýho 😅 bůh podle tý báje stvořil adama, evu až pak... prostě ta původně v plánu nebyla 😀

mataharyy
29. bře 2008

panterko: ano já doufám že v tak zásadních věcech jako je rozhodnutí či budu a nebo nebudu mít dítě bude můj úsudek veden rozumem 😉

andelka
29. bře 2008

Vždyť jí nikdo nic nebere, aspoň já ten pocit nemám a to jsem taky žena. 🙂

helabella
29. bře 2008

Já si myslím, že Bůh se při pohledu na lidi musí moc trápit...stvořil je, chtěl jejich dobro a to, co se ve světě děje není pro většinu lidí žádným dobrem. Je to stejné jako s námi, kteří jsme rodiče. Chceme pro naše děti jen to nejlepší, snažíme se jim předat určité hodnoty, které považujeme za správné, ale děti mají svůj rozum, chtějí možná něco úplně jiného než my...prostě, ať se nám to líbí nebo ne, tak si budou žít po svém. A na nás jednou bude se na to dívat, říct třeba svůj názor, ale nic s tím neuděláme. A tak to vnímám i s Bohem -- dal nám svobodnou vůli a riskoval tím, že se obrátíme proti němu, proti jeho pravidlům. Což se také stalo.

andelka
29. bře 2008

Bůh tvořil vše postupně. Tak, aby svět byl v jeho očích dokonalý. no pak se to trochu zmrvilo, co se dá dělat.

draga
29. bře 2008

no tak já teda nevím ale kolik bylo teda papežek? když je žena muži rovna??

panterka
29. bře 2008

tictac, myslíš, že žádnýmu náboženství nejde o to, aby žena byl podřízená? no, já nevím... přece jen se ženy dneska ještě prodávají a dcery jsou míň než synové

mataharyy
29. bře 2008

zatím, ale polemizovat nad tím či postavit potrat mimo zákon je v důsledku přinejmenším omezení, nebo ne?? 😒

andelka
29. bře 2008

Papežka byla jedna. V 9 století. Ale na zapřenou.
V církvi je prostě tradice, že papež může být jen muž, protože je nástupcem sv. Petra.

tictac
29. bře 2008

helabella, naprosty souhlas 😉
Vzdyt i nektera nabozenstvi se vyvinula postupne s tim, ze zaklady maji stejne, ale od urciteho mista se vyvijela rozdilne.

panterka
29. bře 2008

mataharry, kdyby měli být těhotný chlapi, tak se o potratech nediskutuje 😒
promiň, helabello, ale neshodnem se v zásadní věci... a to, že já rozhodně nesouhlasím s tím, že lidi stvořil bůj 😀

panterka
29. bře 2008

holky, a je teda bůh, alláh, budha nebo kdo ještě? a to je jeden nejvyšší, nebo je to každej jinej? 😅

andelka
29. bře 2008

matahary: polemizovat přece můžeme o čem chceme. A pokud to povede k opatření které povedou ke zmenšení počtu potratů, bude to jen dobře. Tím myslím ta jiná, mimo zákaz.

mataharyy
29. bře 2008

panterka: no to si taky myslím, tak kde je to rovnítko?? ☹

tictac
29. bře 2008

panterka, proste to nedava smysl.... a jsme zase u toho, ze se micha nabozenstvi s tim, jak si lide to konreknti nabozenstvi interpretuji.

draga
29. bře 2008

andelka no prave ...ale jak říkám já se hádat nechci můj manžel náboženství a církve studoval a musím říct, že je teda zásadní ateista a jak slyší o něčem co dělá církev..(naposled to bylo když si prosazovali, že Chrám sv. Víta bude jejich) se hodně moc rozčiloval 🙂) a až mu dneska po příchodu z práce pustím tu debatu tak se bude myslím rozčilovat ještě víc 😀