Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

panterka
29. bře 2008

já jen nechápu, proč ten ježíš byl ukřižován každej rok v jinou dobu 😒 to narození se slaví aspoň každej rok ve stejnej den 😅

tictac
29. bře 2008

kristynaw, to myslis jako konkretne co?

helabella
29. bře 2008

Tictac -- ale z oslavy jara by se těžko vyklubal křesťanský svátek, kdyby tam nebyl "zapojený" Ježíš 🙂

gabbi
29. bře 2008

Hm tak pokud me pamet naklame tak slunovrat je vzdycky kolem 21.12. - hmmm nachvili popremyslim - ne opravdu to neni 24 😀, kdezto Jezis se narodil v noci a proto se slavi vecer 24, ale sama panterka tady napsala, ze ten nejvetsi svatek je 25 a Ty Velikonoce - kruci, ze by jaro prichazelo kazdy rok v jinou dobu? A proc se teda neslavi i na podzim a v lete?
Ygreen a malemu pak budes vysvetlovat, ze darky ma proto, ze byl slunovrat? Aby je pak nechtel treba i v lete🙂

kristynaw
29. bře 2008

je pravda,ze 24.,prosince si vymysleli lidi... to jo

helabella
29. bře 2008

Panterka -- Židé mají pohyblivý kalendář, i dnes se jejich svátky slaví různě.

tictac
29. bře 2008

moloko, ono je to stejne jedno, hlavne nezacneme hledat hlubsi vyznam 😀 😀 😀
panterka, nejsem si jista, ale tusim se to urcuje nejak podle mesice??

panterka
29. bře 2008

no, každopádně to asi nejsou čiště křesťanský svátky, ale prostě se to spojilo, aby se to hodilo všem 😀

kristynaw
29. bře 2008

no,kazdopadne na tohle by se melo zalozit jine tema,nejak to neodpovida 😉

panterka
29. bře 2008

ale myslím, že už jsme fakt hodně mimo téma 😅

panterka
29. bře 2008

kristynaw 😉 😀

moloko
29. bře 2008

gabbi a jak myslíš, že svým dětem vysvětlují vánoce všichni nevěřící rodiče?? To je jako pokrytecké slavit státem uznaný svátek? Pro většinu lidíd (nevěřících) to zanmená, že je rodina pohromadě a je jim dobře 😉

tictac
29. bře 2008

gabbi, presne to jsem psala driv. Kdyz krestane konvertovali mistni, tak aby si to zjednodusili, tak spojili jejich svatky se svyma, casem se ty odchylky smazaly 😉

kristynaw
29. bře 2008

vanoce byly puvodne pohanske svatky slunovratu a pak se teprve predelaly na krestanske..nejaky krestan panovnik to zmenil tak aby se to slavilo krestanskym zpusobem a na ten den se ustanovilo narozeni Jezise Krista..ale nikdo nevi presne kdy se narodil

Velikonoce-pripomina se zmrtvychvstani Jezise Krista... pomlazku uz si zase vymysleli lidi

panterka
29. bře 2008

tictac, a taky se ty pohanský svátky tak jakoby vymazaly 😕

mataharyy
29. bře 2008

No tak zkuste říct halíkovi, dvě slova: vánoce a potrat... On vám to hezky k tématu přiřadí 😀 😀

panterka
29. bře 2008

mataharyy 😀 😀 😀

gabbi
29. bře 2008

molok prave se ptam jak to detem vysvetlite?
Jinak statni svatky neslavim 😀.

tictac
29. bře 2008

panterka, samozrejme, krestane byli silnejsi 😀 😀 😀

moloko
29. bře 2008

mat: 😀

panterka
29. bře 2008

tictac, no vida, jak si rozumíme a jak se přiučíme 😉

mataharyy
29. bře 2008

No mě až se bude dítě ptát maminko a proč se slaví vánoce, tak mu klidně řeknu že to to je asi tak a tak a ať si dítko postupem věku samo rozhodne čemu bude věřit 😉 Hlavu mu trhat nebudu, když z něj nevyroste sektářskej magor... 😠

moloko
29. bře 2008

gabbi a jak to vysvětlili rodiče tobě?

mataharyy
29. bře 2008

Je teda pravda co říkala panterka, myslím, i kdybych normálně vánoce neslavila, tak kvůli dítěti budu. Vím jak méněcené a odstrčeně si připadá dítě když je mimo obraz, pač všichni se baví o novém kole, panence, bagru a ono tam stojí a je "nešťastné" 😉

draga
29. bře 2008

Halík je pravoslavnej ten to má zase jinak 😀

tictac
29. bře 2008

ja krestan nejsem, ale vanoce slavim taky. Nejenom vanoce, ale i jine svatky z jinych nabozenstvich. 🙂

mataharyy
29. bře 2008

daraga: čert to vem on by to zvládl, to mi věř 😉 😀

draga
29. bře 2008

já nejsem daraga to zní rusky 🙂)) 🙂

draga
29. bře 2008

osobně nechápu proč bysme neměli slavit vánoce že? nejsem jehovista 🙂)

tictac
29. bře 2008

uz jsem mela strach, ze to tady skonci fakt velkou hadkou......