Založení firmy na pořádání akcí. Na koho se obrátit?

mysulka
21. zář 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, kamarádka by chtěla založit firmu na pořádání společenských akcí, ale krom toho, že já mám obchodní akademii, tak znám takové ty základy z maturitních otázek a ona se věnovala také plně jinému oboru, tak nemáme ani tušení, co k tomu potřebujeme a kdo by nám mohl poradit s realizací ☹ kromě účetní.

Nevíte na koho bychom se mohli obrátit, popřípadě, Vaše soukromé zkušenosti, u nás akce pro normální rodiny docela chybí, buď to jsou plesy pro radní, podnikatele, hasiče.... a nebo disco, kde je věkový průměr 12let.

A zároveň, nevíte, jaké jsou podmínky, pro pořádání akcí pro malé děti? Zda tam musí být nějaký zdravotní dozor, VŠ vzdělaný vychovatel a pod.

Děkujeme moc 🙂

pindruska
22. zář 2009

mysulka: budete podnikání vykonávat jako FO či jako firma? samozřejmě, že budete potřebovat živnostenský list, ohledně oboru podnikání (resp. druhu činnosti) a co musíte splňovat se optejte na živnostenkém odboru či mrkněte na net, o jakou živnost se jedná + podmínky - např. http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/orientace-... .

mysulka
autor
22. zář 2009

Ona to chce dát na akciovku Děkuju pindruško

giorgina
22. zář 2009

akciovku??? 😲

mysulka
autor
22. zář 2009

hm, taky mi to přjde škoda, ale třeba toho bude víc, já do toho tak nevidím a hlavně to nefinancuju, obchodnící jsou oni, já bych potřebovala hlavně poradit vyloženě s těma akcema a povolení na ně

mysulka
autor
22. zář 2009

a nebo jsem to blbě pochopila a tohle už bude pod nějakou už založenou firmou 🙂

pindruska
22. zář 2009

přidávám se ke giorgině. skutečně akciovka? i kdyby toho bylo víc (doufám, že tím myslíme to stejné a to jako víc druhů podnikání), tak jako akciovku - to mi přijde opravdu divné... tak já to pochopila tak, že chce kamarádka založit firmu a ono tedy jde zřejmě o to o jaké akce by byl zájem a jaká povolení na jednotlivé akce je potřeba.

giorgina
22. zář 2009

bude poradat akce - takze Akciovka s.r.o. 😎

giorgina
22. zář 2009

poptej se na magistrate vaseho mesta - tam maji zvlastni predpisy ohledne akci

mysulka
autor
22. zář 2009

ne, druh společnosti a. s. a činost pořádání společenských akcí. Děkuju, ten magistrát zkusíme taky 🙂

A už mi neřeště tu a. s., já si na její založení nikdy nevydělám a proto asi ani nepochopím proč jí zakládat nebo v ní pokračovat, ale jestli někdo máte akcie ČEZ za hubičku,tak sem s nima 🙂 🙂 🙂

mysulka
autor
22. zář 2009

A to rozšíření jsem nemyslela tak, že si koupím akcie a jaké k tomu potřebuju povolení, ale tak, že je třeba, berte to jako příklad, zahradnictví a. s., a to si rozšíří službu o tvorbu zahrad na klíč a zahradní jezírka.

Ale aspoň jste mě připravili jak na mě budou koukat, až jim řeknu a.s., protože Akciovka s. r. o., mě dostala, to jsem nevěděla, zda mám v tu chvilku bračet a nebo se smát

☹ protože v tomhle jsem tak nějak bez možnosti rozhodování a už si připadám jak blbec 😎

pindruska
22. zář 2009

mysulka: vždyť já to nemyslela špatně, jen mně to překvapilo ☹

souhlas, na informace bych se optala na magistrátě, případně na živnostenském odboru

giorgina
22. zář 2009

a co chcete poradat? cajove dychanky, diskosky apod.? napad je to dobry,ale realizace bude narocna, jestli jste ale dobre organizatorky, mate schopne zname tak proc by ne. chce to mozna i sponzory, s necim by vam snad pomohlo mesto, pokud maji nejake fondy.

pindruska
22. zář 2009

giorgina, to je dobrý nápad s tím, že by se mohly obrátit přímo na město a poptat se, zda by město nedalo nějaké penízky. pokud jak mysulka píše v jejich městě kulturní akce chybí, možná by to vedení města uvítalo. 🙂

giorgina
22. zář 2009

nevim jak maji "byznys-plan" holky promysleny, jestli jen tak tapou, tak se s nima mesto a sponzori nebudou ani bavit (ignoranti 😎 ).
Snad se mysulka jeste rozepise.

mysulka
autor
23. zář 2009

O sponzory se moc nebojíme, právě díky kontaktům z kamarádky strany a právě podnikání od jejího manžela (fakt šikulka a umí se otáčet) a na rozdíl ode mě je na našem trhu už pár let, tak když se mu pořád daří na tolik, že chce jít do další společnosti, tak snad ví, co dělá.

Pindruško, vždyď já taky nee, taky si tak dobře nedovedu představit, jak bych měla jít někam zažádat o dotaci, kdyby na to přišlo s tím, že zakladatelé firmy měli mil. na základní kapitál a teď nedá na pronájem sálu, ale jelikož mi sníží rodičovskou tak jsem ráda za každou kačku, kterou si budu moc přivydělat i kdyby mě zaměstnalo peklo 🙂 jen jsem se asi potřebovala trochu obhájit, že nejsem zas takový tupounek, chtěla jsem poradit a nakonec se mi tu začalo řešit něco, co vůbec neovlivním, připadala jsem si při tom dost hloupě, a je už daný.

Giorgino, jde nám o plesy, maškarní, dětské dny (ne jen na Den dětí) atd. pro veřejnost, tady se akce pořádají pro specifické okruhy lidí, buď jedenkrát za rok od rádia, konec školního roku, nebo právě jak už jsem psala takové ty klasiky jako maškarní pro postižené lidi, hasičské plesy, podnikatelské... a to vše jedenkrát za rok a buď ani nevím že něco takového je a nebo se tam už nemám šanci dostat. A pak hodně maturáků, které taky nejsou nejvhodnější pro pár z Horní Lohoty. Čajoven je tu dost a jestli jsi tím myslela disco našich rodičů, tak na tom maškarním by to bylo asi podobné, jak hodinou, tak bez alkoholu, aspoň pro ty děti 🙂 a disco toho je tu taky dost, ale je tam věkový průměr dost malý na to,aby se tam mohli pobavit lidi nad 20let a soplnit to o vhodný program pro danou věkovou kategorii, tak snad jsem ti trochu přiblížila hlavní cíl.

giorgina
25. zář 2009

Drzim vam palecky, at to vse vyjde. Kdyz budes mit chut, tak nas informuj, jak jste daleko s relizaci.

binki
25. zář 2009

a podnikat pod v.o.s.?

Potřebuješ:
1) business plán (analýzy, výzkum trhu, stanovení strategie)
2) peníze (hotovost, úvěr, dotace, příspěvek města, dary...)
3) součástí strategie je vize, mise, poslání, které osloví potenciální podporovatele...
4) štěstí (a to ti ze srdce přeju)

lenicka1313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
carollca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radkabau
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janisekpanda
16. lis 2015

Našla jsem docela pěkně popsaný postup tady

https://www.youtube.com/watch?v=rjbyboo65L8

🙂

pavlikos89
5. čer 2017
Uživatel pavlikos89 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlikos89.

Pokud chcete opravdu začít podnikat, pak z osobní zkušenosti je nejlepší pro začátek využít služeb některé ze společností, které se zakládáním zabývají. Ušetříte mnoho sil a nervů na úřadech. Nedávno jsem četl jeden článek https://comeflexoffice.cz/zalozeni-firem-sro na založení živnosti online. Mnoho zdaru při podnikání